Головна порталу Дт-Кт  
Головна ДКНовиниПублікації ДКПередплатаДовідникиБланки, формиКонсультаціїДокументи


Розширений пошук по форуму

СПД на общей системе

Відправлено користувачем Елена 
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
СПД с этого года перешел на общую систему с единого налога(забыли подать заявление в налоговую). На каком бланке надо сдать Деку до 9 мая и как теперь с отчетностью в Пенсионный(наемных нет)? Спасибо!
Бланк Дикларации о доходах за 1 квартал для предпринимателей . В Пенсионный фонд отчёт за месяц , если нет наёмных , по-моему не здаёте. Бланк дикларации найдете здесь [www.chp.com.ua]


Скажите, взносы в пенсионный фонд (33,2 %) относятся к валовым расходам предпринимателя? И второй, вытекающий из первого, вопрос: а если я в 2010 году плачу взнос в ПФ за прошлый (2009) год, это будет учтено налоговой как валовые расходы? (ведь в 2009 г я в ПФ ничего не оплатила, и соответственно в 2009 г налоговая их не учла).
С оф. сайта налоговой
Запитання:

Чи має право ФОП віднести на витрати суми, перераховані в пенсійний фонд?

Відповідь:

У відповідності зі ст. 13 Декрету Кабінету Міністрів України від 26.12.93 №13-92 «Про прибутковий податок з громадян» до складу витрат, безпосередньо зв'язаних з одержанням доходів, відносяться витрати, що включаються до складу валових витрат виробництва (обігу) чи підлягають амортизації відповідно до Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств» у редакції від 22.05.97 №283/97–ВР (далі Закон №283/97 – ВР).

На підставі п.5.1 ст. 5 Закону №283/97 до валових витрат відноситься сума будь-яких витрат платника податків у грошовій, матеріальній чи нематеріальній формах, здійснюваних як компенсація вартості товарів (робіт, послуг), що здобуваються (виготовляються) таким платником податків для їх подальшого використання у власній господарській діяльності.

До складу валових витрат відповідно до підпункту 5.2.5 пункту 5.2 статті 5 Закону №283/97–ВР включаються суми внесених (нарахованих) податків, зборів (обов'язкових платежів) встановлених Законом України «Про систему оподатковування» від 25.06.91 №1251 зі змінами та доповненнями. Збір на обов'язкове державне пенсійне страхування відповідно до пункту 16 статті 14 даного закону віднесений до загальнодержавних податків і зборів.

З вищевикладеного випливає, що приватний підприємець, що працює на загальній системі оподаткування, сплачені внески в Пенсійний фонд у виді збору на обов'язкове державне страхування відносить до складу витрат.
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Вибачте, тільки зареєстровані користувачі можуть писати в цьому форумі.

Авторизуватись



Повідомлення, розміщені на форумах ДК-порталу, відображають лише особисту позицію авторів повідомлень.
Адміністрація форумів не несе відповідальності за їх зміст.

© 2023 "Дебет-Кредит", український бухгалтерський портал, web_dk [ @ ] gc.com.ua





0.00025