Головна порталу Дт-Кт  
Головна ДКНовиниПублікації ДКПередплатаДовідникиБланки, формиКонсультаціїДокументи


Розширений пошук по форуму :: по порталу

Відстрочені податки у фінансовій звітності (Дебет-Кредит № 06 (9.2.2009))

Відправлено користувачем au-ditor 
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
В цілому стаття хороша. Видно, що автори добре попрацювали. Проте, хочу дещо зауважити і запитати.
Ви згадуєте про ДОХІД з податку на прибуток і про р.185 Ф2.

Як ви для себе розумієте поняття "ДОХІД з податку на прибуток" і в яких випадках в р.185 Ф2 попадає відповідна сума?

Як ви пропонуєте відображати нарахування плати за патент? Уявімо ситуацію, коли р.13 Декларації більше р.12...
Добрый день, au-ditor!

Спасибо за внимательное прочтение материала.

Для себя доход равно как и расход по налогу на прибыль я определяю как совокупную величину текущего налога на прибыль с корректировкой на величину ОНО, ОНА.
Доход по налогу на прибыль имеет место, когда указанная разница является отрицательной, а затраты – когда она является положительной.
По сути, доход по налогу на прибыль с соответствующим его отображением по стр.185 ф.2 отображается в случае, когда, например, изменения в отчетном периоде ОНА больше суммы налога на прибыль по декларации плюс прирост ОНО за отчетный период (сальдо ОНО входящее минус ОНО использованное за период).
Например, в прошлом отчетном периоде мы получили аванс, но отгрузки не произошло – мы имеем ВД, доход в бухгалтерском учете отобразится в следующем отчетном периоде.
Получив аванс, мы платим налог на прибыль (Кт 641), имея сразу же в этом налоговом периоде на эту сумму ОНА (Дт 17). Разница между начисленным в следующем налоговом периоде по налоговой декларации (Кт 641) и ОНА прошлого периода (Дт 17) отобразится в этом периоде как доход от налога на прибыль (стр.185 ф.2). Это все при условии отсутствия прочих операций.

Касательно второго вопроса, то в случае, если сумма патентов в отчетном периоде больше суммы начисленного налога на прибыль в налоговом учете, то в разрезе отсроченных налогов предприятия это никак не отобразится. По сути, сумма налога на прибыль начислена, просто за счет большей суммы патентов, в бюджет начисленный налог платиться не будет.

С ув., Кловская Юлия.
Дякую за змістовну відповідь.
Проте ви певно не зовсім правильно зрозуміли моє друге питання , а може я його не чітко сформулював.

Є кілька точок зору:
перша: сплата вартості патенту підпадає під ПСБО "Витрати".
друга: сплата вартості патенту є за своєю природою прямою пільгою з податку на прибуток, а отже підпадає під дію ПСБО "Податок на прибуток"...

Ви ж у статті правильно пишете "Відстроченим податковим активом є сума податку на прибуток, що підлягає відшкодуванню у наступних періодах унаслідок:
3) перенесення на майбутні періоди податкових пільг, якими скористатися у звітному періоді неможливо".

Ось з огляду на це я хотів би знати вашу точку зору.


Доброго дня!
Ми не вважаємо плату за патент пільгою з податку на прибуток.
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Вибачте, тільки зареєстровані користувачі можуть писати в цьому форумі.

Авторизуватись



Повідомлення, розміщені на форумах ДК-порталу, відображають лише особисту позицію авторів повідомлень.
Адміністрація форумів не несе відповідальності за їх зміст.

© 2023 "Дебет-Кредит", український бухгалтерський портал, web_dk [ @ ] gc.com.ua





0.000307