Головна порталу Дт-Кт  
Головна ДКНовиниПублікації ДКПередплатаДовідникиБланки, формиКонсультаціїДокументи


Розширений пошук по форуму

договор

Відправлено користувачем irka 
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
договор
как правильно составить догвор ,когда диретокр предприятия дает возвратную фининасовую помощь безпроцентную. Предприятие на едином налоге.Как составить правильно договор,чтоб налоговая не подкопалась.(Чтобы не облагать единым налогом эту сумму0.
Re: договор
спасибо большое


Re: договор
вы знаете, там только 1/3 статьи,а как можно получить полную статью?
Re: договор
Керівник підприємства не має права підписувати від імені підприємства договір, у якому однією зі сторін є він сам
Директор як фізична особа надає підприємству поворотну фінансову допомогу. Хто може підписувати договір від підприємства?

Відповідно до ст. 237 ЦК, правовідносини, в яких одна сторона (представник) зобов’язана або має право вчинити правочини (угоди) від імені другої сторони, яку вона представляє, мають назву представництва. Представництво може виникати на підставі договору, закону, акта органу юридичної особи та з інших підстав, встановлених актами цивільного законодавства.

Згідно з положеннями ст. 92 зазначеного кодексу, юрособа набуває цивільних прав та обов’язків і здійснює їх через свої органи, які діють відповідно до установчих документів та закону. При цьому орган або особа, яка відповідно до установчих документів юрособи чи закону виступає від її імені, зобов’язана діяти в інтересах юрособи, добросовісно та розумно і не перевищувати своїх повноважень.

Отже, керівник (директор, генеральний директор тощо), який відповідно до статуту або іншого установчого документа підприємства (організації, установи) діє від імені такого підприємства без довіреності, є його представником.

Але згідно з ч. 3 ст. 238 ЦК представник не може вчиняти правочин від імені особи, яку він представляє, у своїх інтересах або в інтересах іншої особи, представником якої він одночасно є, за винятком комерційного представництва1, а також щодо інших осіб, установлених законом.

Тож керівник підприємства не може укладати договір, в якому однією зі сторін є він сам як фізична особа, а другою — підприємство, представником якого він виступає.

Підприємству можна запропонувати два можливі альтернативні виходи зі ситуації.

1. Видати іншій особі довіреність від імені підприємства (вона підписується керівником та скріплюється печаткою — ст. 246 ЦК; оскільки договір позики не підлягає нотаріальному посвідченню, довіреність також нотаріальному посвідченню не підлягає2). І така особа (у цьому випадку саме вона виступає як представник) підписує договір від імені підприємства з керівником як фізичною особою.

Між іншим, довіреність є документом представника, і додання її або її копії до договору законодавством не передбачено: достатньо зазначити у тексті договору, що представник діє на підставі довіреності, та вписати її реквізити (дату, номер).

2. Надати (отримати) позику (поворотну фінансову допомогу) від іншої фізособи — за таких умов керівник підприємства підписує договір від імені підприємства у звичайному порядку.

1 Згідно зі ст. 243 ЦК, комерційним представником є особа, яка постійно та самостійно виступає представником підприємців при укладенні ними договорів у сфері підприємницької діяльності. Комерційне представництво одночасно кількох сторін правочину допускається за згодою цих сторін та в інших випадках, встановлених законом, а повноваження комерційного представника можуть бути підтверджені письмовим договором між ним та особою, яку він представляє, або довіреністю.

2 Довіреність на укладання, наприклад, договору оренди транспортного засобу у керівника підлягає нотаріальному посвідченню, бо довіреність повинна відповідати формі, в якій згідно з законом має вчинятися правочин, а зазначений договір оренди підлягає нотаріальному посвідченню.

Олексій КРАВЧУК, к. ю. н., аудитор
Re: договор
боольшоое спасибо
Re: договор
Не по теміwinking smiley

O.O. - Судячи з "2 Довіреність на укладання, наприклад, договору оренди транспортного засобу у керівника підлягає нотаріальному посвідченню, бо довіреність повинна відповідати формі, в якій згідно з законом має вчинятися правочин, а зазначений договір оренди підлягає нотаріальному посвідченню." - ви вважаєте, що нотаріальне посвідчення це одна з форм правочину??? а якже ст.205 ЦКУ?
Re: договор
Oleksandr Автор рядків:
-------------------------------------------------------
> Не по теміwinking smiley
>
> O.O. - Судячи з "2 Довіреність на укладання,
> наприклад, договору оренди транспортного засобу у
> керівника підлягає нотаріальному посвідченню, бо
> довіреність повинна відповідати формі, в якій
> згідно з законом має вчинятися правочин, а
> зазначений договір оренди підлягає нотаріальному
> посвідченню." - ви вважаєте, що нотаріальне
> посвідчення це одна з форм правочину??? а якже
> ст.205 ЦКУ?



Да, я знаю об 205 статье. Но тем не менее, нотариальное удостоверение - это требование к форме сделки, как не крути...
Re: договор
Крутити можно по-різному. Дискусія може бути довгою - так як це питання неодноразово обговорювалосьwinking smiley Я вважаю, що згідно діючого ЦКУ не має такої форми як нотаріальна - є лише письмова і усна, а нотаріальне посвідчення - це певна дія, яка здійснюється над правочином, який вже вчинений в письмовій формі.
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Вибачте, тільки зареєстровані користувачі можуть писати в цьому форумі.

Авторизуватись



Повідомлення, розміщені на форумах ДК-порталу, відображають лише особисту позицію авторів повідомлень.
Адміністрація форумів не несе відповідальності за їх зміст.

© 2023 "Дебет-Кредит", український бухгалтерський портал, web_dk [ @ ] gc.com.ua





0.00064199999999998