Головна порталу Дт-Кт  
Головна ДКНовиниПублікації ДКПередплатаДовідникиБланки, формиКонсультаціїДокументи


Розширений пошук по форуму :: по порталу

Виплата дивідендів ,Допомодіть будь ласка

Відправлено користувачем cezaryulia 
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Допоможіть будь ласка, якщо протягом декількох років не виплачувалися дивіденди чи можна в 2012 році отримати дивіденди за минулі роки, і вони будуть оподатковуватись за ставкою 15%, як по минулим рокам, чи по ставці 5 %???

Четверть всех знаний мы получаем от учителей, четверть – слушая самих себя, четверть даруют нам друзья, а еще четверть – прожитые годы. Пауло Коэльо
Є багато роз"яснень з цього питання. Одні пишуть 5%, інші 15%. Але я зрозуміла те, що якщо девіденди були нараховані в минулих періодах, до 01.01.2011р., але не виплачувались, а виплата в поточному періоді, тоді 15%, а якщо нараховуються в поточному періоді, (після 01.01.2011р.), то тоді 5%.
Мені здається, що якщо нарахування по результатах періоду до 01,01,2011 - все одно 15, незалежно від того, коли саме нараховувались


Є різні думки з цього приводу. А нам з вами траба вирішувати як нам правильно нараховувати 5% чи 15%. Податкова однозначно скаже 15%. А консультанти кажуть 5%. У мене також планується виплата девідендів, прибуток також з 2010р. і я поки сама не знаю, як буду діяти, хоча знаю, що директор скаже тільки 5%. Отаке у нас законодавство. В ПКУ написано одне, а листи податкової пишуть інше.
як на мене, трактовка в кодексі однозначна - за період до 01.01.11 - 15%. "незалежно від дати їх фактичної виплати (надання)."
Я бы в вашем случае поступила бы так:
Подготовить протокол о выплате дивидендов за 1 полугодие 2012 года или 2011год на всю сумму которую не обходимо выплатить (все знают, что на дивиденды можна использовать не только нераспределенную прибыль, а и дополнительный капитал), но это только в том случае если по протоколам начисление дивидендов не проводилось и нет задолженности перед участниками. Предыдущие протоколы мягко скажем «проигнорировать».
ИМХО, если на 01.01.11 была прибыль нераспределенная, то хоть что в протоколе напиши, захотят - прикопаются... У самой та же ситуация. Пока "вычерпываем" сумму прибыли за прошлые годы - плачу налог 15%. А то ГНИ, когда обращаешься к ним за консультацией, не знает зачастую, что отвечать, а как на проверку приходят - все прекрасно знают...
Вклинюсь в тему- дивиденды начисляются только по результатам года? или можно по рез-там квартала???? Если начислили 10 тыс, то отдать на руки надо за минусом 5 % НДФЛ? или тут 5 % налог на прибыль? чот я совсем запуталась! ЮЛ-единщик на 5 %.
Quote
tiger1
Вклинюсь в тему- дивиденды начисляются только по результатам года? или можно по рез-там квартала???? Если начислили 10 тыс, то отдать на руки надо за минусом 5 % НДФЛ? или тут 5 % налог на прибыль? чот я совсем запуталась! ЮЛ-единщик на 5 %.

начислять можно и так и так, смотря , что в уставе написано- период выплаты дивидендов;

начислили 10 тыс, то отдать на руки надо за минусом 5 % НДФЛ? - да или за минусом 15%(смотря за какой период)

существует авансовый взнос на прибыль при выплате дидивендов, он не начисляется если дивиденды выплачиваете физлицу
Естати не забудьте их (живиденды) отразить в прибыле(дод АВ), в 1 дф и отчет по льготам если выплата физлицу
[
Естати не забудьте их (живиденды) отразить в прибыле(дод АВ), в 1 дф и отчет по льготам если выплата физлицу[/quote]

читать как

Естати не забудьте их (дивиденды) отразить в прибыле(дод АВ), в 1 дф и отчет по льготам если выплата физлицу[/quote]
Quote
Кикимора
[
Естати не забудьте их (живиденды) отразить в прибыле(дод АВ), в 1 дф и отчет по льготам если выплата физлицу

читать как

Естати не забудьте их (дивиденды) отразить в прибыле(дод АВ), в 1 дф и отчет по льготам если выплата физлицу[/quote][/quote]

А отчет по льготам -интересно. это они льготой выплату дивидентов считают? спасибо!
Т.е. начислять -как в уставе написано, а выплачивать - когда есть фин.возможности, так??? Ведь начисление не тянет за собой обязательную выплату НДФЛ? Или до 30 числа следующего месяца после начисления дивидендов НДФЛ обязательно надо оплатить, даже если дивиденды не были еще выплачены?
я роблю протокол і наказ датою виплати дивідендів, тобто до цього це не дохід, а просто нерозподілений прибуток

і ПДФО з дивідендів сплачується в той же день, що й самі дивіденди (наша операціоністка без такої платіжки дивіденди не проведе)
Нечемнуся, Вы имеете в виду - "... не доход учредителя"? Так а начисление дивидендов и начисление НДФЛ делаете непосредственно перед выплатой? Или как это правильно?
Згідно з нормами Закону України від 07.07.2011 р. № 3609-VI «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо вдосконалення окремих норм Податкового кодексу України» (набрав чинності з 06.08.2011 р.) оподаткування доходів платника податку, нарахованих за наслідками податкових періодів до 01.01.2011 р., здійснюється за ставками та нормами, що діяли до 01.01.2011 р., незалежно від дати їх фактичної виплати (надання).
отчет по льготам подается в случае выплаты дивидендов физлицу - имеете льготу в виде неплатежа авансового взноса на дивиденды

для начисленных но не выплаченных дивидендов НДФЛ уплачивается не позже чем через 30 дней после начисления, Нечемнуся абсолютно правильно сказала - протокол распределения прибыли и соотв-но начисление датой выплаты.
tiger1, так нарахування дивідендів і документи (протокол, наказ) роблю безпосередньо перед виплатою
Постою, послухаю...
Вже піднімала це питання літом, так і не вирішла як бути.
Когось вже перевіряли?
З 2010 року діяльність взагалі не велася, висіла дебіторка і нерозподілений прибуток. Нарахування дивідендів не було. Погасилася дебіторка. Поки що гроші тупо зняли як "поворотну фінансову допомогу", потім це плануємо погасити дивідендами. Поки що чекаю реальних ситуацій.
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Вибачте, тільки зареєстровані користувачі можуть писати в цьому форумі.

Авторизуватись



Повідомлення, розміщені на форумах ДК-порталу, відображають лише особисту позицію авторів повідомлень.
Адміністрація форумів не несе відповідальності за їх зміст.

© 2023 "Дебет-Кредит", український бухгалтерський портал, web_dk [ @ ] gc.com.ua





0.00037200000000004