Головна порталу Дт-Кт  
Головна ДКНовиниПублікації ДКПередплатаДовідникиБланки, формиКонсультаціїДокументи


Розширений пошук по форуму

Машина на балансе предприятия,амортизация???

Відправлено користувачем sk2009 
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Здравствуйте, подскажите пожалуйста , ФЛП купил машину и хочет поставить ее на баланс, у меня есть "довідка-рахунок,висновок акт з експертної оцінки" и квитанция об уплате налога на дох.Что со всем этим делать? Приходуем машину -Дт105 Кт 311, а потом начисляем амортизацию и таким образом частями списываем или может у ФЛП можно сразу списать ?Подскажите у кого была подобная ситуация. Спасибо.
Да ,забыла написать машина грузовая, а ФЛП занимается перевозками по Украине.
я не совсем поняла, так кто купил машину: физ.лицо-предприниматель или предприятие?


И я так поняла, что машину купил ФОП. Если это так, то о амортизации остается только мечтать.
P.S. А Автор оперирует, почему-то, проводками....
А каким образом можно отразить даную операцию(покупку), ФОП приобрел груз. машину и использует ее в своей предпринимательской деятельности, хочет отнести средства потраченые на приобретение даного авто на расходы, вот меня и интересует каким образом можно отнести на расходы, если амортизировать нельзя и сразу все нельзя ...,то как можно ? Помогите пожалуйста.Спасибо.
У меня есть хорошая статейка, правда, за март 2011 года, но все равно толковая. Давайте почту - скину.
Разница в том, на каком налоге Ваш ФОП.


Есть эл.версия журнала "Консультант частного предпринимателя"
[kchp.com.ua]

Для общесистемников есть неплохие статьи - может и Вам пригодится.
Да-да, моя статейка про ФОПа на загальной системе.
Quote
nikon
Да-да, моя статейка про ФОПа на загальной системе.

Это ж я обращалась к Автору темыsmileys with beer
Quote
tax_agent
Quote
nikon
Да-да, моя статейка про ФОПа на загальной системе.

Это ж я обращалась к Автору темыsmileys with beer
Я поняла, спасибо! Просто почитала, что Вы написали, и вспомнила, что сама-то я не уточнила, про какого именно ФОПа моя статья ! Вот вдогонку и дописала.smiling smiley
Спасибо.Буду амортизировать.
sk2009, а о каком балансе идет речь то? Вы баланс не согласно ли П(с)БУ 2 составляете?

"2. Норми цього Положення (стандарту) застосовуються до балансів підприємств, організацій та інших юридичних осіб (далі - підприємства) усіх форм власності (крім банків і бюджетних установ). Підприємства, які відповідно до законодавства складають фінансову звітність за міжнародними стандартами фінансової звітності, застосовують тільки додаток до цього Положення (стандарту)"
ААААААА ...., о балансе речь не идет, речь идет о том как отразить покупку грузового авто, каким образом отнести на расходы? Потратили деньги как их отразить?
Сума амортизації основних засобів не включається до складу валових витрат фізичної особи-підприємця на загальній системі оподаткування

Відповідно до пункту 177.4 статті 177 Податкового кодексу України (далі – Кодексу) до переліку витрат, безпосередньо пов’язаних з отриманням доходів, належать документально підтверджені витрати, що включаються до витрат виробництва (обігу) згідно з розділом ІІІ цього Кодексу. Склад витрат та порядок їх визначення зазначені у статті 138 розділу ІІІ Кодексу, відповідно до якої до складу витрат включається, зокрема, витрати на утримання основних засобів та амортизація (абз.”в” пп.138.10.2 п.138.10 ст.138 Кодексу). Вартість, яка амортизується, по кожному об’єкту основних засобів, інших необоротних та нематеріальних активів визначається як первісна (переоцінена) з урахуванням капіталізованих витрат на модернізацію, модифікацію, добудову, дообладнання, реконструкцію тощо, а також суми накопиченої амортизації за даними бухгалтерського обліку на дату набрання чинності розділом ІІІ цього Кодексу.
Однак пунктом 2 статті 3 Закону України від 16.07.1999 №996-ХІV „Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні” (далі – Закон №996) передбачено, що бухгалтерський облік є обов’язковим видом обліку, який ведеться підприємством. Згідно із статтею 2 Закону №996 дія Закону поширюється на всіх юридичних осіб, створених відповідно до законодавства України, незалежно від їх організаційно-правових форм і форм власності, а також на суб’єктів підприємницької діяльності, яким відповідно до законодавства надано дозвіл на ведення спрощеного обліку доходів і витрат, та що ведуть бухгалтерський облік і подають фінансову звітність у порядку, встановленому законодавством про спрощену систему обліку і звітності.
Ведення бухгалтерського обліку складу валових витрат виробництва (обігу) та основних фондів чи нематеріальних активів, що підлягають амортизації, для фізичних осіб-підприємців на загальній системі оподаткування законодавством не передбачено. Тобто до складу валових витрат фізичної особи-підприємця на загальній системі оподаткування не включається сума амортизації основних засобів
Північна МДПІ у м. Кривому Розі
В цивільному кодексі, якщо я не помиляюсь, немає такого власника авто як ФОП. Є юридична особа або фізична особа. В технічному паспорті це просто фізична особа. Тому ні амортизацію ні витрати на придбання немає. Вихід - оренда. Тоді витрати на оренду можна. Договір, акт приймання-передачі.... таким чином можна попробувати.
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Вибачте, тільки зареєстровані користувачі можуть писати в цьому форумі.

Авторизуватись



Повідомлення, розміщені на форумах ДК-порталу, відображають лише особисту позицію авторів повідомлень.
Адміністрація форумів не несе відповідальності за їх зміст.

© 2023 "Дебет-Кредит", український бухгалтерський портал, web_dk [ @ ] gc.com.ua





0.00057400000000007