Головна порталу Дт-Кт  
Головна ДКНовиниПублікації ДКПередплатаДовідникиБланки, формиКонсультаціїДокументи


Розширений пошук по форуму :: по порталу

Интернет-конференция: "Военный сбор и другие налоговые изменения"

Відправлено користувачем nataljavls 
Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Интернет-конференция:
"Военный сбор и другие налоговые изменения"
(20 августа 2014 года)


Уважаемые участники форума!


Предлагаем вам принять участие в очередной экспертной интернет-конференции и получить ответы на Ваши вопросы.

Вопросы Вы можете задавать до 19 августа 2014 года и уже 20 августа получить ответы специалиста.

Партнер проведения этой конференции - одна из ведущих аудиторских фирм "Контракты-Аудит", которая работает на рынке консультационных услуг по всей Украине с 1995 года.

На ваши вопросы будет отвечать Александр Блотнер - старший бухгалтер-эксперт ООО АФ "Контракты-Аудит" (сертификаты CIPA, IFA, EBC*L)Как задать вопрос
и другие Правила для участников конференции:


1. Вопросы формируем в той же теме. Для формирования вопроса необходимо кликнуть на кнопке "Ответить" в правом нижнем углу этого сообщения и написать свой вопрос в открывшемся окне для сообщения;

2. Вопросы задаем исключительно по теме конференции. Вопросы заданные не по теме, повторяющиеся вопросы, комментарии к чужим вопросам или ответам специалиста будут удалены модератором.
Обсудить вопросы участников, ответы специалиста и просто поговорить можно в других специальных разделах нашего форума >>>;

3. Вопрос может задать только авторизированный участник форума (АВТОРИЗИРОВАТЬСЯ >>>). Если вы не зарегистрированы на нашем форуме - пройдите регистрацию (бесплатно!). ЗАРЕГИСТРИРОВАТЬСЯ >>>

4. Пост должен содержать только один вопрос (проблему). Если Вас интересует несколько вопросов, формируйте их в отдельных сообщениях.

5. По окончанию конференции все ответы на вопросы (результаты интернет-конференции) будут приведены в этой же теме.

6. Все вопросы связанные с проведением этой и других конференций, технические вопросы к администрации форума задаем в подразделе форума "Про сайт".

7. Внимание! Время принятия вопросов а также количество вопросов специалисту ограничено. Спешите задать вопрос до наступления граничного времени указанного в топовом посте темы-конференции.

8. Ответы на вопросы участников публикуются в день конференции, указанный в топовом посте темы-конференции. Ответы будут приведены в каждом посте-вопросе конференции.
Редаговано разів: 2. Востаннє 20/08/2014 15:14 користувачем nataljavls.
Добрый день! Вопрос о начислении военного сбора на больничные. 04 августа сдан работником больничный за период с 24.06.14 по 01.08.14г. Протокол комиссии соцстраха и заявка оформлены 04 августа 2014 года. Начисление больничных пройдет в августе 2014г. Облагаются ли военным сбором эти больничные?
Спасибо . Светлана.

Отвечает Александр Блотнер:

На даний момент чіткої відповіді на дане питання не існує.
Якщо розглядати норми п. 16-1 підрозділу 10 розділу ХХ ПКУ, то “об'єктом оподаткування збором є доходи у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які нараховуються (виплачуються, надаються) платнику у зв'язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами; виграшу в державну та недержавну грошову лотерею, виграш гравця (учасника), отриманий від організатора азартної гри”, при цьому ПКУ під заробітною платою розуміє “основну та додаткову зарплату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, які виплачуються (надаються) платнику податку у зв'язку з відносинами трудового найму згідно із законом”.

Хоча визначення надане для цілей ПДФО, за відсутністю іншого можемо використати його. Тож виплати згідно з Законом, швидше будуть трактуватись як ті, що відповідають нормам Закону України “Про оплату праці” від 24 березня 1995 року № 108/95-ВР:
“Стаття 2. Структура заробітної плати
Основна заробітна плата. Це - винагорода за виконану роботу відповідно до встановлених норм праці (норми часу, виробітку, обслуговування, посадові обов'язки). Вона встановлюється у вигляді тарифних ставок (окладів) і відрядних розцінок для робітників та посадових окладів для службовців.
Додаткова заробітна плата. Це - винагорода за працю понад установлені норми, за трудові успіхи та винахідливість і за особливі умови праці. Вона включає доплати, надбавки, гарантійні і компенсаційні виплати, передбачені чинним законодавством; премії, пов'язані з виконанням виробничих завдань і функцій.
Інші заохочувальні та компенсаційні виплати. До них належать виплати у формі винагород за підсумками роботи за рік, премії за спеціальними системами і положеннями, компенсаційні та інші грошові і матеріальні виплати, які не передбачені актами чинного законодавства, або які провадяться понад встановлені зазначеними актами норми. ”


Деталізацію цих складових заробітної плати можна знайти в Інструкції зі статистики заробітної плати, затвердженої наказом Державного комітету статистики України від 13 січня 2004 р. № 5 — єдиний документ, який розроблений у відповідності до Закону про оплату праці. Так відповідно до Інструкції № 5, не включається до фонду оплати праці: “допомога по тимчасовій непрацездатності; ”. Відповідно до п. 1 ст. 35 Закону України “Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням” від 18 січня 2001 року № 2240-III: “Допомога по тимчасовій непрацездатності надається застрахованій особі у формі матеріального забезпечення, яке повністю або частково компенсує втрату заробітної плати (доходу), у разі настання в неї одного з таких страхових випадків:
1) тимчасової непрацездатності внаслідок захворювання або травми, не пов'язаної з нещасним випадком на виробництві;
2) необхідності догляду за хворою дитиною;
3) необхідності догляду за хворим членом сім'ї;
4) догляду за дитиною віком до трьох років або дитиною-інвалідом віком до 18 років у разі хвороби матері або іншої особи, яка доглядає за цією дитиною;
5) карантину, накладеного органами санітарно-епідеміологічної служби;
6) тимчасового переведення застрахованої особи відповідно до медичного висновку на легшу, нижчеоплачувану роботу;
7) протезування з поміщенням у стаціонар протезно-ортопедичного підприємства;
8) санаторно-курортного лікування”. Тож відповідно до норм законів допомога по тимчасовій непрацездатності не повинна бути об'єктом оподаткування військовим збором. Проте, останнім часом постійно звучить думка, що лікарняні можуть бути на підставі того, що вони прирівнюються для цілей оподаткування ПДФО, бути включеними і в об'єкт оподаткування військовим збором. Роз'яснення з цього питання знаходиться на узгодженні в ДФС.

Якщо ДФС займе фіскальну позицію з цього питання, то виникне інше питання нарахування, адже якщо брати за основу пропоновану деякими консультантами логіку пояснення, чому лікарняні мають оподатковуватись, то лікарняні, які стосуються періодів до 3 серпня 2014 року, повинні не підлягати оподаткуванню. Ця думка ґрунтується на абзаці третьому підпункту 169.4.1 ПКУ: “Якщо платник податку отримує доходи у вигляді заробітної плати за період її збереження згідно із законодавством, у тому числі за час відпустки або перебування платника податку на лікарняному, то з метою визначення граничної суми доходу, що дає право на отримання податкової соціальної пільги, та в інших випадках їх оподаткування, такі доходи (їх частина) відносяться до відповідних податкових періодів їх нарахування”. Тобто лікарняні повинні бути включені в той період, за який вони нараховуються, а тоді ті, які стосуються періодів до 3 серпня не повинні оподатковуватись. Проте, схематичність норм п. 16-1, яким запроваджений військовий збір не виключає і іншого трактування, а саме все, що нараховано після 3 серпня — оподатковується.Редаговано разів: 1. Востаннє 20/08/2014 15:18 користувачем nataljavls.
Доброго дня, шановний Олександре.
Цікавить питання щодо військового збору, а саме:

1) які виплати вважаються базою для нарахування податку?

Отвечает Александр Блотнер:
Відповідно до п. 16-1 підрозділу 10 розділу ХХ ПКУ: “Об'єктом оподаткування збором є доходи у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які нараховуються (виплачуються, надаються) платнику у зв'язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами; виграшу в державну та недержавну грошову лотерею, виграш гравця (учасника), отриманий від організатора азартної гри”.
Також працівники ДФС дали роз'яснення (матеріали сайту бази знань ДФС), що саме вони розуміють під виплатами за цивільно-правовими договорами: “оподаткуванню військовим збором підлягають доходи, отримані за цивільно-правовими договорами, зокрема договором підряду/договором про надання послуг, виконання робіт /надання послуг яких підтверджуються актами виконаних робіт (актами приймання – передачі) на підставі яких провадиться їх оплата”.


2) по якій формулі розраховується податок: з урахуванням ЄСВ 3,6% чи за мінусом?

Отвечает Александр Блотнер:

Військовий збір розраховується як 1,5% від об'єкта оподаткування, тобто нарахованої заробітної плати. Для визначення військового збору об'єкт оподаткування на жодні вирахування не зменшується.

3) у який термін здійснюється нарахування та перерахування податку до бюджету?

Отвечает Александр Блотнер:

Відповідно до пп. 1.4 п. 16-1 підрозділу 10 розділу ХХ ПКУ: “Нарахування, утримання та сплата (перерахування) збору до бюджету здійснюються у порядку, встановленому статтею 168 цього Кодексу, за ставкою, визначеною підпунктом 1.3 цього пункту”, тобто за тими ж правилами, що і податок з доходів фізичних осіб. Податковий агент, який нараховує (виплачує, надає) оподатковуваний дохід на користь платника податку, зобов'язаний утримувати податок із суми такого доходу за його рахунок.
Податок сплачується (перераховується) до бюджету під час виплати оподатковуваного доходу єдиним платіжним документом. Банки приймають платіжні документи на виплату доходу лише за умови одночасного подання розрахункового документа на перерахування цього податку до бюджету.
Якщо оподатковуваний дохід надається у негрошовій формі чи виплачується готівкою з каси податкового агента, податок сплачується (перераховується) до бюджету протягом банківського дня, що настає за днем такого нарахування (виплати, надання).
Якщо оподатковуваний дохід нараховується податковим агентом, але не виплачується (не надається) платнику податку, то податок, який підлягає утриманню з такого нарахованого доходу, підлягає перерахуванню до бюджету податковим агентом у строки, встановлені цим Кодексом для місячного податкового періоду, тобто 30 днів після закінчення місяця нархування.

4) чи буде створена нова форма звіту по військовому податку?

Отвечает Александр Блотнер:

Згідно з пп. 1.6 п. 16-1 підрозділу 10 розділу ХХ ПКУ: “Платники збору зобов'язані забезпечувати виконання податкових зобов'язань у формі та спосіб, визначені статтею 176 цього Кодексу”. Серед зобов'язань, які передбачені у статті 176, є “подавати у строки, встановлені цим Кодексом для податкового кварталу, податковий розрахунок суми доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, а також суми утриманого з них податку до контролюючого органу за місцем свого розташування” (частина “б” п. 176.2 ст. 176 ПКУ).
Тобто, якщо слідувати логіці закону, то справді такий звіт повинен бути.
Проте жодного практичного змісту у такому звіті немає, адже дані про обсяги оподатковуваного доходу отримуються з 1ДФ. Також звіт не є потрібний для того, щоб сплатити збір, адже сплата йде під час виплати доходу.Редаговано разів: 1. Востаннє 20/08/2014 15:27 користувачем nataljavls.


Добрий день! Підкажіть будь-ласка, 25 липня було виплачено відпускні (кість днів відпустки 36), період відпустки з 28.07.14 по 02.09.14р., чи потрібно здійснювати перерахунок за серпень-вересень та утримувати військовий збір.

Відповідає Олександр Блотнер:

Як роз'яснила Державна фіскальна служба України на своєму інтернет сайті: “оскільки Закон набрав чинності з 03.08.2014р. і податковий агент зобов’язаний при нарахуванні доходів, визначених у п.п. 1.2 п. 161 підрозділу 10 Розділу ХХ Перехідних положень Кодексу утримати військовий збір, нараховані до 03.08.2014 доходи, але виплачені після 03.08.2014, не підлягають оподаткуванню збором”.
Робимо висновок, що доходи, які і нараховані і виплачені до 3 серпня не повинні підлягати оподаткуванню. Проте залишається деяка непевність, адже якщо дотримуватись логіки, яка пропонується деякими консультантами стосовно лікарняних, то ті відпускні, які припадають на періоди після набрання чинності, мали б підпасти під оподаткування. Проте, на нашу думку, такий ризик є незначним.Редаговано разів: 2. Востаннє 20/08/2014 15:33 користувачем nataljavls.
Доброго дня!
Підприємство на загальній системі оподаткування придбало товар у ФОПа.
Чи потрібно нарахувувати військой збір на ці виплати.
Дякую за відповідь.

Відповідає Олександр Блотнер:

Відповідно до пп. 1.2 п. 16-1 підрозділу 10 розділу ХХ ПКУ: “Об'єктом оподаткування збором є доходи у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які нараховуються (виплачуються, надаються) платнику у зв'язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами; виграшу в державну та недержавну грошову лотерею, виграш гравця (учасника), отриманий від організатора азартної гри”.

Отже, виплата ФОПу за товар може відповідати лише виплаті за цивільно-правовими договорами.

Проте, ДФС України в базі знань у відповідь на питання, які доходи за цивільно-правовими договорами підлягають оподаткуванню військовим збором, надала наступну відповідь: “... оподаткуванню військовим збором підлягають доходи, отримані за цивільно-правовими договорами, зокрема договором підряду/договором про надання послуг, виконання робіт /надання послуг яких підтверджуються актами виконаних робіт (актами приймання – передачі) на підставі яких провадиться їх оплата ”.

Відповідно виплати ФОП за придбаний у нього товар не підлягають оподаткуванню військовим збором.Редаговано разів: 1. Востаннє 20/08/2014 15:32 користувачем nataljavls.
Доброго дня Олександр, дуже хочеться отримати відповідь на такі питання:

1) щодо звітності: куди саме звітуватися по нарахуванню військового збору (податкова чи пенсійний фонд)? Яка форма звітності (помісячно, поквартально...)? Який саме звіт потрібно буде скласти? Буде оновлення існуючих звітів чи, можливо, буде введено нову форму звіту? В які саме строки повинно відбуватися звітування та перерахування?

Відповідає Олександр Блотнер:

Згідно з пп. 1.6 п. 16-1 підрозділу 10 розділу ХХ ПКУ: “Платники збору зобов'язані забезпечувати виконання податкових зобов'язань у формі та спосіб, визначені статтею 176 цього Кодексу”. Серед зобов'язань, які передбачені у статті 176, є “подавати у строки, встановлені цим Кодексом для податкового кварталу, податковий розрахунок суми доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, а також суми утриманого з них податку до контролюючого органу за місцем свого розташування” (частина “б” п. 176.2 ст. 176 ПКУ).

Як уже зазначав у попередній відповіді, такий звіт справді повинен бути. Проте жодного практичного змісту у ньому немає. Адже дані про обсяги оподатковуваного доходу отримуються з 1ДФ. Також звіт не є потрібний для того, щоб сплатити збір, адже сплата йде під час виплати доходу. Збір перераховується до бюджету за правилами аналогічними ПДФО, тобто податок сплачується (перераховується) до бюджету під час виплати оподатковуваного доходу єдиним платіжним документом. Банки приймають платіжні документи на виплату доходу лише за умови одночасного подання розрахункового документа на перерахування цього податку до бюджету.

Якщо оподатковуваний дохід надається у негрошовій формі чи виплачується готівкою з каси податкового агента, податок сплачується (перераховується) до бюджету протягом банківського дня, що настає за днем такого нарахування (виплати, надання).

Якщо оподатковуваний дохід нараховується податковим агентом, але не виплачується (не надається) платнику податку, то податок, який підлягає утриманню з такого нарахованого доходу, підлягає перерахуванню до бюджету податковим агентом у строки, встановлені цим Кодексом для місячного податкового періоду, тобто 30 днів після закінчення місяця нархування.


2) Яким чином проводити сплату військового збору (авансовим методом?)?

Відповідає Олександр Блотнер:

Відповідно до пп. 1.4 п. 16-1 підрозділу 10 розділу ХХ ПКУ: “Нарахування, утримання та сплата (перерахування) збору до бюджету здійснюються у порядку, встановленому статтею 168 цього Кодексу, за ставкою, визначеною підпунктом 1.3 цього пункту”, тобто за тими ж правилами, що і податок з доходів фізичних осіб. Податковий агент, який нараховує (виплачує, надає) оподатковуваний дохід на користь платника податку, зобов'язаний утримувати податок із суми такого доходу за його рахунок.Редаговано разів: 2. Востаннє 20/08/2014 15:39 користувачем nataljavls.
Чи нараховувати військовий збір при нарахуванні компенсації за не використаноу відпустку 2012-2013рр., тобто нарахування відбулися у серпні 2014р., за відпрацьований час 2012-2013рр. Дякую

Відповідає Олександр Блотнер:

Компенсація за невикористану відпустку входить до складу фонду оплати праці відповідно до Інструкції №5, тобто така виплата підлягатиме оподаткуванню військовим збором.Редаговано разів: 1. Востаннє 20/08/2014 15:41 користувачем nataljavls.
Добрий день!

Олександр, підкажіть будь-ласка:

1) додаткове благо, а саме добровільне медичного страхування, буде входити до бази нарахування військового збору, оскільки базою для нарахування ЄСВ воно не являється? і взагалі розпишіть докладніше базу для військового збору 1,5%, що входить, а що ні.

Відповідає Олександр Блотнер:

Об'єктом оподаткування повинні бути доходи у формі:
- заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які нараховуються (виплачуються, надаються) платнику у зв'язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами;
- виграшу в державну та недержавну грошову лотерею, виграш гравця (учасника), отриманий від організатора азартної гри
При цьому ПКУ під заробітною платою розуміє "основну та додаткову зарплату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, які виплачуються (надаються) платнику податку у зв'язку з відносинами трудового найму згідно із законом”. Хоча визначення надане для цілей ПДФО, за відсутністю іншого можемо використати його.
Відповідно до Інструкції № 5, єдиного документа, який дає деталізацію, які суми складають фонд оплати праці, внески підприємств згідно з договорами добровільного медичного та пенсійного страхування працівників і членів їхніх сімей не є фондом оплати праці. Відповідно такі суми не повинні бути об'єктом оподаткування військовим збором.

2) Чи потрібно робити перерахунок відпускних, якщо вони були нараховані в липні, але за серпень( наприклад період відпустки з 27.07.2014 по 12.08.2014, чи потрібно нараховувати 1,5% за 03.08.2014 - 12.08.2014)?

Відповідає Олександр Блотнер:

Як роз'яснила ДФСУ, оскільки Закон набрав чинності з 03.08.2014р. і податковий агент зобов’язаний при нарахуванні доходів, визначених у п.п. 1.2 п. 161 підрозділу 10 Розділу ХХ Перехідних положень Кодексу утримати військовий збір, нараховані до 03.08.2014 доходи, але виплачені після 03.08.2014, не підлягають оподаткуванню збором.

Отже, доходи, які і нараховані і виплачені до 3 серпня не повинні підлягати оподаткуванню.
Проте залишається деяка непевність, адже якщо дотримуватись логіки, яка пропонується деякими консультантами стосовно лікарняних, то ті відпускні, які припадають на періоди після набрання чинності мали б підпасти під оподаткування. Проте, на нашу думку, такий ризик є незначним.Редаговано разів: 1. Востаннє 20/08/2014 15:47 користувачем nataljavls.
Добрый день, у меня штатный сотрудник уходит в АТО, как правильно оформить документы и какие начисления проводить.

Відповідає Олександр Блотнер:

Відповідно до абзацу третього статті 119 Кодексу законів про працю, за працівниками, призваними на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, але не більше одного року, зберігаються місце роботи, посада і компенсується із бюджету середній заробіток на підприємстві, в установі, організації, в яких вони працювали на час призову, незалежно від підпорядкування та форми власності. Виплата таких компенсацій із бюджету в межах середнього заробітку проводиться за рахунок коштів Державного бюджету України в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України. Тобто, працівникові буде нараховуватись середній заробіток. Порядок визначення середнього заробітку встановлено Постановою КМУ № 100. При цьому відповідно до ч. “и” пп. 165.1.1 ПКУ, до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включаються такі доходи:

- сума державної та соціальної матеріальної допомоги, державної допомоги у вигляді адресних виплат та надання соціальних і реабілітаційних послуг відповідно до закону, житлових та інших субсидій або дотацій, компенсацій (включаючи грошові компенсації інвалідам, на дітей-інвалідів при реалізації індивідуальних програм реабілітації інвалідів, суми допомоги по вагітності та пологах), винагород і страхових виплат, які отримує платник податку з бюджетів та фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування та у формі фінансової допомоги інвалідам з Фонду соціального захисту інвалідів згідно із законом, у тому числі (але не виключно):
...
- сума грошової допомоги (у тому числі в натуральній формі), що надається фізичним особам або членам їхніх сімей (діти, дружина, батьки), військовослужбовцям, призваним на військову службу за призовом у зв'язку з мобілізацією, відповідно до Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей", та/або компенсаційні виплати з бюджету в межах середнього заробітку працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період.”, а також п. 7 ст. 7 Закону України “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування” від 8 липня 2010 року № 2464-VI: “Перелік видів виплат, на які не нараховується єдиний внесок, затверджується Кабінетом Міністрів України. Не нараховується єдиний внесок на виплати, які компенсуються з бюджету в межах середнього заробітку працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період. ”, такий середній заробіток не підлягає оподаткуванню ПДФО та ЄСВ.

При цьому, відповідно до Інструкції №5 до фонду оплати праці “оплата працівникам, які залучаються до виконання державних або громадських обов'язків, якщо вони виконуються в робочий час. Тобто є ймовірність, що така виплата може оподатковуватись військовим збором, проте, швидше за все, буде надане роз'яснення ДФС щодо неоподаткування середнього заробітну призваних осіб військовим збором.Редаговано разів: 1. Востаннє 20/08/2014 15:50 користувачем nataljavls.
Предприятие арендует у физ.лиц-своих сотрудников мобильные телефоны по договорам аренды. Физ.лицам предприятие выплачивается доход в виде арендной платы, с которой удерживается 15% НДФЛ. Нужно ли еще удерживать военный сбор.
Спасибо.

Отвечает Александр Блотнер:

Відповідно до пп. 1.2 п. 16-1 підрозділу 10 розділу ХХ ПКУ, об'єктом оподаткування збором є доходи у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які нараховуються (виплачуються, надаються) платнику у зв'язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами; виграшу в державну та недержавну грошову лотерею, виграш гравця (учасника), отриманий від організатора азартної гри.

Отже, виплата фізичним особам за договорами оренди може відповідати лише виплаті за цивільно-правовими договорами.

Проте як зазначила ДФС України в базі знань,оподаткуванню військовим збором підлягають доходи, отримані за цивільно-правовими договорами, зокрема договором підряду/договором про надання послуг, виконання робіт /надання послуг яких підтверджуються актами виконаних робіт (актами приймання – передачі) на підставі яких провадиться їх оплата.

Відповідно виплати фізичним особам за оренду мобільних телефонів не підлягають оподаткуванню військовим збором.Редаговано разів: 1. Востаннє 20/08/2014 15:53 користувачем nataljavls.
Здравсвуйте, Александр!
У меня есть несколько вопросов:

1. Мы арендуем офисное помещение у физического лица (не предпренимателя) и при каждой выплате арендной платы удерживаем НДФЛ, подлежат ли суммы арендной платы физ. лицу обложением военным сбором, спасибо!

Отвечает Александр Блотнер:

Відповідно до пп. 1.2 п. 16-1 підрозділу 10 розділу ХХ ПКУ: “Об'єктом оподаткування збором є доходи у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які нараховуються (виплачуються, надаються) платнику у зв'язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами; виграшу в державну та недержавну грошову лотерею, виграш гравця (учасника), отриманий від організатора азартної гри”. Отже, виплата фізичним особам за договорами оренди може відповідати лише виплаті за цивільно-правовими договорами. Проте як зазначила ДФС України в базі знань у відповідь на питання “Які доходи за цивільно-правовими договорами підлягають оподаткуванню військовим збором? Які доходи за цивільно-правовими договорами підлягають оподаткуванню військовим збором? ” надала наступну відповідь: “... Таким чином оподаткуванню військовим збором підлягають доходи, отримані за цивільно-правовими договорами, зокрема договором підряду/договором про надання послуг, виконання робіт /надання послуг яких підтверджуються актами виконаних робіт (актами приймання – передачі) на підставі яких провадиться їх оплата ”, відповідно виплати фізичним особам за оренду приміщень не підлягають оподаткуванню військовим збором.

2. Мы делаем вплати ФОП - лю за оказанные нашему предприятнию услуги по разработке програмного обеспеченя,
НДФЛ не удерживаем (услуги в рамках его видов деятельности),подлежат ли суммы выплат ФОП обложением военным сбором, спасибо!

Отвечает Александр Блотнер:

Як повідомила ДФС повідомила:
Відповідно до п.п. 1.1 п. 16 прим. 1 підрозділу 10 Розділу XX Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами і доповненнями (далі - ПКУ) платниками збору є особи, визначені п. 162.1 ст. 162 ПКУ.
Згідно з п. 162.1 ст. 162 ПКУ платниками є:
фізична особа - резидент, яка отримує доходи з джерела їх походження в Україні;
фізична особа - нерезидент, яка отримує доходи з джерела їх походження в Україні;
податковий агент”. На даний момент існує таке трактування, що військовим збором не будуть оподатковуватись доходи ФО підприємців від підприємницької діяльності. На жаль, чіткого роз'яснення стосовно цього питання на даний момент не існує.


3. В конеце июля сотруднику были начисленны отпускные за август, они были выплачены 31 июля без военного

сбора, нужно ли делать пересчёт для этого сотрудника и доудерживать сумму ВЗ с эти отпускных из его зарплаты

за август?
Спасибо!

Отвечает Александр Блотнер:

Як роз'яснила Державна фіскальна служба України на своєму інтернет сайті: “оскільки Закон набрав чинності з 03.08.2014р. і податковий агент зобов’язаний при нарахуванні доходів, визначених у п.п. 1.2 п. 161 підрозділу 10 Розділу ХХ Перехідних положень Кодексу утримати військовий збір, нараховані до 03.08.2014 доходи, але виплачені після 03.08.2014, не підлягають оподаткуванню збором”, робимо висновок, що доходи, які і нараховані і виплачені до 3 серпня не повинні підлягати оподаткуванню. Проте залишається деяка непевність, адже якщо дотримуватись логіки, яка пропонується деякими консультантами стосовно лікарняних, то ті відпускні, які припадають на періоди після набрання чинності мали б підпасти під оподаткування. Проте, на нашу думку, такий ризик є незначним.

4. Нет ли у вас информации о том, будут ли написаны обновления для 1с-бухгалтерии для учёта военного сбора или надо делать самостоятеьно вручную? Спасибо!

Отвечает Александр Блотнер:

Рекомендуємо звернутись до вашого провайдера 1СРедаговано разів: 1. Востаннє 20/08/2014 16:39 користувачем nataljavls.
Добрый день, Александр!
Вопросов несколько, поэтому по правилам конференции публикую несколько сообщений|
1. Удерживается ли военный сбор с больничных?

Отвечает Александр Блотнер:

На даний момент чіткої відповіді на дане питання не існує. Якщо розглядати норми п. 16-1 підрозділу 10 розділу ХХ ПКУ, то об'єктом оподаткування повинна бути: “Об'єктом оподаткування збором є доходи у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які нараховуються (виплачуються, надаються) платнику у зв'язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами; виграшу в державну та недержавну грошову лотерею, виграш гравця (учасника), отриманий від організатора азартної гри”, при цьому ПКУ під заробітною платою розуміє: “заробітна плата для цілей розділу IV цього Кодексу - основна та додаткова заробітна плата, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, які виплачуються (надаються) платнику податку у зв'язку з відносинами трудового найму згідно із законом”. Хоча визначення надане для цілей ПДФО, за відсутністю іншого можемо використати його. Тож виплати згідно з Законом, швидше будуть трактуватись як ті, що відповідають нормам Закону України “Про оплату праці” від 24 березня 1995 року № 108/95-ВР: “Стаття 2. Структура заробітної плати
Основна заробітна плата. Це - винагорода за виконану роботу відповідно до встановлених норм праці (норми часу, виробітку, обслуговування, посадові обов'язки). Вона встановлюється у вигляді тарифних ставок (окладів) і відрядних розцінок для робітників та посадових окладів для службовців.
Додаткова заробітна плата. Це - винагорода за працю понад установлені норми, за трудові успіхи та винахідливість і за особливі умови праці. Вона включає доплати, надбавки, гарантійні і компенсаційні виплати, передбачені чинним законодавством; премії, пов'язані з виконанням виробничих завдань і функцій.
Інші заохочувальні та компенсаційні виплати. До них належать виплати у формі винагород за підсумками роботи за рік, премії за спеціальними системами і положеннями, компенсаційні та інші грошові і матеріальні виплати, які не передбачені актами чинного законодавства, або які провадяться понад встановлені зазначеними актами норми. ”
Деталізацію цих складових заробітної плати можна знайти в Інструкції зі статистики заробітної плати, затвердженої наказом Державного комітету статистики України від 13 січня 2004 р. № 5 — єдиний документ, який розроблений у відповідності до Закону про оплату праці. Так відповідно до Інструкції № 5, невключається до фонду оплати праці: “допомога по тимчасовій непрацездатності; ”. Відповідно до п. 1 ст. 35 Закону України “Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням” від 18 січня 2001 року № 2240-III: “Допомога по тимчасовій непрацездатності надається застрахованій особі у формі матеріального забезпечення, яке повністю або частково компенсує втрату заробітної плати (доходу), у разі настання в неї одного з таких страхових випадків:
1) тимчасової непрацездатності внаслідок захворювання або травми, не пов'язаної з нещасним випадком на виробництві;
2) необхідності догляду за хворою дитиною;
3) необхідності догляду за хворим членом сім'ї;
4) догляду за дитиною віком до трьох років або дитиною-інвалідом віком до 18 років у разі хвороби матері або іншої особи, яка доглядає за цією дитиною;
5) карантину, накладеного органами санітарно-епідеміологічної служби;
6) тимчасового переведення застрахованої особи відповідно до медичного висновку на легшу, нижчеоплачувану роботу;
7) протезування з поміщенням у стаціонар протезно-ортопедичного підприємства;
8) санаторно-курортного лікування”. Тож відповідно до норм законів допомога по тимчасовій непрацездатності не повинна бути об'єктом оподаткування військовим збором. Проте, останнім часом постійно звучить думка, що лікарняні можуть бути на підставі того, що вони прирівнюються для цілей оподаткування ПДФО, бути включеними і в об'єкт оподаткування військовим збором. Роз'яснення з цього питання знаходиться на узгодженні в ДФС.Редаговано разів: 1. Востаннє 20/08/2014 16:40 користувачем nataljavls.
2. Удерживается ли военный сбор с различных компенсаций, предусмотренных колдоговором (помощь на рождение ребенка, свадьбу, погребение, помощь матерям-одиночкам, работникам, находящимся в отпуске по уходу за ребенком, пенсионерам, материальная помощь в связи с тяжелым материальным положением и т.д.)?

Отвечает Александр Блотнер:

Об'єктом оподаткування повинні бути доходи у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які нараховуються (виплачуються, надаються) платнику у зв'язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами; виграшу в державну та недержавну грошову лотерею, виграш гравця (учасника), отриманий від організатора азартної гри.
При цьому ПКУ під заробітною платою розуміє: “заробітна плата для цілей розділу IV цього Кодексу - основна та додаткова заробітна плата, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, які виплачуються (надаються) платнику податку у зв'язку з відносинами трудового найму згідно із законом”. Хоча визначення надане для цілей ПДФО, за відсутністю іншого можемо використати його.
Відповідно до Інструкції № 5, єдиного документа, який дає деталізацію, які суми складають фонд оплати праці.
Не є фондом оплати праці: Соціальні допомоги та виплати за рахунок коштів підприємства, установлені колективним договором (працівникам, які перебувають у відпустці для догляду за дитиною, на народження дитини, сім'ям з неповнолітніми дітьми).
Відповідно такі виплати не будуть об'єктом оподаткування військовим збором.
Матеріальна допомога у зв'язку з складним матеріальним становищем, яка має разовий характер, не буде об'єктом оподаткування. Та, яка має систематичний характер, буде оподатковуватись.
Одноразова допомога працівникам, які виходять на пенсію згідно з діючим законодавством та колективними договорами (включаючи грошову допомогу державним службовцям та науковим (науково-педагогічним) працівникам), а також надбавки та доплати до державних пенсій працюючим пенсіонерам не є фондом оплати праці, тож не повинні бути об'єктом оподаткування військовим збором.Редаговано разів: 1. Востаннє 20/08/2014 16:42 користувачем nataljavls.
3. Удерживается ли военный сбор с выплат сотрудникам, призванным в зону АТО?

Отвечает Александр Блотнер:

Об'єктом оподаткування повинні бути доходи у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які нараховуються (виплачуються, надаються) платнику у зв'язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами; виграшу в державну та недержавну грошову лотерею, виграш гравця (учасника), отриманий від організатора азартної гри”, при цьому ПКУ під заробітною платою розуміє: “заробітна плата для цілей розділу IV цього Кодексу - основна та додаткова заробітна плата, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, які виплачуються (надаються) платнику податку у зв'язку з відносинами трудового найму згідно із законом”. Хоча визначення надане для цілей ПДФО, за відсутністю іншого можемо використати його.

Відповідно до Інструкції № 5, єдиного документа, який дає деталізацію, які суми складають фонд оплати праці.
Відповідно до Інструкції №5 до фонду оплати праці “оплата працівникам, які залучаються до виконання державних або громадських обов'язків, якщо вони виконуються в робочий час;”, тобто існує ймовірність, що така виплата може оподатковуватись військовим збором, проте, швидше за все, буде надане роз'яснення ДФС, яке приведе до неоподаткування середнього заробітну призваних осіб військовим збором.Редаговано разів: 1. Востаннє 20/08/2014 16:45 користувачем nataljavls.
Здравствуйте. Вопрос следующий, нужно ли начислять военный сбор для материальных выплат, подарков, и прочих доходах, предоставляемых членам профзоюзной организации. есв и фот с них не уплачивается.

Отвечает Александр Блотнер:

Відповідно до Інструкції №5 не є фондом оплати праці “Суми матеріальної допомоги як у грошовій, так і натуральній формі незалежно від її розміру, що надається на підставі рішень Уряду України у зв'язку зі стихійним та екологічним лихом, аваріями та катастрофами місцевими органами державної виконавчої влади, профспілками, благодійними фондами та іноземними державами.”
Відповідно, на нашу думку, це не буде об'єктом оподаткування військовим збором.Редаговано разів: 2. Востаннє 20/08/2014 16:50 користувачем nataljavls.
здравствуйте.
вопрос- облагаются ли доходы,полученные физическим лицом-предпринимателем,при их получении военным сбором? предприниматели на общей системе
и на едином налоге. у единоналожника - вид деятельности, за который он получает доход, внесен в свидетельство единого налога.
спасибо.

облагаются ли военным сбором больничные с 6 дня (за счет средств соцстраха)?
спасибо.

Отвечает Александр Блотнер:

1. У відповідь на питання “Хто є платниками військового збору?” ДФС повідомила наступне: “Коротка та повна відповіді ідентичні:
Відповідно до п.п. 1.1 п. 16 прим. 1 підрозділу 10 Розділу XX Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами і доповненнями (далі - ПКУ) платниками збору є особи, визначені п. 162.1 ст. 162 ПКУ.
Згідно з п. 162.1 ст. 162 ПКУ платниками є:
фізична особа - резидент, яка отримує доходи з джерела їх походження в Україні;
фізична особа - нерезидент, яка отримує доходи з джерела їх походження в Україні;
податковий агент”. На даний момент існує таке трактування, що військовим збором не будуть оподатковуватись доходи ФО підприємців від підприємницької діяльності. На жаль, чіткого роз'яснення стосовно цього питання на даний момент не існує.
2. На даний момент чіткої відповіді на дане питання не існує. Якщо розглядати норми п. 16-1 підрозділу 10 розділу ХХ ПКУ, то об'єктом оподаткування повинна бути: “Об'єктом оподаткування збором є доходи у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які нараховуються (виплачуються, надаються) платнику у зв'язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами; виграшу в державну та недержавну грошову лотерею, виграш гравця (учасника), отриманий від організатора азартної гри”, при цьому ПКУ під заробітною платою розуміє: “заробітна плата для цілей розділу IV цього Кодексу - основна та додаткова заробітна плата, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, які виплачуються (надаються) платнику податку у зв'язку з відносинами трудового найму згідно із законом”. Хоча визначення надане для цілей ПДФО, за відсутністю іншого можемо використати його. Тож виплати згідно з Законом, швидше будуть трактуватись як ті, що відповідають нормам Закону України “Про оплату праці” від 24 березня 1995 року № 108/95-ВР: “Стаття 2. Структура заробітної плати
Основна заробітна плата. Це - винагорода за виконану роботу відповідно до встановлених норм праці (норми часу, виробітку, обслуговування, посадові обов'язки). Вона встановлюється у вигляді тарифних ставок (окладів) і відрядних розцінок для робітників та посадових окладів для службовців.
Додаткова заробітна плата. Це - винагорода за працю понад установлені норми, за трудові успіхи та винахідливість і за особливі умови праці. Вона включає доплати, надбавки, гарантійні і компенсаційні виплати, передбачені чинним законодавством; премії, пов'язані з виконанням виробничих завдань і функцій.
Інші заохочувальні та компенсаційні виплати. До них належать виплати у формі винагород за підсумками роботи за рік, премії за спеціальними системами і положеннями, компенсаційні та інші грошові і матеріальні виплати, які не передбачені актами чинного законодавства, або які провадяться понад встановлені зазначеними актами норми. ”
Деталізацію цих складових заробітної плати можна знайти в Інструкції зі статистики заробітної плати, затвердженої наказом Державного комітету статистики України від 13 січня 2004 р. № 5 — єдиний документ, який розроблений у відповідності до Закону про оплату праці. Так відповідно до Інструкції № 5, невключається до фонду оплати праці: “допомога по тимчасовій непрацездатності; ”. Відповідно до п. 1 ст. 35 Закону України “Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням” від 18 січня 2001 року № 2240-III: “Допомога по тимчасовій непрацездатності надається застрахованій особі у формі матеріального забезпечення, яке повністю або частково компенсує втрату заробітної плати (доходу), у разі настання в неї одного з таких страхових випадків:
1) тимчасової непрацездатності внаслідок захворювання або травми, не пов'язаної з нещасним випадком на виробництві;
2) необхідності догляду за хворою дитиною;
3) необхідності догляду за хворим членом сім'ї;
4) догляду за дитиною віком до трьох років або дитиною-інвалідом віком до 18 років у разі хвороби матері або іншої особи, яка доглядає за цією дитиною;
5) карантину, накладеного органами санітарно-епідеміологічної служби;
6) тимчасового переведення застрахованої особи відповідно до медичного висновку на легшу, нижчеоплачувану роботу;
7) протезування з поміщенням у стаціонар протезно-ортопедичного підприємства;
8) санаторно-курортного лікування”. Тож відповідно до норм законів допомога по тимчасовій непрацездатності не повинна бути об'єктом оподаткування військовим збором. Проте, останнім часом постійно звучить думка, що лікарняні можуть бути на підставі того, що вони прирівнюються для цілей оподаткування ПДФО, бути включеними і в об'єкт оподаткування військовим збором. Роз'яснення з цього питання знаходиться на узгодженні в ДФС.Редаговано разів: 2. Востаннє 20/08/2014 16:51 користувачем nataljavls.
Як правильно утримувати військовий збір із грошового забезпечення?

Отвечает Александр Блотнер:

Як було зазначено у листі ДПА України від 10.11.2006 р. № 12762/5/17-0716: “до доходу військовослужбовців та осіб рядового і начальницького складу, одержуваного у вигляді грошового забезпечення, не може застосовуватися податкова соціальна пільга, оскільки даний дохід не відповідає визначенню заробітної плати, наведеному у п. 1.3 ст. 1 Закону, а є виплатою на утримання військовослужбовців, що здійснюється за рахунок коштів Державного бюджету України”. Цей підхід збережено і сьогодні, і для виплати грошового забезпечення у 1ДФ передбачено спеціальний код ознаки доходу “137”-- “Сума грошового або майнового утримання чи забезпечення військовослужбовців строкової служби (у тому числі осіб, що проходять альтернативну службу), передбачена законом, яка виплачується з бюджету чи бюджетною установою (підпункт 165.1.10 пункту 165.1 статті 165 розділу IV Кодексу)”. Оскільки військовий збір повинен утримуватись саме з заробітної плати інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які нараховуються (виплачуються, надаються) платнику у зв'язку з трудовими відносинами, то, на нашу думку, грошове забезпечення не буде об'єктом оподаткування військовим збором.Редаговано разів: 1. Востаннє 20/08/2014 16:52 користувачем nataljavls.
Предприятие арендует у физических лиц автомобили для хозяйственных нужд по договорам аренды. Физ.лицам предприятие выплачивает доход в виде арендной платы, и предприятие же удерживает 15% НДФЛ. Нужно ли удерживать военный сбор при аренде?

Отвечает Александр Блотнер:

Відповідно до пп. 1.2 п. 16-1 підрозділу 10 розділу ХХ ПКУ: “Об'єктом оподаткування збором є доходи у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які нараховуються (виплачуються, надаються) платнику у зв'язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами; виграшу в державну та недержавну грошову лотерею, виграш гравця (учасника), отриманий від організатора азартної гри”. Отже, виплата фізичним особам за договорами оренди може відповідати лише виплаті за цивільно-правовими договорами. Проте як зазначила ДФС України в базі знань у відповідь на питання “Які доходи за цивільно-правовими договорами підлягають оподаткуванню військовим збором? Які доходи за цивільно-правовими договорами підлягають оподаткуванню військовим збором? ” надала наступну відповідь: “... Таким чином оподаткуванню військовим збором підлягають доходи, отримані за цивільно-правовими договорами, зокрема договором підряду/договором про надання послуг, виконання робіт /надання послуг яких підтверджуються актами виконаних робіт (актами приймання – передачі) на підставі яких провадиться їх оплата ”, відповідно виплати фізичним особам за оренду автомобілів не підлягають оподаткуванню військовим збором.Редаговано разів: 1. Востаннє 20/08/2014 16:53 користувачем nataljavls.
Закон вступил в силу с 03.08.14, а что делать с зарплатой за один день - 01.08.14? Считать отдельно без военного сбора или также удерживать 1,5%?

Отвечает Александр Блотнер:

Заробітна плата за серпень (весь серпень, від 1 до 31) буде нарахована після набрання чинності змін до ПКУ, тому вся заробітна плата буде підлягати оподаткуванню військовим збором.Редаговано разів: 1. Востаннє 20/08/2014 16:54 користувачем nataljavls.
Необходимо ли удерживать военный сбор с суммы материальной помощи, предоставленной работникам в течение отчетного года совокупно в размере, не превышающем порога для применения налоговой социальной льготы (т. е. в 2014 году – 1 710 грн.)?

Отвечает Александр Блотнер:

Об'єктом оподаткування повинна бути: “Об'єктом оподаткування збором є доходи у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які нараховуються (виплачуються, надаються) платнику у зв'язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами; виграшу в державну та недержавну грошову лотерею, виграш гравця (учасника), отриманий від організатора азартної гри”, при цьому ПКУ під заробітною платою розуміє: “заробітна плата для цілей розділу IV цього Кодексу - основна та додаткова заробітна плата, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, які виплачуються (надаються) платнику податку у зв'язку з відносинами трудового найму згідно із законом”. Хоча визначення надане для цілей ПДФО, за відсутністю іншого можемо використати його.
Відповідно до Інструкції № 5, єдиного документа, який дає деталізацію, які суми складають фонд оплати праці.
Відповідно нецільова матеріальна допомога, яка має разовий характер не залежно від свого розміру не буде фондом заробітної плати і не буде оподатковуватись військовим збором.Редаговано разів: 1. Востаннє 20/08/2014 16:55 користувачем nataljavls.
Добрый день! Начисляется ли военный сбор на дивиденты (если да то какой процент), больничные и переходящие отпускные и какими проводками отразить в 1С 7.7 ?

Отвечает Александр Блотнер:

Якщо розглядати норми п. 16-1 підрозділу 10 розділу ХХ ПКУ, то об'єктом оподаткування повинна бути: “Об'єктом оподаткування збором є доходи у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які нараховуються (виплачуються, надаються) платнику у зв'язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами; виграшу в державну та недержавну грошову лотерею, виграш гравця (учасника), отриманий від організатора азартної гри”, при цьому ПКУ під заробітною платою розуміє: “заробітна плата для цілей розділу IV цього Кодексу - основна та додаткова заробітна плата, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, які виплачуються (надаються) платнику податку у зв'язку з відносинами трудового найму згідно із законом”. Хоча визначення надане для цілей ПДФО, за відсутністю іншого можемо використати його. Тож виплати згідно з Законом, швидше будуть трактуватись як ті, що відповідають нормам Закону України “Про оплату праці” від 24 березня 1995 року № 108/95-ВР: “Стаття 2. Структура заробітної плати
Основна заробітна плата. Це - винагорода за виконану роботу відповідно до встановлених норм праці (норми часу, виробітку, обслуговування, посадові обов'язки). Вона встановлюється у вигляді тарифних ставок (окладів) і відрядних розцінок для робітників та посадових окладів для службовців.
Додаткова заробітна плата. Це - винагорода за працю понад установлені норми, за трудові успіхи та винахідливість і за особливі умови праці. Вона включає доплати, надбавки, гарантійні і компенсаційні виплати, передбачені чинним законодавством; премії, пов'язані з виконанням виробничих завдань і функцій.
Інші заохочувальні та компенсаційні виплати. До них належать виплати у формі винагород за підсумками роботи за рік, премії за спеціальними системами і положеннями, компенсаційні та інші грошові і матеріальні виплати, які не передбачені актами чинного законодавства, або які провадяться понад встановлені зазначеними актами норми. ”
Деталізацію цих складових заробітної плати можна знайти в Інструкції зі статистики заробітної плати, затвердженої наказом Державного комітету статистики України від 13 січня 2004 р. № 5 — єдиний документ, який розроблений у відповідності до Закону про оплату праці. Так відповідно до Інструкції № 5, невключається до фонду оплати праці: “допомога по тимчасовій непрацездатності; ”. Відповідно до п. 1 ст. 35 Закону України “Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням” від 18 січня 2001 року № 2240-III: “Допомога по тимчасовій непрацездатності надається застрахованій особі у формі матеріального забезпечення, яке повністю або частково компенсує втрату заробітної плати (доходу), у разі настання в неї одного з таких страхових випадків:
1) тимчасової непрацездатності внаслідок захворювання або травми, не пов'язаної з нещасним випадком на виробництві;
2) необхідності догляду за хворою дитиною;
3) необхідності догляду за хворим членом сім'ї;
4) догляду за дитиною віком до трьох років або дитиною-інвалідом віком до 18 років у разі хвороби матері або іншої особи, яка доглядає за цією дитиною;
5) карантину, накладеного органами санітарно-епідеміологічної служби;
6) тимчасового переведення застрахованої особи відповідно до медичного висновку на легшу, нижчеоплачувану роботу;
7) протезування з поміщенням у стаціонар протезно-ортопедичного підприємства;
8) санаторно-курортного лікування”. Тож відповідно до норм законів допомога по тимчасовій непрацездатності не повинна бути об'єктом оподаткування військовим збором. Проте, останнім часом постійно звучить думка, що лікарняні можуть бути на підставі того, що вони прирівнюються для цілей оподаткування ПДФО, бути включеними і в об'єкт оподаткування військовим збором. Роз'яснення з цього питання знаходиться на узгодженні в ДФС.
Що стосується дивідендів, то вони не виплачуються за цивільно-правовими договорами, відповідно вони не будуть оподатковуватись військовим збором. Що стосується дивідендів за привілейованими акціями, то оскільки вони визнаються заробітною платою, то існує значний ризик, що вони будуть підлягати оподаткуванню.
Для нарування військового збору необхідно здійснити наступні проведення:
Дт 661 Кт 641 Військовий збір -- нарахування
Дт 641 Кт 311 — оплатаРедаговано разів: 1. Востаннє 20/08/2014 16:57 користувачем nataljavls.
Добрый день, Александр!
У меня несколько вопросов:
1.Я ФЛП на едином налоге 3 группа оказываю по договору бух.услуги. Попадаю ли я под оплату "Военного сбора", если да, то кто за ФЛП должен перечислять в бюджет (сегодня прочитала, что налоговый агент, но ФЛП тоже является налоговым агентом).
2.С больничных удерживать нужно только за первые 5 дней(которые за счет предприятия) или полностью за весь больничный.
3.Начислены отпускные за периоды до 03.08.2014г - как с них?
Спасибо. Александра.

Отвечает Александр Блотнер:

1. У відповідь на питання “Хто є платниками військового збору?” ДФС повідомила наступне: “Коротка та повна відповіді ідентичні:
Відповідно до п.п. 1.1 п. 16 прим. 1 підрозділу 10 Розділу XX Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами і доповненнями (далі - ПКУ) платниками збору є особи, визначені п. 162.1 ст. 162 ПКУ.
Згідно з п. 162.1 ст. 162 ПКУ платниками є:
фізична особа - резидент, яка отримує доходи з джерела їх походження в Україні;
фізична особа - нерезидент, яка отримує доходи з джерела їх походження в Україні;
податковий агент”. На даний момент існує таке трактування, що військовим збором не будуть оподатковуватись доходи ФО підприємців від підприємницької діяльності. На жаль, чіткого роз'яснення стосовно цього питання на даний момент не існує.

2. На даний момент чіткої відповіді на дане питання не існує. Якщо розглядати норми п. 16-1 підрозділу 10 розділу ХХ ПКУ, то об'єктом оподаткування повинна бути: “Об'єктом оподаткування збором є доходи у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які нараховуються (виплачуються, надаються) платнику у зв'язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами; виграшу в державну та недержавну грошову лотерею, виграш гравця (учасника), отриманий від організатора азартної гри”, при цьому ПКУ під заробітною платою розуміє: “заробітна плата для цілей розділу IV цього Кодексу - основна та додаткова заробітна плата, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, які виплачуються (надаються) платнику податку у зв'язку з відносинами трудового найму згідно із законом”. Хоча визначення надане для цілей ПДФО, за відсутністю іншого можемо використати його. Тож виплати згідно з Законом, швидше будуть трактуватись як ті, що відповідають нормам Закону України “Про оплату праці” від 24 березня 1995 року № 108/95-ВР: “Стаття 2. Структура заробітної плати
Основна заробітна плата. Це - винагорода за виконану роботу відповідно до встановлених норм праці (норми часу, виробітку, обслуговування, посадові обов'язки). Вона встановлюється у вигляді тарифних ставок (окладів) і відрядних розцінок для робітників та посадових окладів для службовців.
Додаткова заробітна плата. Це - винагорода за працю понад установлені норми, за трудові успіхи та винахідливість і за особливі умови праці. Вона включає доплати, надбавки, гарантійні і компенсаційні виплати, передбачені чинним законодавством; премії, пов'язані з виконанням виробничих завдань і функцій.
Інші заохочувальні та компенсаційні виплати. До них належать виплати у формі винагород за підсумками роботи за рік, премії за спеціальними системами і положеннями, компенсаційні та інші грошові і матеріальні виплати, які не передбачені актами чинного законодавства, або які провадяться понад встановлені зазначеними актами норми. ”
Деталізацію цих складових заробітної плати можна знайти в Інструкції зі статистики заробітної плати, затвердженої наказом Державного комітету статистики України від 13 січня 2004 р. № 5 — єдиний документ, який розроблений у відповідності до Закону про оплату праці. Так відповідно до Інструкції № 5, невключається до фонду оплати праці: “допомога по тимчасовій непрацездатності; ”. Відповідно до п. 1 ст. 35 Закону України “Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням” від 18 січня 2001 року № 2240-III: “Допомога по тимчасовій непрацездатності надається застрахованій особі у формі матеріального забезпечення, яке повністю або частково компенсує втрату заробітної плати (доходу), у разі настання в неї одного з таких страхових випадків:
1) тимчасової непрацездатності внаслідок захворювання або травми, не пов'язаної з нещасним випадком на виробництві;
2) необхідності догляду за хворою дитиною;
3) необхідності догляду за хворим членом сім'ї;
4) догляду за дитиною віком до трьох років або дитиною-інвалідом віком до 18 років у разі хвороби матері або іншої особи, яка доглядає за цією дитиною;
5) карантину, накладеного органами санітарно-епідеміологічної служби;
6) тимчасового переведення застрахованої особи відповідно до медичного висновку на легшу, нижчеоплачувану роботу;
7) протезування з поміщенням у стаціонар протезно-ортопедичного підприємства;
8) санаторно-курортного лікування”. Тож відповідно до норм законів допомога по тимчасовій непрацездатності не повинна бути об'єктом оподаткування військовим збором. Проте, останнім часом постійно звучить думка, що лікарняні можуть бути на підставі того, що вони прирівнюються для цілей оподаткування ПДФО, бути включеними і в об'єкт оподаткування військовим збором. Роз'яснення з цього питання знаходиться на узгодженні в ДФС.На даний момент чіткої відповіді на дане питання не існує. Якщо розглядати норми п. 16-1 підрозділу 10 розділу ХХ ПКУ, то об'єктом оподаткування повинна бути: “Об'єктом оподаткування збором є доходи у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які нараховуються (виплачуються, надаються) платнику у зв'язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами; виграшу в державну та недержавну грошову лотерею, виграш гравця (учасника), отриманий від організатора азартної гри”, при цьому ПКУ під заробітною платою розуміє: “заробітна плата для цілей розділу IV цього Кодексу - основна та додаткова заробітна плата, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, які виплачуються (надаються) платнику податку у зв'язку з відносинами трудового найму згідно із законом”. Хоча визначення надане для цілей ПДФО, за відсутністю іншого можемо використати його. Тож виплати згідно з Законом, швидше будуть трактуватись як ті, що відповідають нормам Закону України “Про оплату праці” від 24 березня 1995 року № 108/95-ВР: “Стаття 2. Структура заробітної плати
Основна заробітна плата. Це - винагорода за виконану роботу відповідно до встановлених норм праці (норми часу, виробітку, обслуговування, посадові обов'язки). Вона встановлюється у вигляді тарифних ставок (окладів) і відрядних розцінок для робітників та посадових окладів для службовців.
Додаткова заробітна плата. Це - винагорода за працю понад установлені норми, за трудові успіхи та винахідливість і за особливі умови праці. Вона включає доплати, надбавки, гарантійні і компенсаційні виплати, передбачені чинним законодавством; премії, пов'язані з виконанням виробничих завдань і функцій.
Інші заохочувальні та компенсаційні виплати. До них належать виплати у формі винагород за підсумками роботи за рік, премії за спеціальними системами і положеннями, компенсаційні та інші грошові і матеріальні виплати, які не передбачені актами чинного законодавства, або які провадяться понад встановлені зазначеними актами норми. ”
Деталізацію цих складових заробітної плати можна знайти в Інструкції зі статистики заробітної плати, затвердженої наказом Державного комітету статистики України від 13 січня 2004 р. № 5 — єдиний документ, який розроблений у відповідності до Закону про оплату праці. Так відповідно до Інструкції № 5, невключається до фонду оплати праці: “допомога по тимчасовій непрацездатності; ”. Відповідно до п. 1 ст. 35 Закону України “Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням” від 18 січня 2001 року № 2240-III: “Допомога по тимчасовій непрацездатності надається застрахованій особі у формі матеріального забезпечення, яке повністю або частково компенсує втрату заробітної плати (доходу), у разі настання в неї одного з таких страхових випадків:
1) тимчасової непрацездатності внаслідок захворювання або травми, не пов'язаної з нещасним випадком на виробництві;
2) необхідності догляду за хворою дитиною;
3) необхідності догляду за хворим членом сім'ї;
4) догляду за дитиною віком до трьох років або дитиною-інвалідом віком до 18 років у разі хвороби матері або іншої особи, яка доглядає за цією дитиною;
5) карантину, накладеного органами санітарно-епідеміологічної служби;
6) тимчасового переведення застрахованої особи відповідно до медичного висновку на легшу, нижчеоплачувану роботу;
7) протезування з поміщенням у стаціонар протезно-ортопедичного підприємства;
8) санаторно-курортного лікування”. Тож відповідно до норм законів допомога по тимчасовій непрацездатності не повинна бути об'єктом оподаткування військовим збором. Проте, останнім часом постійно звучить думка, що лікарняні можуть бути на підставі того, що вони прирівнюються для цілей оподаткування ПДФО, бути включеними і в об'єкт оподаткування військовим збором. Роз'яснення з цього питання знаходиться на узгодженні в ДФС.

3. Як роз'яснила Державна фіскальна служба України на своєму інтернет сайті: “оскільки Закон набрав чинності з 03.08.2014р. і податковий агент зобов’язаний при нарахуванні доходів, визначених у п.п. 1.2 п. 161 підрозділу 10 Розділу ХХ Перехідних положень Кодексу утримати військовий збір, нараховані до 03.08.2014 доходи, але виплачені після 03.08.2014, не підлягають оподаткуванню збором”, робимо висновок, що доходи, які і нараховані і виплачені до 3 серпня не повинні підлягати оподаткуванню. Проте залишається деяка непевність, адже якщо дотримуватись логіки, яка пропонується деякими консультантами стосовно лікарняних, то ті відпускні, які припадають на періоди після набрання чинності мали б підпасти під оподаткування. Проте, на нашу думку, такий ризик є незначним.Як роз'яснила Державна фіскальна служба України на своєму інтернет сайті: “оскільки Закон набрав чинності з 03.08.2014р. і податковий агент зобов’язаний при нарахуванні доходів, визначених у п.п. 1.2 п. 161 підрозділу 10 Розділу ХХ Перехідних положень Кодексу утримати військовий збір, нараховані до 03.08.2014 доходи, але виплачені після 03.08.2014, не підлягають оподаткуванню збором”, робимо висновок, що доходи, які і нараховані і виплачені до 3 серпня не повинні підлягати оподаткуванню. Проте залишається деяка непевність, адже якщо дотримуватись логіки, яка пропонується деякими консультантами стосовно лікарняних, то ті відпускні, які припадають на періоди після набрання чинності мали б підпасти під оподаткування. Проте, на нашу думку, такий ризик є незначним.Редаговано разів: 1. Востаннє 20/08/2014 16:59 користувачем nataljavls.
Добрий день!
Чи утримується військовий збір з виплат середнього заробітку мобілізованій особі? Дякую.

Відповідає Олександр Блотнер:

Відповідно до Інструкції №5 до фонду оплати праці “оплата працівникам, які залучаються до виконання державних або громадських обов'язків, якщо вони виконуються в робочий час;”, тобто існує ймовірність, що така виплата може оподатковуватись військовим збором, проте, швидше за все, буде надане роз'яснення ДФС, яке приведе до неоподаткування середнього заробітну призваних осіб військовим збором.Редаговано разів: 1. Востаннє 20/08/2014 17:00 користувачем nataljavls.
Чи утримується військовий збір з добових по відрядженню ?

Відповідає Олександр Блотнер:

Відповідно до Інструкції №5, добові не включаються до фонду оплати праці. Відповідно не будуть об'єктом оподаткування військовим збором.Редаговано разів: 1. Востаннє 20/08/2014 17:01 користувачем nataljavls.
Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Нажаль ви не зможете відповісти на цю тему. Вона була закрита.


Повідомлення, розміщені на форумах ДК-порталу, відображають лише особисту позицію авторів повідомлень.
Адміністрація форумів не несе відповідальності за їх зміст.

© 2023 "Дебет-Кредит", український бухгалтерський портал, web_dk [ @ ] gc.com.ua

0.00041099999999994