Головна порталу Дт-Кт  
Головна ДКНовиниПублікації ДКПередплатаДовідникиБланки, формиКонсультаціїДокументи


Розширений пошук по форуму

Покупка грузового автомобиля у СПД

Відправлено користувачем JUJU 
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Добрый день, подскажите пожалуйста, ООО покупает грузовой автомобиль у СПД (на едином) для ведения хозяйственной деятельности за наличку. Какие платежи и налоги я должна заплатить?
ПФ - 3% для грузового не платится?
15% - дохода СПД? Основная деятельность СПД грузоперевозки, а не торговля автомобилями, просто продает свой рабочий автомобиль.
Транспортный збор?
Экология?
Что из этого нужно и в какой последовательности регистрировать, оформлять и платить?
Будьте любезны помогите мне!!!
Очень срочный вопрос, хоть что-нибудь подскажите.
Пенсионный сбор платится только за легковые автомобили, транспортный налог платится перед регистрацией авто за месяцы. оставшиеся до конца года (в т.с. и за месяц регистрации), расчет за приобретенное транспортное средство подают в течение 10 дней после регистрации в ГНИ. ПДФО платится в зависимости от того, как оформляется сделка - через нотариуса или биржу


Спасибо за ответ. Сделка будет оформляться через биржу, как в этом случае НДФЛ?
можно свои 5 копеек? а если черех биржу оформляется НДФЛ надо начислять?
нашла такое (2007год):
Купівля через біржу

Доволі поширена також купівля автомобілів у фізичних осіб через товарну біржу.

Ставка оподаткування визначається відповідно до п. 12.1 Закону про ПДФО, згідно з яким дохід платника податку від продажу об'єкта рухомого майна оподатковується за ставкою у розмірі 15 %.

Щоб визначити, хто в даному разі є податковим агентом, необхідно звернутись до п. 12.3 Закону про ПДФО, де сказано: «якщо об'єкт рухомого майна продається за посередництвом юридичної особи (її філії, відділення, іншого відокремленого підрозділу) або представництва нерезидента, то така особа вважається податковим агентом платника податку стосовно оподаткування доходів, отриманих таким платником податку від такого продажу».

Здавалося б, товарна біржа і є в такому випадку податковим агентом. Проте чи є вона посередником?

Відповідь на це питання дає ст. 1 Закону України «Про товарну біржу» від 10.12.91 р. № 1956-XII: товарна біржа не займається комерційним посередництвом і не має на меті одержання прибутку. Стаття 278 Господарського кодексу України також недвозначно говорить, що здійснення торговельно-біржової діяльності має на меті організацію та регулювання торгівлі (зауважте, не посередництво!) шляхом надання послуг суб'єктам господарювання у здійсненні ними торговельних операцій спеціально утвореною господарською організацією – товарною біржею. Ще одним аргументом на підтвердження «непосередництва» є ст. 279 ГКУ, згідно з якою товарна біржа є особливим суб'єктом господарювання, який надає послуги в укладенні біржових угод, виявленні попиту і пропозицій на товари, товарних цін, вивчає, упорядковує товарообіг і сприяє пов'язаним з ним торговельним операціям.

Виходячи з вищевикладеного та вимог п. 17.2 Закону про ПДФО, можна зробити висновок, що особою, відповідальною за нарахування, утримання та сплату (перерахування) до бюджету податку при купівлі через товарну біржу буде саме юридична особа, яка безпосередньо виплачує дохід на користь фізособи-продавця.

Проте ДПАУ в листі від 08.06.2006 р. № 6347/6/17-0216 стосовно біржових угод висловила іншу позицію:

«Агентські функції біржі, які вона повинна виконувати відповідно до п. 12.3 ст. 12 Закону, полягають у тому, що податок з доходів фізичних осіб сплачується продавцем самостійно до чи під час реєстрації біржової угоди, а біржі під час реєстрації угоди повинні проконтролювати (перевірити) правильність сплати (перерахування до бюджету) належної суми податку, здійснивши розрахунки (нарахування) сум оподатковуваного доходу та належного до сплати податку. Копії документів, які підтверджують сплату податку (платіжні доручення, квитанції), залишаються у документах біржі щодо реєстрації угоди. Тобто нарахування (обчислення) доходу та податку з нього є невід'ємним обов'язком податкових агентів, за посередництвом яких фізичні особи здійснюють купівлю-продаж належного їм майна.
Враховуючи те, що згідно з п. 12.3 ст. 12 Закону біржі визначено податковими агентами, вони повинні виконувати вимоги, покладені на податкових агентів, зокрема п. 1.15 ст. 1 та п. 19.2 ст. 19 Закону, щодо подання у строки, встановлені законом для податкового кварталу, податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, та сум сплаченого (перерахованого до бюджету) з них податку (ф. № 1ДФ).»

Досить суперечлива, на наш погляд, позиція, проте нею цілком виграшно може скористатися покупець.
А можно у знающих еще вопросик, чтоб тему не создавать новую:
Мы юр.лицо покупаем авто у другого юр.лица. авто б/у. Наш дирик поехал на биржу, там ему выдали експертное заключение. Он заплатил за это дело 150грн. ему выдали квитанцию к ПКО на эту сумму. Соответственно мы тут авансовый сделали.
НДФЛ надо платить с этой суммы или нет?
Тут не покупка авто через биржу, а просто получение у них експертной оценки.
дякую.
правда, для спд

Ситуація. Фізична особа – підприємець придбав вантажний автомобіль, щоб перевозити вантажі для себе (у межах своєї господарської діяльності) та надавати послуги з перевезення іншим суб’єктам.
Які зобов’язання виникають у підприємця щодо сплати податків, зборів, подання звітності у зв’язку з подальшою експлуатацією автомобіля? 
На це запитання й дамо відповідь у наведеній публікації. 


Придбано вантажний автомобіль для перевезень:
що платити та коли звітувати

 

Отже, підприємець придбав вантажний автомобіль. Вантажний автомобіль – це, по-перше, транспортний засіб, по-друге, джерело викидів в атмосферу продуктів згоряння пального. Тому підприємцю, по-перше, потрібно буде сплачувати податок з власників транспортних засобів, а по-друге, сплачувати збір за забруднення навколишнього природного середовища. Докладніше про це ми зараз і поговоримо.

Податок з власників транспортних засобів

Податок з власників транспортних засобів фізичними особами, у тому числі й громадянами-підприємцями, сплачується перед реєстрацією, перереєстрацією транспортних засобів, а також перед технічним оглядом транспортних засобів щорічно або один раз на два роки, але не пізніше першого півріччя року, в якому здійснюється технічний огляд. Про це прямо зазначено в абзаці другому статті 5 Закону України «Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів» від 11.12.91 р. № 1963-XII, зі змінами та доповненнями. Враховуючи, що вантажний автомобіль в аналізованій ситуації підлягає техогляду один раз на рік1, уточнити строк сплати податку з власників транспортних засобів для нашого випадку доцільно так: перед реєстрацією, перереєстрацією, а також перед технічним оглядом транспортних засобів щорічно, але не пізніше першого півріччя року, в якому проводиться технічний огляд.

(1 Пункт 3.1 Правил проведення державного технічного огляду автомобілів, автобусів, мототранспорту та причепів, затверджених постановою КМУ від 26.02.93 р. № 141, зі змінами та доповненнями.)*

Перед проходженням кожної з цих процедур (перед реєстрацією, перереєстрацією, техоглядом транспортного засобу) фізичні особи зобов’язані пред’являти органам, які здійснюють дані процедури, квитанції або платіжні доручення про сплату «транспортного» податку як за попередній, так і за поточні роки, а платники, звільнені від сплати цього податку, – відповідний документ, що надає право на користування пільгами. Без квитанції або платіжки (документа про звільнення від сплати податку) ні реєстрацію (перереєстрацію), ні техогляд не пройти.

Важливо врахувати, що підприємці, які перебувають на спрощеній системі (на єдиному податку), податок з власників транспортних засобів мають сплачувати на загальних підставах. Від сплати цього податку їх ніхто не звільняв.

Законом № 1963 установлено, що юридичні особи в 10-денний термін після реєстрації транспортного засобу повинні подати Розрахунок суми податку за такі транспортні засоби до відповідного податкового органу. Але підприємець юридичною особою не є, відповідно, йому такий Розрахунок подавати не потрібно. Також підприємець не повинен подавати «річний» Розрахунок, що подається юридичними особами**.

Що стосується суми податку з власників транспортних засобів, то вона обчислюється підприємцем самостійно за ставками, визначеними у статті 3 Закону № 1963. При цьому, якщо транспортний засіб придбано в другому півріччі, податок сплачується в половинному розмірі встановленої суми (у статті 3 установлено ставки податку на рік). За транспортні засоби, зняті фізичними особами протягом року з реєстрації (такі, що перереєстровуються), податок, сплачений за майбутні періоди, перераховується (перед зняттям з реєстрації (перереєстрацією)).

Для деяких категорій громадян установлено пільги щодо сплати податку з власників транспортних засобів.

Якщо розглядати випадок з вантажівкою, то єдина пільга, про яку може йтися, – це 50-відсоткова пільга відповідно до пункту «е» статті 4 Закону № 1963.

Цією пільгою може скористатися будь-який громадянин на один з автомобілів за його вибором: або легковий автомобіль (код 8703), вироблений у країнах СНД і взятий на облік в Україні до 1990 року включно, або вантажний автомобіль (код 8704) з об’ємом циліндрів двигуна до 6001 куб. см до 1990 року випуску включно. Стосовно вантажних автомобілів пільга надається незалежно від країни виробництва та дати реєстрації таких транспортних засобів. На це вказує і ДПАУ в листі від 25.06.2005 р. № 12718/7/17-2217. За транспортні засоби, що не відповідають кодам 8703 і 8704, податок сплачується на загальних підставах у повному обсязі.

Зазначеною вище пільгою можуть скористатися і громадяни-підприємці, а не лише пересічні фізичні особи.

Додаткові пільги щодо податку з власників транспортних засобів громадянам можуть надаватися місцевими органами влади.

Збір «за забруднення»

Ще один податок, а точніше, збір, який потрібно буде сплачувати підприємцю – власнику вантажного автомобіля, – це збір за забруднення навколишнього природного середовища (збір «за забруднення»).

Обов’язок щодо сплати збору «за забруднення» виникає з того кварталу, в якому підприємець почав використовувати автомобіль у підприємницькій діяльності (для власних потреб чи для надання послуг з перевезення). Так, щокварталу, протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного кварталу2, підприємцю потрібно буде подавати Податковий розрахунок збору за забруднення навколишнього природного середовища до податкового органу за місцем реєстрації. Сплачувати суми збору, зазначені у квартальних Розрахунках, потрібно протягом 10 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку подання Розрахунку3. Докладно про порядок розрахунку та сплати збору «за забруднення» ми писали нещодавно – див. «ВД», 2006, № 2, с. 33.

Обов’язково слід звернути увагу, що приватних підприємців-єдиноподатників не звільнено від сплати збору «за забруднення»4.

(2 Якщо останній день строку подання Розрахунку припадає на вихідний або святковий день, то останнім днем строку вважається наступний за вихідним або святковим робочий день. 
3 Якщо останній день строку сплати збору припадає на вихідний або святковий день, то останнім днем вважається наступний за вихідним або святковим робочий операційний (банківський) день.
4 Єдиноподатників звільнено від сплати збору за спеціальне використання природних ресурсів, але не від сплати збору за забруднення навколишнього природного середовища. Згідно із Законом про охорону навколишнього природного середовища це два різних збори (справляння першого регулюється статтею 43 цього Закону, останнього – статтею 44).) 


Якщо надаються послуги з перевезення, потрібна ліцензія

Відповідно до Закону України «Про ліцензування певних видів господарської діяльності» від 01.06.2000 р. № 1775-III (зі змінами та доповненнями) ліцензуванню, зокрема, підлягає такий вид діяльності, як «надання послуг з перевезення вантажів автомобільним транспортом загального користування». Отже, якщо підприємець планує надавати послуги з перевезення вантажів на своєму вантажному автомобілі, то спочатку йому потрібно подбати про придбання відповідної ліцензії.

Ліцензування господарської діяльності, пов’язаної з наданням послуг з перевезення пасажирів і вантажів автомобільним транспортом загального користування (крім надання послуг з перевезення пасажирів та їх багажу на таксі) здійснює Головна державна інспекція на автомобільному транспорті (Державтоінспекція).

На кожний автомобільний транспортний засіб до ліцензій на надання послуг з перевезення пасажирів і вантажів автомобільним транспортом загального користування додаються ліцензійні картки на термін дії ліцензії.

Для отримання ліцензії до органу ліцензування (Державтоінспекції) слід подати такі документи (крім заяви та копії свідоцтва про держреєстрацію):

– відомості за підписом заявника-підприємця про відповідність матеріально-технічної бази, необхідної для підтримання належного технічного стану транспортних засобів та проходження технічного огляду автомобілів, забезпечення проведення медичного огляду водіїв, або копії договорів на проведення цих робіт у разі відсутності власної бази та спеціалістів;

– список власних або орендованих транспортних засобів із зазначенням типу, марки, моделі, державного номера, повної маси (пасажиромісткості), року випуску, номера свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу або тимчасового реєстраційного талона, оформленого ДАІ, які можуть бути допущені до надання послуг з перевезення пасажирів і вантажів у межах України та відповідних міжнародних перевезень;

– засвідчені заявником-підприємцем копії документів водіїв, які працюють за наймом з ним, про наявність необхідної кваліфікації, своєчасність проходження медичного обстеження;

– засвідчені заявником-підприємцем копії свідоцтв про реєстрацію власних транспортних засобів і тимчасових реєстраційних талонів на орендовані автомобілі, оформлені ДАІ;

– засвідчені в установленому порядку копії страхових документів, що підтверджують наявність у перевізників обов’язкових видів страхування.

Термін дії ліцензії становить 5 років, а плата за ліцензію (за весь строк її дії) – 20 нмдг5 (тобто 340 грн.).

(5 Неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.) 

І ще один момент. Наказом Держкомстату від 05.07.2005 р. № 167 затверджено статистичну форму звітності № 51-вант «Звіт про вантажні автомобільні перевезення, що здійснюються фізичними особами – підприємцями на комерційній основі». Ця форма запроваджується з першого півріччя 2006 року та поширюється на фізичних осіб – підприємців, які отримали ліцензію на виконання комерційних перевезень вантажів власним вантажним автотранспортом. Подається раз на півроку. Строки подання цієї звітності визначаються територіальним органом статистики. Так що підприємцю, насамперед, слід довідатися у своєму органі статистики, в які строки йому потрібно подавати цю форму. Хоча найчастіше органи статистики, якщо хочуть отримати від підприємця статінформацію, самі забезпечують його бланками статзвітності та повідомляють про строк її подання.

На закінчення наведемо головні висновки цієї статті.

Висновки

Якщо підприємець придбав вантажний автомобіль «для діла», то йому, по-перше, потрібно буде сплачувати податок з власників транспортних засобів, а по-друге, збір за забруднення навколишнього природного середовища.

Податок з власників транспортних засобів з вантажівки, що використовується в господарській діяльності, фізична особа – підприємець повинен сплачувати перед реєстрацією, перереєстрацією транспортних засобів, а також перед технічним оглядом щорічно, але не пізніше першого півріччя року, в якому здійснюється технічний огляд.

Обов’язок щодо сплати збору «за забруднення» виникає з того кварталу, в якому підприємець почав використовувати автомобіль у підприємницькій діяльності (для власних потреб або надаючи послуги з перевезення).

Якщо підприємець планує надавати послуги з перевезення вантажів на своєму вантажному автомобілі, то спочатку йому потрібно подбати про придбання відповідної ліцензії.

Для фізичних осіб – підприємців, які отримали ліцензію на виконання комерційних перевезень вантажів власним вантажним автотранспортом, передбачено подання статзвітності (раз на півроку) за формою № 51-вант. 

 

Катерина Владимирська 
Консультант газети «Власне Діло»

 

«Власне Діло», 3 квітня 2006 р., № 7 (158), с. 15 

Дата підготовки 03.04.2006 
Газета «Власне Діло»

____________

До відома


Примітки до статті...

 
* Слід зауважити, що Кабміном затверджено новий «техоглядовий» Порядок, який діятиме з 1 січня 2009 року (постанова від 09.07.2008 р. № 606).
До того ж, з огляду на делегування частини «техоглядових» функцій від органів внутрішніх справ суб'єктам господарювання, Кабміном визначено Порядок надання відповідних повноважень (постанова від 09.07.2008 р. № 607).

** На цьому ДПАУ наголошує і в листі від 18.04.2006 р. № 4344/6/31-1019.
Инна Автор рядків:
-------------------------------------------------------
> А можно у знающих еще вопросик, чтоб тему не
> создавать новую:
> Мы юр.лицо покупаем авто у другого юр.лица. авто
> б/у. Наш дирик поехал на биржу, там ему выдали
> експертное заключение. Он заплатил за это дело
> 150грн. ему выдали квитанцию к ПКО на эту сумму.
> Соответственно мы тут авансовый сделали.
> НДФЛ надо платить с этой суммы или нет?
> Тут не покупка авто через биржу, а просто
> получение у них експертной оценки.
> дякую.


НДФЛ не платится - это же расходы предприятия для определения стоимости авто, которое покупается
большое мерси. а на ВР ставим эту сумму?
мне кажется, что правильнее на эту сумму (без НДС, если он платился) увеличить балансовую стоимость авто (п.8.4.1. Закона о прибыли)
Спасибо за ответы, получается если ООО покупает у СПД автомобиль, мы платим 15% НДФЛ в налоговую по месту регистрации предприятия (или регистрации СПДшника), отражаем в 1ДФ потом (с какой ознакой дохода?)
Я правильно поняла?
Спасибо большое
НДФЛ платится по месту регистрации предприятия, а в 1ДФ мне кажется ознака 07
Спасибо всем за помощь
Просимо роз’яснити порядок дії та які документи необхідні для оформлення операції купівлі вантажного автомобіля юридичною особою у фізичної. Дякую за своєчасну допомогу.
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Вибачте, тільки зареєстровані користувачі можуть писати в цьому форумі.

Авторизуватись



Повідомлення, розміщені на форумах ДК-порталу, відображають лише особисту позицію авторів повідомлень.
Адміністрація форумів не несе відповідальності за їх зміст.

© 2023 "Дебет-Кредит", український бухгалтерський портал, web_dk [ @ ] gc.com.ua





0.00037699999999999