Головна порталу Дт-Кт  
Головна ДКНовиниПублікації ДКПередплатаДовідникиБланки, формиКонсультаціїДокументи


Розширений пошук по форуму

ПОМОЖІТЬ розібратися!!!! Акцизний податок!!!!

Відправлено користувачем marusja 
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Доброго дня! АЗС відпускає бензин і дизпаливо через колонки як кінцевим споживачам для їх особистого некомерційного використання, так і організаціям, які оплачують згідно рахунків по безготівковому розрахунку для використання в господарській діяльності великі об"єми палива, а потім поступово забирають паливо згідно відомостей на АЗС. Всі ці операції проходять через касовий апарат. Чи будуть вважатися операції з оптового продажу палива організаціям, які платять кошти на розрахунковий рахунок і використовують товар для господарських потреб базою оподаткування для акцизного податку з роздрібного продажу підакцизних товарів?
ИМХО, Все, что проходит через РРО является базой для обложения акцизным налогом, в том числе и оплаченное по безналу. Не облагается только то, что продается для последующей перепродажи, т.к. это уже не розница. Утверждение что безнал - это опт считаю неверным.
Quote
Blick
ИМХО, Все, что проходит через РРО является базой для обложения акцизным налогом, в том числе и оплаченное по безналу. Не облагается только то, что продается для последующей перепродажи, т.к. это уже не розница. Утверждение что безнал - это опт считаю неверным.
+100000


Являється пиво підакцизним товаром з 01.01.2015 року чи з 01.07.2015 року.
Як визначити суму реалізації пива в ФОП на единому податку якщо документів ,що підтверджую реалізацію товара немає,так як знаходимось на спрощеній системі і бух облік як таковий вітсутній,касові апарати ще не встановлено.
С потолка, так же, как и книгу доходов пишете. Можно сделать себе табличку, расписать сколько чего продано, и пусть докажут, что там не правильно.
Я, за порадою інспектора, просто показую податок
з усієї суми закупленого за місяць пива...eye rolling smiley



Ну і що шо в голові вітер?!
Зате думки завжди свіжі!!!
ДФСУ у своєму листі № 9132/7/99-99-19-03-17від 18.03.2015 роз’яснила питання практичного застосування положень Податкового кодексу України в частині акцизного податку, які набули чинності з 01.01.2015 р.
Найцікавішим питанням у згаданому листі є друге питання, а саме:
«Чи є об'єктом оподаткування акцизним податком операції з відпуску підакцизного пального через мережу АЗС, що експлуатується відповідними операторами ринку нафтопродуктів, уповноваженим представникам (безготівковим клієнтам) іншого суб'єкта господарювання при пред'явленні ними старт - картки, бланку - дозволу (талону) чи відомості тощо, шляхом заправки автотранспортних засобів? При цьому оператор ринку нафтопродуктів (експлуатант АЗС) проводить повну суму операцій через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи РРО з роздрукуванням відповідних розрахункових документів при безготівковій формі оплати».
Контролюючий орган прийшов до висновку, що податкові зобов'язання зі сплати 5% акцизного податку з роздрібного продажу підакцизних товарів виникають у особи, яка безпосередньо здійснює відпуск нафтопродуктів з колонок через мережу заправних комплексів (АЗС) безпосередньо споживачам, незалежно від умов продажу нафтопродуктів та форми розрахунків (готівкова, безготівкова), під час здійснення розрахункових операцій.
Однак, зазначені висновки не витримують критики.
Так, відповідно до пп. 213.1.9 п. 213.1 ст. 213 Податкового кодексу України (далі - ПКУ), об'єктами оподаткування акцизним податком є операції з реалізації суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів.
Під реалізацією суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів слід розуміти продаж пива, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, тютюну та промислових замінників тютюну, нафтопродуктів, скрапленого газу, речовин, що використовуються як компоненти моторних палив, палив моторних альтернативних, безпосередньо громадянам та іншим кінцевим споживачам для їх особистого некомерційного використання незалежно від форми розрахунків, у тому числі на розлив у ресторанах, кафе, барах, інших суб'єктах господарювання громадського харчування (пп. 14.1.212 ПКУ).
Тобто, під реалізацією суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів підпадає реалізація нафтопродуктів:
- громадянам;
- іншим кінцевим споживачам;
- обов’язково для їх особистого некомерційного використання.
Якщо, підприємство реалізує нафтопродукти іншим підприємствам (юридичним особам), то це не є особистим некомерційним використання. Т. я. будь-яке підприємство (крім неприбуткових організацій) створено для зайняття підприємництвом.
Згідно із ст. 42 Господарського кодексу України підприємництво - це самостійна, ініціативна, систематична, на власний ризик господарська діяльність, що здійснюється суб'єктами господарювання (підприємцями) з метою досягнення економічних і соціальних результатів та одержання прибутку.
Відповідно до пп. 14.1.36 ПКУ господарська діяльність - діяльність особи, що пов'язана з виробництвом (виготовленням) та/або реалізацією товарів, виконанням робіт, наданням послуг, спрямована на отримання доходу і проводиться такою особою самостійно та/або через свої відокремлені підрозділи, а також через будь-яку іншу особу, що діє на користь першої особи, зокрема за договорами комісії, доручення та агентськими договорами.
Таким чином, будь-яке підприємство (юридична особа, крім неприбуткових організацій) придбаває нафтопродукти для їх комерційного використання у своїй господарській діяльності.
Крім того, датою виникнення податкових зобов'язань щодо реалізації суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів є дата здійснення розрахункової операції відповідно до Закону України від 6 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», зі змінами та доповненнями (далі - Закон про РРО), а у разі реалізації товарів фізичними особами - підприємцями, які сплачують єдиний податок, - дата надходження оплати за проданий товар (п. 216.9 ПКУ).
Відповідно до абз. 4 ст. 2 Закону про РРО розрахункова операція - приймання від покупця готівкових коштів, платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо за місцем реалізації товарів (послуг), видача готівкових коштів за повернутий покупцем товар (ненадану послугу), а у разі застосування банківської платіжної картки - оформлення відповідного розрахункового документа щодо оплати в безготівковій формі товару (послуги) банком покупця або, у разі повернення товару (відмови від послуги), оформлення розрахункових документів щодо перерахування коштів у банк покупця.
Таким чином, безготівкові розрахунки юридичних осіб за придбані нафтопродукти не підпадають під визначення розрахункових операції, згідно із Законом про РРО. Немає дати виникнення податкових зобов'язань щодо реалізації суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів іншим юридичним особам для їх комерційного використання при здійсненні безготівкових розрахунків.
Проте, контролюючий орган з посиланням на Інструкцію про порядок приймання, транспортування, зберігання, відпуску та обліку нафти і нафтопродуктів на підприємствах і організаціях України (яка затверджена спільним наказом Міністерства економіки України, Міністерства транспорту та зв'язку України, Міністерства палива та енергетики України, Державного комітету з питань технічного регулювання та споживчої політики України від 20.05.2008 № 281/171/578/155) робить висновок, що при використанні талонів на отримання на АЗС фіксованої кількості нафтопродукту певного найменування і марки, які позначені на ньому, та відомостей на відпуск нафтопродуктів здійснюється розрахункова операція, дата якої є датою виникнення податкових зобов'язань щодо реалізації суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів (нафтопродуктів) згідно з п. 216.9 ПКУ.
Але в Законі про РРО відсутні вищезазначені умови щодо визначення операції розрахунковою. Тому висновки контролюючого органу є невірними.
На підставі зазначеного вище, можна зробити висновок, що операції з реалізації суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів іншим суб’єктам господарювання, з розрахунком за товар у безготівковій формі, за виключенням розрахунків платіжними картками, не є об’єктом оподаткування акцизним податком.
операції з реалізації суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів іншим суб’єктам господарювання, з розрахунком за товар у безготівковій формі, за виключенням розрахунків платіжними картками, не є об’єктом оподаткування акцизним податком.
По безналу предприятия делают предоплату, а бензин получают на заправке по талонам или по картам. Были у меня такие приватовские карты на топливо, Единственное отличие от обычных карт то, что на них ведется учет литров, а не гривен. При расчете этими картами на заправке вместе со слипом выдавался чек РРО, так что операцию признать безнальной нельзя. А чем талон не платежная карта, если им тоже расплачиваются за бензин. В общем вывод один - это наличные расчеты и облагать акцизом нужно, но не всю сумму оплаты по безналу, а только ее использованную часть. Если покупатель сделал предоплату за 1000 литров, а фактически использовал, т.е. рассчитался картой или талонами, только за 600 литров, акцизом облагается 600 литров.
тут наверное ключевой момент, все что отпускается с АЗС через колонки - отпускается конечному потребителю, а не для перепродажи, а это есть прямое определение розничной торговли

"А чем талон не платежная карта, если им тоже расплачиваются за бензин.", тут с вами не могу согласиться, талон - это документ, в котром зафиксировано количество литров, которое потребитель может "отоварить" на АЗС, но это ни есть платежная карта, ведь эти литры уже оплаченные по безналу

"Чи будуть вважатися операції з оптового продажу палива організаціям, які платять кошти на розрахунковий рахунок і використовують товар для господарських потреб базою оподаткування для акцизного податку з роздрібного продажу підакцизних товарів?"
я бы не рисковала, по-видимому речь идет не о 10 л бензина и не о 100грн, потому задайте письменный вопрос своей налоговой
лично мое мнение, может стоить по предприятию разработать документ, который бы разграничивал розничную продажу с оплатой через РРО и отпуск нефтепродуктов оплаченных по безналу и это тоже нужно спросить у своей налоговой
Ну может не так выразилась, талон не платежная карта, но от топливной карты не отличается по сути. В топливных картах тоже только литры учитываются. И к ним при "отоваривании" выдавали чек РРО. Да и к талонам чек РРО выдается, значит это розничная операция.
Паливо оплачене по безналу юридичним лицем і не забране, залишається на заправці на зберіганні . Ця фірма по своїй потребі вибирає , шляхом заправки з колонок і чек, який вибиває РРО їм не потрібний, бо пакет документів оформлений при оплаті, а на заправці є відомість в якій вказано кількість оплачених літрів . Згідно відомості фірма заправляє свої автомобілі. У чеку є можливість вибирати форму розрахунку:готівка, безнал, платіжна картка. В кінці зміни формується З-звіт, в якому по кожному виду палива сортується форма розрахунку. От і потрібно платити акцизний податок з готівкових операцій та платіжних карток, так як це кінцевий споживач, а все що по безналу не є об’єктом оподаткування акцизним податком.
А зачем тогда вообще пробивать по РРО безнал?
Предприятие также может выдать сотруднику наличку для заправки, и тогда он будет кінцевий споживач, а если по безналу - не кінцевий споживач? Вот представьте, заправлялись авто фирмы по талонам, но бухгалтер прошляпила и вовремя не оплатила по безналу, талоны вдруг кончились, а ехать нужно срочно. Сотруднику выдают наличку, он заправляется и фирма волшебным образом преображается из не кінцевого споживача в кінцевого. Что-то тут явно не так.
А зачем тогда вообще пробивать по РРО безнал?
Тому що електроніка колонки під"єднана до РРО і все паливо яке проходить через колонку відображається в РРО З-звіті, таким чином обліковуються залишки... людям далеким від цього важко зрозуміти суть проблеми
Все равно не убедили. Предприятие, покупающее бензин по безналу и заправляющееся по карточкам и талонам, является конечным потребителем, т.к. оно покупает бензин для своих нужд, а не для перепродажи. Акциз платить надо.
Згідно із ст. 42 Господарського кодексу України підприємництво - це самостійна, ініціативна, систематична, на власний ризик господарська діяльність, що здійснюється суб'єктами господарювання (підприємцями) з метою досягнення економічних і соціальних результатів та одержання прибутку.
Відповідно до пп. 14.1.36 ПКУ господарська діяльність - діяльність особи, що пов'язана з виробництвом (виготовленням) та/або реалізацією товарів, виконанням робіт, наданням послуг, спрямована на отримання доходу і проводиться такою особою самостійно та/або через свої відокремлені підрозділи, а також через будь-яку іншу особу, що діє на користь першої особи, зокрема за договорами комісії, доручення та агентськими договорами.
Таким чином, будь-яке підприємство (юридична особа, крім неприбуткових організацій) придбаває нафтопродукти для їх комерційного використання у своїй господарській діяльності.
в РРО есть информация о таких отгрузках, там есть пометка "б/нал", мы на Вог и Окко талоны покупали и поскольку Вог ведомость не давал, приходилось собирать чеки, что б списать талоны. с Окко было проще, ведомость, акт, перечень отоваренных талонов, сальдо на начало и конец, и по талонам, и по суммам, просто красота

все-таки склоняюсь к тому, что это розница

был бы опт, были бы бочки, цистерны, спецемкости, спецмашины, это, например, автотранспортные предприятия могут покупать оптом, а потом разливать на АТП по своих машинах
Quote
marusja
Згідно із ст. 42 Господарського кодексу України підприємництво - це самостійна, ініціативна, систематична, на власний ризик господарська діяльність, що здійснюється суб'єктами господарювання (підприємцями) з метою досягнення економічних і соціальних результатів та одержання прибутку.
Відповідно до пп. 14.1.36 ПКУ господарська діяльність - діяльність особи, що пов'язана з виробництвом (виготовленням) та/або реалізацією товарів, виконанням робіт, наданням послуг, спрямована на отримання доходу і проводиться такою особою самостійно та/або через свої відокремлені підрозділи, а також через будь-яку іншу особу, що діє на користь першої особи, зокрема за договорами комісії, доручення та агентськими договорами.
Таким чином, будь-яке підприємство (юридична особа, крім неприбуткових організацій) придбаває нафтопродукти для їх комерційного використання у своїй господарській діяльності.
шото не вьехала
мы роде не об этом
Вроде все так, но ведь предприятия и за нал покупают через подотчетных лиц. Как АЗС об этом узнает? Так что разделение на коммерческое и некоммерческое использование не подходит.
Отнесение безнала к оптовой продаже также считаю неверным. Если бы они покупали для перепродажи, тогда да, чистый опт. Оплатили, все получили, и перепродали третьему лицу. Но есть ли у АЗС оптовая лицензия?
Вот у нас в магазине просили продать алкоголь по накладной, а мы не можем, оптовой лицензии нет. А в кафе спокойно оплачивали банкет по безналу и оформляли документы с алкоголем, т.к. этот алкоголь они у нас выпили, это уже розница, хоть и оплата по безналу. Примерно так и на АЗС, предприятия бензин не в цистернах забирают, а в машины заправляют, можно сказать употребляют на месте.
Quote
Blick
Все равно не убедили. Предприятие, покупающее бензин по безналу и заправляющееся по карточкам и талонам, является конечным потребителем, т.к. оно покупает бензин для своих нужд, а не для перепродажи. Акциз платить надо.

Вы рассуждаете как продавець...но есть и другая сторона...
Хотелось бы узнать Ваше мнение как покупателя: что же делать потребителям которым не выдали НН на все уплаченные 60 тыс.грн (в т.ч. НДС 10 тыс.грн) и даже не важно по безналу или терминалу/налом, а НН оформили на 57,143 тыс.грн (в т.ч. НДС 9,52 тыс.грн) sad smiley
куда же относить/засунуть потребителю "потеренные" 2,86 тыс.грн???

Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Вибачте, тільки зареєстровані користувачі можуть писати в цьому форумі.

Авторизуватись



Повідомлення, розміщені на форумах ДК-порталу, відображають лише особисту позицію авторів повідомлень.
Адміністрація форумів не несе відповідальності за їх зміст.

© 2023 "Дебет-Кредит", український бухгалтерський портал, web_dk [ @ ] gc.com.ua





0.00034499999999993