Головна порталу Дт-Кт  
Головна ДКНовиниПублікації ДКПередплатаДовідникиБланки, формиКонсультаціїДокументи


Розширений пошук по форуму

Внесення своїх коштів на свій же рахунок — дохід!???

Відправлено користувачем sldaemon 
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Сторінка 1 з 3    Сторінки: 123Наступна
ЭТО С КАКИХ ПОР??????


Є така думка: Внесення своїх коштів на свій же рахунок — дохід!

Чи включаються до доходу фізособи-підприємця — платника єдиного податку власні кошти, внесені на розрахунковий рахунок, який відкрито для здійснення підприємницької діяльності?
Так, включаються. Згідно з п. 292.1 ст. 292 ПКУ доходом платника єдиного податку для фізичної особи — підприємця вважається дохід, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій); матеріальній або нематеріальній формі, визначеній пунктом 292.3 цієї статті. При цьому до доходу не включаються отримані такою фізособою пасивні доходи у вигляді процентів, дивідендів, роялті, страхові виплати і відшкодування, а також доходи, отримані від продажу рухомого та нерухомого майна, яке належить на праві власності фізособі та використовується в її господарській діяльності.

Відповідно до норм Інструкції про порядок відкриття, використання і закриття рахунків у національній та іноземних валютах, затвердженої постановою Правління НБУ від 12 листопада 2003 року №492 (далі — Інструкція) поточні банківські рахунки для фізичних осіб — резидентів поділяються на: поточні рахунки фізичних осіб — підприємців, які відкриваються для здійснення підприємницької діяльності та поточні рахунки фізичних осіб, які не є підприємцями.

ДПС у Херсонській області
так, внесення коштів на рахунок - це дохід підприємця, щоб не виникало нюансів потрібно правильно писати призначення платежу.
Якщо кошти від продажу товарів/послуг, то писати в призначенні - Кошти від реалізації продукції за таке то таке то число.

Раджу почитати, цікава стаття
[byhgalter.com]
А если писать "пополнение оборотных средств" это ж не доход?


"Мій" ФОП теж так писав донедавна, але тепер я задумалась, напевно варто писати по іншому
А нам банк подсказал и мы пишем " Внесення власних заощаджень" символ 32 !!!
мы всегда пополняли "попление оборотных средств " или "пополнение из личных средств"
было ж вроде что-то от налоговой, что с таким назначением , не доход
было(( запуталась!я в книгу не пишу такие пополнения!
это уже очень бурный вопрос, откуда взялись эти вот "власні заощадження", отсюда и налоговая говорит - доход, вы свои теневые денюжки вносите, знаем-знаем....
в общем, я иногда все равно вношу собственные деньги на зп, не пишу их в книгу конечно, но у меня есть до этого (неделю, месяц назад) крупные снятия с р/сч в карман (в доход), думаю этим доказать, что теневого дохода не было...
Налоговая заставляет считать это доходом и писать в книгу, я пишу. у ФОПа на общей системе "власні заощадження", внесенные на р/сч не считаются доходом
[chp.com.ua]-–-dohod?-absurd
Чи є доходом приватного підприємця внесення власних коштів на рахунок? Позиція ДПСУ

У цій статті будемо говорити як про платників єдиного податку так і про підприємців на загальній системі оподаткування. Позиція податкової щодо таких підприємців відрізняється.

ФОП на загальній системі оподаткування

Пункт 177.2 Податкового кодексу називає доходом підприємця на загальній системі виручку у грошовій та не грошовій формі. У разі її отримання у грошовій формі, вона може надходити на поточний рахунок або проводитися через касовий апарат. Внесення власних коштів на поточний рахунок не є виручкою у грошовій формі. Можливо колись ця сума і була виручкою, яка надійшла в касу, але вона не є виручкою у момент надходження на поточний рахунок. Позиція податкової з цього приводу викладена у Єдиній базі податкових знань на офіційному сайті ДПСУ.

Підприємець – платник єдиного податку

Про позицію податкової служби щодо єдинників також можна судити з відповіді у Єдиній базі податкових знань. Згідно пункту 292.1 ПКУ доходом підприємця єдинника є дохід у грошовій формі, матеріальній або нематеріальній формі, визначеній пунктом 292.3. Власні кошти, які підприємець вносить на свій рахунок, цілком можуть бути доходом попередніх періодів, навіть тих періодів, коли фізична особа навіть не була підприємцем. Незважаючи на це, податкова служба наполягає: власні кошти, які підприємець вносить на свій рахунок є його доходом, вони повинні відображатися у книзі обліку доходів та підлягають оподаткування єдиним податком.

Основні аргументи податкової служби наступні:

1. Суми власних коштів, які вносяться підприємцем на рахунок, відсутні у переліку доходів, які не включаються до складу доходу платника єдиного податку, визначених пунктом 292.11 ПКУ.

2. Відповідно до Інструкції про порядок відкриття, використання і закриття рахунків у національній та іноземних валютах, затвердженої постановою Правління НБУ від 12.11.2003 №492 поточні банківські рахунки для фізичних осіб – резидентів поділяються на: поточні рахунки фізичних осіб – підприємців, які відкриваються для здійснення підприємницької діяльності та поточні рахунки фізичних осіб, які не є підприємцями. А тому, майже все, що надходить на рахунок є доходом платника єдиного податку.

Звичайно, з такою позицією дуже важко погодитися. Особливо важко погодитися з нею підприємцям єдинникам, які отримують всю виручку у готівковій формі та їм доводиться поповнювати свій рахунок, щоб здійснити якісь платежі у безготівковій формі (наприклад придбати товар у великого підприємства).

Чи є доходом приватного підприємця внесення власних коштів на рахунок? Позиція суду

Судові рішення, які я проаналізую, відносяться до «старого» періоду, до вступу в силу оновлених норм Податкового кодексу щодо спрощеної системи оподаткування. З того часу, законодавче визначення «доходу платника єдиного податку» змінилося, однак не настільки, щоб говорити про те, що позиція судів з цього питання зміниться. Отже:

Постанова Одеського окружного адміністративного суду від 06.09.2011 по справі №2а/1570/3189/2011

Позиція підприємця: суми, які були визначені податковою службою як валовий дохід підприємця, не є такими, оскільки це кошти, перераховані ФОПом на свій поточний рахунок як власні заощадження та відповідно не є виручкою від реалізації.

Рішення суду: як в ході проведення перевірки так і під час судового засідання підприємцем були надані заяви на перерахування готівки на поточний рахунок, отже податковою службою протиправно був зроблений висновок про заниження валового доходу позивача внаслідок визначення її власних заощаджень на своєму розрахунковому рахунку як валовий доход підприємця.

Постанова Полтавського окружного адміністративного суду від 28.10.2011 по справі №2а-1670/7259/11.

Позиція підприємця: Кошти, які були внесені на розрахунковий рахунок з призначенням платежу «внесення власних заощаджень» були отримані у вигляді виручки під час здійснення господарської діяльності з 2000 року, від трудової діяльності на підприємствах, де підприємець отримував заробітну плату, а також кошти залучені за договором позики.

Рішення суду: Документів, які надані до судового засідання (договір позики, декларації платника єдиного податку за попередні періоди, інформація про заробітну плату, отриману на підприємствах) не достатньо для того, щоб підтвердити можливість накопичення суми, яка була внесена на рахунок. Інші документи, які підтверджують джерело походження даної суми відсутні. За таких обставин належних та допустимих доказів, які б свідчили про можливість накопичити позивачем суму в розмірі 115 500 грн. не було надано, отже вказану суму слід вважати доходом від реалізації товару, неоприбуткованим належним чином.

Оскільки змінюючи систему податкового обліку та звітності, слід ураховувати розмір коштів, які фактично отримані платником податків або надійшли на його рахунок та, як вбачається з матеріалів справи і підтверджується наданими доказами, зазначені суми є неоприбуткованим належним чином доходом.

В даному випадку, суд вважає те, що підприємець не зміг підтвердити фактичне походження коштів, які надійшли на поточний рахунок, належним доказом того, що ця сума є неоприбуткованим раніше доходом.

Як оформити внесення власних коштів на рахунок та на що треба звернути увагу?

Отже, маємо два протилежних судових рішення по приблизно однаковим ситуаціям. В першому, принаймні як вбачається з тексту рішення, питання походження грошових коштів, які були внесені підприємцем на рахунок навіть не досліджувалося. В другому, суд вирішив перевірити, звідки взялися кошти та, оскільки походження коштів не підтвердилося, визнав доходом суму, яка вносилася на поточний рахунок.

Проаналізувавши зазначені судові рішення я роблю висновок: сума власних коштів, яка внесена на поточний рахунок підприємцем платником єдиного податку не є його доходом. Але єдиннику слід подбати про належне документальне оформлення того факту, що ці кошти були дійсно отримані ним у попередніх періодах. Отже, на що слід звернути увагу?

1. Призначення платежу у платіжному дорученні. Я думаю, що цілком підійде приблизно наступне: «поповнення рахунку власними заощадженнями» або «внесення на рахунок торгової виручки за січень 2012 року».

2. Ідентифікація особи, яка вносить кошти на рахунок. Зазвичай, для внесення коштів на рахунок, банк не вимагає документи у особи, яка їх вносить. Однак фамілію підприємця також можна вказати у призначенні платежу. В цьому випадку касир буде зобов’язаний перевірити документи підприємця.

А звідки гроші?

Гроші можуть бути отримані з різних джерел. Наприклад, це може бути:

1. Дохід, отриманий раніше та внесений у книгу обліку доходів та витрат та, відповідно, відображений у декларації платника єдиного податку. Звичайно, що сума доходу у книзі повинна бути більшою, ніж сума, яка вноситься на рахунок.

2. Заробітна плата. Можливо підприємець десь працював та отримував офіційну заробітну плату, яка відображалася у звіті за формою 1дф.

3. Непідприємницькі доходи. Фізична особа може отримувати якісь непідприємницькі доходи, з яких сплачується податок на доходи фізичних осіб за результатами подання річної декларації про майновий стан та доходи.

4. Поворотна фінансова допомога або будь яка інша позика.

Висновок

Від податкової служби не варто чекати послаблення тиску на приватних підприємців. Офіційна позиція ДПС України з питань практичного застосування окремих норм Податкового кодексу завжди була, є та буде залишатися такою, яка забезпечує найбільше надходження коштів до бюджету. Податковий інспектор, який проводить документальну перевірку підприємця дотримується офіційної позиції головного податкового відомства, тому власні кошти, внесені підприємцем на поточний рахунок, будуть визнаватися доходом.

Як свідчить судова практика, служителі Феміди не поділяють точку зору податкової служби. Однак походження грошових коштів, які були внесені підприємцем на рахунок як власні заощадження, піддається ретельній перевірці. Тому підприємцям платникам єдиного податку слід дуже серйозно підходити до документального оформлення цієї операції.
Была недавно налоговая проверка, так инспектор просто спросил, что за "власні заощадження", объяснила, что торгую за наличные и не каждый день хожу в банк, никаких проблем не было.
Доброго дня! Дякуємо за питання! Відповідно до п. 177.2 ст. 177 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI (далі – ПКУ), для платника податку – фізичної особи-підприємця на загальній системі об’єктом оподаткування є чистий оподатковуваний дохід, тобто різниця між загальним оподатковуваним доходом (виручка у грошовій та негрошовій формі) i документально підтвердженими витратами, пов’язаними з господарською діяльністю такої фізичної особи - підприємця. Враховуючи вищевикладене, до складу загального оподатковуваного доходу зараховується виручка, що надійшла фізичній особі - підприємцю як в грошовій, так і в натуральній формі від провадження господарської діяльності, а саме: - виручка у вигляді безготівкових грошових коштів, що надійшли на банківський рахунок чи в готівковій формі безпосередньо підприємцю чи його працівникам на місці здійснення розрахунків (в т.ч. відсотки банку); - виручка в натуральній (негрошовій формі); - суми штрафів і пені, отримані від інших суб’єктів підприємництва за договорами цивільно-правового характеру за порушення умов договорів та інші доходи, які пов’язані із здійсненням підприємницької діяльності. Таким чином, власні кошти, які фізична особа - підприємець на загальній системі оподаткування зараховує на розрахунковий розрахунок, не включаються до складу доходу (виручки у грошовій та натуральній формі) та не відображаються у Книзі обліку доходів та витрат. Згідно з п.292.1 ст.292 ПКУ доходом платника єдиного податку для фізичної особи - підприємця є дохід, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій); матеріальній або нематеріальній формі, визначеній пунктом 292.3 цієї статті. При цьому до доходу не включаються отримані такою фізичною особою пасивні доходи у вигляді процентів, дивідендів, роялті, страхові виплати і відшкодування, а також доходи, отримані від продажу рухомого та нерухомого майна, яке належить на праві власності фізичній особі та використовується в її господарській діяльності. Відповідно до норм Інструкції про порядок відкриття, використання і закриття рахунків у національній та іноземних валютах, затвердженої постановою Правління Національного банку України від 12 листопада 2003 року № 492 поточні банківські рахунки для фізичних осіб - резидентів поділяються на: поточні рахунки фізичних осіб - підприємців, які відкриваються для здійснення підприємницької діяльності та поточні рахунки фізичних осіб, які не є підприємцями. Тобто, власні кошти, внесені на розрахунковий рахунок, який відкрито для здійснення підприємницької діяльності, включаються до доходу фізичної особи – підприємця – платника єдиного податку. Платники єдиного податку несуть відповідальність відповідно до ПКУ за правильність обчислення, своєчасність та повноту сплати сум єдиного податку, а також за своєчасність подання податкових декларацій (п.300.1 ст.300 ПКУ).
этот ответ дали вчера на сайте ГНИ , в рубрике "дежурный по стране"
може я тупа, але якщо фіз. особа підприємець, відкриває рахунок в банку для госп. діяльності, то не всі банки запрошують статус клієнта. ФОП він, чи не ФОП, рахунок відкривається по П,І,Б smiling smiley Чи не так?
Тоді як бути? smiling smiley
при открытии счетов на ФЛП банк требует 4-ОПП, Вытяг, регистрацию в ПФ и т.д.!
у нас Укрбизнес, без этих доков никак
Quote
tanka87
Доброго дня! Дякуємо за питання! Відповідно до п. 177.2 ст. 177 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI (далі – ПКУ), для платника податку – фізичної особи-підприємця на загальній системі об’єктом оподаткування є чистий оподатковуваний дохід, тобто різниця між загальним оподатковуваним доходом (виручка у грошовій та негрошовій формі) i документально підтвердженими витратами, пов’язаними з господарською діяльністю такої фізичної особи - підприємця. Враховуючи вищевикладене, до складу загального оподатковуваного доходу зараховується виручка, що надійшла фізичній особі - підприємцю як в грошовій, так і в натуральній формі від провадження господарської діяльності, а саме: - виручка у вигляді безготівкових грошових коштів, що надійшли на банківський рахунок чи в готівковій формі безпосередньо підприємцю чи його працівникам на місці здійснення розрахунків (в т.ч. відсотки банку); - виручка в натуральній (негрошовій формі); - суми штрафів і пені, отримані від інших суб’єктів підприємництва за договорами цивільно-правового характеру за порушення умов договорів та інші доходи, які пов’язані із здійсненням підприємницької діяльності. Таким чином, власні кошти, які фізична особа - підприємець на загальній системі оподаткування зараховує на розрахунковий розрахунок, не включаються до складу доходу (виручки у грошовій та натуральній формі) та не відображаються у Книзі обліку доходів та витрат. Згідно з п.292.1 ст.292 ПКУ доходом платника єдиного податку для фізичної особи - підприємця є дохід, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій); матеріальній або нематеріальній формі, визначеній пунктом 292.3 цієї статті. При цьому до доходу не включаються отримані такою фізичною особою пасивні доходи у вигляді процентів, дивідендів, роялті, страхові виплати і відшкодування, а також доходи, отримані від продажу рухомого та нерухомого майна, яке належить на праві власності фізичній особі та використовується в її господарській діяльності. Відповідно до норм Інструкції про порядок відкриття, використання і закриття рахунків у національній та іноземних валютах, затвердженої постановою Правління Національного банку України від 12 листопада 2003 року № 492 поточні банківські рахунки для фізичних осіб - резидентів поділяються на: поточні рахунки фізичних осіб - підприємців, які відкриваються для здійснення підприємницької діяльності та поточні рахунки фізичних осіб, які не є підприємцями. Тобто, власні кошти, внесені на розрахунковий рахунок, який відкрито для здійснення підприємницької діяльності, включаються до доходу фізичної особи – підприємця – платника єдиного податку. Платники єдиного податку несуть відповідальність відповідно до ПКУ за правильність обчислення, своєчасність та повноту сплати сум єдиного податку, а також за своєчасність подання податкових декларацій (п.300.1 ст.300 ПКУ).

....Відповідно до норм Інструкції про порядок відкриття, використання і закриття рахунків у національній та іноземних валютах, затвердженої постановою Правління Національного банку України від 12 листопада 2003 року № 492 поточні банківські рахунки для фізичних осіб - резидентів поділяються на: поточні рахунки фізичних осіб - підприємців, які відкриваються для здійснення підприємницької діяльності та поточні рахунки фізичних осіб, які не є підприємцями. Тобто, власні кошти, внесені на розрахунковий рахунок, який відкрито для здійснення підприємницької діяльності, включаються до доходу фізичної особи – підприємця – платника єдиного податку.....

Ну все равно мне непонятно, ну даже если сделан вывод, что нужно поповнення рахунку вкючать в доход, но тогда почему только для единщика, ну в упор не вижу логической связи между нормативкой, на которую ссылаюття, и выводами, которые делают!
Ну наверное надо задать вопрос налоговой в следующем формате - каким образом ЧП ФЛ на едином налоге избежать двойного учета дохода при пополнении расчетного счета деньгами полученными от покупателя и отраженными в книге доходов (например на основании выписанной расчетной квитанции)))
Quote
Dimaxa
Ну наверное надо задать вопрос налоговой в следующем формате - каким образом ЧП ФЛ на едином налоге избежать двойного учета дохода при пополнении расчетного счета деньгами полученными от покупателя и отраженными в книге доходов (например на основании выписанной расчетной квитанции)))

+1
запощу тут

* Собственные средства предпринимателя на счету в банке

Государственная налоговая служба. Письмо от 23.08.2012

Предоставляется разъяснение относительно собственных средств, внесенных физическим лицом - предпринимателем - плательщиком единого налога на собственный текущий счет в учреждениях банков для осуществления предпринимательской деятельности (закупки товаров (материалов, комплектующих) и отражения этих средств в книге учета доходов. Сообщается:

* все средства, поступившие на расчетный счет, открытый физическим лицом для осуществления предпринимательской деятельности, включаются в валовой доход физического лица - предпринимателя - плательщика единого налога.
я весь текст опубликую для большей ясности (или неясности)


Державна податкова служба України розглянула запит від 24.05.2012 р. N 51 щодо власних коштів, внесених фізичною особою - підприємцем - платником єдиного податку на власний поточний рахунок в установах банків для здійснення підприємницької діяльності (закупівлі товарів (матеріалів, комплектуючих) та відображення цих коштів в книзі обліку доходів, і повідомляє.

Відповідно зі статтею 1 Закону України "Про державну підтримку малого підприємництва" визначено, що суб'єктами малого підприємництва є фізичні особи, зареєстровані у встановленому законом порядку як суб'єкти підприємницької діяльності.

Для суб'єктів малого підприємництва в порядку, встановленому законодавством України, може застосовуватися спрощена система оподаткування, обліку та звітності.

Згідно зі статтями 42, 44 Господарського кодексу України від 16.01.2003 р. N 436-IV (далі - Господарський кодекс) підприємництво - самостійна, ініціативна, систематична, на власний ризик господарська діяльність, що здійснюється суб'єктами господарювання (підприємцями) з метою досягнення економічних і соціальних результатів та одержання прибутку.

Підприємництво здійснюється на основі вільного вибору підприємцем видів підприємницької діяльності, самостійного формування підприємцем програми діяльності, встановлення цін на продукцію та послуги відповідно до закону, комерційного розрахунку та власного комерційного ризику, вільного розпорядження прибутком, що залишається у підприємця після сплати податків, зборів та інших платежів, передбачених законом.

Спрощена система оподаткування, обліку та звітності для фізичних осіб - підприємців регулюється главою 1 розділу XIV "Спеціальні податкові режими" Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року N 2755-VI, із змінами та доповненнями (далі - Податковий кодекс), в редакції Закону України від 04.11.2011 р. N 4014-VI "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності".

Згідно з пунктом 292.1 статті 292 Податкового кодексу доходом для фізичної особи - підприємця - платника єдиного податку є дохід, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій); матеріальній або нематеріальній формі, визначеній пунктом 292.3 статті 292 Податкового кодексу. При цьому в дохід не включаються отримані такою фізичною особою пасивні доходи у вигляді процентів, дивідендів, роялті, страхові виплати і відшкодування, а також доходи, отримані від продажу рухомого та нерухомого майна, яке належить на праві власності фізичній особі та використовується в її господарській діяльності.

Відповідно до норм Інструкції про порядок відкриття, використання і закриття рахунків у національній та іноземних валютах, затвердженої постановою Правління Національного банку України від 12 листопада 2003 року N 492, поточні банківські рахунки для фізичних осіб - резидентів діляться на: поточні рахунки фізичних осіб - підприємців, що відкриваються для здійснення підприємницької діяльності, і поточні рахунки фізичних осіб, які не є підприємцями.

Відповідно зі статтею 44 Господарського кодексу підприємництво здійснюється на основі вільного розпорядження прибутком, що залишається у підприємця після сплати податків, зборів та інших платежів, передбачених законом. Враховуючи вищевикладене, фізична особа - підприємець має право вільно користуватися коштами з розрахункового рахунку, відкритого для здійснення підприємницької діяльності, за умови сплати всіх податків, зборів та інших платежів, передбачених чинним законодавством.

Відповідно до підпункту 296.1 статті 296 Податкового кодексу платники єдиного податку, які обрали I, II і III групу, ведуть облік у порядку, визначеному підпунктами 296.1.1 - 296.1.3 статті 296, шляхом щоденного відображення отриманих доходів за підсумками робочого дня в книзі обліку доходів. Форма книги обліку доходів та порядок ведення затверджені наказом Міністерства фінансів України від 15.12.2011 р. N 1637 "Про затвердження форм книги обліку доходів і книги обліку доходів і витрат та порядку їх ведення" (далі - Порядок), зареєстрованим у Міністерстві юстиції України від 27.12.2011 р. за N 1534/20272.

Пунктом 4 Порядку передбачено, що в Книзі відображається фактично отримана сума доходу від здійснення діяльності із сумарним підсумком за місяць, квартал, рік. Згідно з пунктом 5 Порядку записи у Книзі виконуються за підсумками робочого дня, протягом якого отримано дохід, зокрема кошти, що надійшли на поточний рахунок платника податку та/або отримані готівкою, сума заборгованості, за якою минув строк позовної давності, фактично безоплатно отримані товари (роботи, послуги). Відповідно до п. 6 Порядку платник податку вносить до Книги відомості в такому порядку: у графі 1 указується дата запису, у графах 2 - 7 відображається дохід від провадження господарської діяльності, оподатковуваний податком за ставками, встановленими відповідно до пункту 293.2 та підпункту 2 пункту 293.3 статті 293 Податкового кодексу, а саме: у графі 2 зазначається отримана сума коштів за продані товари, виконані роботи, надані послуги.

Платники єдиного податку третьої групи, які є платниками податку на додану вартість, ведуть облік доходів і витрат і в графі 2 книги обліку доходів і витрат вказують отриману суму коштів за продані товари, виконані роботи, надані послуги без ПДВ.

Дані Книги використовуються платником податку для заповнення податкової декларації платника єдиного податку.

Отже, всі кошти, що надійшли на розрахунковий рахунок, відкритий фізичною особою для здійснення підприємницької діяльності, включаються до валового доходу фізичної особи - підприємця - платника єдиного податку.

Перший заступник Голови
А. Головач
є ще одни лист, але Київської ДПС також від 23.08
ГОСУДАРСТВЕННАЯ НАЛОГОВАЯ ИНСПЕКЦИЯ В ШЕВЧЕНКОВСКОМ РАЙОНЕ Г. КИЕВА

ПИСЬМО

от 23.08.2012 г.

(Извлечение)

Относительно внесения на банковский счет сообщаем.

Согласно п. 292.1 ст. 292 НКУ доходом плательщика единого налога для физического лица - предпринимателя является доход, полученный в течение налогового (отчетного) периода в денежной форме (наличной и/или безналичной); материальной или нематериальной форме, определенный пунктом 292.3 этой статьи.

В соответствии с нормами Инструкции о порядке открытия, использования и закрытия счетов в национальной и иностранных валютах, утвержденной постановлением Правления Национального банка Украины от 12.11.2003 г. N 492, текущие банковские счета для физических лиц - резидентов делятся на текущие счета физических лиц - предпринимателей, которые открываются для осуществления предпринимательской деятельности, и текущие счета физических лиц, не являющихся предпринимателями.

Документами, регулирующими порядок зачисления средств на расчетный счет, являются: Закон Украины "О платежных системах и переводе средств в Украине" от 05.04.2001 г. N 2346-III (далее - Закон N 2346) и Инструкция о безналичных расчетах в Украине в национальной валюте, утвержденная постановлением Правления НБУ от 21.01.2004 г. N 22.

В соответствии с п. 1.24 ст. 1 Закона N 2346 перевод средств - движение определенной суммы средств в целях ее зачисления на счет получателя или выдачи ему в наличной форме. Инициатор и получатель могут быть одним и тем же лицом.

То есть собственные средства, внесенные на расчетный счет, открытый для осуществления предпринимательской деятельности, включаются в доход физического лица - предпринимателя - плательщика единого налога второй группы и отражаются в книге учета доходов.

Порядок ведения книги учета доходов плательщиков единого налога первой и второй групп и плательщиков единого налога третьей группы, не являющихся плательщиками налога на добавленную стоимость, утвержден приказом Министерства финансов Украины от 15.12.2011 г. N 1637 (далее - Порядок).

В книге учета доходов отражается фактически полученная сумма доходов от осуществления деятельности с суммарным итогом за месяц, квартал, год (п. 4 Порядка). В графах 2 - 7 Книги отражается доход от осуществления хозяйственной деятельности, облагаемый налогом по ставке, определенной ст. 293 НКУ (п. 6 Порядка).

Следовательно, собственные средства, внесенные плательщиком единого налога второй группы на расчетный счет, открытый для осуществления предпринимательской деятельности, являются доходом плательщика единого налога и отражаются в графах 2, 4 и 7 Книги учета доходов.

 

Заместитель начальника
Л. Грабовская

насколько я поняла, это индивидуальная консультация наверное
в большинстве писем и консультаций была позиция для единщиков, что если выручка вносится - не доход, а если собственные - доход
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Сторінка 1 з 3    Сторінки: 123Наступна
Вибачте, тільки зареєстровані користувачі можуть писати в цьому форумі.

Авторизуватись



Повідомлення, розміщені на форумах ДК-порталу, відображають лише особисту позицію авторів повідомлень.
Адміністрація форумів не несе відповідальності за їх зміст.

© 2023 "Дебет-Кредит", український бухгалтерський портал, web_dk [ @ ] gc.com.ua





0.000417