Головна порталу Дт-Кт  
Головна ДКНовиниПублікації ДКПередплатаДовідникиБланки, формиКонсультаціїДокументи


Розширений пошук по форуму :: по порталу

курсовая разница

Відправлено користувачем Elka2003 
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
курсовая разница
Подскажите, пожалуйста, если у нас висит долг валютный перед поставщиками, курс евро вырос с начала года на конец года, я могу эту курсовую разницу включить в .расходы в отчете по прибыли?
А куда же ее еще включать.
да просто эти расходы какие-то совсем виртуальные. а прибыль существенно уменьшают. Руководство говорит, может надо перепроверить, тк. в одних странах эти курсовые разницы не включают в отчет по прибыли. Спросила консультантов дебет-кредита, и не поняла их ответ))). Туплю чтось совсем(


Зза умовами запитання у підприємства на 01.01.2016 р. в обліку є кредиторська заборгованість з іноземним постачальником (сальдо Кт 632 на суму 50 тис євро).
Відповідно до П(С)БО 21 статті балансу про зобов'язання, які будуть сплачені у фіксованій (або визначеній) сумі грошей є монетарними статтями балансу.
Згідно п. 8 П(С)БО 21 визначення курсових різниць за монетарними статтями в іноземній валюті проводиться на дату балансу, а також на дату здійснення господарської операції в її межах або за всією статтею (відповідно до облікової політики). Для визначення курсових різниць на дату балансу застосовується валютний курс на кінець дня дати балансу. Датою балансу, є дата, на яку складений баланс підприємства. Звичайно датою балансу є кінець останнього дня звітного періоду: 31.03, 30.06, 30.09 та 31.12.
Курсові різниці від перерахунку монетарних статей про операційну діяльність відображаються в бухобліку у складі інших операційних доходів (позитивні на субрахунку 714) та у складі інших операційних витрат (від’ємні на субрахунку 945). Відображати такі суми протягом року потрібно у складі витрат та доходів окремо. Більше того, якщо підприємство складає фінансову звітність відповідно до НП(С)БО 1 воно у примітках до фінансової звітності наводить суму курсових різниць, що включена до складу доходів і витрат протягом звітного періоду.
Об'єктом оподаткування податком на прибуток є прибуток визначений у фінансовій звітності підприємства відповідно до П(С)БО (рядок 2290 Звіту про фінансові результати) скоригований на податкові різниці, якщо підприємство зобов’язано або прийняло рішення визначати різниці. Але за курсовими різницями наразі не встановлено у розділі ІІІ ПКУ податкової різниці.
Отже, фінансовий результат до оподаткування (прибуток або збиток), визначений у фінансовій звітності відповідно до бухобліку (+, -) відображається у рядку 02 декларації з прибутку і є об'єктом оподаткування (скоригований на різниці) у рядку 03 декларації. Від’ємні курсові різниці (Дт 945) є складовою витрат в бухобліку і на таку суму фінрезультат не коригується.
т.е. вроде как бы включать, да. ? Ну просто такие расходы вылазят)). А я то не покупаю валюту, просто валютный долг висит и все.
Вообще надо перечитать податковый кодекс и не заваливать вопросами всех_)))
А чего виртуальные расходы? Вы же в гривнах стали должны больше. Когда купите валютупод этот долг, и почувствуете в реальных деньгах эти расходы. А в учете они вот так вот отображают реальное финансовое состояние
так я де не покупаю валюту для оплаты долга сейчас, если бы купила и заплатила долг, то понятно. А так. Одним махом в расходы поставлю себе десятки тысяч. Раньше в принципе так и делала, а теперь мнительная стала, вдруг уже по -новому нельзя)
Это раньше не принимали деку по прибыли с минусом, требовали выдерживать налоговую нагрузку, а сейчас всё по б/у. На прошлой работе к/р по кредиту в валюте огромные расходы дала, так гл.бух тоже волновалась как в ГНИ это показать - показала как есть - всё ок.
Quote
Elka2003
т.е. вроде как бы включать, да. ? Ну просто такие расходы вылазят)). А я то не покупаю валюту, просто валютный долг висит и все.

Обязательно включать! "Курсові різниці від перерахунку монетарних статей про операційну діяльність відображаються в бухобліку у складі інших операційних доходів (позитивні на субрахунку 714) та у складі інших операційних витрат (від’ємні на субрахунку 945). "
Не пересчитав на курс 31.12, а сейчас он все время растет, значит 714 - уменьшен, Вы сознательно уменьшаете доходную часть Деки по прибыли р. 1 !!! Т.е. прячете доход! Не правильно заполните Деку. Сплошные нарушения - налоговики накажут!
Очему же вы не чувствуете этого убытка. Экономически то он есть
доходная часть деки по прибыли до лампочки
ни на что не влияет
только на админку за неправильное ведение
но это и так влепят


В критической ситуации вы не подниметесь до уровня своих ожиданий, а упадете до уровня своей подготовки (с)
Quote
Р.В.
доходная часть деки по прибыли до лампочки
ни на что не влияет
только на админку за неправильное ведение
но это и так влепят

В заполнении Деки - да это понятно, что до лампочки!

НОООООО!

р. 2 Деки берется из финреза! и он напрямую зависит от суммы дохода, а тут уже чистое "приховання", и все вытекающие последствия!
Підприємство юр. особа на єдиному податку надає послуги розрахунки в валюті.На валютному рахунку залишок в валюті При нарахуванні єдиного податку чи потрібно враховувати курсову різницю?
Quote
dtnthjr
Підприємство юр. особа на єдиному податку надає послуги розрахунки в валюті.На валютному рахунку залишок в валюті При нарахуванні єдиного податку чи потрібно враховувати курсову різницю?

Так, потрібно!

В тім то і різниця між податком на прибуток і єдиним податком, ті хто сплачує прибуток беруть собі в облік і + і - , а єдинники повинні брати тільки +, а от - йде тільки по бух.обліку, а у податковому взагалі не показується. Багато було роз'яснень, пошукайте в інеті, якщо вагаєтесь.
Доброго дня! Допоможіть, будьласка, можливо у когось є стаття Дт-Кт "Наслідки сплати комісії банку-нерезиденту при отриманні експортної виручки" від 31.03.2017 повністю, або інші статті по комісії, як саме проводити в обліку, дякую
Доброго дня, прошу поради. Валюта від постачальника надійшла 27.07 та списалося 50% обов'язкового продажу. 28.07 гривні поступили на рахунок. Яким днем рахувати списання 50% 27 чи 28 по курсу НБУ? відповідно яким днем в 1С формувати заявку на купівлю-продаж валюти та покупку-продаж валюти?
Re: курсовая разница
тем днем, когда у Вас выписка банка


В критической ситуации вы не подниметесь до уровня своих ожиданий, а упадете до уровня своей подготовки (с)
тобто, тоді коли поступає на гривневий рахунок?
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Вибачте, тільки зареєстровані користувачі можуть писати в цьому форумі.

Авторизуватись



Повідомлення, розміщені на форумах ДК-порталу, відображають лише особисту позицію авторів повідомлень.
Адміністрація форумів не несе відповідальності за їх зміст.

© 2023 "Дебет-Кредит", український бухгалтерський портал, web_dk [ @ ] gc.com.ua





0.000444