Головна порталу Дт-Кт  
Головна ДКНовиниПублікації ДКПередплатаДовідникиБланки, формиКонсультаціїДокументи


Розширений пошук по форуму :: по порталу

Помогите разобраться с роялти

Відправлено користувачем Лідія 
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Сторінка 1 з 2    Сторінки: 12Наступна
Ситуация такая: юрлицо А на общей системе налогообложения начисляет роялти в пользу юрлица Б на едином налоге.
Является ли роялти в этом случае для А расходами по налогу на прибыль?
Анализирую ПКУ. ст. 140.1.2. .......До складу витрат не включаються нарахування роялті у звітному періоді на користь:

1) нерезидента ........ - не наш случай, так как оба юрлица резиденты.
2) юридичної особи, яка відповідно до статті 154 цього Кодексу звільнена від сплати цього податку чи сплачує цей податок за ставкою, іншою, ніж встановлена в пункті 151.1 статті 151 цього Кодексу - тоже не то, так как Б не освобождено от налога на прибыль, оно просто не плательщик этого налога.
3) особи, яка сплачує податок у складі інших податків, крім фізичних осіб, які оподатковуються в порядку, встановленому розділом IV цього Кодексу - этот пункт касается физлиц.
Других ограничений нет. Из этого я делаю вывод, что для А - это расходы.
Может есть еще какие нюансы?
изящноsmiling smiley Ваш вариант 2, ИМХО, не расходы
если вариант 2, то к какому пункту ст. 154 можно отнести данную ситуацию?


осіб, які сплачують податок на прибуток у складі інших податків (крім платників ПДФО за розділом IV Податкового кодексу). З урахуванням змісту пп. 1 п. 297.1 ст. 297 та пп. «а» п. 307.1 ст. 307 цього Кодексу до зазначених осіб належать платники єдиного податку та фіксованого сільськогосподарського податку.

======================================================================
Все вышеуказанное строго мое ИМХО!
все таки хочу попытаться обойти нормы ПКУ smiling smiley. ст. 307 - не мой случай. по ст. 297 можно поспорить. дословно там так: "...297.1. Платники єдиного податку звільняються від обов'язку нарахування, сплати та подання податкової звітності з таких податків і зборів:
1) податку на прибуток підприємств;...". речь не идет о том, что единый налог включает налог на прибыль. дословно речь идет о " звільняються". а в п.п. 140.1.2. 2) нет ссылки на эту статью, там освобожденные только согласно ст. 154.
а вот по поводу самого определения "особи" в п.п. 140.1.2. 3) меня терзают сомнения - нигде нет четкого разъяснения, что это за "особи" - юрлица или физлица. почитала разные статьи, мнения, соответственно, разные.....
и еще по п.п. 140.1.2. 3). "...сплачує податок (на прибыль) у складі інших податків...". согласно ПКУ налог на прибыль не в составе единого налога, а они заменяют друг друга :
291.2. Спрощена система оподаткування, обліку та звітності - особливий механізм справляння податків і зборів, що встановлює заміну сплати окремих податків і зборів, встановлених пунктом 297.1 статті 297 цього Кодексу, на сплату єдиного податку.
это если читать все дословно smiling smiley
мнения не помогут, со мнением в суд не пойдешь, а здесь 100% будет судебное дело
осіб, які сплачують податок на прибуток у складі інших податків - этот пережиток вроде еще со старого закона о прибыли остался, забыли изменить формулировку
мне кажеться, что есть шансы выиграть суд на основании 297.1
Вы - молодец smiling smiley
только смотрите, нет ли там 154.6


В критической ситуации вы не подниметесь до уровня своих ожиданий, а упадете до уровня своей подготовки (с)
в 154.6 о единщиках речь идет только в п.п. в), но тоже вроде мимо - предприятие зарегистрировано в 2013 году.
но за подсказку спасибо, внимания не обратила.
а то, что это 100% судебное дело, у меня тоже сомнения не вызывает smiling smiley. вот и хочу выяснить все нюансы до того, так в это ввяжусь
я имела ввиду 154.6 - те предприятия, которые на основании этого пункта не платят налог на прибыль до 2016 года


В критической ситуации вы не подниметесь до уровня своих ожиданий, а упадете до уровня своей подготовки (с)
а, у Вас единщики же smiling smiley))))))))))


В критической ситуации вы не подниметесь до уровня своих ожиданий, а упадете до уровня своей подготовки (с)
Добрый день!
Подскажите как строятся взаимоотношения у юрлица на общей системе, которое оплачивает роялти и ФОПа 3 группы-5%.
Будут ли расходы по прибыли у юрлица?
Законом № 71-VIII від 28.12.2014 внесено зміни в ПКУ до п.14.1.225.
З'явився такий новий абзац:
Не вважаються роялті платежі, отримані:
"...
за придбання примірників (копій, екземплярів) об’єктів інтелектуальної власності, які втілені в електронній формі, для використання за своїм функціональним призначенням для кінцевого споживання;"

Хто, як розуміє даний абзац?

Прочита статтю [ap-center.com] щось мені не подобається висновок про те, що цей абзац стосується ліцензійних договорів на використання торгових марок.

Що, на Вашу думку, означає словосполучення "для використання за своїм функціональним призначенням для кінцевого споживача" і чи можна це віднести до торгових марок?
не подскажите. что мы приобрели : роялти . или ПО?

из договора:

2.1. Ліцензіар в рамках даного Договору надає Ліцензіату невиключну ліцензію, яка засвідчує право Ліцензіата на використання Програмного продукту, специфікація якого наведена у Додатку №1 до даного Договору. Строки і умови надання ліцензії визначені в розділі 4 даного Договору.
2.2. Всі права на використання Програмного продукту надані на підставі даного Договору діють протягом 12 (дванадцяти) місяців та можуть бути продовжені при застосуванні п. 9.2 даного Договору.
2.3. Даний Договір надає Ліцензіату лише право на використання Програмного продукту для його власних виробничих, внутрішньогосподарських, адміністративних та інших потреб. Всі інші права відносно програмного продукту Ліцензіату не передаються.
2.4. Згідно з умовами даного Договору, до Ліцензіата не переходять авторські права на Програмний продукт, право власності на Програмний продукт, а також право на розпорядження Програмним продуктом або його примірником. Ліцензіат на підставі даного Договору не має право надавати третім особам право на використання програмного продукту.
2.5. Право на використання Програмного продукту Ліцензіара, що надається на території України Ліцензіату на підставі даного Договору, є дійсним в усьому світі.
2.6. Ліцензіат зобов’язується прийняти право на використання Програмного продукту та оплатити його в строки і на умовах, установлених в розділі 3 даного Договору

Спасибо.
попался на глаза из ВОБу коментарий

Коли платежі за комп’ютерну програму визнають роялті в цілях оподаткування
Податківці роз’яснили низку нюансів щодо класифікації в податковому законодавстві платежів за використання комп’ютерної програми як роялті.
Так, платежі за використання комп’ютерної програми з умовою обмеженого відтворення чи встановлення на робочі місця в обмеженій кількості копій (т.зв. кінцевий споживач), не вважають роялті (у т.ч. якщо її придбали через Інтернет). Не підпадає під поняття «роялті» й платіж за придбані виключні майнові права на комп’ютерну програму. Водночас, такі платежі будуть вважатися роялті, якщо продавець надав невиключне майнове право розмноження та розповсюдження примірників програми.
У свою чергу, платежі за надання прав на використання баз даних кінцевим споживачам на підставі ліцензійного договору можуть підпадати під поняття «роялті». Адже, за словами податківців, на них не розповсюджуються норми абз. 3 пп. 14.1.225 ПКУ.
Також контролери зауважили: якщо в міжнародному договорі поняття «роялті» не збігається з визначеним у податковому законодавстві, то при оподаткуванні доходів нерезидента використовують визначення, наведене в міжнародній угоді.
Окрім того, якщо в бухобліку платіж визнають роялті, а в податковому – ні, то не потрібно робити податкові коригування відповідно до пп.пп. 140.5.5—140.5.7 ПКУ.
Насамкінець контролери пояснили нюанси обкладення ПДВ операцій з постачання комп’ютерних програм.
Якщо ліцензіат використовує програму без права її продажу та/або не уважається кінцевим споживачем, то такий платіж визначається як роялті та не буде об’єктом оподаткування відповідно до пп. 196.1.6 ПКУ. Якщо ж ліцензіат має право її продавати або це кінцевий споживач, то платіж не буде вважатися роялті та, відповідно, така операція звільнятиметься від обкладення ПДВ згідно з п. 26 прим. 1 підрозділу 2 р. XX ПКУ.
Лист ДФС України «Про платіж за використання комп'ютерної програми» від 18.08.15 р. № 30644/7/99-99-19-02-02-17
читала само письмо, так как дл яменя это очень животрепещущая тема sad smiley

так вот, автор данного коментария, если прочитать сам комент, молчу уже про письмо, пишет противоречивую ахинею.

Якщо ліцензіат використовує програму без права її продажу та/або не уважається кінцевим споживачем, то такий платіж визначається як роялті теперь вопрос - если лицензиат использует софтину без права продажи и не является конечным пользователем, то кем он является? противоречие.

есть 2 пути:
- купить софт и продать, т.е. лицензиат
- купить для себя, т.е. быть конечным польтзователем

а что пишет автор? пусть внимательно читает письмо и также внимательно формулирует свою мысль.

IRINA_KASYAN@bigmir.net ничего в Вашу сторону, отношусь к Вам с большим уважением, читая Ваши посты, просто данный комент абсурдный со стороны автора и не могу не возмутиться автору sad smiley
Quote
Svetulya
не подскажите. что мы приобрели : роялти . или ПО?

из договора:

2.1. Ліцензіар в рамках даного Договору надає Ліцензіату невиключну ліцензію, яка засвідчує право Ліцензіата на використання Програмного продукту, специфікація якого наведена у Додатку №1 до даного Договору. Строки і умови надання ліцензії визначені в розділі 4 даного Договору.
2.2. Всі права на використання Програмного продукту надані на підставі даного Договору діють протягом 12 (дванадцяти) місяців та можуть бути продовжені при застосуванні п. 9.2 даного Договору.
2.3. Даний Договір надає Ліцензіату лише право на використання Програмного продукту для його власних виробничих, внутрішньогосподарських, адміністративних та інших потреб. Всі інші права відносно програмного продукту Ліцензіату не передаються.
2.4. Згідно з умовами даного Договору, до Ліцензіата не переходять авторські права на Програмний продукт, право власності на Програмний продукт, а також право на розпорядження Програмним продуктом або його примірником. Ліцензіат на підставі даного Договору не має право надавати третім особам право на використання програмного продукту.
2.5. Право на використання Програмного продукту Ліцензіара, що надається на території України Ліцензіату на підставі даного Договору, є дійсним в усьому світі.
2.6. Ліцензіат зобов’язується прийняти право на використання Програмного продукту та оплатити його в строки і на умовах, установлених в розділі 3 даного Договору

Спасибо.

в предмете Договора, что? Покупка Прогр продукта или Права на использ-е прогр продукта?
Вы покупаете в Прогр прод у Владельца авторских прав на такой продукт или у перепродавца?
3.1. Вартість даного Договору складається з суми коштів, що сплачується як винагорода Ліцензіатом Ліцензіару за надання права на використання Програмного продукту

Програмний продукт — комп’ютерна програма «.......»), що ліцензується на підставі даного Договору.
Невиключна ліцензія — ліцензія (дозвіл), що не виключає можливості використання Ліцензіаром Програмного продукту у сфері, що обмежена цією ліцензією, та видачі ним іншим особам ліцензій на використання Програмного продукту у зазначеній сфері.
Право на використання програмного продукту — невиключне право на встановлення, запуск, відображення, використання, здійснення доступу до Програмного продукту, іншого виду взаємодія програмного забезпечення (комп’ютерних програм). При цьому забороняється передавати програмні продукти третім особам будь-яким способом, а також обтяжувати їх будь-яким способом. Право на використання програмного продукту містить для Ліцензіата лише можливість використовувати надане невиключне право у власних потребах тільки зазначеним в даному Договорі способом без права розпорядження програмним продуктом і його опублікування/розповсюдження.
Света, Вы меня не поняли. в договоре есть - Предмет Договора, как правило - это 1й пункт, перед ним может быть преамбула и Термины.

Обычно звучит так или примерно так:
ТЕРМІНИ І ВИЗНАЧЕННЯ
Терміни, що використовуються в цьому Договорі, означають:
• Програмний продукт (ПЗ) – складові частини немодифікованої стандартної версії системи (комп’ютерної програми) Поросенок про, конфігурація яких вказана в Додатках до даного Договору.
• Правовласник ПЗ – корпорація Пупкин и Ко: Operations LTD, Ireland.

1. ПРЕДМЕТ ДОГОВОРУ
1.1. Постачальник зобов'язався поставити ПЗ , конфігурацію якої вказано в Додатках до даного Договору Кінцевому користувачу та супровідну документацію (у разі її наявності), а Кінцевий користувач прийняти і сплатити за ПЗ т, згідно з умовами цього Договору..
1.2. Конфігурація ПЗ вказується в Додатках до цього Договору.
1. ТЕРМІНИ ТА ВИЗНАЧЕННЯ
Програмний продукт — комп’ютерна програма «.........»), що ліцензується на підставі даного Договору.
Невиключна ліцензія — ліцензія (дозвіл), що не виключає можливості використання Ліцензіаром Програмного продукту у сфері, що обмежена цією ліцензією, та видачі ним іншим особам ліцензій на використання Програмного продукту у зазначеній сфері.
Право на використання програмного продукту — невиключне право на встановлення, запуск, відображення, використання, здійснення доступу до Програмного продукту, іншого виду взаємодія програмного забезпечення (комп’ютерних програм). При цьому забороняється передавати програмні продукти третім особам будь-яким способом, а також обтяжувати їх будь-яким способом. Право на використання програмного продукту містить для Ліцензіата лише можливість використовувати надане невиключне право у власних потребах тільки зазначеним в даному Договорі способом без права розпорядження програмним продуктом і його опублікування/розповсюдження.
2. ПРЕДМЕТ ДОГОВОРУ
2.1. Ліцензіар в рамках даного Договору надає Ліцензіату невиключну ліцензію, яка засвідчує право Ліцензіата на використання Програмного продукту, специфікація якого наведена у Додатку №1 до даного Договору. Строки і умови надання ліцензії визначені в розділі 4 даного Договору.
2.2. Всі права на використання Програмного продукту надані на підставі даного Договору діють протягом 12 (дванадцяти) місяців та можуть бути продовжені при застосуванні п. 9.2 даного Договору.
2.3. Даний Договір надає Ліцензіату лише право на використання Програмного продукту для його власних виробничих, внутрішньогосподарських, адміністративних та інших потреб. Всі інші права відносно програмного продукту Ліцензіату не передаються.
2.4. Згідно з умовами даного Договору, до Ліцензіата не переходять авторські права на Програмний продукт, право власності на Програмний продукт, а також право на розпорядження Програмним продуктом або його примірником. Ліцензіат на підставі даного Договору не має право надавати третім особам право на використання програмного продукту.
2.5. Право на використання Програмного продукту Ліцензіара, що надається на території України Ліцензіату на підставі даного Договору, є дійсним в усьому світі.
2.6. Ліцензіат зобов’язується прийняти право на використання Програмного продукту та оплатити його в строки і на умовах, установлених в розділі 3 даного Договору.
2.7. Після виконання Ліцензіатом зобов’язань за розділом 3 даного Договору, Ліцензіат самостійно засобами електронного зв’язку (електронної пошти, мережі Інтернет тощо) отримує пакет інсталяції примірника (примірників) Програмного продукту згідно зі специфікацією, наведеною у Додатку № 1 до даного Договору.
Света smiling smiley

еще раз перечитала. на мой взгляд, из вышепрочтенного, вы купили - право. вы- конечный потребитель. срок действия лицензии ограничен. у вас - роялти.
"вы- конечный потребитель. срок действия лицензии ограничен. у вас - НЕ роялти."

ПКУ:
14.1.225. роялті - будь-який платіж, отриманий як винагорода за використання або за надання права на використання об’єкта права інтелектуальної власності, а саме на будь-які літературні твори, твори мистецтва або науки, включаючи комп’ютерні програми, інші записи на носіях інформації, відео- або аудіокасети, кінематографічні фільми або плівки для радіо- чи телевізійного мовлення, передачі (програми) організацій мовлення, інших аудіовізуальних творів, будь-які права, які охороняються патентом, будь-які зареєстровані торговельні марки (знаки на товари і послуги), права інтелектуальної власності на дизайн, секретне креслення, модель, формулу, процес, права інтелектуальної власності на інформацію щодо промислового, комерційного або наукового досвіду (ноу-хау).

Не вважаються роялті платежі, отримані:

як винагорода за використання комп’ютерної програми, якщо умови використання обмежені функціональним призначенням такої програми та її відтворення обмежене кількістю копій, необхідних для такого використання (використання "кінцевим споживачем");

за придбання примірників (копій, екземплярів) об’єктів інтелектуальної власності, які втілені в електронній формі, для використання за своїм функціональним призначенням для кінцевого споживання;

за придбання речей (у тому числі носіїв інформації), в яких втілені або на яких містяться об’єкти права інтелектуальної власності, визначені в абзаці першому цього підпункту, у користування, володіння та/або розпорядження особи;

за передачу прав на об’єкти права інтелектуальної власності, якщо умови передачі прав на об’єкт права інтелектуальної власності надають право особі, яка отримує такі права продати або здійснити відчуження в інший спосіб права інтелектуальної власності або оприлюднити (розголосити) секретні креслення, моделі, формули, процеси, права інтелектуальної власності на інформацію щодо промислового, комерційного або наукового досвіду (ноу-хау), за винятком випадків, коли таке оприлюднення (розголошення) є обов’язковим згідно із законодавством України;
интересно, вот и я читаю - то роялти, то не роялти...
а по б/учету - у нас роялти?
Денис smiling smiley

у них предмет Договора - продажа права! если бы была продажа программного обеспечения, включающего в себя неисключ право, тут не роялти smiling smiley

Не вважаються роялті платежі, отримані:

за передачу прав на об’єкти права інтелектуальної власності, якщо умови передачі прав на об’єкт права інтелектуальної власності надають право особі, яка отримує такі права продати або здійснити відчуження в інший спосіб

а они не имеют права продать свое право\лицензию дальше.
продали конечному потребителю - не роялти
продали исключительніе права - не роялти
продали ограниченное право (тиражировать, распространять, публиковать, написать музыку, спеть....) - роялти.

ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

"30" вересня 2014 р. м. Київ К/800/49909/13

К/800/53297/13

К/800/26660/14

(...)

З матеріалів справи вбачається, що за умовами договору, позивачеві передано об'єкт авторського права (комп'ютерна програма), а не право користування авторськими правами на вказаний об'єкт. Продаж екземпляра комп'ютерної програми не спричиняє за собою відчуження (передачу) майнових прав на комп'ютерну програму, як на твір - об'єкт авторського права.

Таким чином, судами попередніх інстанцій обґрунтовано зроблено висновок про те, що укладений між позивачем і нерезидентом договір не є авторським договором у розумінні ст.31 Закону України «Про авторські і суміжні права», оскільки умовами договору передбачено лише перехід права власності на примірник комп'ютерної програми (програмне забезпечення), а не перехід позивачу прав користування авторськими правами.
Quote
Svetulya
а по б/учету - у нас роялти?

по бухучету вы приобрели нематериальный актив
счет 127 Другие нематериальные активы
Денис!

прошу Вас, мне очень нужно, если это не личное судебное дело, пожалуйста, вышлите, полный текст. если можно. напишу в личнку мыло.

у меня вся работа с этим. и сил нет, от наших неоднозначных трактовок smiling smiley
у нас в стране нет личных судебных дел, слава богу ))) все достояние общества

[www.reyestr.court.gov.ua]
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Сторінка 1 з 2    Сторінки: 12Наступна
Вибачте, тільки зареєстровані користувачі можуть писати в цьому форумі.

Авторизуватись



Повідомлення, розміщені на форумах ДК-порталу, відображають лише особисту позицію авторів повідомлень.
Адміністрація форумів не несе відповідальності за їх зміст.

© 2023 "Дебет-Кредит", український бухгалтерський портал, web_dk [ @ ] gc.com.ua





0.00047000000000003