Головна порталу Дт-Кт  
Головна ДКНовиниПублікації ДКПередплатаДовідникиБланки, формиКонсультаціїДокументи


Розширений пошук по форуму :: по порталу

Касова дісциплина

Відправлено користувачем GLORIA777 
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Сторінка 1 з 2    Сторінки: 12Наступна
Доброго дня, шановні. Перевірте, чи правильно я роблю при веденні касової книги. Наприклад:
ліміт каси 5000
01.07.16
залишок в касі на початок дня 1000
торгова виручка 6000
залишок на кінець дня 7000

02.07.16
залишок в касі на початок дня 7000
виторг в банк 7000
торгова виручка 6000
залишок на кінець дня 6000
Робила так по положенню 637:
5.9. Готівкові кошти не вважаються понадлімітними в день їх
надходження, якщо вони були здані в сумі, що перевищує
встановлений ліміт каси, до обслуговуючих банків не пізніше
наступного робочого дня банку або були видані для використання
підприємством відповідно до законодавства (без попереднього
здавання їх до банку і одночасного отримання з каси банку на
зазначені потреби) наступного дня на потреби, які пов'язані з
діяльністю підприємства.

Але ось продивлялась статті і знайшла http://dtkt.com.ua/show/1cid0937.html в п.5
Коли кошти вважаються понадлімітними?

Згідно з п. 5.10, готівкові кошти не вважаються понадлімітними у день їх надходження, якщо їх здали у сумі, що перевищує встановлений ліміт каси, до обслуговуючих банків не пізніше наступного робочого дня банку (протягом операційного часу його роботи) або підприємство використало їх (без попереднього здавання до банку й одночасного отримання з каси банку на зазначені потреби) наступного дня на господарські потреби.

Термін «не пізніше наступного робочого дня» означає, що підприємство зобов’язане здати понадлімітні кошти наприкінці робочого дня, коли вони надійшли до каси.


Щось я це прочитала та мені стало погано
Вы просто не понимаете, что такое лимит кассы.
Понадлімітні гроші в касі на кінець 01.07 в мене 2000, але ж я їх сдала вранці 02.07. Чи вірно я роблю?


мдя....правильно вам плохо...
перелимита на 3т уже заработали только на этих 2х примерах

у вас в кошельке лимит 100 гривен, на конец дня все что больше - должно быть сдано мужу, бо надает по попе.

"Термін «не пізніше наступного робочого дня» означає, що підприємство зобов’язане здати понадлімітні кошти наприкінці робочого дня, коли вони надійшли до каси"
Что-то логики я здесь не вижу.Наступного робочого дня это именно завтра,а не сегодня.Т.е. деньги пришедшие в кассу вчера могут быть сданы в банк сегодня с учетом лимита кассы..Но в вашем примере на 01.07 был остаток в кассе 1000,но вы его не сдали в банк 01.07.А это и есть превышение лимита.Вы ведь эти деньги оприходовали в кассу 30.06 или раньше и не сдали в банк на следующий день?Если бы у вас не было выручки 01.07,то эту тысячу можно было оставить в кассе.Она была бы в пределах лимита.Но поскольку вы оприходовали 01.07 6000,то вчерашнюю тысячу нужно было сдать в банк.
Ну а як же
5.9. Готівкові кошти не вважаються понадлімітними в день їх
надходження, якщо вони були здані в сумі, що перевищує
встановлений ліміт каси, до обслуговуючих банків не пізніше
наступного робочого дня банку або були видані для використання
підприємством відповідно до законодавства (без попереднього
здавання їх до банку і одночасного отримання з каси банку на
зазначені потреби) наступного дня на потреби, які пов'язані з
діяльністю підприємства.
Quote
Ветка
мдя....правильно вам плохо...
перелимита на 3т уже заработали только на этих 2х примерах

у вас в кошельке лимит 100 гривен, на конец дня все что больше - должно быть сдано мужу, бо надает по попе.
Воооот !
Ключевые слова - " на конец дня " !!! А не на следующий день.
GLORIA777, говоря по-простому, лимит кассы - это та сумма денег, которая имеет право заночевать в сейфе предприятия.
В Вашем примере 01.07 остаток на конец дня 7000, а лимит = 5000. Вот Вам перелимит 2000. Эти 2000 (или больше ) нужно было сдать в банк 01.07 вечерней кассой.
Quote
olgau
"Термін «не пізніше наступного робочого дня» означає, що підприємство зобов’язане здати понадлімітні кошти наприкінці робочого дня, коли вони надійшли до каси"
Что-то логики я здесь не вижу.Наступного робочого дня это именно завтра,а не сегодня.Т.е. деньги пришедшие в кассу вчера могут быть сданы в банк сегодня с учетом лимита кассы..Но в вашем примере на 01.07 был остаток в кассе 1000,но вы его не сдали в банк 01.07.А это и есть превышение лимита.Вы ведь эти деньги оприходовали в кассу 30.06 или раньше и не сдали в банк на следующий день?Если бы у вас не было выручки 01.07,то эту тысячу можно было оставить в кассе.Она была бы в пределах лимита.Но поскольку вы оприходовали 01.07 6000,то вчерашнюю тысячу нужно было сдать в банк.

Но в вашем примере на 01.07 был остаток в кассе 1000,но вы его не сдали в банк 01.07.А это и есть превышение лимита.


Ліміт 5000, а залишок на вечір 30.06 - 1000. Який переліміт. Щось я заплуталась. Якщо можна поясніть будь ласка "на пальцях" Я вибачаюсь але треба розібратися.
Когда средства считаются сверхлимитными?

Согласно п. 5.10, наличные средства не считаются сверхлимитными в день их поступления, если они сданы в сумме, превышающей установленный лимит кассы, в обслуживающие банки не позже следующего рабочего дня банка (в течение операционного времени его работы) или использованы предприятием (без предварительной сдачи в банк и одновременного получения из банка на указанные цели) на следующий день на хозяйственные нужды.

Срок «не позже следующего рабочего дня» означает, что предприятие обязано сдать сверхлимитные средства в конце рабочего дня, когда они поступили в кассу. Если же средства приняты в вечерние часы или в населенном пункте, где нет учреждения банка или почтовой связи, то следует обратиться в учреждения банка об установлении сроков сдачи наличной выручки, которые будут определяться следующим образом:

единственное спасение это либо доказать, что деньги зашли ПОСЛЕ окончания опердня ну или игруть с выдачами

А можно действительно объяснить на пальцах? Например лимит 5000.На начало дня остаток ноль.В течение дня в кассу поступило 6000 наличных, осталось в кассе и сданы на следующий день в банк.Будет ли здесь превышение лимита?
да, потому что сдать надо НЕ ПОЗЖЕ след дня...ну дебильная формулировка!!!! ну что сделать...
на конец дня по кассе остаток в пределах лимита, все остальное лирика

Quote
Ветка
единственное спасение это либо доказать, что деньги зашли ПОСЛЕ окончания опердня ну или игруть с выдачами
Если предприятие работает типа до 22.00 или позже, то можно ещё так выкрутить:
В бланке актуального рассчёта лимита кассы нписать, что выручка сдаётся на следующий день после поступления, но сослаться на Договор с банком.
Естественно, в Договоре с банком этот нюанс нужно оговорить, ну хоть допкой.
Играть с выдачами - чревато...sad smiley Я на заре своей деятельности так игралась, пока не пришла проверка и прямым текстом мне сказали Вы прекращайте эти ваши фокусы с подотчётными суммами, вот это туда-сюда-обратно - прекращайте.Мы и так видим, что вы от перелимита бегаете.>grinning smiley<
подотчет тудасюда прошлый векsmiling bouncing smiley возвратная финпомощь наше все и сроки как в договоре пропишешь drinking smileygrinning smiley

А зачем вообще такая формулировка "наличные средства не считаются сверхлимитными в день их поступления"?Если предприятие обязано каждый день оставить в кассе остаток в пределах лимита,то откуда у него возьмутся те самые сверхлимитные средства в день поступления?
слушайте, чем они думали когда писали я не знаю...а как жухают за перелимит знаю не по наслышке..
берут кассу и тупо смотрят остаток, сверяя с лимитом.

Quote
Ветка
подотчет тудасюда прошлый векsmiling bouncing smiley возвратная финпомощь наше все и сроки как в договоре пропишешь drinking smileygrinning smiley
Говорю же ж - НА ЗАРЕ ДЕЯТЕЛЬНОСТИ !!!
Эта заря давнееееенько была....тогда про финпомощь и не думали...smiling smiley
Quote
Ветка
слушайте, чем они думали когда писали я не знаю...а как жухают за перелимит знаю не по наслышке..
берут кассу и тупо смотрят остаток, сверяя с лимитом.
Так и есть!
ну не знаю)))) заря знач у нас разная была...у меня в 95 паровозами ходило

Не знаю,за что там налоговая штрафует.Но есть закон и в нем четко написано,что не считается сверхлимитной выручкой.И тут можно отстаивать свои права.

До речі, якщо підприємство влетіло з понадлімітною готівкою (не встановлювало ліміт і здало до банку зайву готівку наступного робочого дня банку, а фіскали трактують це як порушення і шиють штраф) можна захищатися наступними аргументами. По-перше, послатися на Лист НБУ від 22.06.2006 p. N 11-113/2351-6538 (аналогічна відповідь у листі НБУ від 13.04.2005 p. N 11-113/1228-3747):
"… По другому питанню.
Згідно зі статтею 3 Указу Президента України від 12.06.95 р. N 436/95 "Про застосування штрафних санкцій за порушення норм з регулювання обігу готівки" контроль за додержанням підприємствами норм з регулювання обігу готівки в національній валюті віднесено до компетенції відповідних контролюючих органів (органи державної податкової служби, державної контрольно-ревізійної служби тощо).
Відповідно до пункту 5.9 Положення, якщо підприємством ліміт залишку готівки в касі не встановлено (незалежно від причин такого невстановлення), то ліміт такої каси вважається нульовим і готівка, що перебуває в касі підприємства на кінець робочого дня, має в повній сумі здаватися до банку.
При цьому у пункті 5.10 Положення зазначено, що готівкові кошти не вважаються понадлімітними в день їх надходження до каси, якщо вони були здані в сумі, яка перевищує встановлений ліміт каси, до обслуговуючого банку не пізніше наступного робочого дня банку. Отже, у випадку, наведеному в листі, здавання заминку готівкових коштів до установи банку на наступний день не є порушенням касової дисципліни."
Як бачимо, НБУ читає Положення N 637 не буквально, а по суті, і не бачить тут порушення.
По-друге, на наш погляд, логіка п. 5.8 і п. 5.9 Положення зовсім інша. В п. 5.8 всього-навсього наведено правило, як рахувати понадлімітні кошти, якщо ліміту взагалі немає. П. 5.8 уточнює, що в такому разі ліміт прирівнюється до 0 грн. Тобто, вся готівка в касі буде понадлімітною. На відміну від ситуації, коли ліміт встановлено – понадлімітною є не вся "зайва" готівка, а тільки та її частина, яка перевищує встановлений ліміт. Причому як далі сказано в п. 5.8 Положення така "зайва" готівка вважається понадлімітною, якщо вона "…не здана підприємством відповідно до вимог цього Положення". А відповідно "до вимог цього Положення" - це не пізніше наступного робочого дня банку.

"Бухгалтерія від Олександра Золотухіна" у "Живому журналі":
Всім дякую за відповіді !!!!!!
Перероблю на підзвітні. В слід цього ще запитання - чи потрібно на повернення невикористаних коштів авансові?
Считаю, если сдана на следующий день в банк или выдана из кассы на другие нужды, то не сверхлимит.

Выдержка из НиБУ:
Кроме того, не считают сверхлимитными наличные в день их поступления, если они:

— были сданы в банк в сумме, которая превышает установленный лимит кассы, не позднее следующего рабочего дня банка;

— были выданы на следующий день на цели, связанные с деятельностью предприятия (без предварительной сдачи в банк и одновременного получения из кассы банка);

— поступили в кассу предприятия в выходные и праздничные дни и были сданы в банк в сумме, превышающей установленный лимит кассы, на следующий рабочий день банка и предприятия или выданы на следующий рабочий день на цели, связанные с деятельностью предприятия;

— сданы в банк через инкассаторов после операционного времени работы банка. То есть средства, которые были сданы в банк через инкассаторов после операционного времени работы банка, не считаются сверхлимитными в этот день. Подтверждать сдачу наличных инкассаторам должна оформленная надлежащим образом копия сопроводительной ведомости к сумке с наличностью (см. письмо НБУ от 26.09.2005 г. № 11-113/3262-9602).

Обратите внимание на следующий нюанс. Как указывает п. 4.4 Методрекомендаций № 210, наличные, которые превысили установленный лимит кассы в день их поступления в кассу, не считаются сверхлимитными, если сданы в учреждения банка на следующий рабочий день банка даже в сумме меньшей, чем та, которая превысила лимит кассы в предыдущий день. Но это при условии использования предприятием остатка средств (превысившего лимит) на нужды, связанные с его деятельностью.
Quote
GLORIA777
Всім дякую за відповіді !!!!!!
Перероблю на підзвітні. В слід цього ще запитання - чи потрібно на повернення невикористаних коштів авансові?
Ні не потрібно.У тому авансовому звіті,де показували видачу підзвіт і відображений залишок невитрачених коштів,вписуєте дату та номер платіжного документа на повернення коштів.
А ви видайте ті 2000 під звіт. І на наступний день поверніть. І не буде переліміту.
Ось я все це перечитую (порядки. закони, статті) і мене розпирає - це ж як треба вміти написати, щоб людина голову ломала як це зрозуміти, а скориставшись цим, ще й доказувати, що Вона " НЕ СЛОН"
Quote
GLORIA777
Ось я все це перечитую (порядки. закони, статті) і мене розпирає - це ж як треба вміти написати, щоб людина голову ломала як це зрозуміти, а скориставшись цим, ще й доказувати, що Вона " НЕ СЛОН"
Так у нас всі закони так пишуться, щоб була можливість податковій штрафувати.
Quote
ксенья
Считаю, если сдана на следующий день в банк или выдана из кассы на другие нужды, то не сверхлимит.

.

Согласна с Ксеньей, это подтверждается и судебной практикой

[www.reyestr.court.gov.ua]

Відповідно до п. 5.10 Положення №637, готівкові кошти не вважаються понадлімітними в день їх надходження, якщо вони були здані в сумі, що перевищує встановлений ліміт каси, до обслуговуючих банків не пізніше наступного робочого дня банку або були видані для використання підприємством відповідно до законодавства (без попереднього здавання їх до банку і одночасного отримання з каси банку на зазначені потреби) наступного дня на потреби, які пов'язані з діяльністю підприємства.

Не вважаються понадлімітними в день їх надходження і ті готівкові кошти, що надійшли до кас підприємств у вихідні та святкові дні та були здані в сумі, що перевищує встановлений ліміт каси, до обслуговуючих банків наступного робочого дня банку та підприємства або були видані для використання підприємством відповідно до законодавства (без попереднього здавання їх до банку і одночасного отримання з каси банку на зазначені потреби) наступного робочого дня на потреби, які пов'язані з діяльністю підприємства.

Як вбачається з матеріалів справи, протягом дня 11.03.2008 до каси надійшли готівкові кошти у сумі 188925,82 грн. Цю суму готівкових коштів підприємство мало право здати до банку ще протягом 12.03.2008, тобто не пізніше наступного дня.

Відповідно до п. 5.10 Положення №637 готівкові кошти у сумі 188925,82 грн., які були в касі підприємства 11.03.2008, не вважаються понадлімітними.

Відповідно до абз. 2, п. 7.23 Положення №637 готівкові кошти, що не вважаються понадлімітними відповідно до пункту 5.10 цього Положення, для розрахунку понадлімітних залишків готівки в касі не беруться.

Крім того, 12.03.2008 до банку були здані кошти у сумі 43960,00 грн. Залишок коштів позивач використовував відповідно до законодавства, а саме на виплату заробітної плати працівникам підприємства. Цей факт підтверджується платіжною відомістю №ФВ-0000229.



ліміт каси 5000

01.07.16
залишок в касі на початок дня 1000 (это можно оставить в кассе, т.к это в пределах лимита 500 тыс)
торгова виручка 6000
залишок на кінець дня 7000 (2000 - это сумма сверх лимита, они могут быть сданы на след день///не вважаються понадлімітними в день їх надходження, якщо вони були здані в сумі, що перевищує встановлений ліміт каси, до обслуговуючих банків не пізніше наступного робочого дня банку/////// и они сданы)

02.07.16
залишок в касі на початок дня 7000
виторг в банк 7000
торгова виручка 6000
залишок на кінець дня 6000 (5000 в пределах лимита, 1000 превышение - можно оставлять, как выручку за этот день, сдается на след день)


Нарушений нет, ИМХО
ну а как быть если к примеру у меня лимит 2000 грн, наторговали 3000, смена закончилась в 22.00, то я эти 3000 сдаю только утром в банк!
2000 входит в лимит из 3000, а 1000 - сверхлимитной не считается, поскольку пойдет в банк на след день
Re: Касова дісциплина
Quote
GLORIA777
Всім дякую за відповіді !!!!!!
Перероблю на підзвітні. В слід цього ще запитання - чи потрібно на повернення невикористаних коштів авансові?
Вы что,ничего не нужно переделывать, много лет в торговле-общепите, выручка за сегодня в банк сдается завтра ВСЕГДА, нет никакого перелимита.
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Сторінка 1 з 2    Сторінки: 12Наступна
Вибачте, тільки зареєстровані користувачі можуть писати в цьому форумі.

Авторизуватись



Повідомлення, розміщені на форумах ДК-порталу, відображають лише особисту позицію авторів повідомлень.
Адміністрація форумів не несе відповідальності за їх зміст.

© 2023 "Дебет-Кредит", український бухгалтерський портал, web_dk [ @ ] gc.com.ua





0.00043