Питання щодо бази оподаткування.Податковий компроміс - це режим звільнення від юридичної відповідальності платників податків та/або їх посадових (службових) осіб
за заниження податкових зобов'язань з податку на прибуток підприємств та/або податку на додану вартість …
Сума заниженого податкового зобов'язання з податку на прибуток підприємств та/або податку на додану вартість сплачується в розмірі
5 відсотків такої суми.
Разом з тим, в Законі чітко зазначено, що платник податків, який вирішив скористатись процедурою податкового компромісу, має право подати відповідні уточнюючі розрахунки, в яких визначає
суму завищення витрат та/або
суму завищення податкового кредиту. Це якщо ще немає оскаржень (адмін. та судових).
Тобто, сума податкового зобов’язання з ПДВ чи ПнП – це сума «до сплати», і часто вона є меншою ніж сума податкового кредиту та витрат. Наприклад з суми завищення витрат на 1 млн.грн., виникає обов’язок заплатити 1млн. х 19% = 190 тис.грн. податку на прибуток.
На Вашу думку, 5% має сплачуватись від суми заниження податків до сплати, чи від суми витрат та/чи податкового кредиту?
Відповідає Олександра Томашевська:
Доброго дня!
Оскільки податковий компроміс призначений для того, щоб частково компенсувати бюджету суму втрат, спричинених незаконною мінімізацією податків, то на нашу думку, у законі йде мова про сплату 5% від суми коштів, що фактично не надійшли до бюджету.
Відповідно до пп. 2.3. п. 2 Методичних рекомендацій відносно податкового компромісу (наказ ДФС № 13 від 17.01.2015 р.) податкові зобов’язання згідно з процедурою податкового компромісу сплачуються платником податків до бюджету у розмірі 5% від суми заниженого податкового зобов’язання.
При складанні уточнюючого розрахунку платник податку заповнює графу, у якій зазначає результати уточнення: збільшення податку до сплати, зменшення податку до сплати, зменшення від’ємного значення чи збільшення від’ємного значення суми податку.
Отже, після уточнення сум податків (зняття незаконно сформованого податкового кредиту та витрат) в уточнюючому розрахунку буде зазначено суму податку, що підлягала сплаті у цих періодах. Від цією суми і сплачується 5%, а решта 95% суми несплаченого зобов’язання (по ПДВ чи податку на прибуток).
Редаговано разів: 1. Востаннє 02/02/2015 09:55 користувачем DK-admin.