Головна порталу Дт-Кт  
Головна ДКНовиниПублікації ДКПередплатаДовідникиБланки, формиКонсультаціїДокументи


Розширений пошук по форуму

ДК по земле!

Відправлено користувачем helena_dochka 
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
ДК по земле!
Дк по земле есть, а подскажите где можно прочитать порядок заполнения.
Re: ДК по земле!
[line.glavbukh.ua]


Заповнення першої податкової декларацію з плати за землю в 2011 році підприємствами та підприємцями
січень 2011

Які особливості заповнення в 2011 році першої податкової декларації з плати за землю юридичними особами) Чи повинні підприємці, які використовують земельні ділянки для ведення господарської діяльності, подавати податкову декларацію до 1 лютого 2011року?

Відповідає Зоряна Куриляк - Павленко , фінансовий директор юридичної компанії «Мунк, Андерсен енд Файлберг», юрист, бухгалтер

При поданні першої декларації (фактичного початку діяльності як платника плати за землю) разом з нею подається довідка (витяг) про розмір нормативної грошової оцінки земельної ділянки, а надалі така довідка подається у разі затвердження нової нормативної грошової оцінки землі. За нововведені земельні ділянки або за новоукладеними договорами оренди землі платник плати за землю подає податкову декларацію протягом 20 календарних днів місяця, що настає за звітним (п. 286.4 Податкового кодексу України (ПК)).

Неоднозначність щодо фізичних осіб - підприємців як платників плати за землю так і не було усунуто в ПК. Якщо врахувати норму статті 51 Цивільного кодексу України, відповідно до якої до підприємницької діяльності фізичних осіб застосовуються нормативно-правові акти, що регулюють підприємницьку діяльність юридичних осіб, якщо інше не встановлено законом або не випливає із суті відносин, можна дійти до висновку, що стосовно плати за землю фізичні особи - підприємці мають дотримуватись тих правових норм, що поширюються на юридичних осіб, тобто відповідним чином нараховувати, звітувати і сплачувати плату за землю.

Тепер звітність з плати за землю є єдиною для земельного податку та орендної плати і складатиметься з таких форм: Податкова декларація (далі - ПД); Відомості про наявні земельні ділянки (дод. 1); Відомості про пільги на земельний податок з наявних площ земельних ділянок (дод. 2). Можуть бути складені за довільною формою доповнення: пояснення того чи іншого заповнення декларації, розшифровки якихось показників тощо із зазначенням мотивів подання такого доповнення до декларації..

ПД об'єднує в собі відомості, що раніше зазначались у Податковому розрахунку земельного податку і додатках 3-6 до нього та Податковій декларації орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності і додатку 2 до неї. Ставиться відповідна відмітка в полі «Земельний податок» та / або «Орендна плата» і зазначається період, за який подається звітність - окремо для земельного податку, окремо для орендної плати.

В табличній частині ПД передбачено зазначити: площу земельних ділянок, нормативну грошову оцінку одиниці площі з урахуванням коефіцієнта індексації, ставку податку, коефіцієнт до збільшення або відсоток від суми земельного податку та річну суму земельного податку. Кількість рядків 1.1.1; 1.1.2; 1.1.3; 1.1.4; 1.2.1; 1.2.2; 2.1; 2.2; 3.1; 3.2; 4.1; 4.2 може бути збільшено або зменшено.

Річна сума земельного податку та/або річна сума орендної плати, зазначені в колонках 8 та/або 9, підлягають розподілу у колонках 10-21 за місяцями.

Рядки 6 - 11, 14-19 та 21 заповнюються у разі уточнення податкових зобов'язань. Сума штрафу (р. 11 та/або р.19) нараховується платником самостійно відповідно до підпункту „а" або „б" пункту 50.1 ПК (примітка 8 до форми). Сума пені (р. 12 або р. 20) також нараховується платником самостійно відповідно до підпункту 129.1.2 ПК (примітка 9 до форми).

У додатку 1 платники повинні обов'язково вказати назву документів, що посвідчують право власності та/або користування земельними ділянками: власники землі - серію та номер державного акта і дату його реєстрації, а орендарі - дату укладання та термін дії договору оренди, розмір орендної плати, а також дату та номер державної реєстрації договору оренди і найменування орендодавця. Ще зазначаються відомості про земельну ділянку - кадастровий номер (у разі наявності), категорія земель та цільове призначення ділянки, нормативно грошова оцінка одиниці площі з коефіцієнтом індексації, площа та місцезнаходження. Додаток 1 є невід'ємною частиною звітної, нової звітної та уточнюючої декларації.

У додатку 2 потрібно навести дані лише про ті земельні ділянки, на які встановлено пільгу (місцезнаходження, категорія, цільове призначення, кадастровий номер (за наявності), площа (загальна, здана в оренду, на яку надано пільгу і та, що підлягає оподаткуванню), нормативно грошова оцінка одиниці площі з урахуванням коефіцієнта індексації) та вказати назву документів, що посвідчують право на пільгу, строк, на який надано пільгу, розмір пільги у % до загальної суми податку та суму пільги. а також відомості стосовно земельної ділянки. -Додаток 2 подається разом із звітною, новою звітною та уточнюючою декларацією.
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Вибачте, тільки зареєстровані користувачі можуть писати в цьому форумі.

Авторизуватись



Повідомлення, розміщені на форумах ДК-порталу, відображають лише особисту позицію авторів повідомлень.
Адміністрація форумів не несе відповідальності за їх зміст.

© 2023 "Дебет-Кредит", український бухгалтерський портал, web_dk [ @ ] gc.com.ua





0.00029899999999999