Головна порталу Дт-Кт  
Головна ДКНовиниПублікації ДКПередплатаДовідникиБланки, формиКонсультаціїДокументи


Розширений пошук по форуму

как сдать металлолом

Відправлено користувачем polivoda83 
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
предприятие в результате ликвидации старой системы отопления образовался металл который мы хотим сдать, подскажите как все правильно оформить с момента демонтажа, как списать старую систему если она не числится (есть только стоимость здания), как приходовать металлолом (сдавать будем частями), как отразить по проводкам????
подпишусь на тему.
ну что никто не сдавал, поделитесь опытом!!!


Я не знаю какой у вас тоннаж лома, некоторые фирмы по безналу с малыми тоннажами не работают и не выгодно это очень по безналу. Можно сделать через "Производство", при оприходовании лома признаете доход по возможной цене реализации. По НДС льгота, р.ХХ ст.15. Лучше сдать за нал и закрыть пару безнадежных долгов.
за нал думалось, но логичный вопрос , если это цистерна заправочная, в ней несколько тонн металла, при ликвидации что-то должно остатся типа металл. она же не испарится и в мусор не выбросишь.
сдаем по безналу с заключением соответствующего договора, меня больше интересует как списать систему централиз.отопления которая нигде не числится, я предпологаю, что ее стоимость была заложена в стоимости здания, так вот как списать только радиаторы и трубы, (составляется ли дефектный акт или еще что нибудь, как его составить)???
ну по идее надо комиссионно отделить от стоимости здания и списать в затраты...при этом оприходовать на склад металлолом через доходы
Торговля металлоломом - деятельность на которую выдается лицензия. А в этом случае лицензия на продажу металлолома не нужна ? Или если продаем свое ликвидированное ОС, то нет?
ну подскажите как оприходовать проводки плизззз???
Лицензия точно не нужна, у нас производство, разбираем и сдаем собственный брак, списанный по гарантийным заменам. Лицензия есть у принимающей металл фирмы. Как сделать экспертную оценку этого бака? Он нигде не числится, зачем переживать куда денется несколько тонн металла. Можно сделать приход на 209 от своего же предприятия, сальдо по 631 ручками закрыть на 716 т.к. лом получается как бесплатно полученным, цену надо определить самим: я брала чуть меньше той суммы, за которую сдавали. В общем, оприходовать сможете только после того, как сдадите, тогда будет понятно какой вес и какая цена. Покупателю лома выписываете нулевую налоговую в разделе 3 пишете НКУ р.ХХ ст.15.
таке колись писала

Якщо внаслідок ліквідації ОЗ оприбутковано матеріальні цінності, так звані зворотні матеріали, то для підтвердження цього факту на зворотньому боці типової форми № ОЗ-3 у розділі “Розрахунок результатів списання об’єкта — Надійшло від списання” треба зазначити кількість та суму цінностей, які надійшли від списання, а також документ по якому ці цінності будуть оприбутковані. А оприбутковані вони можуть бути зокрема за прибутковим ордером типової форми №М-41. В бухгалтерському обліку оприбуткування таких цінностей відбувається з визнанням іншого доходу (719 або 746 субрахунки) і зарахуванням на рахунки обліку матеріальних запасів субрахунок 209). Якщо з кількістю цих ТМЦ все зрозуміло (комісія переважила, порахувала і т.д), то з вартістю не так просто. В п. 24 ПСБО 9 зазначено, що запаси можна відображати в балансі за найменшою з двох оцінок: первісною вартістю або чистою вартістю реалізації. Причому «...за чистою вартістю реалізації, якщо на дату балансу їх ціна знизилась або вони зіпсовані, застаріли, або іншим чином втратили первісно очікувану економічну вигоду» — п. 25 ПСБО 9. Але, якщо на момент оприбуткування запасів неможливо достовірно визначити їх первісну вартість, то вони можуть оцінюватися та відображатися у бухгалтерському обліку за справедливою вартістю з наступним коригуванням до собівартості. Тобто, в бухгалтерському обліку операції ліквідації відбувається поетапно — спершу ліквідація, а потім оприбуткування зворотніх відходів.
....
На вартість оприбуткованих зворотніх відходів (вартість металобрухту із запитання) в момент їх оприбуткування не треба визнавати доходи в податковому обліку як від безоплатно отриманих товарів. Нема безоплатно отриманих, адже на придбання ОЗ (в тому числі і на ті ТМЦ які ми отримали від ліквідації (демонтажу)) ми в свій час витратилися. І взагалі в світлі ПКУ (пп. 14.1.13) під безоплатно наданими товарами розуміють товари, “...що надаються згідно з договорами дарування, іншими договорами, за якими не передбачається грошова або інша компенсація вартості таких товарів чи їх повернення, або без укладення таких договорів...” А нам ніхто ТМЦ не надавав. Тобто, в момент визнання доходу в бухгалтерському обліку на оприбутковані ТМЦ від ліквідації ОЗ ми не відображаємо дохід в податковому обліку. Але у випадку подальшої реалізації таких ТМЦ-зворотних матеріалів, які підпадають під визначення товару, наведеного в ПКУ в пп. 14.1.244, ми вже маємо відобразити дохід від продажу товарів (робіт, послуг).
...
відповідно до п. 23 підрозділу 2 розділу ХХ ПКУ тимчасово до 1 січня 2014 року від оподаткування ПДВ звільняються зокрема операції з постачання відходів та брухту чорних і кольорових металів та деревини товарних позицій 4401, 4403, 4404 згідно з УКТ ЗЕД (крім брикетів та гранул товарної підкатегорії УКТ ЗЕД 4401 30 90 00). Тобто при подальшій реалізації відходів металобрухту, утвореного внаслідок ліквідації ОЗ, ПЗ з ПДВ нараховувати не треба. При цьому перерахунок ПК з ПДВ також не потрібно проводити відповідно до п. 199.6 ПКУ.

тобто на 209 можете обліковувати за такою вартістю, за чкою у вас приймуть це металобрухт. Фактично ціна реалізації=собівартості. Це в б/о

Подскажите пожалуйста, как правильно выписать НН на металлолом?
как "брухт чорних металів " или как у вас в документах будет, ед. измерения (кг, тонны), сумма, звильнено - соответсвенно 0,00, и в сноске "п. 23 підрозділу 2 розділу ХХ ПКУ "
а в 1С - я пишу "брухт...", без НДС, и в НН в разделе 3 получается словами "Без ПДВ"
как в программе записать "п.23 підрозділу 2 розділу ХХ ПКУ"?
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Вибачте, тільки зареєстровані користувачі можуть писати в цьому форумі.

Авторизуватись



Повідомлення, розміщені на форумах ДК-порталу, відображають лише особисту позицію авторів повідомлень.
Адміністрація форумів не несе відповідальності за їх зміст.

© 2023 "Дебет-Кредит", український бухгалтерський портал, web_dk [ @ ] gc.com.ua





0.00042799999999998