Головна порталу Дт-Кт  
Головна ДКНовиниПублікації ДКПередплатаДовідникиБланки, формиКонсультаціїДокументи


Розширений пошук по форуму

карточка плательщика налогов и суд с налоговой

Відправлено користувачем mandarinka 
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Добрый день!
По результатам проверки снимают ндс и прибыль. сумма космическая, практически не подъемная для нашего предприятия. причина - нікчемный контрагент. но акта на его никчемность пока нет. мы решили судиться, чтобы протянуть время, пока не соберем нужную сумму. но юрист в 10-дневный срок не подал на администравне оскарження. сейчас эту космическую сумму вносят в нашу карточку плательщика. hot smiley
в суд он собирается подавать в ближайшее время. на сколько я правильно понимаю, то до даты подачи иска в суд нам начисляется пеня. правильно? на время, сколько будет длится суд, пеня же не будет начисляться? на сколько серьезно то, что сумма попала в нашу карточку? какие последствия могут быть в дальнейшем? помогите, пожалуйста!!!! я первый раз сталкиваюсь с такой проблемой и, наверное, скоро сойду с ума eye popping smiley
10 днів після отримання ППР - ваші донарахування стають узгодженими зі всіма наступними нюансами.

мы провтыкали эти 10 дней. меня беспокоит что занесли в карточку плательщика налогов. пока не подали иск в суд - начисляется пеня. так? а когда подаем этот дурацкий иск - недоимка так и остается на нашей карточке? наши шансы выиграть это дело очень маленькие, да еще с таким юристом ! я не могу понять как быть с пеней? она не начисляется,когда идет процесс? а если выиграет налоговая - как правильно посчитать пеню? и обязаны ли мы оплатить эту доначисленную недоимку?
может кто-то сталкивался или знает как это все происходит - расскажите пожалуйста...eye popping smiley


все, що у вас вказано в ППР - це вже податковий борг.

Пеня - це найменше за що ви маєте хвилюватися - вона нараховується до того моменту поки не заплатите свої узгоджені зобов"язання.

Мне кажется Вы и вправду не о том волнуетесь
Вам в первую очередь нужно взять сверку по НДС и прибыли, если нет пока ППР, то и пени нет.
А то, что эта сумму(доначисление+ пеня) будет висеть на карточке, пусть весит, мы сейчас в процессе судов(сняли кредит2010г.), я взяла сверку по НДС за 2010-2011гг. и вижу, что в 2010г. пеня есть(по ППР), а в 2011г.(когда подали в суд) уже нет пени, карточка чистая(только сумма по ППР), так что лучше подумайте о том как отвоевать суммы доначислений.
Quote
knopa
если нет пока ППР, то и пени нет.
ППР у нас есть... на 750 тыс. hot smiley значит, ничего критичного в том, что эта сумма будет висеть на нашей карточке нет?
может кому-то тоже пригодится ...


ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ЛИСТ
від 05.01.2012 р. N 156/7/19-5017

Про узгодження податкового зобов'язання у разі звернення платника податків до суду щодо визнання недійсним рішення контролюючого органу

Підпунктом 57.3 ст. 57 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) встановлено, що у разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у пп. 54.3.1 - 54.3.6 п. 54.3 ст. 54 Кодексу, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом цього строку такий платник податків розпочинає процедуру адміністративного оскарження рішення контролюючого органу.
Згідно з п. 57.2 ст. 57 Кодексу у разі коли відповідно до цього Кодексу або інших законів України контролюючий орган самостійно визначає податкове зобов'язання платника податків з причин, не пов'язаних з порушенням податкового законодавства, такий платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму податкового зобов'язання у строки, визначені у Кодексі, а якщо такі строки не визначено, то протягом 30 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення про таке нарахування.
У разі коли платник податків вважає, що контролюючий орган неправильно визначив суму грошового зобов'язання або прийняв будь-яке інше рішення, що суперечить законодавству або виходить за межі повноважень контролюючого органу, встановлених Кодексом або іншими законами України, він має право звернутися до контролюючого органу вищого рівня із скаргою про перегляд цього рішення (п. 56.2 ст. 56 Кодексу). Відповідно до ст. 56.15 ст. 56 Кодексу скарга, подана із дотриманням строку, зупиняє виконання платником податків грошових зобов'язань (10 днів з дня отримання податкового повідомлення-рішення), визначених у податковому повідомленні-рішенні (рішенні), на строк від дня подання такої скарги до контролюючого органу до дня закінчення процедури адміністративного оскарження.

Протягом зазначеного строку податкові вимоги з податку, що оскаржується, не надсилаються, а сума грошового зобов'язання, що оскаржується, вважається неузгодженою.

Так, п. 56.10 ст. 56 Кодексу визначено, що рішення Державної податкової адміністрації України та спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади у галузі митної справи, прийняте за розглядом скарги платника податків, є остаточним і не підлягає подальшому адміністративному оскарженню, але може бути оскаржене у судовому порядку.
Грошове зобов'язання платника податків відповідно до пп. 14.1.39 п. 14.1 ст. 14 Кодексу - сума коштів, яку платник податків повинен сплатити до відповідного бюджету як податкове зобов'язання та/або штрафну (фінансову) санкцію, а також санкції за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності.
Згідно з пп. 14.1.175 п. 14.1 ст. 14 Кодексу податковий борг - сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого у порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.
Таким чином, у разі коли платником податків не виконуються умови, визначені п. 57.2 - 57.3 ст. 57 Кодексу, нараховані грошові зобов'язання після закінчення десятиденного та тридцятиденного терміну набувають статусу податкового боргу.
Водночас відповідно до п. 56.18 ст. 56 Кодексу з урахуванням строків давності платник податків має право оскаржити у суді податкове повідомлення-рішення або інше рішення контролюючого органу про нарахування грошового зобов'язання у будь-який момент після отримання такого рішення.
У разі коли до подання позовної заяви проводилася процедура адміністративного оскарження, платник податків має право оскаржити у суді податкове повідомлення-рішення або інше рішення контролюючого органу про нарахування грошового зобов'язання протягом місяця, що настає за днем закінчення процедури адміністративного оскарження, відповідно до п. 56.17 цієї статті (п. 56.19 ст. 56 Кодексу).

При зверненні платника податків до суду з позовом щодо визнання недійсним рішення контролюючого органу податкове зобов'язання вважається неузгодженим до дня набрання судовим рішенням законної сили.

Відповідно до пп. 4.4 п. 4 Порядку направлення органами державної податкової служби податкових повідомлень-рішень платникам податків, затвердженого наказом ДПА України від 22.12.2010 р. N 985 <...>, у разі надходження до органу державної податкової служби ухвали суду про порушення провадження у справі за позовом платника податків після закінчення граничного строку сплати, сума грошового зобов'язання, нарахована у картці особового рахунка платника податків, підлягає виведенню з цієї картки до окремого реєстру, де вона міститься до дня набрання судовим рішенням законної сили.

Тобто у разі надходження до органу ДПС ухвали адміністративного суду до АС "Аудит" заноситься інформація щодо дати отримання органами ДПС ухвали про відкриття провадження у справі. Інформація про оскарження експортується з АС "Аудит" до АІС "Облік податків та платежів", на підставі чого сума грошового зобов'язання виключається із картки особового рахунка платника податків та переноситься до окремого реєстру, де вона міститься до дня набрання судовим рішенням законної сили.

Рішення суду (постанови) першої інстанції, якщо інше не встановлено Кодексом адміністративного судочинства України (далі - КАС України), набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. Порядок і строки апеляційного оскарження встановлені ст. 186 КАС України.

Рішення суду апеляційної чи касаційної інстанції за наслідками перегляду, постанови Верховного Суду України набирають законної сили з моменту проголошення, а якщо їх було прийнято за наслідками розгляду у письмовому провадженні, - через п'ять днів після направлення їх копій особам, які беруть участь у справі, що вважається датою узгодження грошового зобов'язання.

<...>
Заступник Голови
А. Ігнатов
Вам начислили основных платежей 100%(это НК по некчемности) и 25% от этой суммы(штраф), вот эта сумма и будет висеть на Вашей карточке, если в результате судов налоговая докажет, что Вы неправы, тогда Вам дадут срок(с момента постанови суду, помоему это 10 дней) оплатить эту сумму, а до тех пор судитесь.
10 днів ви протермінували - ваші донарахування в картці і вважаються узгоденими, тому вам мають по ідеї присилати податкові вимоги.

А судитися можна довго....

Quote
Galla
10 днів ви протермінували - ваші донарахування в картці і вважаються узгоденими, тому вам мають по ідеї присилати податкові вимоги.

А судитися можна довго....


Насчет долго судиться, не соглашусь, недавно у нас был суд, сам судья сказал, что им очень сократили сроки, нас обслужили быстро за 20 дней с подачи(это 2 заседания), долго это раньше, до 2012г. было. Плюс до суда мы писали в городскую, потом в ГНСУкраины, там можно тянуть, + почтовая переписка.
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Вибачте, тільки зареєстровані користувачі можуть писати в цьому форумі.

Авторизуватись



Повідомлення, розміщені на форумах ДК-порталу, відображають лише особисту позицію авторів повідомлень.
Адміністрація форумів не несе відповідальності за їх зміст.

© 2023 "Дебет-Кредит", український бухгалтерський портал, web_dk [ @ ] gc.com.ua





0.000364