Головна порталу Дт-Кт  
Головна ДКНовиниПублікації ДКПередплатаДовідникиБланки, формиКонсультаціїДокументи


Розширений пошук по форуму

ДтКт № 44 от 02.11.09 Статья Б.Андрущак

Відправлено користувачем Пончик 
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Добрый деньsmiling smiley) Как всегда статья актуальнаsmiling smiley)) В ПФ г.Одессы( Малиновский и Киевский р-ны) не смогли ответить нам однозначно на этот вопрос.
Спасибо ДтКтsmiling smiley))

Вопрос автору- Неначисление страховых взносов в размере 33,2% и 2% на суммы вознаграждений за оказ.услуг по договорам ГПХ не влечет за собой ответственности у предприятия.Физлицо уплачивает их сам за себя. А если физлицо не уплатил взносы? К моему удивлению,в районном ПФ мне и на этот вопрос не смогли внятно ответитьsmiling smiley)



Люблю тебя, моя страна
Згідно ст..15 Закону 1058 ПЛАТНИКАМИ страхових внесків до солідарної системи є страхувальники, зазначені в статті 14 цього Закону, і застраховані особи, зазначені в частині першій статті 12 цього Закону.
Відповідно до ст.14 СТРАХУВАЛЬНИКАМИ відповідно до Закону 1058 є роботодавці - ПІДПРИЄМСТВА, установи і організації, створені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, об'єднання громадян, профспілки, політичні партії (у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ, організацій, об'єднань громадян, профспілок, політичних партій, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами), фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності та інші особи (включаючи юридичних та фізичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності, які обрали особливий спосіб оподаткування (фіксований податок, єдиний податок, фіксований сільськогосподарський податок, придбали спеціальний торговий патент), ЯКІ ВИКОРИСТОВУЮТЬ ПРАЦЮ ФІЗИЧНИХ осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, або ЗА ДОГОВОРАМИ ЦИВІЛЬНО-ПРАВОВОГО ХАРАКТЕРУ , - для осіб, зазначених у пункті 1 статті 11.
Це такі особи: «ГРОМАДЯНИ УКРАЇНИ, іноземці (якщо інше не встановлено міжнародними договорами, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України) та особи без громадянства, ЯКІ ПРАЦЮЮТЬ на підприємствах, в установах, організаціях, створених відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, у філіях, представництвах, відділеннях та інших відокремлених підрозділах цих підприємств та організацій, в об'єднаннях громадян, у фізичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності та інших осіб (включаючи юридичних та фізичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності, які обрали особливий спосіб оподаткування (фіксований податок, єдиний податок, фіксований сільськогосподарський податок, придбали спеціальний торговий патент) на умовах трудового договору (контракту) або працюють на інших умовах, передбачених законодавством, або виконують РОБОТИ на зазначених підприємствах, в установах, організаціях чи у фізичних осіб ЗА ДОГОВОРАМИ ЦИВІЛЬНО-ПРАВОВОГО ХАРАКТЕРУ».
Таким чином, ПІДПРИЄМСТВО відносно такого резидента – фізичної особи набуває статусу «СТРАХУВАЛЬНИК – РОБОТОДАВЕЦЬ», а отже Є ПЛАТНИКОМ СТРАХОВИХ ВНЕСКІВ.
Згідно ст.19 Закону 1058 страхові внески до солідарної системи нараховуються для роботодавця - на суми фактичних витрат на оплату праці (грошового забезпечення) працівників, що включають витрати на виплату основної і додаткової заробітної плати та інших заохочувальних та компенсаційних виплат, у тому числі в натуральній формі, які визначаються згідно з нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до Закону України "Про оплату праці", виплату винагород фізичним особам за виконання робіт (послуг) за угодами цивільно-правового характеру, ЩО ПІДЛЯГАЮТЬ ОБКЛАДЕННЮ ПОДАТКОМ НА ДОХОДИ ФІЗИЧНИХ ОСІБ.
Страхувальник (ПІДПРИЄМСТВО) зобов'язаний нараховувати, обчислювати і сплачувати в установлені строки та в повному обсязі страхові внески.

_____________________________________________________

"И сказали люди, это пришел тот, которого мы ждали" ©Л.И.Брежнев.
Трубы могут быть бумажными, но документы должны быть железными.
Альф,спасибо огромное.Думаю,не только мне пригодится эта инфа.



Люблю тебя, моя страна


Ну ,что касается физлиц-ясно.А что делать с письмом ПФУ касательно предприятий,которому оказало услугу(работу) физлицо? В письме ссылка на ЗУ 306. ? (ДтКт 44) ?



Люблю тебя, моя страна
Пончик Автор рядків:
-------------------------------------------------------
> Ну ,что касается физлиц-ясно.А что делать с
> письмом ПФУ касательно предприятий,которому
> оказало услугу(работу) физлицо? В письме ссылка на
> ЗУ 306. ? (ДтКт 44) ?

==
Чесно кажучи лист я не читав, а в статті немає посилання на ЗУ 306. Що це за закон? У відносинах з ПФ треба керуватися Законом 1058, а не листами...

Ще чого я не розумію, так це залік ЮРЕНами частини платежів до ПФ за рахунок ЄП. Хто їм дав таке право?

_____________________________________________________

"И сказали люди, это пришел тот, которого мы ждали" ©Л.И.Брежнев.
Трубы могут быть бумажными, но документы должны быть железными.
Ага.Вот это меня и смутило в письме ПФУ.Они ссылаются на ЗУ 306.
Журнал на работе остался,завтра обосную smiling smiley



Люблю тебя, моя страна
Да,ты прав, где я 306 увиделаsmiling smiley) Отдыхать больше нужно.

Итак, смотри, В своем письме № 18950/03-30 от 09.10.2009г. ПФУ ,ссылаясь на п.3 и п.4 части 9 статьи 106 Закона "Об общеоб. гос. пенс. страховании" разьясняет, что " Ненарахування страхових внесків у розмірі 33,2% та 2% на суми винагород за надання послуг за договорами цивільно-правового характеру не тягне за собою відповідальності".

[www.dtkt.com.ua]



Люблю тебя, моя страна
Кстати,речь идет в письме о суммах вознаграждений за оказание УСЛУГ,на сколько я поняла.



Люблю тебя, моя страна
Закон 1058 як на мене встановлює для РОБІТ і ПОСЛУГ, наданих ПІДПРИЄМСТВУ за договорами ЦПХ, такий же режим оподаткування, як і для найнятих працівників.
Щодо відповідальності - зараз гляну.

_____________________________________________________

"И сказали люди, это пришел тот, которого мы ждали" ©Л.И.Брежнев.
Трубы могут быть бумажными, но документы должны быть железными.
Пончик Автор рядків:
-------------------------------------------------------
" Ненарахування
> страхових внесків у розмірі 33,2% та 2% на суми
> винагород за надання послуг за договорами
> цивільно-правового характеру не тягне за собою
> відповідальності".
>
==
Чесно кажучи не розумію звідки такий висновок... в п.3-4 ч.9 ст106 Закону вживається слово "виплата", що цілком відповідає ВИПЛАТІ доходу за роботи (послуги) за ЦПХ.

_____________________________________________________

"И сказали люди, это пришел тот, которого мы ждали" ©Л.И.Брежнев.
Трубы могут быть бумажными, но документы должны быть железными.
Интересно,при проверке чем будут руководствоваться инспектора, Законом,или своим же письмом-разьяснениемsmiling smiley



Люблю тебя, моя страна
Не знаю як ПФ, а податківці при перевірці говорять: "листи пишуть одні, а перевіряють інші"

_____________________________________________________

"И сказали люди, это пришел тот, которого мы ждали" ©Л.И.Брежнев.
Трубы могут быть бумажными, но документы должны быть железными.
Ясноsmiling smiley) Начислю я все таки физлицу все что ему положено.



Люблю тебя, моя страна
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Вибачте, тільки зареєстровані користувачі можуть писати в цьому форумі.

Авторизуватись



Повідомлення, розміщені на форумах ДК-порталу, відображають лише особисту позицію авторів повідомлень.
Адміністрація форумів не несе відповідальності за їх зміст.

© 2023 "Дебет-Кредит", український бухгалтерський портал, web_dk [ @ ] gc.com.ua





0.00042800000000001