Головна порталу Дт-Кт  
Головна ДКНовиниПублікації ДКПередплатаДовідникиБланки, формиКонсультаціїДокументи


Розширений пошук по форуму

Як правильно виписувати ПН на оплату і послугу якщо присутні договора?

Відправлено користувачем kety7 
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Доброго дня! Підскажіть будласка в мене така ситуація раніше я виписувала ПН на основі відвантаження товару чи наданні послуги потім в кінці м-ця я виписувала одну ПН на оплату, а потім і слід.м-ці я певну суму коригувала. Напр. по одній якійсь фірмі я роблю акт звірок і дивлюся рух коштів і робіт
по оплаті в мене 10000грн ПДВ по актам 5тис.грн ПДВ і я спочатку виписувала податкову на 5тис.по актам а потім довиписувала ще на 5тис.по оплаті, в слідуючьом м-ці я ці 5 тис. знімала розрахунком коригування (ті шо по оплаті).а тепер мені сказали щоб я виписувала зразу на оплату, так я тепер незнаю чи потрібно мені виписувати на роботи ПН?Може вибрать оплату по договорах і актах і на разницю виписувать? так в нас зараз оплата дуже велика а робіт мало і получається що я що м-ця збільшую зобовязання. Що робити?Поможіть!!!
Доброго дня! Хоч трохи і заплутано поставлено питання, та все ж спробую відповісти. Податкові зобов'язання (ПЗ) у вас виникають по першій події - от і виходить, що ви маєте виписувати податкову накладну в момент виникнення ПЗ, тобто дивитись,що відбулось раніше - відвантадження товару (надання послуги) чи оплата за цю послугу. Якщо у вас багато авансових платежів (покупці платять наперед) то безумовно і ПЗ буде велике. Тут нічого не вдієш....
В нас получається що акти подають в кінці м-ця рідко серед м-ця. А я маю право робити розрахунок коригування на оплату?і що мені там писати в причині коригування?


Причиною коригування згідно Податкового кодексу може бути зміна вартості або кількості товару (послуг), повернення коштів покупцю. Не зовсім зрозуміла специфіку вашого підприємства. В ідеалі мало би бути так: 1.виставили рахунок з прив'язкою до договору, 2. отримали кошти (чи надали послугу) знову ж таки з прив'язкою до конкретногог договору - що перше відбулось по тому й виписуєте ПН. 3.Якщо на кінець місяця по цьому договору є незакриті суми - тоді пишите кориговку на них і вказуєте що саме змінилось (вартість чи кількість)
Ви собі не видумуйте унікальних систем. ПН мають бути зареєстровані послідовно за датами (одиничний виняток у разі помилки, а не постійно як попало). Дати мають відповідати даті першої події. Безпідставні коригування неприпустимі. Протягом місяця повинні зареєструвати усього на суму першої події, а не скільки захочете eye rolling smiley
Незакриті актами суми є передоплатою, якщо їх не повертаєте. Незрозуміло, що хочете коригувати.
А ящо в договорі не прописана сума?то получається я виписую на оплату а потім якшо є акт на акт і в кінці м-ця якшо в мене получається збільшене забов.воно переходе на другий м-ць.і тут я дивлюсь по виконаних актах і ту суму на яку зависила я коригую на основі актів?а на оплату обовязково виписую.а я можу робити сводну за місяць по оплаті і по актах по одному підприємстві?просто на акти виписувать повністю а на оплату частково за мінусом актів.
Вам же вже відповідали, що коригування виписується у разі, якщо повертається товар або передоплата. А вас, якщо ніяких повернень грошей не було, повинно бути так: вам сплатили попередню оплату - виписуєте податкову накладну, в кінці місяца закрили акт - дивитесь чи співпадає сума і 1) якщо співпадає, не виписуєте більше нічого; 2) якщо сума акту більша, ніж сума передоплати, довиписуєте на різніцю ще одну податкову накладну; 3) якщо сума акту менша, ніж попередня оплата, і при цьому з цим контрагентом більше ніяких операцій не планується, тоді тільки виписується розрахунок коригування - але це нестандартна ситуація, коли помилково платять більше грошей, ніж треба.
3) якщо сума акту менша, ніж попередня оплата, і при цьому з цим контрагентом більше ніяких операцій не планується, тоді тільки виписується розрахунок коригування - але це нестандартна ситуація, коли помилково платять більше грошей, ніж треба. ????
Я чего то не понимаю с утра?...Если оплатили больше чем надо, то на сумму предоплаты должно быть обязательство и только если будем возвращать деньги надо сделать корректировку. Я что не права? confused smiley
Саме так! Якщо повертають надміру сплчені кошти - тоді коригування! Не можу зрозумінти чому kety7 виписує ПН і на проплату і на акти. Виписується на те, о сталось раніше.
Quote
Arina1
3) якщо сума акту менша, ніж попередня оплата, і при цьому з цим контрагентом більше ніяких операцій не планується, тоді тільки виписується розрахунок коригування - але це нестандартна ситуація, коли помилково платять більше грошей, ніж треба. ????
Я чего то не понимаю с утра?...Если оплатили больше чем надо, то на сумму предоплаты должно быть обязательство и только если будем возвращать деньги надо сделать корректировку. Я что не права? confused smiley

Совершенно правы!!!
Розрахунок коригування треба буде скласти, якщо гроші повернуться на рахунок!... (це вже в мене "мозок закипів", мабуть, що таке написала)...
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Вибачте, тільки зареєстровані користувачі можуть писати в цьому форумі.

Авторизуватись



Повідомлення, розміщені на форумах ДК-порталу, відображають лише особисту позицію авторів повідомлень.
Адміністрація форумів не несе відповідальності за їх зміст.

© 2023 "Дебет-Кредит", український бухгалтерський портал, web_dk [ @ ] gc.com.ua





0.000347