Ви можете Декларацію про прибуток не подавати, але відзвітуватися зобов"язані в один із способів.
[
www.visnuk.com.ua]
Порядок оподаткування податком на прибуток підприємств постійних представництв нерезидентів передбачено пп. 133.2.2 п. 133.2 ст. 133 та пп. 141.4.7 п. 141.4 ст. 141 Податкового кодексу.
Так, постійні представництва нерезидентів, які отримують доходи із джерелом походження з України або виконують агентські (представницькі) та інші функції стосовно таких нерезидентів чи їх засновників, належать до платників податку на прибуток підприємств.
Суми прибутків нерезидентів, які провадять діяльність на території України через постійне представництво, оподатковуються в загальному порядку. При цьому таке постійне представництво прирівнюється з метою оподаткування до платника податку, який провадить діяльність незалежно від такого нерезидента.
Якщо нерезидент провадить діяльність в Україні та за її межами і при цьому не визначає прибуток від своєї діяльності, що ведеться ним через постійне представництво в Україні, сума прибутку, що підлягає оподаткуванню в Україні, визначається на підставі складення нерезидентом окремого балансу фінансово-господарської діяльності, погодженого з контролюючим органом за місцезнаходженням постійного представництва, з урахуванням вимог, визначених ст. 39 Податкового кодексу.
Таке постійне представництво в Україні визначає суму прибутку, що підлягає оподаткуванню в Україні, на підставі складення окремого балансу фінансово-господарської діяльності, погодженого з контролюючим органом за місцезнаходженням постійного представництва, шляхом заповнення розрахунку за формою, затвердженою наказом № 544 (Розрахунок 1).
У разі неможливості визначити шляхом прямого підрахування прибуток, отриманий нерезидентом з джерелом його походження з України, оподатковуваний прибуток визначається контролюючим органом як різниця між доходом та витратами, визначеними шляхом застосування до суми отриманого доходу коефіцієнта 0,7 з урахуванням вимог, визначених ст. 39 Податкового кодексу.
Постійне представництво нерезидента, яке обрало спосіб розрахунку податку на прибуток із застосуванням коефіцієнта 0,7, складає розрахунок податку на прибуток за формою, затвердженою наказом № 544 (Розрахунок 2).
Отже, постійне представництво як платник податку на прибуток подає до контролюючого органу, в якому перебуває на обліку:
•або декларацію, якщо суми прибутків нерезидентів, які провадять свою діяльність на території України через постійне представництво, оподатковуються в загальному порядку. При цьому таке постійне представництво прирівнюється з метою оподаткування до платника податку, який провадить свою діяльність незалежно від такого нерезидента;
•або Розрахунок 1, якщо нерезидент провадить свою діяльність в Україні та за її межами і при цьому не визначає прибуток від своєї діяльності, що ведеться ним через постійне представництво в Україні;
•або Розрахунок 2 у разі неможливості визначити шляхом прямого підрахування прибуток, отриманий нерезидентами з джерелом його походження з України.
Крім того, постійне представництво разом із податковою звітністю з податку на прибуток подає відповідну фінансову звітність, передбачену п. 46.2 ст. 46 Податкового кодексу.
При поданні Розрахунку 1 слід врахувати вимоги зазначеного пункту, яким визначено, що якщо платник податків вважає, що форма податкової декларації, визначена центральним органом виконавчої влади, яка забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, збільшує або зменшує його податкові зобов’язання, всупереч нормам Кодексу з такого податку чи збору, він має право зазначити цей факт у спеціально відведеному місці в податковій декларації.
У разі необхідності платник податків може подати разом з такою податковою декларацією доповнення до неї, які складені за довільною формою, що вважатиметься невід’ємною частиною податкової декларації. Таке доповнення подається з поясненням мотивів його подання.
Зазначимо, що Податковий кодекс не містить спеціальної норми, яка передбачає необхідність документального підтвердження обраного представництвом способу розрахунку податку на прибуток підприємств. Тому, як варіант, для підтвердження обраного представництвом способу таке рішення може бути оформлено наказом (розпорядженням) керівника представництва.