Головна порталу Дт-Кт  
Головна ДКНовиниПублікації ДКПередплатаДовідникиБланки, формиКонсультаціїДокументи


Розширений пошук по форуму

подоходный на зарплату за первую половину месяца

Відправлено користувачем ahineya 
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Люди, всю жизнь начисляла подоходный на аванс по стандарному алгоритму - (ФОт минус ЕСВ)х15%.
Недавно случайно вот узнала что оказывается отнимать ЕСВ не нужно, а сразу умножать зп на 15%.
Теперь вопрос -чем чревато то, что до сих пор я это делала неправильно?
Могут оштрафовать?

и вопрос №2)
у нас минимальная зарплата, и некоторые сотрудники работают 4 часа в день, соответственно в конце месяца льгота "съедает" всю зарплату и подоходный равен нулю. Но при расчете суммы аванса - подоходный уплачивается, и получается переплата по налогу.
Я все время играла на этой переплате при перечислении подоходного - т.е. учитывала переплату при оплате последующих платежей.
В консульт. центре сказали, что так делать нельзя, нужно согл .ст 43 НКУ подавать заявление в гни и ждать подтверждения переплаты, для того, чтобы иметь возможность использовать эти суммы.
Бред какой-то.

Я что-то не так поняла?
[club.dtkt.com.ua]



Ну і що шо в голові вітер?!
Зате думки завжди свіжі!!!
А где вы узнали, что отнимать ЕСВ не нужно,а сразу умножать на 15%?


Это налоговики так считают, что ЕСВ отнимать не нужно, по тому же принципу, что и неприменение льготы к авансу. Но я готова с ними поспорить.
Quote
Blick
Это налоговики так считают, что ЕСВ отнимать не нужно, по тому же принципу, что и неприменение льготы к авансу. Но я готова с ними поспорить.

буду благодарна если приведете аргументы!!

вот мнение налоговиков, из ЕБНЗ
Чи потрібно при виплаті авансу одночасно нараховувати та перераховувати в бюджет ПДФО та чи необхідно для визначення бази для нарахування ПДФО зменшувати суму авансу на ЄВ?
Відповідь:
КороткаПовна
Коротка:
При виплаті авансу податок на доходи фізичних осіб перераховується до бюджету за першу половину місяця.
При цьому, алгоритм розрахунку податку на доходи фізичних осіб (із застосуванням ставок 15% та/або 17% та зі зменшенням суми нарахованої заробітної плати на суму єдиного соціального внеску та податкової соціальної пільги) не застосовується.
девушки, еще подскажите плиз, я что одна такая - начисляю каждый раз аванс по зарплате- соответственно количеству отработанных рабочих дней в текущем месяце??
т.е. у меня НЕТ установленного размера аванса- 50% или 60% к примеру от зп...
я ведь не нарушаю ничего?? просто сколько не читаю форумы - все пишут что у них фиксированные размеры авансов...
Не одна, я тоже начисляю по отработанным с 1 по 15 число дням. При этом из-за скользящего графика у работников бывает разное количество дней. По сути так правильнее, но можно и в процентах начислять, только 50% - это мало. По закону аванс должен быть не меньше оклада за отработанное время, больше можно. А ведь бывает, что с 1 по 15 число 11 рабочих дней, а с 16 по 30 - 10 дней. Тогда 50% будет недостаточно, будет нарушение.
Аргументов в точности не помню, но примерно так. Льготу применять нельзя, в НКУ четко прописано, что льгота применяется к месячному доходу. В плане ЕСВ такой четкости нет,
169.1. Перелік податкових соціальних пільг.
З урахуванням норм абзацу першого підпункту 169.4.1 пункту 169.4 цієї статті платник податку має право на зменшення суми загального місячного оподатковуваного доходу, отримуваного від одного роботодавця у вигляді заробітної плати, на суму податкової соціальної пільги:

Здесь идет речь об общем месячном доходе, из чего следует, что к частичному доходу льготу применять нельзя.

164.6. Під час нарахування доходів у формі заробітної плати база оподаткування визначається як нарахована заробітна плата, зменшена на суму єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, страхових внесків до Накопичувального фонду, а у випадках, передбачених законом, — обов’язкових страхових внесків до недержавного пенсійного фонду, які відповідно до закону сплачуються за рахунок заробітної плати працівника, а також на суму податкової соціальної пільги за її наявності.
Здесь же об общем месячном доходе речи нет, значит уменьшать на сумму ЕСВ можно и аванс.
Quote
Blick
169.1. Перелік податкових соціальних пільг.
З урахуванням норм абзацу першого підпункту 169.4.1 пункту 169.4 цієї статті платник податку має право на зменшення суми загального місячного оподатковуваного доходу, отримуваного від одного роботодавця у вигляді заробітної плати, на суму податкової соціальної пільги:

Здесь идет речь об общем месячном доходе, из чего следует, что к частичному доходу льготу применять нельзя.

164.6. Під час нарахування доходів у формі заробітної плати база оподаткування визначається як нарахована заробітна плата, зменшена на суму єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, страхових внесків до Накопичувального фонду, а у випадках, передбачених законом, — обов’язкових страхових внесків до недержавного пенсійного фонду, які відповідно до закону сплачуються за рахунок заробітної плати працівника, а також на суму податкової соціальної пільги за її наявності.
Здесь же об общем месячном доходе речи нет, значит уменьшать на сумму ЕСВ можно и аванс.

мне ваши аргументы очень нравятся..
честно говоря вообще не понимаю из чего налоговики сделали вывод что "При цьому, алгоритм розрахунку податку на доходи фізичних осіб (із застосуванням ставок 15% та/або 17% та зі зменшенням суми нарахованої заробітної плати на суму єдиного соціального внеску та податкової соціальної пільги) не застосовується."
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Вибачте, тільки зареєстровані користувачі можуть писати в цьому форумі.

Авторизуватись



Повідомлення, розміщені на форумах ДК-порталу, відображають лише особисту позицію авторів повідомлень.
Адміністрація форумів не несе відповідальності за їх зміст.

© 2023 "Дебет-Кредит", український бухгалтерський портал, web_dk [ @ ] gc.com.ua





0.000356