Головна порталу Дт-Кт  
Головна ДКНовиниПублікації ДКПередплатаДовідникиБланки, формиКонсультаціїДокументи


Розширений пошук по форуму :: по порталу

Підскажіть по розрахунку лікарняного

Відправлено користувачем Марія, Ровно 
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Сторінка 1 з 2    Сторінки: 12Наступна
Доброго дня. Давно не розраховувала лікарняний, а ще й після виходу працівника по догляду за дитиною до 3 років.
Працівниця виходить 21 січня на роботу після догляду за дитиною до 3 років. Йде на лікарняний з 21-30 січня. Підскажіть (направте) як цей лікарняний розрахувати, основні пункти...дякую.
Брати для розрахунку за останні 6 місяців ЗП яка вказана в трудовому договорі?
Відповідно до п. 10 Порядку обчислення середньої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) для розрахунку виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням, якщо у розрахунковому періоді перед настанням страхового випадку застрахована особа не мала заробітку з поважних причин (тимчасова непрацездатність, відпустка у зв’язку з вагітністю та пологами, відпустка для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку та шестирічного віку за медичним висновком) або якщо страховий випадок настав у перший день роботи, середня заробітна плата для розрахунку страхових виплат та оплати перших п’яти днів тимчасової непрацездатності за рахунок коштів роботодавця визначається виходячи з місячної тарифної ставки (посадового окладу), встановленої працівникові на момент настання страхового випадку.
[www.nibu.factor.ua]

А всего-то стоило погуглить на тему "лікарняний після декрету"......smiling smiley


Quote
Марія, Ровно
Брати для розрахунку за останні 6 місяців ЗП яка вказана в трудовому договорі?

Тому так і запитала вище (цей пункт знайшла), але хотіла почути відповідь когось більш досвідченого. дякую за розгорнуту відповідь.
Да опыт-то опытомsmiling smiley, но я в таких нестандартных случаях все-таки звоню в соцстрах и спрашиваю , правильно ли делаю. По крайней мере у нас во Львове они всегда отвечают точно и полно. И будете спокойны на все 100%.
И не забудьте, что с 01.01.2015 изменили % начисления больничных в зависимости от страх. стажа :
до 3 лет - 50%
от 3 до 5 лет - 60%
от 5 до 8 лет - 70%
от 8 лет - 100%.
Quote
nikon
Да опыт-то опытомsmiling smiley, но я в таких нестандартных случаях все-таки звоню в соцстрах и спрашиваю , правильно ли делаю. По крайней мере у нас во Львове они всегда отвечают точно и полно. И будете спокойны на все 100%.
И не забудьте, что с 01.01.2015 изменили % начисления больничных в зависимости от страх. стажа :
до 3 лет - 50%
от 3 до 5 лет - 60%
от 5 до 8 лет - 70%
от 8 лет - 100%.

Ой, я щось пропустила новеньке, будь ласка, можна ссилочку де про це почитати.
Quote
Karolina
Quote
nikon
Да опыт-то опытомsmiling smiley, но я в таких нестандартных случаях все-таки звоню в соцстрах и спрашиваю , правильно ли делаю. По крайней мере у нас во Львове они всегда отвечают точно и полно. И будете спокойны на все 100%.
И не забудьте, что с 01.01.2015 изменили % начисления больничных в зависимости от страх. стажа :
до 3 лет - 50%
от 3 до 5 лет - 60%
от 5 до 8 лет - 70%
от 8 лет - 100%.

Ой, я щось пропустила новеньке, будь ласка, можна ссилочку де про це почитати.
ЗАКОН УКРАЇНИ "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування загальнообов’язкового державного соціального страхування та легалізації фонду оплати праці "від 28.12.2014 № 77-VIII ( стаття 24 )
[zakon2.rada.gov.ua]
как подтвердить стаж вновьпринятым?
нужно в ПФ брать справку , какая форма?
спасибо
spinning smiley sticking its tongue out А кому 80%? Работающему пенсионеру? А то люди волнуются, говорят что всем 80% больничного будет оплачиваться, а я такого нигде не нашлаconfused smiley
Quote
nikon
Да опыт-то опытомsmiling smiley, но я в таких нестандартных случаях все-таки звоню в соцстрах и спрашиваю , правильно ли делаю. По крайней мере у нас во Львове они всегда отвечают точно и полно. И будете спокойны на все 100%.
.

nikon поділіться будь-ласка номером телефону соцстраху у Львові, де отримуєте консультації
Quote
IRINA_KASYAN@bigmir.net
как подтвердить стаж вновьпринятым?
нужно в ПФ брать справку , какая форма?
спасибо
Стаж по трудовой определяете
это устарелая информация.
с какого-то года (если не ошибаюсь с 2012 г) стаж нужно считать по справке из ПФ. это для тех кто только начал свою трудовую деятельность.
Quote
Anna
Quote
nikon
Да опыт-то опытомsmiling smiley, но я в таких нестандартных случаях все-таки звоню в соцстрах и спрашиваю , правильно ли делаю. По крайней мере у нас во Львове они всегда отвечают точно и полно. И будете спокойны на все 100%.
.

nikon поділіться будь-ласка номером телефону соцстраху у Львові, де отримуєте консультації
277-70-91
277-70-92
277-70-94
Quote
IRINA_KASYAN@bigmir.net
это устарелая информация.
с какого-то года (если не ошибаюсь с 2012 г) стаж нужно считать по справке из ПФ. это для тех кто только начал свою трудовую деятельность.
никогда не брали никаких справок с ПФ и проверки были после 2012г. Не знаюconfused smiley
если у человека по состоянию на 01.01.2012 г(не уверена по периоду, может и 2011 ) нету стажа 8 лет, то стаж исчеслялся еще и по справке из ПФ о стаже после периода
У меня сейчас сотрудник с началом трудовой деятельности с 2008 года, если после определенной даты (уже писала что не уверенна каой год) за месяц уплачено взносов менее чем с мин з/п , то это стаж не полный месяц для страхового стажа, а пропорционально уплаченным взносам.
теперь нужно посчитать его стаж для начисления б/л.
Quote
nikon
Quote
Anna
Quote
nikon
Да опыт-то опытомsmiling smiley, но я в таких нестандартных случаях все-таки звоню в соцстрах и спрашиваю , правильно ли делаю. По крайней мере у нас во Львове они всегда отвечают точно и полно. И будете спокойны на все 100%.
.

nikon поділіться будь-ласка номером телефону соцстраху у Львові, де отримуєте консультації
277-70-91
277-70-92
277-70-94
дякую
Quote
IRINA_KASYAN@bigmir.net
Міша, дякую.
А з якого року?
данные дают за период начиная как ввели персонификацию.
Сам работник с паспортом едет в отдел персонификации по своему месту жительства и берет эту справку. В ней расписываются доходы помесячно и количество дней стажа в каждом месяце. Если было начислено меньше минималки, то дни в таком месяце рассчитываются пропорционально, то есть будет меньше дней, чем 30.
Я год назад отправляла одну нашу сотрудницу за справкой, потому что не была уверена в ее страховом стаже по трудовой книжке то ли 4,5 года то ли 5,2 года.

Но, хочу сказать, что после этого - ФСС з ТВП проверял начисления у меня и просто посмотрели трудовую книжку, справки не требовали.
у меня в 2014 году в марте была проверка, стаж вообще не смотрели.
но нужно правильно рассчитать так как в этот раз не смотрели в следующий посмотрят. Тем более, что изменения в % оплаты ввели.
Марина, спасибо.
Ирина, Вы правы.
лучше "перебдеть" )
Quote
nikon
Да опыт-то опытомsmiling smiley, но я в таких нестандартных случаях все-таки звоню в соцстрах и спрашиваю , правильно ли делаю. По крайней мере у нас во Львове они всегда отвечают точно и полно. И будете спокойны на все 100%.
И не забудьте, что с 01.01.2015 изменили % начисления больничных в зависимости от страх. стажа :
до 3 лет - 50%
от 3 до 5 лет - 60%
от 5 до 8 лет - 70%
от 8 лет - 100%.
Звонила в соцстрах, они подтвердили проценты, но сказали, что новичкам, тем кто только пришёл на работу, расчёт больничного по другому, но у неё не было времени объяснять. Может уже кто-то консультировался по этому поводу?
Закон 1105
статья 19
4. Застраховані особи, які протягом дванадцяти місяців перед настанням страхового випадку за даними Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування мають страховий стаж менше шести місяців, мають право на матеріальне забезпечення відповідно до цього Закону в таких розмірах:

1) допомога по тимчасовій непрацездатності – виходячи з нарахованої заробітної плати, з якої сплачуються страхові внески, але в розрахунку на місяць не вище за розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законом у місяці настання страхового випадку;

2) допомога по вагітності та пологах – виходячи з нарахованої заробітної плати, з якої сплачуються страхові внески, але в розрахунку на місяць не вище двократного розміру мінімальної заробітної плати та не менше за розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законом у місяці настання страхового випадку.


Стаття 24. Розмір допомоги по тимчасовій непрацездатності

1. Допомога по тимчасовій непрацездатності виплачується застрахованим особам залежно від страхового стажу в таких розмірах:

1) 50 відсотків середньої заробітної плати (доходу) – застрахованим особам, які мають страховий стаж до трьох років;

2) 60 відсотків середньої заробітної плати (доходу) – застрахованим особам, які мають страховий стаж від трьох до п'яти років;

3) 70 відсотків середньої заробітної плати (доходу) – застрахованим особам, які мають страховий стаж від п'яти до восьми років;

4) 100 відсотків середньої заробітної плати (доходу) – застрахованим особам, які мають страховий стаж понад вісім років;

5) 100 відсотків середньої заробітної плати (доходу) – застрахованим особам, віднесеним до 1 – 4 категорій осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи; одному з батьків або особі, що їх замінює та доглядає хвору дитину віком до 14 років, яка потерпіла від Чорнобильської катастрофи; ветеранам війни та особам, на яких поширюється чинність Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту"; особам, віднесеним до жертв нацистських переслідувань відповідно до Закону України "Про жертви нацистських переслідувань"; донорам, які мають право на пільгу, передбачену статтею 10 Закону України "Про донорство крові та її компонентів".

2. Сума допомоги по тимчасовій непрацездатності (включаючи догляд за хворою дитиною або хворим членом сім'ї) в розрахунку на місяць не повинна перевищувати розміру максимальної величини бази нарахування єдиного внеску, з якої сплачувалися страхові внески до Фонду.
А вот интересно, как получать данные с этого самого Державного реєстра?
Допоможіть з декількома питаннями. Працівник виходить на роботу 21 січня після 3-х років за дитиною. 30 січня принесла лікарняний з 20 по 29 січня.
1. Мені треба оплатити 5 днів перших по лікарняному. Це 21, 22, 23 (так як 20 вона ще по догляду за дитиною)??
2. Підскажіть по лікарняному які утримання та нарахування в %?
3.Ці перші 5 днів (у мене вийшло 3) я повинна виплатити разом із ЗП за січень, чи чекати перечислення з фонду за іншу частину лікарняного і тоді вже виплати за весь лікарняний - я+фонд?
Дякую
Ще питаннячко. Чи враховується в робочий стаж лікарняний по пологам (03.08.2011-19.01.2012) та догляд за дитиною до 3-х років (20.01.2012-20.01.2015)? Так як, здається, коли з цих сум сплачували ЄСВ, то входив до стажу, а за цей період не знаю?
1. Да, оплачиваете 3 дня.
2. ЕСВ 2% и 33,2%, остальные такие же, как и для зп.
3. Больничные должны выплачиваться в ближайший срок выплаты зп, поэтому наши дни платим в зп, а соцстраховские уже по факту поступления. Возможно кто-то делает иначе.
Quote
Anyutko
1. Да, оплачиваете 3 дня.
2. ЕСВ 2% и 33,2%, остальные такие же, как и для зп.
3. Больничные должны выплачиваться в ближайший срок выплаты зп, поэтому наши дни платим в зп, а соцстраховские уже по факту поступления. Возможно кто-то делает иначе.

Дякую, буду знати, хоча б, з чого починати!
Підскажіть будь-ласка яку ЗП брати за 6 місяців для розрахунку лікарняних?
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Сторінка 1 з 2    Сторінки: 12Наступна
Вибачте, тільки зареєстровані користувачі можуть писати в цьому форумі.

Авторизуватись



Повідомлення, розміщені на форумах ДК-порталу, відображають лише особисту позицію авторів повідомлень.
Адміністрація форумів не несе відповідальності за їх зміст.

© 2023 "Дебет-Кредит", український бухгалтерський портал, web_dk [ @ ] gc.com.ua





0.00046900000000005