Головна порталу Дт-Кт  
Головна ДКНовиниПублікації ДКПередплатаДовідникиБланки, формиКонсультаціїДокументи


Розширений пошук по форуму

Аванс і ПСП.. Застосовувати?

Відправлено користувачем manja 
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Сторінка 1 з 2    Сторінки: 12Наступна
Чи можна застосовувати ПСП при виплаті авансу?
ні, принаймні не бажано...
точно нельзя, в НК есть прямой запрет


можно к общему месячному доходу
А нужно ли учитывать индексацию при выплате аванса? Я при начислении аванса ее не учитываю, хотя суммы поднакопились не маленькие. Поэтому сумма аванса получается меньше зарплаты.Правильно ли это?
какого-то законодательного разрешения индексировать только месячную зп нет, просто общепринято, что индексируется зп за месяц.

опять же, при авансе, вы должны выплатить работнику не меньше его заработной платы за первую половину месяца, то есть от оклада. а индексация - это "встановлений законами та іншими нормативно-правовими актами України механізм підвищення грошових доходів населення, що дає можливість частково або повністю відшкодовувати подорожчання споживчих товарів і послуг". то есть не начислив индексацию за первую половину месяца, вы не уменьшаете его отработанный заработок, а лишь не приводите его размер к нынешним ценам. поэтому думаю, что если есть индексация за месяц, то придираться к не-индексации зп за половину месяца не должны
Спасибо. Я так тоже считала.Просто сомнения появились.
Как правильно выплатить аванс если есть ПСП. Как платить в этом случае ПДФО?
я рассчитываю з/пл за весь месяц, с применением НСЛ. Когда выплачиваю аванс, то НСЛ плачу пропорционально сумме аванса. Если бы я при выплате аванса на всю сумму начисляла НДФЛ, то на предприятии была бы постоянная все увеличивающаяся переплата по этому налогу. Не хочу дарить деньги государству!
ну так эту переплату можно учесть в следующих платежах,просто заплтить меньше и все
а ятак делала, ФЛП аванс 55% от з/п, удерживаю 3,6%, и НДФЛ! А когда з/п - аванс-НСЛ и т.д.
Quote
I_risa
я рассчитываю з/пл за весь месяц, с применением НСЛ. Когда выплачиваю аванс, то НСЛ плачу пропорционально сумме аванса. Если бы я при выплате аванса на всю сумму начисляла НДФЛ, то на предприятии была бы постоянная все увеличивающаяся переплата по этому налогу. Не хочу дарить деньги государству!
А как у вас получается переплата? При выплате аванса я считаю НДФЛ пропорционально сумме аванса без учета НСЛ.А при выплате зарплаты за вторую половину месяца от общей начисленной за месяц суммы НДФЛ с учетом НСЛ отнимаю уплаченную с аванса сумму НДФЛ.И никаких переплат не может быть.
до речі при виплаті авансу ПДФО утримується без віднімання не тільки ПСП, але і утриманого ЄСВ від суми авансу...

Податковий кодекс та особливості виплати авансу


Відповідно до Закону України від 23.09.2010 №2559-VI „Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо строків виплати заробітної плати” заробітна плата виплачується працівникам регулярно в робочі дні у строки, встановлені колективним договором або нормативним актом роботодавця, погодженим з виборним органом первинної профспілкової організації чи іншим уповноваженим на представництво трудовим колективом органом (а в разі відсутності таких органів - представниками, обраними і уповноваженими трудовим колективом), але не рідше двох разів на місяць через проміжок часу, що не перевищує шістнадцяти календарних днів, та не пізніше семи днів після закінчення періоду, за який здійснюється виплата.
Порядок оподаткування заробітної плати податком на доходи фізичних осіб установлено п. 164.2 ст. 164 Податкового кодексу, згідно з яким під час нарахування доходів у формі заробітної плати база оподаткування визначається як нарахована заробітна плата, зменшена на суму єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, страхових внесків до Накопичувального фонду, а у випадках, передбачених законом, — обов'язкових страхових внесків до недержавного пенсійного фонду, які відповідно до закону сплачуються за рахунок заробітної плати працівника, а також на суму податкової соціальної пільги за наявності.
Звертаємо увагу на те, що відповідно до ст. 163 Податкового кодексу об'єктом оподаткування як у резидента, так і у нерезидента є загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід.
Водночас, оскільки згідно з пп. 168.1.2 п. 168.1 ст. 168 цього Кодексу податок має сплачуватися (перераховуватися) податковим агентом до бюджету під час виплати оподатковуваного до­ходу єдиним платіжним документом, а банки можуть приймати платіжні документи на виплату доходу лише за умови одночасного подання розрахункового документа на перерахування цього податку до бюджету, то податкові агенти при одержанні у банку будь-якого доходу для виплати фізичним особам, у тому числі заробітної плати за першу половину місяця (авансу), повинні перерахувати до бюджету податок, розрахований не за алгоритмом, визначеним у п. 164.2 ст. 164 Податкового кодексу, а в умовно розрахованому відсотку до суми, що підлягає виплаті.
Повне оподаткування згідно з п. 164.2 ст. 164 (з наданням податкової соціальної пільги) має застосовуватися до загального місячного оподатковуваного доходу — суми всіх доходів, нарахованих (виплачених) протягом звітного податкового місяця.

Н.І. Трегубова,
начальник відділу
оподаткування фізичних осіб
Жовтоводської ОДПІ
Quote
olgau
Quote
I_risa
я рассчитываю з/пл за весь месяц, с применением НСЛ. Когда выплачиваю аванс, то НСЛ плачу пропорционально сумме аванса. Если бы я при выплате аванса на всю сумму начисляла НДФЛ, то на предприятии была бы постоянная все увеличивающаяся переплата по этому налогу. Не хочу дарить деньги государству!
А как у вас получается переплата? При выплате аванса я считаю НДФЛ пропорционально сумме аванса без учета НСЛ.А при выплате зарплаты за вторую половину месяца от общей начисленной за месяц суммы НДФЛ с учетом НСЛ отнимаю уплаченную с аванса сумму НДФЛ.И никаких переплат не может быть.

Ваш вариант в принципе удобный, но как быть если с применением НСЛ к базе, ПДФО = 0.
Я выплачиваю аванс, ПДФО = 0. Плачу ПДФО по 1 грн., потому что банк не пропускает платеж. Не знаю что тут делать...
У всех стоит минималка..
Quote
olgau
А как у вас получается переплата? При выплате аванса я считаю НДФЛ пропорционально сумме аванса без учета НСЛ.А при выплате зарплаты за вторую половину месяца от общей начисленной за месяц суммы НДФЛ с учетом НСЛ отнимаю уплаченную с аванса сумму НДФЛ.И никаких переплат не может быть.

да, переплаты по НДФЛ не будет, если з/пл больше минимальной.

А у меня мин. зарплаты и есть повышенние НСЛ, и тогда получается, что если на всю сумму аванса начислить 15%, то эта сумма НДФЛ будет больше, чем начисленная на всю з/пл за месяц с применением НСЛ
Quote
ane4ka-nn
Ваш вариант в принципе удобный, но как быть если с применением НСЛ к базе, ПДФО = 0.
Я выплачиваю аванс, ПДФО = 0. Плачу ПДФО по 1 грн., потому что банк не пропускает платеж. Не знаю что тут делать...
У всех стоит минималка..

ну вот, у меня аналогичная ситуация sad smiley
К примеру, наглядно:
Оклад 1080 грн.
Начислено - 1080,00
Удержано:
ЭСВ - 38.88
ПДФО - (1080,00-38,88-1073)*15% = 0
К выплате - 1041,12

Это при расчте за месяц.

А вот аванс.... (55% от оклада)
594 грн. ПДФО (без удержаний из суммы аванса ЭСВ и ПСП) - 594*15%= 89,10
и ЭСВ - 594* 3,6% = 21,38

Если я так выплачу аванс, у меня выйдет переплата 89,10 за один месяц, потом за другой, за третий..... жах.
смотрите, на другом форуме нашла очень интересные обсуждения этой темы

Давайте на примере:
З/пл 941,00, выплачиваем Аванс 941/2=470,50,
ЕСВ ½ - 3,6%=16,94, 37,66% (например)=177,19
НДФЛ = (470,50-16,94)*15%=68,03
Итого «на руки» = 385,53

В день з/пл делаем расчет НДФЛ с корректировкой на НСЛ (из-за льготы арифметическая разница не получится):
(941-33,88-470,50)*15%=65,49
НДФЛ к уплате = 0. С учетом, что еще вылезла переплата 68,03-65,49=2,54.
Т.к. в банке треб. уплату НДФЛ, делаем платежку на 1,00
ЕСВ ½ - 3,6%=16,94, 37,66% (например)=177,19
Итого «на руки» = (з/пл полная 841,63 – аванс 385,53) = 456,10

В след. аванс НДФЛ плотим:
Начисленный без НСЛ 68,03 – переплата 3,54 (2,54+1,00) = 64,49
Может заставить всех отказаться от ПСП, пусть нарисуют заяви при відмову...
что я поняла для себя:
1. Начисляем на аванс 15 % и платим полностью (сразу выходит переплата по НДФЛ по итогам месяца, допустим 50 грн)
2. При выплате за 2 половину месяца плати 1 грн НДФЛ. Переплата теперь 51 грн.
3. Аванс за следующий месяц: снова начисляем НДФЛ полностью, но платим за минусом переплаты. Теперь переплаты 0
4. При выплате за 2 пол. месяца платим 1 грн НДФЛ

и т. д.
ПДФО - (1080,00-38,88-1073)*15% = 0 а почему отнимаете 1073???льгота 536,50
Это к сожалению подойдет только тем, у кого оклады большие.
Если у меня НДФЛ вообще не выходит, то мне не из чего отнимать сумму переплаты в следующем месяце.
Quote
tanka87
ПДФО - (1080,00-38,88-1073)*15% = 0 а почему отнимаете 1073???льгота 536,50

2-е детей
да, в такой ситуации надо думать
а что, сотрудник один? или у всех НДФЛ = 0?
Quote
I_risa
да, в такой ситуации надо думать

в такой ситуации ничего не придумаешь, кроме как платить з/п 1 раз в месяц, полной суммой сразу. Это нарушение.
Злости не хватает на наших законодателей.
З/п выплачивай 2 раза в месяц, а то штраф, но при этом к авансу ПСП не применяй. Применишь - штраф.
Не хочешь штраф - переплачивай государству НДФЛ. То на то и выходит.
Не хочешь так, отказывайся от ПСП. А значит - плати больше государству.
Quote
I_risa
а что, сотрудник один? или у всех НДФЛ = 0?
Нет, ПСП не у всех.
Точнее, не у всех НДФЛ - 0.
мы платим з/п раз в месяц, и то за февраль, напр., платим числа 10 марта! и ни как не могу переубедить начальство выплачивать 2 раза!!! говорю о штрафах, говорят дадим взятку и на этом все!
Танка87, я была бы счастлива, если бы мои мне так сказали smiling smiley
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Сторінка 1 з 2    Сторінки: 12Наступна
Вибачте, тільки зареєстровані користувачі можуть писати в цьому форумі.

Авторизуватись



Повідомлення, розміщені на форумах ДК-порталу, відображають лише особисту позицію авторів повідомлень.
Адміністрація форумів не несе відповідальності за їх зміст.

© 2023 "Дебет-Кредит", український бухгалтерський портал, web_dk [ @ ] gc.com.ua





0.00040000000000001