Головна порталу Дт-Кт  
Головна ДКНовиниПублікації ДКПередплатаДовідникиБланки, формиКонсультаціїДокументи


Розширений пошук по форуму

Як перевіряють ФОП 3 гр ???

Відправлено користувачем olga220789 
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Ліквідуємо ФОП 3 гр, без ПДВ , 6 найманих працівників . Попереду перевірка ДПІ. Питання: що перевіряє податкова? які документи готувати для податкової коли перевіряють ЄП, ЄСВ, ПДФО? Ніколи не проходила перевірки. А хотілось би підготуватись, та вчасно виправити помилки. Цікавлять відповіді як людей з досвідом перевірок, так и теоретично обізнаних в данному питанні.
Проверять будут все. И что-то обязательно найдут. На практике сами налоговики советуют не закрывать ФОП сразу, а перевести его с ЕН на общую систему и прекратить деятельность. А закрывать уже через 3 года, когда проверять будет нечего.
а зачем на общую? у меня 5 % от дохода, нет дохода- нет налога. ЕСВ "за себя" ФОП не платит, т.к. инвалид. Наёмных- уволить. Итого платить ничего не надо, если не работаешь. а отчёты 1 раз в квартал пустая декларация и всё. Или так приостановить деятельность нельзя?


И всё же хотелось бы узнать насчёт перечня документов которые готовить к проверке, т.к. возможно ФОП надо будет ликвидировать именно сейчас. А именно:
1) какие док. нужны по ЗП?
2) какие по начислению ЕН? Сфера деятельности : оказание услуг перевозки по киеву на груз. авто. Есть копии тов. чеков ( без подписи и печати правда) которые выдавали покупателям как подтверждение доставки. Надо ли их нести в ДПИ? ( их очень много, выдавались обычным людям, с ФОП и фирмами не работали) Расходных док. нет- т.к. не ведём учёт расходов. Какие обычно док. требуют для подтверждения сум ЕН, если ведётся только книга доходов, затраты не учитываем?
3) Может ещё что то требуют с документации кроме док. по ЗП и по единому?

Заранее спасибо всем , кто поможет разобратся в етом новом для меня вопросе!
1. Відомості нарахування і виплати, квитанції чи платіжки на
сплату зарплатних податків.
2.Заповнені книги від початку діяльності, усі види, бо вони ж
мінялись. Шоб цифри з книги співпадали з цифрами в звітах.
Витратні документи бажан мати, хоч і не ведете облік, шоб
не приписали торгівлю контрабандою чи краденим (вони це
полюбляють).
3. Теоретично більш нічого не повинні...



Ну і що шо в голові вітер?!
Зате думки завжди свіжі!!!
Дякую. За витратні документи не хвилююсь, бо в нас послуги, ми нічим не торгуємо. Чеки на заправку авто є, а більш нічого не витрачали. З приводу книги є питання: чи змінювалась книга доходів? бо я чула що змінювалась книга доходів і витрат, це не про нас, а от з приводу книги доходів- незнаю, в інтернеті про неї новин нема(( І по ЗП, не підкажете, чи перевіряють табелі обліку робочого часу та правильність нарахування ЗП і відпускних?
Ну раніше була для всих однакова книга - форма 10...
Потім вона теж мінялась, а вже з прийняттям в ПКУ
розділу про єдиний податок стала книгою доходів...
здаєцця так, можливо шось і упустила, та й з датами
дії тих форм не підкажу - памнятаю останню - з
2012 року, правда потім ще була зміна для тих
єдинщиків 3-ої групи хто з ПДВ і без, здаєцця...



Ну і що шо в голові вітер?!
Зате думки завжди свіжі!!!
зрозуміло. Я просто взагалі бухгалтером з 2012 року працюю, тому не знала що було раніше) А з приводу перевірки правильності нарахування ЗП і відпускних не підкажете? вони перераховують і вимагають табелі обліку робочого часу, чи ні?
Я безпосередньо по ФОПу перевірку переживала
ще до кодексу, тому на шо зараз конкретно дивляцця
не підкажу, нажаль...хоча теоретично можна з'їхати,
шо табель це документ бух.обліку - а ФОПи бух.облік
не ведуть... можливо прокатить...eye rolling smiley



Ну і що шо в голові вітер?!
Зате думки завжди свіжі!!!
та по ЗП вони однаково дивляться що на ФОП, що на ТОВ. В цьому плані закон же один для всіх з приводу найманих працівників. Просто я ще перевірки взагалі ніде не проходила, тому і незнаю. На ТОВ табель дивляться, і ЗП перераховують? чи їм достатньо того що в розрахунковій відомості стоїть і вони лише податки перевіряють?
Quote
Шустрик
Я безпосередньо по ФОПу перевірку переживала
ще до кодексу, тому на шо зараз конкретно дивляцця
не підкажу, нажаль...хоча теоретично можна з'їхати,
шо табель це документ бух.обліку - а ФОПи бух.облік
не ведуть... можливо прокатить...eye rolling smiley
Моего ФОПа проверяли в начале 2013-го года, и именно так я отмазалась от табелей ! И все равно податковцы долго и нудно стонали и сопели, а потом сказали : " Ну шо вам тяжко один папірець за місяць зробити ? І вам не тяжко же ж, і нам приємно..."smiling smiley
Quote
olga220789
та по ЗП вони однаково дивляться що на ФОП, що на ТОВ. В цьому плані закон же один для всіх з приводу найманих працівників. Просто я ще перевірки взагалі ніде не проходила, тому і незнаю. На ТОВ табель дивляться, і ЗП перераховують? чи їм достатньо того що в розрахунковій відомості стоїть і вони лише податки перевіряють?

Взагалі не їх компетенція перевіряти нарахування зарплати,
їх діло перевірити чи не менше мінімальної і податки...імхо...



Ну і що шо в голові вітер?!
Зате думки завжди свіжі!!!
та ото ж і у мене така інформація, що нарахування вони не перевіряють, це справа інспекції по труду, здається. Але не була впевнена що це саме так. Буду сподіватись що ДПІ в нарахування не полізуть. До речі ц інспекція по труду при ліквідації теж перевіряє, чи тільки ДПІ?
Ні інспекція тільки по скарзі і може ще по плану,
правда на 100% не впевнена про план...



Ну і що шо в голові вітер?!
Зате думки завжди свіжі!!!
я думаю вони зі своїм планом до ФОПів з робітниками в кількості 6 чоловік не доходятьyawning smiley дякую за допомогу, тепер хоч буду знати що вони хочуть. А правда що всеодно за щось штрафи випишуть? чи все таки бувають "безболісні" перевірки?
Ну при теперішній ситуації - всьо може бути,
можливо і безболісно пройде...eye rolling smiley



Ну і що шо в голові вітер?!
Зате думки завжди свіжі!!!
Quote
olga220789
я думаю вони зі своїм планом до ФОПів з робітниками в кількості 6 чоловік не доходятьyawning smiley дякую за допомогу, тепер хоч буду знати що вони хочуть. А правда що всеодно за щось штрафи випишуть? чи все таки бувають "безболісні" перевірки?

На личном опыте не знаю, но многие бухгалтера говорили что хоть минимальный штраф все-равно выпишутsmiling smiley
"безболісні" перевірки?
Вы серьезно в это верите ???
Вы хотите закрыть ФОПа так сказать, на полном скаку ! И думаете, что податковая проводит документальную проверку только лишь для того, чтобы похвалить ФОПа : ах, какой умничка, как хорошо и правильно работал, как правильно все и всегда делал ???eye popping smiley
та уже ясно что "умничкой" не будешь и на определённые затраты после проверки рассчитывать увы надо. Жаль только что всё ето ляжет на бухгалтера, как ответственного за налоговый учёт. То бишь на меня.((
Ну якшо нормальний ФОП - то чому це повинно
лягати на бухгалтера. Бухгалтер повинен пояснити
ФОПу шо зараз без штрафу ніяк, якшо навіть не офіційний
(я маю на увазі через акти і т.п.) то тіпа марки, канцтовари
обов'язково проситимуть - це навіть і до гадалки не ходи...eye rolling smiley



Ну і що шо в голові вітер?!
Зате думки завжди свіжі!!!
Quote
Шустрик
Ну якшо нормальний ФОП - то чому це повинно
лягати на бухгалтера. Бухгалтер повинен пояснити
ФОПу шо зараз без штрафу ніяк, якшо навіть не офіційний
(я маю на увазі через акти і т.п.) то тіпа марки, канцтовари
обов'язково проситимуть - це навіть і до гадалки не ходи...eye rolling smiley

В інтересах бухгалтера, отримуючи зарплату, протягнути
цю лямку три роки і закритись безболісно...єдине шо чекати
такого закриття можна очінно довго...smoking smiley



Ну і що шо в голові вітер?!
Зате думки завжди свіжі!!!
та хто ж ту зарплату буде платити, якщо діяльності нема і найманих звільнять? податків нема, один звіт пустий раз у квартал він і сам собі надрукує, хіба що спробувати фопу довести що краще почекати і закритись через 3 роки, що це в його інтересах. може послухає. бо "безоплатно" ліквідуватись я так дивлюсь не вийде.
Так навіть і через три роки ніхто ж гарантії не дає...smoking smiley
Тим паче невідомо як все через три роки може помінятись,
правда надія шо все-таки не в гіршу сторону є...winking smiley



Ну і що шо в голові вітер?!
Зате думки завжди свіжі!!!
Я надыюсь тыльки на те, що багато не випишуть. Т.к. оборот маленький, и працывникыв не багато. Здавали і платили все вчасно, ЗП виплачували, на перший погляд все непогано. Але доколупатись завжди є до чого. Особливо коли є наймані і подаєш звіт ЄСВ й 1 ДФ.
*Вибачте за помилки, не переключила мову!
Quote
olga220789
та хто ж ту зарплату буде платити, якщо діяльності нема і найманих звільнять? податків нема, один звіт пустий раз у квартал він і сам собі надрукує, хіба що спробувати фопу довести що краще почекати і закритись через 3 роки, що це в його інтересах. може послухає. бо "безоплатно" ліквідуватись я так дивлюсь не вийде.
Вы все правильно поняли !
А по поводу штрафов за счет бухгалтера, так это надо ФОПу объяснить, что если он хочет ВЖЕ закрываться (типа, приспичило), то это намного больше гемора...и денег... Понимаете, такая ситуация расценивается достаточно однозначно : ух ты, ФОП по быстрячку хочет закрыться, интересно, что и сколько он там накосячил...что так спешит...
Ну а если перейти на ОС и сидеть грушкой 3 года без деятельности, то закрытие практически безболезненное...
В мене книжки не було - ФОПівець десь посіяв,
звіти і платежі - все вчасно... хотіли пришити ПДФО
з усієї суми показаного доходу, бо не було ніяких
документів на купівлю проданого... але нічого відбились.
Прийшлось чекать десь пів року... закрили...
Я купила марки на 136 грн... Думаю на більше в них
зазіхань не повинно бути...eye rolling smiley



Ну і що шо в голові вітер?!
Зате думки завжди свіжі!!!
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Вибачте, тільки зареєстровані користувачі можуть писати в цьому форумі.

Авторизуватись



Повідомлення, розміщені на форумах ДК-порталу, відображають лише особисту позицію авторів повідомлень.
Адміністрація форумів не несе відповідальності за їх зміст.

© 2023 "Дебет-Кредит", український бухгалтерський портал, web_dk [ @ ] gc.com.ua





0.00038899999999997