Головна порталу Дт-Кт  
Головна ДКНовиниПублікації ДКПередплатаДовідникиБланки, формиКонсультаціїДокументи


Розширений пошук по форуму

Филиал за границей (РФ) как?

Відправлено користувачем An_der 
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Думаем открывать филиал предприятия (услуги) в РФ.
Помогите номативной базой и нашей и Российской.
Из нашей пока прочитал ст 95, 245-246 ГКУ, ЗУ о госрегистрации предприятий и физлиц (ст28)
но о филиалах не в украине там ничего нету

Заранее спасибо!

_____________________________________________

когда-то человек, приручив собаку, потерял нюх. Теперь человек приручил интернет и начинает терять мозг.
ФІЛІЯ В РОСІЇ

“Баланс”
N 59, від 22 жовтня 2007 р.

Олександр Барбелюк
директор департаменту реєстрації Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємства

ТОВ має намір відкрити філію на території Росії.
Чи підлягає вона державній реєстрації? Якщо так, то як це зробити?

Насамперед зазначу, що відокремлені підрозділи юридичної особи, у тому числі філії, не підлягають державній реєстрації (ч. 4 ст. 4 Закону N 755). Водночас відповідно до ст. 95 ЦК та ч. 1 ст. 28 Закону N 755 відомості про такі підрозділи (філії) повинні залучатися до реєстраційної справи юридичної особи та включатися до Єдиного державного реєстру (ЄДР). Будь-яких виключень щодо підрозділів (філій), які знаходяться поза межами України, зазначені законодавчі акти не містять.
Щоб включити відомості про філію до ЄДР, виконавчий орган ТОВ (або вповноважена ним особа) відповідно до ч. 3 ст. 28 Закону N 755 зобов'язаний подати (надіслати рекомендованим листом з описом вкладення) державному реєстратору за місцезнаходженням ТОВ:
• рішення органу управління ТОВ про створення відокремленого підрозділу;
• заповнену реєстраційну картку про створення відокремленого підрозділу за формою N 5, затверджену Наказом N 54.
У реєстраційній картці в розділі «Місцезнаходження відокремленого підрозділу юридичної особи» передбачено поле для зазначення країни резидентства, тобто тієї країни, на території якої створено відокремлений підрозділ (філію) юридичної особи. У наведеній ситуації в цьому полі слід указати «Російська Федерація».
Державний реєстратор протягом двох робочих днів із дати надходження названих документів (за відсутності підстав для залишення їх без розгляду) долучає їх до реєстраційної справи ТОВ та вносить відповідний запис до ЄДР (ч. 9 ст. 28 Закону N 755).
У день включення до ЄДР відомостей про філію держреєстратор згідно з ч. 9 ст. 28 Закону N 755 зобов'язаний передати їх органам статистики, державної податкової служби, ПФУ, фондів соціального страхування за місцезнаходженням юридичної особи та за місцезнаходженням філії. Проте в разі якщо філія знаходиться поза межами України, держреєстратор передає такі відомості вищезазначеним органам лише за місцезнаходженням юридичної особи (у наведеній ситуації - за місцезнаходженням ТОВ).

Перелік документів

1. ЦК - Цивільний кодекс України від 16.01.03 p. N 435-IV.
2. Закон N 755 - Закон України від 15.05.03 p. N 755-IV «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців».
3. Наказ N 54 - наказ Держкомпідприємництва України від 20.04.07 р. N 54 «Про затвердження форм реєстраційних карток».

_____________________________________________________________

мой инспектор

ФІЛІЯ ЗА КОРДОНОМ:
ЯК ВЕСТИ ПОДАТКОВИЙ ОБЛІК?

«Баланс»
N 51, від 18 грудня 2006 р.

Ірина Киян
головний редактор

СИТУАЦІЯ

Українське підприємство – платник консолідованого податку на прибуток (далі – КПП) має декілька філій в Україні й одну – на території Російської Федерації. Податковий і бухгалтерський облік цього підрозділу ведеться відповідно до російського законодавства.
Виникло запитання: чи можна при розрахунку консолідованого податку на прибуток включати до складу ВД та ВВ головного підприємства «рублеві» доходи і витрати цього структурного підрозділу, перераховані в гривні за середньообліковим курсом НБУ?

АНАЛІЗ СИТУАЦІЇ

Перш ніж відповісти на поставлене запитання, уважаємо за необхідне проаналізувати деякі моменти, пов'язані з наявністю філії за кордоном.

Правомірність сплати КПП викликає сумнів

У пп. 2.1.3 Закону про прибуток зазначено, що платник податків, який має філії, може прийняти рішення про сплату консолідованого податку на прибуток. Але спочатку у цьому підпункті вказано, що філії (відділення, інший відокремлений підрозділ), розташовані на території іншої територіальної громади, ніж сам платник податків (головне підприємство), – це самостійні платники податку на прибуток.
І тут у нас закрався сумнів: чи можна розміщення філії за кордоном назвати розміщенням на території іншої територіальної громади?
Адже що таке територіальна громада? Це «жителі, об'єднані постійним проживанням у межах села, селища, міста, що є самостійними адміністративно-територіальними одиницями, або добровільне об'єднання жителів декількох сіл, що мають єдиний адміністративний центр. Адміністративно-територіальна одиниця – область, район, місто, район у місті, селище, село» (ст. 1 Закону N 280*).
* Закон України від 21.05.97 р. N 280/97 «Про місцеве самоврядування в Україні».
Як бачимо, територія іншої держави не підпадає під визначення території такої громади. Крім того, Закон N 280 визначає систему місцевого самоврядування в Україні.
Логічний висновок: норма пп. 2.1.3 Закону про прибуток про сплату КПП не може поширюватися на філії, розташовані на території інших держав.

Дохід (прибуток) закордонної філії треба враховувати

Загальне положення: доходи або прибуток (тобто різниця між доходами і витратами) філії, розташованої на території іншої держави, повинні включатися до загальної суми доходу (прибутку) українського підприємства і підлягати оподаткуванню (ст. 18 Закону про систему оподаткування*).
* Закон України від 25.06.91 р. N 1251 XIІ «Про систему оподаткування» у редакції Закону України від 18.02.97 р. N 77/97-ВР.

Російський податок на прибуток зараховується при сплаті українського податку

А зараз конкретніше. Оскільки філія веде облік відповідно до російського законодавства, то, очевидно, і податки сплачує в Росії. Сума податку на прибуток, отримана з іноземних джерел і сплачена в іншій державі, зараховується при сплаті податку на прибуток в Україні (п. 19.1 Закону про прибуток). Тобто головне підприємство при розрахунку українського податку на прибуток повинне врахувати доходи і витрати філії, розташованої в іншій державі. Урахувати – означає відобразити податок на прибуток залежно від виду прибутку: у рядку 13.2 (пасивна) або 13.3 (інша) додатків К6 до декларації з податку на прибуток і в рядку 13 такої декларації.
Проте сума податку на прибуток, сплачена за кордоном і відображена в рядку 13 декларації, не повинна перевищувати суму податку, розраховану до сплати в Україні. При цьому факт сплати податку в іншій державі повинен бути письмово підтверджений податковим органом такої держави. І ще: зарахувати сплачену суму зможуть тільки в тому випадку, якщо з іноземною державою підписаний договір про усунення подвійного оподаткування доходів, ратифікований Верховною Радою. З Росією такий договір укладений і діє з 03.08.99 р.

Розраховуємо податок на прибуток закордонної філії за нашими правилами

Поговоримо ще детальніше. Щоб зарахувати суму податку на прибуток, сплачену в іншій державі в рахунок сплати українського податку, її треба розрахувати не за правилами цієї держави (у нашому випадку – Росії), а за правилами, установленими українським Законом про прибуток (п. 19.1 Закону про прибуток).
Ми розуміємо це так: усі норми нашого Закону треба застосувати до операцій, здійснюваних філією за кордоном.
Наприклад, доходи і витрати відображаються за правилом першої події і, звичайно ж, з урахуванням спеціальних норм (припустимо, доходи і витрати з оренди – на дату їх нарахування згідно з пп. 7.9.6 Закону про прибуток) тощо.
Що стосується операцій з розрахунками в іноземній валюті (а за кордоном вони, напевно, всі такі), то до них треба застосовувати норми п. 7.3 Закону про прибуток. У цьому пункті не йде мова про середньообліковий курс НБУ. Тому ми вважаємо, що до кожної операції, що здійснюється філією, слід застосовувати той валютний курс НБУ, який установлений нормами цього пункту. Наприклад:
• філія на території Росії виконала роботи на суму 10 000 рос. руб. Отже, на дату фактичного надання результатів цих робіт – підписання акта (перша подія) треба розрахувати ВД від операції (пп. 11.3.1 Закону про прибуток) і застосувати до вартості таких робіт курс НБУ, що діє на таку дату (пп. 7.3.1 Закону про прибуток);
• філією придбані ТМЦ за іноземну валюту. Отже, до складу ВВ такої філії треба включити балансову вартість цієї інвалюти, визначену відповідно до пп. 7.3.1, пп. 7.3.4 та пп. 7.3.6 Закону про прибуток, тощо.
Розрахувавши суми ВД, ВВ та амортизаційних відрахувань філії за нормами нашого Закону про прибуток, підприємство визначить суму українського податку на прибуток і зможе порівняти її із сумою податку, сплаченого в Росії за її законами. Після цього в додатку К6 до декларації підприємство відобразить сплачений російський податок у сумі, що не перевищує суму українського податку, який підлягав би сплаті філією за нормами українського законодавства.

У бухгалтерському обліку свої правила

Мета бухобліку – відобразити діяльність підрозділів за кордоном у фінансовій звітності підприємства в цілому, а отже, у національній валюті (гривні). При цьому правила бухгалтерського обліку інвалютних сум відрізняються від правил їх податкового обліку. Зазначимо основні «бухоблікові» правила:
• до монетарних і немонетарних статей балансу філії застосовується валютний курс, що діє на дату балансу, а статті доходів, витрат і руху грошових коштів перераховуються за валютним курсом на дату операції (п. 10.1 та 10.2 П(С)БО 21);
• для перерахунку статей доходів, витрат і руху грошових коштів може застосовуватися і середньозважений валютний курс за відповідний місяць.
Проте пам'ятайте, що такі правила можуть застосовуватися не всіма філіями, а тільки тими, які відповідають ознакам, указаним у п. 10.4 П(С)БО 21.

_____________________________________________________________

мой инспектор



Філії наших підприємств за кордоном:
особливості сплати податку на прибуток

Можливість відкривати свої підрозділи за кордоном надано підприємствам ГКУ. Так, згідно зі ст. 68 ГКУ підприємство, що здійснює зовнішньоекономічну діяльність, може відкривати за межами України свої представництва, філії та виробничі підрозділи, утримання яких здійснюється за кошти підприємств.
Як правило, відкриваючи закордонну філію, підприємство наділяє її майновими та грошовими коштами. При передачі майна філії слід мати на увазі, що згідно зі ст. 1 Указу № 839 виділення філії, яка відкривається за кордоном, певного майна для виконання покладених на неї завдань є майновим інвестуванням, що, у свою чергу, вимагає одержання індивідуальної ліцензії. Такі індивідуальні ліцензії (на здійснення майнових інвестицій) видаються за плату Міністерством економіки України. Порядок їх видачі застережено Положенням № 229. Строк дії індивідуальної ліцензії визначається Мінекономіки виходячи з періоду, необхідного для здійснення майнових інвестицій за межами України. Отже, щоб закріпити за своєю закордонною філією певне майно, підприємству спочатку потрібно одержати ліцензію.
Для передачі своїй закордонній філії майна підприємству потрібно одержати індивідуальну ліцензію в Мінекономіки


А от з приводу перерахування філії грошових коштів зауважимо, що відповідно до п. 1.1 Інструкції № 122 не є інвестиціями операції резидентів із перерахування коштів для утримання власних філій за кордоном згідно з їх кошторисом витрат (за винятком придбання за кордоном нерухомого майна). А отже, для такого грошового фінансування закордонних філій одержувати індивідуальну ліцензію НБУ на здійснення інвестицій за кордон головному підприємству не потрібно. При цьому для здійснення діяльності закордонній філії може бути відкрито рахунок за кордоном, на який юридична особа перераховуватиме грошові кошти для утримання свого підрозділу.
Особливості оподаткування закордонного прибутку
Уся специфіка оподаткування закордонних філій полягає в тому, що, з одного боку, будучи розташованими на території іншої країни, закордонні філії діють за законами держави, в якій їх створено, тобто дотримуючись вимог закордонного законодавства і сплачуючи податки, установлені закордонними правилами. При цьому філії проходять реєстрацію за кордоном (одержують свідоцтво про реєстрацію філії без прав юридичної особи), а також стають за кордоном на облік як платники податків. З іншого боку, як передбачено ст. 95 ГКУ, філія (у тому числі і закордонна) не є самостійною юридичною особою, а всього лише є відокремленим підрозділом головного підприємства. А отже, через те, що філія є складовою підприємства, результати її діяльності має бути враховано у складі результатів діяльності щодо такого підприємства в цілому.
Отже, виходить, що доходи від здійснення діяльності закордонної філії оподатковуватимуться двічі: і в державі, в якій їх одержано (за закордонними правилами), і в Україні (за українськими правилами). Для уникнення такого подвійного оподаткування Україною з низкою країн укладено міжнародні договори. Розглянемо, як працюють їх норми при сплаті податку на прибуток.
Нагадаємо, що перелік країн, з якими Україна уклала договір про уникнення подвійного оподаткування (станом на 01.01.2007 р.), наведено в листі ДПАУ від 20.01.2007 р. № 961/7/12-0117. У свою чергу, п. 18.1 Закону про податок на прибуток передбачає: якщо міжнародним договором, ратифікованим ВРУ, установлено правила інші, ніж передбачено Законом про податок на прибуток, то застосовуються норми міжнародного договору.
Зауважимо, що в укладених міжнародних договорах філія розглядається як постійне представництво. Так, згідно зі ст. 5 більшості міжнародних договорів термін «постійне представництво» (який означає постійне місце діяльності, через яке підприємство однієї договірної держави повністю або частково здійснює підприємницьку діяльність в іншій договірній державі) включає, у тому числі, і філію (відділення). А отже, норми міжнародних договорів, що відносяться до постійних представництв, також стосуються і філій.
Оподаткування прибутку від підприємницької діяльності, як правило, застережується ст. 7 міжнародних договорів. Ця стаття передбачає: якщо підприємство здійснює підприємницьку діяльність в іншій державі через розташоване в ньому постійне представництво (а виходить, і через філію), то прибуток підприємства оподатковується в такій іншій державі, але тільки в частині, що стосується постійного представництва (філії). Отже, доходимо першого висновку: прибуток підприємства, одержаний від здійснення підприємницької діяльності за кордоном через відкриту там філію, оподатковується за кордоном за закордонними правилами.
А зараз звернемося до Закону про податок на прибуток. Як відомо, за загальним правилом, передбаченим пп. 2.1.3 Закону про податок на прибуток, на розсуд підприємства сплата філіями податку на прибуток може здійснюватися одним з двох способів:
1) філія може сплачувати податок на прибуток сама за себе самостійно;
2) головне підприємство може сплачувати податок на прибуток за філію консолідовано.
Проте щодо закордонних філій такі загальні правила працювати не будуть, а оподаткування прибутку підприємства, що відкрило філії за кордоном, матиме свої особливості. Роз'яснення з цього приводу було наведено в листі ДПАУ від 08.12.2006 р. № 23071/7/15-0317.
Так, згідно зі ст. 18 Закону № 1251 сума доходу або прибутку, одержана юридичними особами, їх філіями, відділеннями за кордоном, включається до загальної суми доходу (прибутку), яка підлягає оподаткуванню в Україні, та враховується при визначенні розміру податку. До речі, на це вказують і:
– п. 2.1 Закону про податок на прибуток, який передбачає, що платниками податку на прибуток є резиденти, які здійснюють діяльність, спрямовану на одержання прибутку як на території України, так і за її межами;
– п. 4.1 Закону про податок на прибуток, згідно з яким валовий дохід – це загальна сума доходу платника податків від усіх видів діяльності як на території України, так і за її межами.
При цьому суми податку на дохід (прибуток), одержаний за межами території України, сплачені юридичними особами, їх філіями, відділеннями за кордоном відповідно до законодавства іноземних держав, зараховуються під час сплати ними податку з доходів (прибутку) в Україні в порядку, який розглянемо далі.
Зарахування податку на прибуток, сплаченого філією за кордоном
Закон про податок на прибуток (стаття 19) дозволяє зарахувати податки, сплачені за кордоном при сплаті вітчизняного податку на прибуток. До речі, на таку ж можливість указують і міжнародні договори.
Так, згідно з п. 19.1 Закону про податок на прибуток суми податків із прибутку, одержаного з іноземних джерел, та сплачені суб'єктом господарської діяльності за кордоном, зараховуються під час сплати ним податку на прибуток в Україні. При цьому зарахуванню підлягає сума податку, розрахована за нашими вітчизняними правилами, тобто за правилами, установленими Законом про податок на прибуток (власне розмір сум, що зараховуються, не може перевищувати суми податку, яка підлягає сплаті в Україні з доходу, одержаного за кордоном).
Суми податку, сплачені філіями за кордоном, зараховуються (у визначеному порядку) під час сплати підприємством податку на прибуток в Україні
Ураховуючи такі норми Закону про податок на прибуток, ДПАУ в листі № 23071 роз'яснювала, що платнику податків слід вести окремий (внутрішній, для себе) податковий облік діяльності закордонних філій. Результатом такого обліку є визначення розміру оподатковуваного прибутку філії, одержаного від діяльності, що здійснюється за межами України. Причому він визначається в такому ж порядку, в якому визначається оподатковуваний прибуток, одержаний на території України (тобто з урахуванням правила першої події, валютних правил, порядку виникнення валових доходів, валових витрат, нарахування амортизації тощо). Обчислений з нього податок на прибуток і підлягає зарахуванню при сплаті вітчизняного податку на прибуток.
При цьому декларацію з податку на прибуток головне підприємство заповнює так:
– включає до декларації (крім власних) також дані й щодо закордонних філій, тобто у складі валових доходів, витрат, амортизаційних відрахувань зазначає як свої показники, так і показники філій. При цьому валові доходи, витрати та амортизаційні відрахування щодо закордонних філій виникають і відображаються в декларації головного підприємства за правилами, установленими Законом про податок на прибуток. У результаті такого їх відображення нараховану суму податку (рядок 12 декларації) буде сформовано з урахуванням діяльності філій, відкритих за кордоном;
– для здійснення зарахування суму податку на прибуток, сплаченого філіями за кордоном, що зараховується (у розмірі, що не перевищує українського податку з такого закордонного прибутку, визначеного за даними окремого внутрішнього обліку), головне підприємство відображає за рядком 13.2 «податок, сплачений з прибутку (крім пасивного), отриманого за кордоном (не більший за визначений граничний розмір заліку)» таблиці 1 додатка К6. Тим самим у головного підприємства суму податку, сплаченого філіями за кордоном, буде віднесено у зменшення зобов'язань щодо податку на прибуток;
– рядок 13.4 «сума податку, нарахованого платником за місцезнаходженням його філії (у разі сплати консолідованого податку)» і таблицю 2 «Розрахунок податку, що сплачується за місцем розташування філій» додатка К6 підприємство не заповнює (оскільки в цьому випадку ніякої консолідованої сплати податку не відбувається).
Щоправда, можлива ситуація, коли головним підприємством задекларовано збитки, однак при цьому його філіями за кордоном сплачено податок на прибуток. У листі № 23071 роз'яснювалося, що в такому разі сплачений за кордоном податок підлягає зарахуванню в тому з наступних звітних (податкових) періодів, у якому об'єкт оподаткування головного підприємства стане позитивним. Виходить, податківці не проти, щоб суму податку, сплаченого філіями за кордоном, яка не зіграла за підсумками року у зменшення податку на прибуток (через його від'ємність), було перенесено на наступний звітний рік (тобто відображено в рядку 13.2 таблиці 1 додатка К6) та зараховано при визначенні об'єкта оподаткування наступного року (якщо він виявиться позитивним).
І ще один момент. Згідно з п. 19.2 Закону про податок на прибуток розмір сум податку на прибуток з іноземних джерел, що зараховуються протягом податкового періоду, не може перевищувати суми податку, що підлягає сплаті в Україні таким платником податку протягом такого періоду. Виходить, що якщо визначена за українськими правилами (тобто за даними окремого внутрішнього обліку) сума податку, сплаченого закордонною філією, виявляється більшою, ніж сума податку на прибуток, відображеного за рядком 12 декларації, то в такому разі зарахування може бути здійснено тільки в межах показника рядка 12 декларації. І якщо, наприклад, така тенденція збережеться до кінця звітного року, то перевищення суми податку на прибуток за закордонними філіями, що не зіграло за підсумками року у зменшення об'єкта оподаткування, за ідеєю, на наступний звітний рік переноситися не повинно (тобто пропадає). Але, може, і в цьому випадку податківці дадуть поблажку?
Умови здійснення зарахування
Відповідно до п. 19.4 Закону про податок на прибуток зарахування сплачених за кордоном податків провадиться при виконанні таких умов:
– подання письмового підтвердження податкового органу іншої держави факту сплати такого податку;
– наявність міжнародного договору України про усунення подвійного оподаткування доходів, ратифікованого ВРУ.
Аналогічні вимоги до проведення зарахування висуває і п. 4 ст. 18 Закону № 1251.
Таким чином, для того щоб здійснити зарахування та відобразити суму податку, сплаченого філією за кордоном, за рядком 13.2 таблиці 1 додатка К6 до декларації з податку на прибуток, платник податків повинен мати «закордонне» письмове підтвердження сплати такого податку філією. А отже, для користі платника (головного підприємства) податків потурбуватися, щоб такий підтверджуючий документ був у нього в наявності вже на момент складання прибуткової декларації за відповідний податковий період. Інакше підприємство зможе здійснити таке зарахування тільки в подальших звітних періодах.
Розглянемо приклад.
Приклад.
Підприємство має філію в Росії. За результатами 2006 року закордонною філією сплачено податок на прибуток за кордоном у сумі 100000 російських рублів, що в перерахуванні на гривні склало 19065 грн. (за курсом (умовно) 0,19065 грн. за 1 рос. руб.). Є довідка, що підтверджує сплату такого податку філією в Росії.
Разом з тим за даними окремого (внутрішнього) податкового обліку діяльності філії (ведеться головним підприємством відповідно до Закону про податок на прибуток) суму податку на прибуток (наростаючим підсумком) щодо такої філії за 2006 рік визначено в розмірі 18000 грн. А отже, саме цю суму головне підприємство при складанні прибуткової декларації за 2006 рік має право віднести в рахунок зменшення об'єкта оподаткування (відобразити в рядку 13.2 таблиці 1 додатка К 6).


Наведемо фрагмент декларації з податку на прибуток за 2006 рік, заповненої головним підприємством:
Одиниця виміру: грн., без копійок, з відповідним округленням за загальновстановленими правилами (починаючи з податкового періоду – перший квартал 2006 року)
ПОКАЗНИКИ Код рядка Сума
1 2 3
Валовий дохід від усіх видів діяльності, у тому числі: 01 500000*
(умовно)
... ...
Скоригований валовий дохід (01 ± 02) 03 500000
Валові витрати, у тому числі: 04 350000*
(умовно)
... ...
Скориговані валові витрати (04 ± 05) 06 350000
Сума амортизаційних відрахувань 07 К1 40000*
(умовно)
Об'єкт оподаткування позитивний (+) від'ємний (-) ((± 03 – (± 06) – 07) 08 110000
... ...
Прибуток, що підлягає оподаткуванню, у тому числі: (08 – 09 – 10) 11 110000
за базовою ставкою 11.1 110000
за пільговою ставкою _______ % 11.2 –
Нарахована сума податку, у тому числі: 12 27500
за базовою ставкою 12.1 27500
за пільговою ставкою 12.2 –
Зменшення нарахованої суми податку 13 К6 18000**
Податкове зобов'язання звітного періоду (12 – 13) 14 9500
Сума нарахованого податку за попередній податковий період поточного року 15 8000
(умовно)
Сума надміру сплаченого податку минулих податкових періодів (переплати) 16 –
Сума податку до сплати (позитивне значення 14 – 15 – 16) 17 1500
* При заповненні декларації з податку на прибуток головне підприємство у складі валових доходів, валових витрат, амортизаційних відрахувань ураховує як свої показники, так і показники діяльності закордонної філії, відкритої в Росії.
** Суму податку, сплаченого філією в Росії (у сумі, що не перевищує визначеного граничного розміру зарахування, тобто в сумі 18000 грн.), платник податків має право зарахувати в рахунок сплати податку на прибуток.



Людмила Солошенко Економіст¬аналітик газети
«Податки та бухгалтерський облік»



«Податки та бухгалтерський облік», 8 березня 2007 р., № 20 (995), с. 37

_____________________________________________________________

мой инспектор

Розмарин, спасибо! по первой статье понятно.
Решили-утвердили-подписали-отправили регистратору
Дальше. Как это делается в РФ? Регистрация юр лица? или как?

_____________________________________________

когда-то человек, приручив собаку, потерял нюх. Теперь человек приручил интернет и начинает терять мозг.
ВІДКРИВАЄМО ФІЛІЮ ЗА КОРДОНОМ

"Баланс"
N 96, від 30 листопада 2009 р.

Якщо ви збираєтеся відкрити філію на території іншої країни, вам потрібно в першу чергу поцікавитися законодавчими особливостями — адже реєструвати філію доведеться саме там.

Реєстрація філії

Для створення філії головному підприємству потрібно буде оформити наказ (протокол зборів учасників — для госптовариств), у якому буде зафіксовано рішення про створення філії. Потім підготувати Положення про філію, де буде прописано мету його створення та характер діяльності. Подальші дії — реєстрація в місцевих органах влади, держреєстрація — залежатимуть від законодавства конкретної країни.

Фінансування

Перерахування коштів філії можна здійснювати без ліцензії НБУ, якщо філію зареєстровано за межами України як юридичну особу (п. 1.5 Положення, затвердженого постановою Правління НБУ від 14.10.04 р. N 485, далі — Положення N 485). Інакше потрібно отримувати в НБУ індивідуальну ліцензію на розміщення валютних цінностей на рахунках за межами України.
Для отримання ліцензії до Департаменту валютного контролю та ліцензування НБУ подається пакет документів, передбачений п. 3.1 Положення N 485. У документах указуються суми коштів, які буде перераховано на рахунок філії протягом року (ліцензія видається не більше ніж на один календарний рік — п. 1.10 Положення N 485).
Оскільки заява про видачу ліцензії розглядається також спеціальними органами по боротьбі з організованою злочинністю, будьте готові подати додаткові документи, що підтверджують необхідність перерахування заявлених сум (наприклад, договір про оренду офісу).

Контроль НБУ

Підприємство, що має ліцензію НБУ, повинне щомісячно подавати:
1) податковому органу (за місцем реєстрації), а потім і Управлінню НБУ:
• звіт про рух валютних цінностей за рахунками;
• копії банківських виписок за рахунком за кордоном;
• розшифровку за напрямами списання коштів;
2) Департаменту платіжного балансу НБУ — звіт за формою 2-ПБ (постанова Правління НБУ від 19.03.03 р. N 124).


а дальше ищите по Сашиной ссылке

_____________________________________________________________

мой инспектор

Quote
Rozmarin
а дальше ищите по Сашиной ссылке

Аналогичный вопрос. Где найти ссылки?
Андрей!
Добрый день, как у вас дела с открытием филиала в РФ?, если у вас получилось - окажите помощь в данном вопросе! (e-mail: john-englishking@ukr.net)
Спасибо!
Смотря что понимать под формулировкой "филиал".
Думаю, речь идет об открытии ООО в РФ, учредителем которого выступит украинская компания.

Лучше всего получить консультацию в РФ.

С ув.

__________________________________________
Покупаю за 100, продаю за 500, и на эти 5 % живу.
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Вибачте, тільки зареєстровані користувачі можуть писати в цьому форумі.

Авторизуватись



Повідомлення, розміщені на форумах ДК-порталу, відображають лише особисту позицію авторів повідомлень.
Адміністрація форумів не несе відповідальності за їх зміст.

© 2023 "Дебет-Кредит", український бухгалтерський портал, web_dk [ @ ] gc.com.ua





0.000335