Головна порталу Дт-Кт  
Головна ДКНовиниПублікації ДКПередплатаДовідникиБланки, формиКонсультаціїДокументи


Розширений пошук по форуму :: по порталу

Реорганізація юрособи-орендаря не є підставою для зміни умов або розірвання договору оренди землі

Відправлено користувачем Автор 
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
[www.dtkt.com.ua]
Меня тоже интересует данный вопрос --
ответ Вашего "фахівця" -- так даже студент 1 курса не ответит....
Вопрос
Який порядок переоформлення прав на земельні ділянки у разі реорганізації підприємства (юридичної особи)? Чи втрачає чинність договір оренди після реорганізації підприємства-орендаря, чи треба вносити зміни до такого договору у зв’язку з появою його правонаступника? Коли правонаступник набуває зобов’язання сплати орендної плати за землю — до чи після внесення змін до договору оренди?

Результат ответа:
Разом із тим, згідно зі ст. 32 Закону №161, перехід права власності на орендовану земельну ділянку до іншої особи, а також реорганізація юрособи-орендаря не є підставою для зміни умов або розірвання договору, якщо інше не передбачено договором

Автор вопроса изначально знает 32 ст ЗУ об Аренде Земли...
Вопрос был в самой процедуре переоформления - ликвидируется юр.лицо путем реорганизации или реорганизуется путем выделения без ликвидации, - необходимо ли вносить изменения в договор аренды, заново оформлять договор, или оставить его без изменений - письменно уведомив арендодателя?

Кроме того сам текст ответа :
Відповідно до ст. 31 Закону України від 06.10.98 р. №161-ХIV «Про оренду землі» (далі — Закон №161), договір оренди землі припиняється, зокрема, у разі ліквідації юрособи-орендаря.
Господарським кодексом України (ст. 59) визначено, що припинення діяльності СГД здійснюється шляхом його реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або ліквідації — за рішенням власника (власників) чи уповноважених ним органів, за рішенням інших осіб — засновників СГД чи їхніх правонаступників, а у випадках, передбачених цим Кодексом, — за рішенням суду.
Відповідно до ст. 31 Закону України від 06.10.98 р. №161-ХIV «Про оренду землі» (далі — Закон №161), договір оренди землі припиняється, зокрема, у разі ліквідації юрособи-орендаря.

Далее идет разъяснение по видам реорганизации, и почему то в этот список попадает "выделение", которого небыло тут "реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення)" :

"У разі виділення одного або кількох нових СГД до кожного з них переходять за розподільчим актом (балансом) у відповідних частках майнові права й обов’язки реорганізованого суб’єкта."

Ошибка -- реорганизация путем выделения не есть ликвидацией юр.лица ...
Шановний, автор.
У тижневику ми наводимо консультації працівників держорганів у тому вигляді у якому вони нам надсилають. Мета - щоб наші передплатники розуміли що саме думають по тому чи іншому питанню контролюючі органи. Можливо відповідь дійсно не повна, але зверніть увагу - відповідав начальник відділу адміністрування платежів за землекористування та місцевих податків і зборів департаменту податку на прибуток та інших податків і зборів ДПАУ.

З повагою,


Автор Автор рядків:
-------------------------------------------------------

> Ошибка -- реорганизация путем выделения не есть
> ликвидацией юр.лица ...


Думаю автору варто знати, що закон думає дещо по-іншому:

З А К О Н У К Р А Ї Н И
Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців

Стаття 33. Припинення юридичної особи
1. Юридична особа припиняється в результаті передання всього свого майна, прав та обов'язків іншим юридичним особам - правонаступникам у результаті злиття, приєднання, поділу, перетворення (реорганізації) або в результаті ліквідації за рішенням, прийнятим засновниками (учасниками) юридичної особи або уповноваженим ними органом, за судовим рішенням або за рішенням органу державної влади, прийнятим у випадках, передбачених законом.
злиття, приєднання, поділу, перетворення (реорганізації) -- де Ви тут бачите виділення?

Тепер звернемося до інших норм
Хоз.кодекс
Припинення діяльності суб'єкта господарювання здійснюється шляхом його реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або ліквідації - за рішенням власника (власників) чи уповноважених ним органів, за рішенням інших осіб - засновників суб'єкта господарювання чи їх правонаступників, а у випадках, передбачених цим Кодексом, - за рішенням суду.

Гражд. кодекс

Стаття 104. Припинення юридичної особи

1. Юридична особа припиняється в результаті передання всього свого майна, прав та обов'язків іншим юридичним особам - правонаступникам (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або в результаті ліквідації.


Тепер дивимся на термін реорганізації, що він значить:
Госп. кодекс:
Суб'єкт господарювання може бути утворений за рішенням власника (власників) майна або уповноваженого ним (ними) органу, а у випадках, спеціально передбачених законодавством, також за рішенням інших органів, організацій і громадян шляхом заснування нового, реорганізації (злиття, приєднання, ВИДІЛЕННЯ, поділу, перетворення) діючого (діючих) суб'єкта господарювання з додержанням вимог законодавства.

І ще 2181 -- де теж можна зустріти реорганізацію, і те, що виділення не є ліквідацією:

13.1.2. Реорганізація платника податків шляхом виділення з його складу іншого платника податків або внесення частини активів платника податків до статутного фонду іншого платника податків без ліквідації платника податків, який реорганізується, не тягне за собою розподілу податкових зобов'язань чи податкового боргу між таким платником податків та особами, створеними у процесі його реорганізації, чи встановлення їх солідарної податкової відповідальності, за винятком випадків, коли за висновками податкового органу така реорганізація може призвести до неналежного виконання податкових зобов'язань платником податків, який реорганізовується. Рішення про застосування солідарної або розподільної податкової відповідальності може бути прийняте податковим органом у разі, коли активи платника податків, що реорганізовується, перебувають у податковій заставі на момент прийняття рішення про таку реорганізацію.
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Вибачте, тільки зареєстровані користувачі можуть писати в цьому форумі.

Авторизуватись



Повідомлення, розміщені на форумах ДК-порталу, відображають лише особисту позицію авторів повідомлень.
Адміністрація форумів не несе відповідальності за їх зміст.

© 2023 "Дебет-Кредит", український бухгалтерський портал, web_dk [ @ ] gc.com.ua





0.00046099999999999