Головна порталу Дт-Кт  
Головна ДКНовиниПублікації ДКПередплатаДовідникиБланки, формиКонсультаціїДокументи


Розширений пошук по форуму

Создание и экспорт програмного обеспечения нерезеденту

Відправлено користувачем ansol 
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Сторінка 1 з 2    Сторінки: 12Наступна
Подскажите где подчитать, а то совсем потерялась... будут ли обязательства по НДС у предприятия при ЭКСПОРТЕ РАЗРАБОТАННОГО ПРОГРАМНОГО ОБЕСПЕЧЕНИЯ НЕРЕЗИДЕНТУ.... при экспорте услуг ндс нулевой, а в данной ситуации..... и если можно ссылки на законодательные акты.... всем заранее огромное спасибо
при экспорте услуг ндс нулевой, а в данной ситуации./// - поняття "експорт послуг" відсутній в законі про ПДВ. У всіх випадках треба аналізувати пп. .6.5 Закону про ПДВ.

Якщо вашу послугу можна віднести до "обробки даних та надання інформації, у тому числі з використанням комп"ютерних систем" - це пп. д) п. 6.5 - то тоді не буде об"єкта оподаткування, звичайно за умови, що ваш нерезидент немає представництва.
Це з листа ДПАУ від 08.04.2008 р. N 7104/7/16-1517-26 "...До послуг з обробки даних та надання інформації, у тому числі з використанням комп'ютерних систем, належать послуги, визначені у розділі 72.30.2 Державного класифікатора продукції та послуг, який затверджено і введено в дію наказом Держстандарту України від 30.12.97 р. N 822. "



А где можно прочитать расшифровку раздела 72.30.2?
И как быть с этим экспортом, если иностранная компания покупает программное обеспечение для перепродажи (является дистрибьютером)?
Galla Автор рядків:
-------------------------------------------------------
> Якщо вашу послугу можна віднести до "обробки даних
> та надання інформації, у тому числі з
> використанням комп"ютерних систем" - це пп. д) п.
> 6.5 - то тоді не буде об"єкта оподаткування,
> звичайно за умови, що ваш нерезидент немає
> представництва.

в том то и дело...что в данной ситуации это не услуга, а уже готовая программа....
Вот была интересная статья на эту тему.


Поставка нерезидентам комп'ютерних програм без ПДВ


Водночас п. 6.5 визначає випадки, коли місцем надання послуг може вважатися не територія України, зокрема місцезнаходження покупця. До таких винятків віднесено операції, описані в пп. «в», «д» – «е» п. 6.5 ст. 6. У разі визнання місцем поставки таких послуг території іншої держави, – відповідно до вимог п. 6.5 ст. 6 Закону такі операції не підпадатимуть під об'єкт обкладання ПДВ.

Зокрема, відповідно до пп. «д» місцем поставки послуг вважається місце реєстрації покупця, тобто нерезидента, при наданні послуг з:

– передавання чи надання авторських прав, патентів, ліцензій, а також суміжних прав, у тому числі торгових марок;

– надання послуг консультантами, інженерами, адвокатами, бухгалтерами, аудиторами, актуаріями тощо, а також з обробки даних та надання інформації, у тому числі з використанням комп'ютерних систем.

Таким чином, не підпадатиме під оподаткування ПДВ у сфері комп'ютерних послуг операція з:

– передавання чи надання нерезиденту авторського права на створену програму;

– надання послуг з обробки даних та надання іншої інформації з використанням комп'ютерних систем.

Передавання чи надання авторських прав на створену програму
Відповідно до ст. 11 Закону «Про авторське та суміжні права» від 23.12.93 р. № 3792-XII діє презумпція авторства. Первинним суб'єктом, якому належить авторське право, є автор твору. За браком доказів іншого автором твору вважається особа, зазначена як автор на оригіналі або примірнику твору (презумпція авторства).

Авторське право на твір виникає внаслідок факту його створення. Для виникнення і здійснення авторського права не вимагається реєстрація твору чи будь-яке інше спеціальне його оформлення, а також виконання будь-яких інших формальностей.

Відповідно до ст. 420 Цивільного кодексу до об'єктів права інтелектуальної власності, зокрема, належать комп'ютерні програми. Відповідно до ст. 430 ЦКУ особисті немайнові права інтелектуальної власності на об'єкт, створений за замовленням, належать творцеві цього об'єкта. У випадках, передбачених законом, окремі особисті немайнові права інтелектуальної власності на такий об'єкт можуть належати замовникові.

Майнові права інтелектуальної власності на об'єкт, створений за замовленням, належать творцеві цього об'єкта та замовникові спільно, якщо інше не встановлено договором.

Таким чином, на замовлення нерезидента може бути створена певна комп'ютерна програма як об'єкт інтелектуальної власності. А потім передане йому майнове право на її використання. Така операція не буде об'єктом обкладання ПДВ відповідно до п. 6.5 Закону про ПДВ. Як зазначалося, майнове право може належати і замовникові. Щоб уникнути непорозумінь, контрактом слід визначити, що майнові права на створену програму належать виконавцю і передаються замовникові згідно з умовами договору. А предметом договору однозначно повинно бути створення комп'ютерної програми як об'єкта інтелектуальної власності.

Зверніть увагу: передача майнового права на комп'ютерну програму може підпадати під визначення «роялті» згідно з пунктом 1.30 ст. 1 Закону «Про оподаткування прибутку підприємств».

Роялті – платежі будь-якого виду, одержані як винагорода за користування або за надання права на користування будь-яким авторським правом на літературні твори, твори мистецтва або науки, включаючи комп'ютерні програми, інші записи на носіях інформації, відео- або аудіокасети, кінематографічні фільми або плівки для радіо чи телевізійного мовлення; за придбання будь-якого патенту, зареєстрованого знака на товари і послуги чи торгової марки, дизайну, секретного креслення, моделі, формули, процесу, права на інформацію щодо промислового, комерційного або наукового досвіду (ноу-хау).

Водночас відповідно до абзацу другого вказаного пункту не вважаються роялті платежі за отримання об'єктів власності, визначених у частині першій цього пункту, у володіння або розпорядження чи власність особи або якщо умови користування такими об'єктами власності надають право користувачу продати або відчужити іншим способом такий об'єкт власності або оприлюднити (розголосити) секретні креслення, моделі, формули, процеси, права на інформацію щодо промислового, комерційного або наукового досвіду (ноу-хау), за винятком випадків, коли таке оприлюднення (розголошування) є обов'язковим згідно із законодавством України.

При передачі у власність нерезиденту майнових прав на комп'ютерну програму отриманий платіж не вважатиметься роялті.

Відмінність між роялті та оплатою переданих авторських прав з метою оподаткування ПДВ полягає в тому, що перші не є об'єктом оподаткування відповідно до пп. 3.2.7 ст. 3 Закону про ПДВ, а другі – не підпадають під об'єкт оподаткування відповідно до п. 3.1 ст. 3.

Надання послуг з обробки даних та надання іншої інформації з використанням комп'ютерних систем
Вказана норма Закону не дає точного та чіткого формулювання, що таке обробка даних та надання іншої інформації. З одного боку, це дає можливість під іншою інформацією розуміти і надання комп'ютерних послуг у вигляді інформації. Однак перевіряльник знайде багато аргументів на користь того, що складання програми – це все-таки надання послуг, а не інформації. При цьому він не вважатиме, що це не послуги з обробки інформації. А результат – нарахування ПДВ за ставкою 20 %.

На нашу думку, під обробкою даних слід розуміти опрацювання отриманої, зібраної чи іншим шляхом накопиченої інформації відповідно до поставлених вимог замовника. Вважаємо, що сюди можна віднести зміну та пристосування певної програми до потреб замовника, якими можуть бути:

– проведення еврістичного аналізу вхідних та вихідних даних, аналіз отриманих результатів;

– обробка вихідних кодів для перетворення інформації;

– надання інформації про роботу програмного забезпечення

– тощо.

У такому разі доцільно договором чітко визначати, яка інформація надається замовником чи отримується з інших джерел та яким чином обробляється.

Зокрема, по-перше, визначати предметом договору виконання певної роботи, наприклад, розробку першої стадії проекту чи програми, недоцільно. Таке трактування через нечітке визначення норм Закону буде вважатися виконанням роботи, а не обробкою даних чи наданням інформації. А це вимагатиме нарахування ПДВ за ставкою 20 %. По-друге, якщо програма і буде створена, але оплата проводитиметься за виконану роботу, а не за отримання майнових прав на її використання, така операція також підпадатиме під оподаткування за ставкою 20 %.

Тож, щоб уникнути непорозумінь з визначенням місця поставки послуг, головне – правильно визначити предмет договору і порядок та умови його виконання.



Микола Підлужний
Аудитор







«Податкове планування», грудень 2005 р., № 12 (62), с. 19
? Підприємство, яке перебуває на спрощеній системі оподаткування, займається розробкою програмного забезпечення для замовників – резидентів США (результати таких робіт передаються як через Інтернет, так і шляхом безпосереднього перезапису з одного комп'ютера на інший в офісі виконавця чи замовника). Чи повинно підприємство реєструватися як платник ПДВ? Який порядок обкладання ПДВ таких операцій?

(ТОВ «Барекс», м. Хмельницький)

Відповідно до пп. 2.3.1 п. 2.3 ст. 2 Закону України «Про податок на додану вартість» від 03.04.97 р. № 168/97-ВР (зі змінами та доповненнями) особа, в якої загальна сума від здійснення операцій з поставки товарів (послуг), у тому числі з використанням локальної або глобальної комп'ютерної мережі, що підлягають оподаткуванню згідно з цим Законом, нарахована (сплачена, надана) такій особі або в рахунок зобов'язань третім особам, протягом останніх 12 календарних місяців сукупно перевищує 300000 грн. (без урахування ПДВ), підлягає обов'язковій реєстрації як платник ПДВ.

Крім того, пп. 2.3.3 п. 2.3 ст. 2 Закону № 168/97-ВР визначено, що обов'язковій реєстрації як платник ПДВ підлягає особа, яка поставляє товари (послуги) на митній території України з використанням глобальної або локальних комп'ютерних мереж, при цьому особа-нерезидент може здійснювати таку діяльність лише через своє постійне представництво, зареєстроване на території України.

Законом України «Про Державний бюджет України на 2005 рік» та деяких інших законодавчих актів України» від 25.03.2005 р. № 2505-IV внесено низку змін до Закону № 168/97-ВР, зокрема, виключено норми, якими регламентувався порядок оподаткування операцій з ввезення (імпортування) i вивезення (експортування) робіт (послуг), та введено термін «місце поставки товарів» та «місце поставки послуг».

З урахуванням останніх змін об'єкт оподаткування при наданні послуг визначається виходячи з їх місця поставки.

Згідно з п. 3.1 ст. 3 Закону № 168/97-ВР об'єктом обкладання ПДВ є операції з поставки товарів та послуг, місце надання яких знаходиться на митній території України, з ввезення товарів (супутніх послуг) у митному режимі імпорту або реімпорту (за текстом – імпорту) та з вивезення товарів (супутніх послуг) у митному режимі експорту або реекспорту (за текстом – експорту).

Визначення місця поставки послуг наведено в п. 6.5 ст. 6 Закону № 168/97-ВР, зокрема, пп. «д» зазначеного пункту передбачено, що місцем поставки послуг вважається місце реєстрації покупця або його постійного представництва, а за відсутності такого місця реєстрації – місце постійної адреси або постійного проживання, у разі якщо покупці, яким надаються нижчезазначені послуги, проживають за межами митної території України, надають послуги з: передання чи надання авторських прав, патентів, ліцензій, а також суміжних прав, у тому числі торгових марок; надання рекламних послуг та інших послуг з просування товарів (послуг) на ринку (промовтерства); надання послуг консультантами, інженерами, адвокатами, бухгалтерами, аудиторами, актуаріями та інших аналогічних послуг, а також з обробки даних та надання інформації, в тому числі з використанням комп'ютерних систем; надання обов'язку утримуватися від проведення окремих видів діяльності частково або повністю; надання послуг фізичними особами, які перебувають у відносинах трудового найму з постачальником, на користь іншої особи.

Відповідно до ст. 8 Закону України «Про авторське право i суміжні права» від 23.12.93 р. № 3792-XII (у редакції Закону України від 11.07.2001 р. № 2627-III) об'єктами авторського права є твори в галузі науки, літератури i мистецтва, зокрема комп'ютерні програми.

Комп'ютерна програма – це набір інструкцій у вигляді слів, цифр, кодів, схем, символів чи в будь-якому іншому вигляді, виражених у формі, придатній для зчитування комп'ютером, які приводять його в дію для досягнення певної мети або результату (це поняття охоплює як операційну систему, так i прикладну програму, виражені у вихідному або об'єктному кодах);

Визначення термінів «програмне забезпечення» i «програма» наведено в постанові Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку здійснення державного контролю за міжнародними передачами товарів подвійного використання» від 28.01.2004 р № 86 (зі змінами та доповненнями). Зокрема, програмне забезпечення – це набір однієї «програми» або «мікропрограм» або більше, зафіксованих на будь-якому матеріальному носії. Програма – це послідовність команд для виконання або перетворення у форму, яка підлягає виконанню електронним комп'ютером.

Людмила Косміна
Заступник директора Департаменту оподаткування юридичних осіб ДПА України – начальник управління ПДВ
Людмила Пономаренко
Заступник начальника управління ПДВ – начальник відділу особливих режимів оподаткуванн

«Вісник податкової служби України», серпень 2005 р., № 29 (359), с. 42 (http://www.visnuk.com.ua)

Дата підготовки 02.08.2005
Журнал «Вісник податкової служби України»
____________

ЛІГАБізнесІнформ
українська Мережа ділової інформації
www.liga.net
ansol Автор рядків:
-------------------------------------------------------
> в том то и дело...что в данной ситуации это не
> услуга, а уже готовая программа....


Тобто у вас є нематеріальний актив зі всіма оформленими правами? Як буде відбуватися переда цього права. ВМД ви ж не оформите? А тільки ВМД дає право на 0%

72.30.0 Оброблення даних
Цей підклас включає:
-оброблення даних із застосуванням програмного забезпечення користувача або власного програмного забезпечення
-повне оброблення, підготовку та введення даних
-експлуатацію на довготривалій основі комп’ютерної техніки, що належить іншим користувачам
-надання місця у web-мережі


Что-то не похоже это на продажу ПО сетями интернет...
Galla Автор рядків:
-------------------------------------------------------

> Тобто у вас є нематеріальний актив зі всіма
> оформленими правами? Як буде відбуватися переда
> цього права. ВМД ви ж не оформите? А тільки ВМД
> дає право на 0%

Права не оформлялись..... Работа велась по договору... Собираемся подписывать акт выполненных работ
ansol Автор рядків:
-------------------------------------------------------
> Права не оформлялись..... Работа велась по
> договору... Собираемся подписывать акт выполненных
> работ


має місце все таки поставка послуг, а значить треба аналізувати п. 6.5. А де акт будете підписувати? На Україні?

Что бы там подписать акт, надо командировку за границу оформлять.
И как быть, если такая поставка ПО постоянная, и нерезедент продаёт это ПО в своей стране...
Это уже не услуги получаются, а товары в электронном виде.
Заказчик в США..... все документы будем подписывать и пересылать... Если будет указана Украина? что из этого вытекает?
Олег Автор рядків:
-------------------------------------------------------
> Что бы там подписать акт, надо командировку за
> границу оформлять.
т.е. если акт подписывается в Украине - будет НДС 20%....... правильно?... а если акт подписан в Америке? нужно оформлять командировку ..... а НДС?
Ну в акте и договоре должно быть указано место предостовления услуг. Значит, если это место в Америке, значит надо туда поехать.
Если это через интернет, то, наверное, можно обойтись без командировки.
И ваше ПО покупает заказщик для себя? Или для перепродажи?
Просто Ваше ПО может оказаться товаром, а не услугой.
ansol Автор рядків:
а если акт подписан в
> Америке? нужно оформлять командировку ..... а НДС?

Коли акт підписаний в америці і тим більше є оформлене відрядження, то нема території України, а отже нема об"єкту оподаткування.

и еще .... а если мы будем передавать сам продукт через интернет..... какое место(страна, город) должны быть указаны в акте?
Ансол, а это у вас одноразовая сделка, или постояные продажи будут?
Если интернет, то в акте пишете США.
планируется постоянно..... если США - значит ндс нулевой?
Ну если вы решили, что ваше ПО услуги, значит нулевой.
? Підприємство, яке перебуває на спрощеній системі оподаткування, займається розробкою програмного забезпечення для замовників – резидентів США (результати таких робіт передаються як через Інтернет, так і шляхом безпосереднього перезапису з одного комп'ютера на інший в офісі виконавця чи замовника). Чи повинно підприємство реєструватися як платник ПДВ? Який порядок обкладання ПДВ таких операцій?

(ТОВ «Барекс», м. Хмельницький)

Відповідно до пп. 2.3.1 п. 2.3 ст. 2 Закону України «Про податок на додану вартість» від 03.04.97 р. № 168/97-ВР (зі змінами та доповненнями) особа, в якої загальна сума від здійснення операцій з поставки товарів (послуг), у тому числі з використанням локальної або глобальної комп'ютерної мережі, що підлягають оподаткуванню згідно з цим Законом, нарахована (сплачена, надана) такій особі або в рахунок зобов'язань третім особам, протягом останніх 12 календарних місяців сукупно перевищує 300000 грн. (без урахування ПДВ), підлягає обов'язковій реєстрації як платник ПДВ.

А як же спрощена система оподаткування?!!!!!
Чому так акцентуєте на тому, на якій території акт підписаний ? В законі ж чітко сказано - місце реєстрації покупця.

Ваша думка:
якщо в довідці статистики вказано як вид діяльності "розробка ПЗ", а договори поставки оформляються на "передачу авторських прав", і порядком оплати передбачено "плату за використання комп'ютерної програми", - то перевіряючим буде достатньо такого формулювання в договорі, щоб підтвердити не підпадання під ПДВ ?

Дякую.

Вопрос для многих очень болезненный и очень спорный. Как и во многом у нас, точного ответа пока не может дать никто, к сожалению. Налоговая настаивает на НДС 20%. Юристы бьются и цепляются за неоднозначность в Законе про НДС...
Обсуждалось не раз и не только тут :
[club.dtkt.com.ua]
[search.ligazakon.ua]
- Вас турбує бухгалтер Валентина Семенівна. Підприємство уклало договір з юридичною особою-нерезидентом про надання послуг з розробки програмного забезпечення. Чи треба нараховувати ПДВ, якщо так, то яку ставку застосовувати: 0% чи 20%?

- Так, треба обкладати цю поставку ПДВ за ставкою 20%. Відомо, що операції з поставки послуг, місце поставки яких знаходиться на митній території України, є об’єктом оподаткування ПДВ (пп. 3.1.1 Закону України «Про податок на додану вартість» від 03.04.97 р. №168/97-ВР, далі – Закон про ПДВ). Правила визначення місця поставки послуг встановлені у п. 6.5 Закону про ПДВ, за яким у загальному випадку таким місцем вважають місце, де особа, яка надає послугу, зареєстрована платником цього податку.
Таким чином, місце поставки Вашої послуги – Україна і наявний об’єкт оподаткування.
Об’єкти оподаткування, визначені ст. 3 цього Закону, за винятком операцій, звільнених від оподаткування, та операцій, до яких застосовується нульова ставка згідно з цим Законом, оподатковується за ставкою 20% (п. 6.1 Закону про ПДВ). Ваші послуги не віднесено до пільгових, а нульову ставку застосовують лише до експорту товарів та супутніх такому експорту послуг (п. 6.2 Закону про ПДВ).
Тож, надаючи юридичній особі-нерезиденту послуги з розроблення програмного забезпечення, підприємство-платник ПДВ нараховує податок за ставкою 20%.

(с) Гаряча лінія ДПА у Запорізький обл.
Terry Автор рядків:
-------------------------------------------------------
> Вопрос для многих очень болезненный и очень
> спорный. Как и во многом у нас, точного ответа
> пока не может дать никто, к сожалению. Налоговая
> настаивает на НДС 20%. Юристы бьются и цепляются
> за неоднозначность в Законе про НДС...
> Обсуждалось не раз и не только тут :
> [club.dtkt.com.ua]
> [search.ligazakon.ua]
> 75.html

Дякую, що читали.. ;-)))

І ще дотична тема - тут
[search.ligazakon.ua]
це в було в продовження та на доповнення
[search.ligazakon.ua]
ну хорошо.... есть командировка... есть место подписания акта - страна нерез. а как вы им передали это? вывезли из страны? если на носителе, то вам нужно будет пройти тамож.оф-е лазерного диска, т.е. носителя, на котором записана ПО, если по сетям интернет, то появляется п.2.3.3.

2ЛюбаП - якщо, в Вас є документальне підтвердження, що розроблене ПЗ належить Вам, згідно до вимог чинного зак-ва, то при формулюванні в дог-рі- - передача авт-х прав, в Вас таки буде роялті (на мою думку), а якщо Ви не є правовласником (тобто не зареєстрували авторське право на розроблене ПЗ), то тут буде прирівнюватись до Послуги і мені здається, що місце підписання зазначене в акті, в данному випадку не має значення, так як тут вступає п.6.5 ЗУ про ПДВ , пункт д)
д) якщо товари продаються через глобальну комп'ютерну мережу
Інтернет незалежно від місця реєстрації його доменного імені
(сайту, електронної сторінки чи адреси) - місцезнаходження
продавця або місце його проживання.
Наприклад: Є ліцензійний договір на передачу мат.носія (нерезидент приїзджає в Україну) і авторських прав на ПЗ.
Авторські права не реєструються.
Чи варто заглиблюватись в те, які саме права передаються?
І чи формулювання в договорі "передаємо авторські права" може врятувати від ПДВ?
Хочу познайомитись з бухгалтером ІТ-компанії.
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Сторінка 1 з 2    Сторінки: 12Наступна
Вибачте, тільки зареєстровані користувачі можуть писати в цьому форумі.

Авторизуватись



Повідомлення, розміщені на форумах ДК-порталу, відображають лише особисту позицію авторів повідомлень.
Адміністрація форумів не несе відповідальності за їх зміст.

© 2023 "Дебет-Кредит", український бухгалтерський портал, web_dk [ @ ] gc.com.ua





0.00047299999999995