Головна порталу Дт-Кт  
Головна ДКНовиниПублікації ДКПередплатаДовідникиБланки, формиКонсультаціїДокументи


Розширений пошук по форуму

Лікарняні

Відправлено користувачем Luxoria 
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Лікарняні
Допоможіть, будь ласка, розібратися. Новий порядок нарахування і виплати лікарняних я знаю. Але в грудні викникла нестандартна ситуація, що призвело до непорозуміння з ФСС ТВП. Є у мене одна працівниця (до слова - вона одинока мати, молода (тобто стаж до 5 років), багато потратилась на ліки, ще й Новий рік наступав), яка хворіла з 10.12 по 20.12.2011 і принесла один листок, а потім продовжувала хворіти з 21.12 2011 по 10.01.2012 і принесла інший листок - продовження. От по другому листку і виникли питання. Я планувала виплатити заробітну плату за грудень в останій робочий день грудня і, знаючи що моя працівниця буде продовжувати ще й в січні, нарахувала лікарняні за грудень (за ті дні, в які по графіку вона мала б вийти). А в січні донарахувала решту лікарняних. Усе відобразила в дод. 4 до ПФ за грудень і за січень (звіт про ЄСВ). По рах. 652 - на 01.01.2012 у ФСС ТВП перед моїм підприємством заборгованість. Фонд заплатив мені, я - заплатила працівниці. Пізніше ФСС ТВП звірився з ПФ і каже, що прийде з перевірками і, скоріше за все, накладе штрафи. А якщо переписувати заробітну плату по цій працівниці за грудень-січень і нести коригуючий звіт в ПФ - то він грозить прийти з перевіркою і також обіцяє штрафи. Фонд мені повернув кошти, а потім подумав, що це неправильно. У квартальному звіті буде стояти ця сума заборгованості Фонду перед підприємством на початок року.
Re: Лікарняні
Вы однозначно не верно сделали. Авансом больничные платить нельзя.
Вам следует откорректировать отчетность в ПФУ, а именно отсортировать начисления за 12.2011 и доначислить больничные в 01.2012.

У меня был случай когда человек проболел весь февраль и умудрился закрыть больничный 1 марта. Фонд единогласно ответил, что платить с зп или авансом за март.
Re: Лікарняні
Согласна с Алексеем: начислять для отчётности и выплачивать больничные до того, как вам предоставят больничный лист, нельзя.
Более того, считаю, что нужно откорректировать оба фонда: пенсионный в отчётности, а соцстраху вернуть деньги и сопроводить процедуру письмом.
Хорошо бы с соцстраховским юристом проконсультироваться.


Re: Лікарняні
Все зрозуміло, що не правильно виплачувати наперід - чогось захотіла її пожаліти і виплати більше. Але як тепер проводити коректуру, якщо ПФ каже, що "їх звітність закривається якось по роках (тобто 2011р. вже "якось" закритий)" і дані за грудень 2011 ніяк не змінити? Більше того, їх спеціалісти кажуть, можна приносити відкоректований звіт, але мені це нічого не дасть і вони також (ПФ) прийдуть з перевіркою і також грозять штрафом.
Re: Лікарняні
Если не распускать сопли, а взять все исправить то штрафов и проверки не будет. А точнее будут, но минимальные. Ограничения в исправлениях по ПФУ нет.

Мы как то хотели то же "закрыть" период и позвали их на проверку, второй год ждем. Вы думаете они придут, они только пугают.
Re: Лікарняні
Але тут ситуація така, що ФСС ТВП погоджується з тим, що людина хворіла і з нарахованою сумою лікарняних, йому навіть байдуже що цей лікарняний "перехідний". Фонд мені заплатив, а виплатила їх людині. Вони лише хочуть, щоб я не показувала їх заборгованості перед моїм підприємством (у мене дебетове сальдо по рах. 652), якої по суті і по Порядку нарахування лікарняних - немає. У квартальному звіті буде вказано - Заборгованість за Фондом на початок року - х грн. Якби я їх в звіті до ПФ не показала, той проблеми не було б. І саме ПФ - вперся - ніяк і нічого змінити не можна.
Re: Лікарняні
В тому і справа, що я також листа на перевірку до ПФ написала, і чекаю їх уже 2 місяці (після того як змінився бухгалтер). І, що цікаво, я не штрафа боюсь, а реакції свогшо директора) Тому, щоб не розпускати соплі, у більш досвічених людей питаю - що і як виправляти? Зарплату за грудень і дод. 4 до ПФ за грудень? Поки ще у мене є час.
Re: Лікарняні
Якщо насправді немає обмежень у коригуючій звітності до ПФ, тотепер я роблю так:
1. виправляю заробітну плату за грудень 2011 по цій працівниці (не нараховую лікарняних по другому її листку, "не закритому");
2. роблю коригуючий звіт до ПФ за грудень 2011
3. нараховую лікарняні по листку за період з 21.12.2011 по 10.01.2012 (знову виправляю зарплату по цій працівниці в січні - нараховую лікарняні повністю)
4. роблю коригуючий звіт до ПФ за січень 2012
І все має зійтися? А що робити з внесками? Я в грудні проплатила частину і в січні решту.
Re: Лікарняні
С оплатой по лицевому у Вас будет все в порядке, в декабре "-" в январе "+". Но Вам как исправление ошибки, необходимо будет доначисить штраф в январе 5% от суммы ЕСВ.
Re: Лікарняні
ЄСВ 33,2% і 2% - тільки ті, що на лікарняні?
Re: Лікарняні
До речі - переробити документи за той час і коригувати звітність я можу. Але проплачувати штрафи - буду тепер. То мені нарахувати собі штраф 5% і... пеню?
Re: Лікарняні
Там в отчете есть строка для штрафа. Пеню не нужно начислять.
Re: Лікарняні
Добрый день.
Подскажите как правильно заполняется отчет в соцстрах. Я запуталась и немогу понять.
Отчет за 1 кв 2012 года нужно заполнять по поданым заявкам или по факту начисления у меня в программе (как было раньше до 2011 года).
Просто когда я сдавала отчет за 1 кв 2011 года то инспектор сказала что отчет заполняется по поданым заявкам в фонд.
Теперь же они говорят что нужно заполнять по начислениям. Что они имееют ввиду по начислениям я так и не поняла.
У меня получается что больничные которые я начислила в декабрьскую зарплату 2011 я подала на компенсацию в январе 2012, январьски подала в феврале и февральские в марте. Теперь же я собираюсь нести заявку по начисленным больничным в мартовскую зп в апреле.
Как его заполнять подскажите. Если заполнять по заявкам то все получается хорошо и все закрывается и никто никому ничего не должен, а если по тому в какую зп я их начислила то у меня вываливается декабрь 2011 года.
Заранее благодарна.
Re: Лікарняні
Доброго дня! Допоможіть, ще ніколи не стикалася з лікарняними, не знаю як правильно подати звіт по ЄСП.
Працівник був на лікарняному з 31.01.2014 по 07.02.2014р., Нарахування лікарняних і виплата буде в лютому, а як відобразити у звіті 31 січня, чи потрібно заповнювати в таблиці 6 графу 13 про к-сть календ. днів тимчасової непрацездатності?
Re: Лікарняні
як відобразити у звіті 31 січня, чи потрібно заповнювати в таблиці 6 графу 13 про к-сть календ. днів тимчасової непрацездатності?

нет... потом в отчете за февраль отразите с начисленной суммой за этот день
Re: Лікарняні
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Вибачте, тільки зареєстровані користувачі можуть писати в цьому форумі.

Авторизуватись



Повідомлення, розміщені на форумах ДК-порталу, відображають лише особисту позицію авторів повідомлень.
Адміністрація форумів не несе відповідальності за їх зміст.

© 2023 "Дебет-Кредит", український бухгалтерський портал, web_dk [ @ ] gc.com.ua





0.000335