Головна порталу Дт-Кт  
Головна ДКНовиниПублікації ДКПередплатаДовідникиБланки, формиКонсультаціїДокументи


Розширений пошук по форуму :: по порталу

Поставщик зарегистрировал налоговую с опозданием, когда включать нк?

Відправлено користувачем Lesya2013 
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Поставщик не зарегистрировал налоговую в 15 дневный срок. ( сумма НН больше 100 тыс. грн). До конца января этого уже не сделает ( проблемы с ключом). Регистрация будет только в начале февраля. Можно эту НН включить в январе ? Оплата прошла январем.
З урахуванням змін, внесених до Податкового кодексу України (ПК) Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» від 28.12.2014 № 71-VIII (далі — Закон), пунктом 1201.1 ПК передбачені штрафи за порушення платниками податку термінів реєстрації податкових накладних та розрахунків коригування до податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних (ЄРПН) у таких розмірах:

- 10% від суми ПДВ, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, — у разі порушення терміну реєстрації до 15 календарних днів;
- 20% від суми ПДВ, зазначеної в податкових накладних/розрахунках коригування, — у разі порушення терміну реєстрації від 16 до 30 календарних днів;
- 30% від суми ПДВ, зазначеної в податкових накладних/розрахунках коригування, — у разі порушення терміну реєстрації від 31 до 60 календарних днів;
- 40% від суми ПДВ, зазначеної в податкових накладних/розрахунках коригування, — у разі порушення терміну реєстрації на 61 і більше календарних днів.

Штрафи за несвоєчасну реєстрацію податкових накладних та розрахунків коригування в ЄРПН застосовуються у разі, якщо такі накладні та розрахунки коригування підлягають наданню покупцям-платникам ПДВ.

Водночас пунктом 35 ПК визначено, що штраф, передбачений пунктом 1201.1 ПК, а саме —10% від суми ПДВ, зазначеної в податковій накладній або розрахунку коригування, за порушення терміну реєстрації такої накладної або такого розрахунку коригування до 15 днів, не застосовується при порушенні термінів реєстрації в ЄРПН податкових накладних та розрахунків коригування, складених у період з 01.02.2015 до 01.07.2015.

Оскільки з 1 січня до 1 лютого 2015 року не всі податкові накладні та розрахунки коригування підлягають обов’язковій реєстрації в ЄРПН, і оскільки, відповідно до підпункту 4.1.4 ПК, однією із засад податкового законодавства України є презумпція правомірності рішень платника податку, штрафи в цей період не застосовуються.

Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс, підкатегорія 101.31
Тут в соседней теме писали:
Якщо протерміновано термін реєстрації, то по п.198.6 -включати в місяць коли відбулась реєстрація.


п. 198.6 Це якщо він її все-таки зареєструє.
Quote

Суми податку, сплачені (нараховані) у зв’язку з придбанням товарів/послуг, зазначені в податкових накладних, зареєстрованих в Єдиному реєстрі податкових накладних з порушенням терміну реєстрації, відносяться до податкового кредиту за звітний податковий період, в якому зареєстровано податкову накладну в Єдиному реєстрі податкових накладних, але не пізніше:

ніж через 180 календарних днів з дати складення податкової накладної;
налоговая не пропускает опоздавшие н/н...почему-то
Quote
tiba
налоговая не пропускает опоздавшие н/н...почему-то
ну не знаю, у меня поставщик просрочил, я в ЕРНН ее вижу.

======================================================================
Все вышеуказанное строго мое ИМХО!
Январскую НН смогут зарегестрировать в феврале после 15 дневного срока? Вроде только с февраля можна будет регистрировать с опозданием
Quote
Ляля - Оля
Quote
tiba
налоговая не пропускает опоздавшие н/н...почему-то
ну не знаю, у меня поставщик просрочил, я в ЕРНН ее вижу.

Смог зарегестрировать после 15 дней с момента выписки?
Выписала 21.01.2015 г. нн покупателю с неверным адресом, зарегистрировала в ЕРНН. Покупатель обнаружил ошибку и попросил заменить. Сделала к ней Дод.2 (корректрировку), отправила покупателю, он ее зарегистрировал. Хочу выписать новую налоговую накладную датой первого события- 21.01.2015, но у меня уже были после этого числа зарегистрированные налоговые накладные, то есть, нарушается нумерация налоговых накладных в хронологическом порядке. Чем это чревато?
Quote
myrgorod_nata
Выписала 21.01.2015 г. нн покупателю с неверным адресом, зарегистрировала в ЕРНН. Покупатель обнаружил ошибку и попросил заменить. Сделала к ней Дод.2 (корректрировку), отправила покупателю, он ее зарегистрировал. Хочу выписать новую налоговую накладную датой первого события- 21.01.2015, но у меня уже были после этого числа зарегистрированные налоговые накладные, то есть, нарушается нумерация налоговых накладных в хронологическом порядке. Чем это чревато?

Тут вопрос к правильности ваших действий. Какую причину указали в корректировке и какими документами вы подтверждаете свои действия коррегируя неправильную НН? Для исправления ошибки инструмент пока в проекте, читал что в новой форме НН будет поле типа "исправление ошибки", при этом условия таковы, что нельзя исправлять номер, дату и сумму НН. Типа заново регестрируется одна и таже НН.
Quote
myrgorod_nata
Выписала 21.01.2015 г. нн покупателю с неверным адресом, зарегистрировала в ЕРНН. Покупатель обнаружил ошибку и попросил заменить. Сделала к ней Дод.2 (корректрировку), отправила покупателю, он ее зарегистрировал. Хочу выписать новую налоговую накладную датой первого события- 21.01.2015, но у меня уже были после этого числа зарегистрированные налоговые накладные, то есть, нарушается нумерация налоговых накладных в хронологическом порядке. Чем это чревато?
ничем, сквозной нумерации уже нет
корректировка на основании новой ст 192.1 - исправление ошибки (неверное местонахождение)
Quote
KANN
Quote
Ляля - Оля
Quote
tiba
налоговая не пропускает опоздавшие н/н...почему-то
ну не знаю, у меня поставщик просрочил, я в ЕРНН ее вижу.

Смог зарегестрировать после 15 дней с момента выписки?
судя по датам - да. НН от 09/01, зарегина 26/01

======================================================================
Все вышеуказанное строго мое ИМХО!
Причиной корректировки можно считать отклонение этой нн покупателем в электронной форме после ее регистрации в ЕРНН? В самойкорректировке так и указала причину- неверные реквизиты покупателя. Может, с учетом тестового режима в январе и не будет ошибкой. А покупатель получает право на НК по новой нн от той же даты, но под другим номером.
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Вибачте, тільки зареєстровані користувачі можуть писати в цьому форумі.

Авторизуватись



Повідомлення, розміщені на форумах ДК-порталу, відображають лише особисту позицію авторів повідомлень.
Адміністрація форумів не несе відповідальності за їх зміст.

© 2023 "Дебет-Кредит", український бухгалтерський портал, web_dk [ @ ] gc.com.ua





0.00031500000000007