Головна порталу Дт-Кт  
Головна ДКНовиниПублікації ДКПередплатаДовідникиБланки, формиКонсультаціїДокументи


Розширений пошук по форуму :: по порталу

Декрет до 6 років у таблиці 5

Відправлено користувачем BuhNewbie 
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Добрий день!

Підкажіть, якщо працівниця була у відпустці по догляду за дитиною до 3-х років, потім подовжила її до 6-ти років, ми маємо у таблиці 5 показати спочатку вихід з відпустки до 3-х, а потім - початок відпустки до 6-ти (і, відповідно, видати два накази)?
Традиційно починаємо з пробіжки таблицями Звіту за формою № Д4.

Таблиця 5. Її формуємо, якщо на звітний місяць припадає дата початку або дата закінчення відпустки для догляду за дитиною до 3 років чи відпустки для догляду за дитиною від 3 до 6 років.

У графі 8 проставляємо:

— 6 — якщо інформуємо про початок/закінчення відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку;

— 4 — якщо інформуємо про початок/закінчення відпустки для догляду за дитиною від трирічного віку до досягнення нею шестирічного віку.

У графі 11 зазначаємо дату початку/закінчення відпустки, що припала на звітний місяць.

Кадрові графи 12 — 15 таблиці 5 за рядками з датами початку/закінчення відпусток для догляду за дитиною до 3 (від 3 до 6) років не заповнюємо

Графа 16 призначена для відображення інформації про документ-підставу для внесення відповідних відомостей до таблиці 5. Таким документом при відображенні фактів початку/закінчення відпустки для догляду за дитиною до 3 років (від 3 до 6 років) є відповідний наказ (розпорядження) керівника підприємства. У реквізиті 16 зазначаємо: «наказ (розпорядження) від № ».

Якщо в працівниці у звітному місяці закінчилася відпустка у зв’язку з вагітністю та пологами і почалася відпустка для догляду за дитиною до 3 років (закінчилася відпустка для догляду за дитиною до 3 років і почалася відпустка для догляду за дитиною від 3 до 6 років), то на неї в таблиці 5 формуємо два рядки. Один — із датою закінчення першої відпустки, другий — із датою початку наступної відпустки для догляду.

Приклад 1. Даренко Ірина Василівна після закінчення відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами (дата закінчення — 20.11.2020 р., наказ від 06.07.2020 р. № 47-ос) пішла у відпустку для догляду за дитиною до 3 років (дата початку — 21.11.2020 р., наказ від 21.11.2020 р. № 85-ос).

У таблиці 5 Звіту з ЄСВ дані щодо працівниці підприємство відобразить так, як показано на рис. 1.

img 1

завантажити файл

Якщо працівниця, яка перебуває у відпустці для догляду за дитиною до 3 років, не перериваючи її, вийшла на роботу на умовах неповного робочого часу на своє робоче місце в того ж роботодавця, то такий вихід у таблиці 5 не відображаємо. Адже тут немає ані початку нових трудових відносин, ані закінчення відпустки до 3 років.

Якщо ж працівниця перервала відпустку для догляду за дитиною до 3 років, то в таблиці 5 обов’язково формуємо рядок з датою закінчення такої відпустки. А ось рядка з датою початку роботи після закінчення відпустки в таблиці 5 бути не повинно. Адже трудові відносини не переривалися.

Приклад 2. Казка Ганна Олегівна перервала відпустку для догляду за дитиною до 3 років і стала до роботи з 10.11.2020 р. Наказ від 09.11.2020 р. № 84-ос.

У таблиці 5 Звіту з ЄСВ дані щодо працівниці підприємство відобразить так, як показано на рис. 2.

img 2

завантажити файл

Переходимо до такої підстави для формування таблиці 5, як відпустка для догляду за дитиною від 3 до 6 років. Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 25 Закону про відпустки таку відпустку надають, якщо дитина потребує домашнього догляду.

Здебільшого на практиці довідка про необхідність домашнього догляду за дитиною видається на 6 місяців. Якщо після закінчення цього строку дитина все ще потребує догляду, видається новий медичний висновок. Проте в таблиці 5 цю відпустку не відображаємо «нарізкою» по 6 місяців, а зазначаємо дату початку й останній день такої відпустки.

Приклад 3. Калеті Ользі Іванівні після закінченні відпустки для догляду за дитиною до 3 років (дата закінчення — 11.11.2020 р., наказ від 04.01.2017 р. № 3-ос) надано відпустку без збереження зарплати для догляду за дитиною до 6 років з 12.11.2020 р. (наказ від 12.11.2020 р. № 47-ос).

У таблиці 5 Звіту з ЄСВ дані щодо працівниці підприємство відобразить так, як показано на рис. 3.

img 3

завантажити файл

А як бути, якщо працівник звільняється, перебуваючи у відпустці для догляду за дитиною до 3 (6) років?

Тоді в таблиці 5 на нього формуємо два рядки:

— перший — із датою закінчення відпустки для догляду;

— другий — із датою припинення трудових відносин і підставою звільнення. Причому якщо працівник звільняється:

— у період відпустки для догляду (тобто до її закінчення), то в графі 16 таблиці 5 за двома рядками документом-підставою буде наказ (розпорядження) про припинення трудового договору) (див. приклад 4);

— останнім днем відпустки, то в таблиці 5 за рядком з датою закінчення відпустки в графі 16 зазначаємо реквізити останнього наказу (розпорядження) про надання (продовження) такої відпустки, а за рядком із датою звільнення — реквізити наказу (розпорядження) про звільнення.

Приклад 4. Писанка Марія Сергіївна (основне місце роботи, кухар, код ЗКППТР — 16675, код КП — 5122) звільнилася 19.11.2020 р. за власним бажанням (ст. 38 КЗпП) у період відпустки для догляду за дитиною до 3 років. Наказ про звільнення від 18.11.2020 р. № 55-ос.

У таблиці 5 Звіту з ЄСВ дані щодо працівниці підприємство відобразить так, як показано на рис. 4.

img 4

завантажити файл

Таблиця 6. У ній оремо інформація про період відпусток для догляду не зазначається. Ба більше, якщо працівник весь звітний місяць перебував у такій відпустці і йому у цьому місяці не нараховувалися виплати, які входять до бази нарахування ЄСВ, то в таблиці 6 рядки без сумових показників, але з кількістю днів у трудових відносинах, на нього не формуємо.

Якщо ж є нараховані виплати, що входять до бази нарахування ЄСВ, то в графі 15 таблиці 6 зазначаємо кількість днів у трудових відносинах протягом місяця.

ВИСНОВКИ
У таблиці 5 Звіту з ЄСВ відображаємо дати початку та закінчення відпустки для догляду за дитиною до 3 років та відпустки для догляду за дитиною від 3 до 6 років.
Якщо працівниця перервала відпустку для догляду за дитиною до 3 років, то в таблиці 5 обов’язково формуємо рядок з датою закінчення такої відпустки.
Якщо працівник звільняється, перебуваючи у відпустці для догляду за дитиною до 3 (6) років, то в таблиці 5 на нього формуємо два рядки: перший — із датою закінчення відпустки для догляду, другий — із датою припинення трудових відносин.
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Вибачте, тільки зареєстровані користувачі можуть писати в цьому форумі.

Авторизуватись



Повідомлення, розміщені на форумах ДК-порталу, відображають лише особисту позицію авторів повідомлень.
Адміністрація форумів не несе відповідальності за їх зміст.

© 2023 "Дебет-Кредит", український бухгалтерський портал, web_dk [ @ ] gc.com.ua





0.00025599999999992