Головна порталу Дт-Кт  
Головна ДКНовиниПублікації ДКПередплатаДовідникиБланки, формиКонсультаціїДокументи


Розширений пошук по форуму :: по порталу

Оренда офісного приміщення у фізособи

Відправлено користувачем Voz160 
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Сторінка 1 з 2    Сторінки: 12Наступна
Я – СПД, орендую офісне приміщення у фізособи (не СПД).
Будь-ласка допоможіть визначити, за яким кодом я маю сплачувати ПДФО – 11010100 (податок на доходи найманих працівників) чи 11011200 (податок на доходи фізичних осіб від … надання нерухомості в оренду..)

Чи виникає у мене внаслідок такої оренди обов'язок подавати форму 1ДФ? Найманих працівників у мене немає, тому 1ДФ до цього не подавав.
Якщо так, то 1ДФ подається лише в електронному вигляді чи можна у паперовому?

P.S. Дніпровський район м Києва.
Невже ніхто з тих, хто читає моє повідомлення, не орендує офісне приміщення у фізособи? Може є хтось із Дніпровського, хто також орендує таким чином? В консультації відсилають до інспектора, а до інспектора зараз не пробитися. Тому прошу поради тут...
оплачиваете 15% (17%) подоходного в тотже день когда оплачиваете аренду! в 1 ДФ обязательно показываете (вы его налоговый агент), подавать можно на бумажном носителе!


Дякую за відповідь. Можливо Ви також знаєте, за яким кодом я маю сплачувати ПДФО – 11010100 (податок на доходи найманих працівників) чи 11011200 (податок на доходи фізичних осіб від … надання нерухомості в оренду..)? Я запитую тому, що 2 роки тому я платив як на доходи найманих працівників.
І яким кодом відображати зараз у 1ДФ?
Сегодня звонила в консультацию ДПИ (Николаев) - Сказали код 11010100 как "Податок на доходи найманих працівників" , я уточнила, почему "найманых" - не сотрудник же, ответили, что т.к. он просто физлицо, не зарегистрированное как предприниматель, то платим именно ТАК!

******************************************************************
СПАСИБО ВСЕМ ЗА ПОМОЩЬ!
Я в Шенченковском районе. Оплачиваем аренду физ лицу от юр.лица (уже год). Платим как налог от предоставления в аренду (так сказали в налоговой). В 1-ДФ отображаем по коду 106.
Я оплачиваю, как налог от доходов наемных лиц, мне так сказали в налоговой (Николаев)
Мы тоже в этом году будем оплачивать аренду физ.лицу, узнала у налоговой , сказали что оплачивать код 110112
Короче - дурдом!!! (В прочем как всегда в ДПИ!) Где же искать однозначный ответ??!

******************************************************************
СПАСИБО ВСЕМ ЗА ПОМОЩЬ!
я думаю, что все же правильнее платить на новый код по аренде.скажите, кто как думает, можна ли выдавать аренду с кассы предприятия, арендодатель там поставит подпись.
с кассы можно (если до 10 000 грн)
11011200 Печерская проинформировала, а вот по гпх сказала, платите на тот, что и наемным сотр..
Приватний підприємець орендує нерухоме майно (приміщення) у фізичної особи, яка не є підприємцем. При цьому нерухомість знаходиться в іншому районі, ніж адреса реєстрації приватного підприємця. Чи зобов'язаний приватний підприємець утримувати податок з таких доходів? Якщо так, то до якого району він має сплачувати податок на доходи фізичних осіб та подавати форму №1ДФ?



Відповідно до пп. 164.2.5 ПКУ дохід від надання майна в оренду включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу фізичної особи – орендодавця.

Доходи фізичної особи від надання майна в оренду оподатковуються за загальною ставкою, встановленою п. 167.1 ПКУ (15 % – 17 %). Тобто якщо розмір плати не перевищує десятикратний розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного податкового року (у 2011 році – 9410,00 грн., у 2012 році – 10730,00 грн.), то ставка податку становить 15 %. Сума орендної плати, що перевищує зазначену граничну суму в розрахунку на місяць, оподатковується за ставкою 17 %.

Згідно з пп. 14.1.180 та п. 18.1 ПКУ податковим агентом визнається особа, на яку цим Кодексом покладається обов'язок з обчислення, утримання з доходів, що нараховуються (виплачуються, надаються) платнику, та перерахування податку до відповідного бюджету від імені та за рахунок коштів платника податків.

Податковим агентом платника податку – орендодавця під час нарахування доходу від надання в оренду об'єктів нерухомості є орендар (пп. 170.1.2 ПКУ). Тобто ПКУ чітко встановлює, що приватний підприємець, який орендує приміщення у фізичної особи є податковим агентом щодо доходів, які нараховуються і виплачуються орендодавцеві.

Доходи від надання в оренду об'єктів нерухомості оподатковуються податковим агентом під час їх виплати за їх рахунок (пп. 170.1.4 ПКУ).

У пп. «а» пп. 168.4.5 ПКУ встановлено, що приватний підприємець, відповідальний за нарахування та утримання податку на доходи фізичних осіб (податковий агент), сплачує (перераховує) його до відповідного бюджету за місцем реєстрації в органі державної податкової служби.

Відповідно до п. 51.1 та п. 176.2 ПКУ особи, які мають статус податкових агентів, зокрема, зобов'язані:

• своєчасно та повністю нараховувати, утримувати та сплачувати (перераховувати) до бюджету податок з доходу, що виплачується на користь платника податку та оподатковується до або під час такої виплати за її рахунок;

• подавати у строки, встановлені ПКУ для податкового кварталу, податковий розрахунок суми доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, а також суми утриманого з них податку до органу державної податкової служби за місцем свого розташування. Такий розрахунок подається лише у разі нарахування сум зазначених доходів платнику податку податковим агентом протягом звітного періоду.

Форма податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку (далі – форма № 1ДФ) і Порядок її заповнення та подання податковими агентами (далі – Порядок № 1020) затверджені наказом ДПАУ від 24.12.2010 р. № 1020.

Форма № 1ДФ подається окремо за кожний квартал (податковий період) протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного кварталу. Якщо останній день строку подання форми № 1ДФ припадає на вихідний або святковий день, то останнім днем строку вважається операційний (банківський) день, що настає за вихідним або святковим днем (пп. 49.18.2 ПКУ, п. 2.1 Порядку № 1020).

Згідно з п. 2.3 Порядку № 1020 форма № 1ДФ подається до органу державної податкової служби за податковою адресою (адресою реєстрації) приватного підприємця. Доходи від надання в оренду майна у формі № 1ДФ відображаються з ознакою доходу «106».

Таким чином, приватний підприємець незалежно від обраної системи оподаткування (загальна чи спрощена) при виплаті доходів фізичним особам – орендодавцям зобов'язаний утримувати та перераховувати податок на доходи фізичних осіб до бюджету, а також подавати форму № 1ДФ до органу податкової служби за місцем своєї реєстрації (податкової адреси).



Олег Коваль
Консалтингова компанія «ЕКСПЕРТ»
Підкажіть будь ласка, у 2011 р. оредували офісне приміщення у ФОП, і оренду платили на розрах. рахунок, у 2012 р. уклали договір з цією особою, тільки не як з ФОП, а як фіз. особою не підприємцем, чи буде помилкою платити оренда на той же рахунок?
пусть откроет карт. счет и оплачивайте туда (только о НДФЛ на забывайте)
По-моему, так нельзя. Счет принадлежит ФОПу, он и открывался в банке как на предпринимателя. Сейчас если Вы работаете с физ.лицом, то необходимо платить на любой счет физлица (карточный или текущий).
Наприклад,якщо ми орендуємо 200кв.м. приміщення ,платимо 20 грн.за 1 кв.м, тобто 4000.Орендуємо у звичайної людини, не ФОП.Тобто 600 грн.ПДФО я плачу в бюджет, а на руки даю 3400.У витрати в податковому обліку включаю всі 4000 чи ні?Здаю 1-ДФ.А також потрібно здати 20-опп оскільки появився новий об'єкт оподаткування?Так чи ні?
20 ОПП обязательно, в течении 10 дней с даты договора,
1 ДФ также показываете выплаты физику (ознака 106)
10 днів чи 20 днів на хдачу 20- опп?
наткнулась на вашу тему случайно у меня такая же ситуация я вспомнила,что налог я заплатили аренду начислила,а вот саму суму арендодателю забыла заплатить в 1Дф показала, что все уплачено, какие последствия если я завтра заплачу?
что именно вы не оплатили? и за какой месяц?
так как в первом квартале я все прозевала я сделала начисление аренды полугодие и налог заплатила в конце полугодия НДФЛ. В месяц аренда 300,00 грн получилось 1800,00*15%=270,00грн.Заплатила на ндфл найманые лица.А сумму аренды 1800,00 за полгода не заплатила арендодателю.Хочу завтра заплатить. В 1дф показала что все сдано и все уплачено и начислено.
ой получается,что сумма к уплате арендодателю не 1800,00, а 1530,00 так же?
при проверке если найдут....
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Сторінка 1 з 2    Сторінки: 12Наступна
Вибачте, тільки зареєстровані користувачі можуть писати в цьому форумі.

Авторизуватись



Повідомлення, розміщені на форумах ДК-порталу, відображають лише особисту позицію авторів повідомлень.
Адміністрація форумів не несе відповідальності за їх зміст.

© 2023 "Дебет-Кредит", український бухгалтерський портал, web_dk [ @ ] gc.com.ua





0.00085999999999997