Головна порталу Дт-Кт  
Головна ДКНовиниПублікації ДКПередплатаДовідникиБланки, формиКонсультаціїДокументи


Розширений пошук по форуму

Импорт без ввоза, экспорт без вывоза

Відправлено користувачем JuliaPlaksyuk 
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Подскажите, кто на практике сталкивался с таким видом операций? Заключаю контракты (на покупку с не резидентом и на продажу с не резидентом), прописываю сроки, что поставка/приобретение товара за пределами территории Украины. Указываю грузоотправителя (в моем случае это мой поставщик) и грузополучателя (это мой покупатель). Как банк закрывает такие операции? Достаточно ли ему контракты, СRМ о доставке, оплата от покупателя на мой р/с. Есть опасения, что банк не даст купить валюту и перечислить ее поставщику....
А если задачу усложнить, мой покупатель резидент и платит мне гривну, а вот в контракте с ним у меня прописано, что я делаю поставку ЕГО покупателю не резиденту.

Буду благодарна за Ваши мысли.
необходимо оформить акты прием-передачи товара
от поставщика Вам и от Вас покупателю, место передачи товара - там где оно передано согласно контрактов и СМР
эти акты закрывают валютный контроль


В критической ситуации вы не подниметесь до уровня своих ожиданий, а упадете до уровня своей подготовки (с)
Дивіться пост КМУ №1392 від 05.12.2007, п.3.6, 5.5 Пост НБУ 136 від 24.03.1999, п.10 Додатку 1 Пост НБУ 369 від 15.08.2016
Щодо останнього питання - поясніть будь ласка.


Импорт/экспорт без ввоза/вывоза не облагается НДС. А если мне деньги зайдут от моего резидента покупателя - гривна? Тоже не будет НО на основании того, что поставка товара за территорией Украины? Для меня "стремная" операция, не будет расценено налоговой, как уклонение от налогов?
Спасибо за ответ.
Quote
Vladik
Дивіться пост КМУ №1392 від 05.12.2007, п.3.6, 5.5 Пост НБУ 136 від 24.03.1999, п.10 Додатку 1 Пост НБУ 369 від 15.08.2016
Щодо останнього питання - поясніть будь ласка.

Компания А - мой поставщик нерезидент
Компания В - я
Компания С - мой покупатель резидент
Компания Д - покупатель моего покупателя (нерезидент)
Согласно контракта между В и С поставка товара происходит с пункта компании А в пункт компании Д без ввоза/вывоза территории Украины. По этой схеме работы, какие налоговые риски есть?
Юля, если выписываете Бухгалтерию, то в № 25 за этот год была хорошая статья по этой теме. Импорт без ввоза, экспорт без вывоза: особенности организации и учета Опубликовано в БУХГАЛТЕРИИ № 25 (1220) от 20 ИЮНЯ 2016 года

Если нет Бухгалтерии, пиши, отсканирую для тебя.

****************************************************************************
Я девушка творческая. Хочу - творю. Хочу - вытворяю.
Стосовно податків, на жаль, не можу нічого сказати. Але тут інше питання - чи зможе Ваш обслуговуючий банк взагалі кваліфікувати цю операцію, як імпорт без уввезення.
Як пише постКМУ 1392 та пост НБУ 136,
"...Банк знімає з контролю операцію резидента в разі імпорту товару без його ввезення на територію України виключно за наявності однієї з таких умов:
зарахування виручки, одержаної від нерезидента, на рахунок резидента в уповноваженому банку в разі продажу нерезиденту товару за межами України;
подання документів, що підтверджують використання резидентом товару за межами України на підставі договорів (контрактів, угод), інших форм документів, що застосовуються в міжнародній практиці та можуть уважатися договором."

Перша умова взагалі не Ваш варіант - Ви продаєте товар резиденту.
Друга умова під питанням - чи можливо вважати продаж товару резиденту "використанням товару за межами України". У мене великі сумніви щодо цього.

"Здійснення контролю за експортною операцією, за якою продукція, що була придбана резидентом за імпортним договором без її ввезення на митну територію України, перепродається нерезиденту, покладається на той банк, через який проводилась оплата зазначеного імпортного договору. Контроль за такою експортною операцією банк здійснює відповідно до вимог цієї Інструкції. "

Як бачите, присутність іншого резидента не передбачено ПостНБУ136. НБУ взагалі не розглядає можливість продажу товару резидентові при здійснення операції з імпорту товару без увезення.
Саме тому, на виконання вимог постНБУ 369 від 15.08.16 (індикатор 3.3), Вам необхідно буде довести Вашому обслуговуючому банку "економічну доцільність (сенс) такої операції" та іншу інформацію. Тільки після прийняття банком позитивного рішення (маю великі сумніви щодо цього) Ви зможете купити/перерахувати ін.валюту на користь нерезидента.
Vladik дякую Вам. Буду радитись з банком і юристами, але також думаю, що по другому варіанту не реально провести. Тільки за умови продажу товару покупцю нерезиденту напряму.
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Вибачте, тільки зареєстровані користувачі можуть писати в цьому форумі.

Авторизуватись



Повідомлення, розміщені на форумах ДК-порталу, відображають лише особисту позицію авторів повідомлень.
Адміністрація форумів не несе відповідальності за їх зміст.

© 2023 "Дебет-Кредит", український бухгалтерський портал, web_dk [ @ ] gc.com.ua





0.000418