Головна порталу Дт-Кт  
Головна ДКНовиниПублікації ДКПередплатаДовідникиБланки, формиКонсультаціїДокументи


Розширений пошук по форуму :: по порталу

Коды услуг вналоговых накладных ТЕО

Відправлено користувачем Котик-марамотик 
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Подскажите пожалуйста Экспедиторы, которые выделяют вознаграждение и перевыставляют все услуги входящие .
Какие коды услуг вы применяете на входящие услуги, при выставлении счетов и отражении в налоговых накладных своим Заказчикам, если например: Перевалка грузов, подключение к электроэнергии, изготовление коносамента нам предоставляют морские перевозчики(линии или агенты) и на все свои услуги ставят код 52.29, а если проанализировать, то под эту услугу подходит код 52.24.
Взятие порожнего контейнера в порту, порт ставит код 52.24, а например другой поставщик у которого мы приобрели эту услугу ставит код услуги 52.29, т.к. это его КВЭД.
Помогите разобраться у кого какие соображения или справки из ТПП по этому поводу уже есть.
Буду благодарна.
Начну с конца - ТПП может Вам помочь только с кодами по УКТ ЗЕД, по услугам - советуют обращаться в Минэкономики,которое вряд ли вообще этим когда-либо занималось.
А вот по первой части - может Вам будет полезно :

"Предоставляем транспортно-экспедиторские услуги. Под каким кодом перевыставлять услуги сторонних организаций?
На вознаграждение экспедитора следует применять код, предусмотренный для транспортно-экспедиторских услуг (52.29), а для тех услуг, которые вы покупаете у сторонних организаций для заказчика, — код, указанный ими по «входящим» НН. Например, предоставляются транспортно-экспедиторские услуги по перевозке груза Харьков-Киев. Тогда в НН отдельно укажем:
— «Послуги з перевезення вантажу...» — код 49.41;
— «Послуги експедитора» — код 52.29 "
Quote
tiger1
Начну с конца - ТПП может Вам помочь только с кодами по УКТ ЗЕД, по услугам - советуют обращаться в Минэкономики,которое вряд ли вообще этим когда-либо занималось.
А вот по первой части - может Вам будет полезно :

"Предоставляем транспортно-экспедиторские услуги. Под каким кодом перевыставлять услуги сторонних организаций?
На вознаграждение экспедитора следует применять код, предусмотренный для транспортно-экспедиторских услуг (52.29), а для тех услуг, которые вы покупаете у сторонних организаций для заказчика, — код, указанный ими по «входящим» НН. Например, предоставляются транспортно-экспедиторские услуги по перевозке груза Харьков-Киев. Тогда в НН отдельно укажем:
— «Послуги з перевезення вантажу...» — код 49.41;
— «Послуги експедитора» — код 52.29 "

а где вы нашли такую информацию?


Это рекомендация по законам логики, я тоже собиралась так делать и первая же зарегистрированная налоговая вызвала бурный протест покупателя, который настаивал на проставлении кода 52,29 по всем услугам и своим и чужим /перевыставленным. Якобы на основании условий Договора поручения и отсутствия у нас КВЕДов на чужие услуги, а под чужими КВЕДАМи якобы прямая угроза блокирования НН. Пришлось пойти на встречу и проставлять свой код . Регистрируется до сих пор без проблем, но полной уверенности в правильности нет. А недавно и сам настойчивый партнёр уже снова обратился с просьбой всё таки разобраться и возможно проставлять таки коды правильно, вот только вразумительных ссылок на заслуживающие доверия источники нет. Что у вас на сегодня по этому поводу? К чему пришли?
я перевыставляю по входящим -регистрируются нормально
ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ ДФС У М. КИЄВІ
ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

від 13.06.2017 р. N 604/ІПК/10/26-15-12-01-18

Відповідно до Закону України від 01.07.2004 N 1955-IV "Про транспортно-експедиторську діяльність" (далі - Закон N 1955-IV) транспортно-експедиторська діяльність визначена, як підприємницька діяльність із надання транспортно-експедиторських послуг з організації та забезпечення перевезень експортних, імпортних, транзитних або інших вантажів.

Експедитор (транспортний експедитор) - суб'єкт господарювання, який за дорученням клієнта та за його рахунок виконує або організовує виконання транспортно-експедиторських послуг, визначених договором транспортного експедирування.

Перевізник - юридична або фізична особа, яка взяла на себе зобов'язання і відповідальність за договором перевезення вантажу за доставку до місця призначення довіреного їй вантажу, перевезення вантажів та їх видачу (передачу) вантажоодержувачу або іншій особі, зазначеній у документі, що регулює відносини між експедитором та перевізником.

Учасники транспортно-експедиторської діяльності - клієнти, перевізники, експедитори, транспортні агенти, порти, залізничні станції, об'єднання та спеціалізовані підприємства залізничного, авіаційного, автомобільного, річкового та морського транспорту, митні брокери та інші особи, що виконують роботи (надають послуги) при перевезенні вантажів.

За договором транспортного експедирування одна сторона (експедитор) зобов'язується за плату і за рахунок другої сторони (клієнта) виконати або організувати виконання визначених договором послуг, пов'язаних з перевезенням вантажу.

Порядок оподаткування податком на додану вартість операцій з постачання послуг у сфері транспортно-експедиторської діяльності роз'яснено в Узагальнюючій податковій консультації щодо порядку оподаткування податком на додану вартість транспортно-експедиторської діяльності, затвердженій наказом ДПС України від 06.07.2012 N 610 (Наказ N 610).

Зокрема, при отриманні коштів від замовника чи за датою оформлення документів, що підтверджують факт здійснення перевезення для замовника, залежно від того, яка з цих подій відбулася раніше, у експедитора виникає податкове зобов'язання з ПДВ на суму перевезення та на суму наданих такому замовнику експедиторських послуг (дане правило діє і у випадку, коли експедитор сам надає послуги з перевезення, і у випадку, коли експедитор залучає перевізника - платника ПДВ). Експедитор на дату виникнення податкових зобов'язань виписує податкову накладну (Наказ N 1307) замовнику перевезення, в якій окремими рядками відображає вартість експедиторських послуг та вартість послуг з перевезення.

Разом з тим, законом України N 1797-VIII "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні" (Закон N 1797-VIII) підпункт "і" пункту 201.1 статті 201 Кодексу викладено в новій редакції, відповідно до якої з 1 січня 2017 року при складанні податкової накладної (Наказ N 1307) запроваджується заповнення коду товару згідно з УКТ ЗЕД (Тарифи N 584-VII), для послуг - коду послуги згідно з Державним класифікатором продукції та послуг.

Відповідно до пункту 201.1 статті 201 Кодексу на дату виникнення податкових зобов'язань платник податку зобов'язаний скласти податкову накладну (Наказ N 1307) в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних у встановлений Податковим кодексом термін.

У податковій накладній (Наказ N 1307) зазначаються в окремих рядках такі обов'язкові реквізити, зокрема:

- опис (номенклатура) товарів/послуг та їх кількість, обсяг.

У графі 2 зазначаються повне найменування товару/послуги, а також найменування окремих частин товару, що поставлені. Кількість найменувань поставлених товарів/послуг у одній податковій накладній (Наказ N 1307) не може перевищувати 9999 позицій.

Таким чином, "Номенклатура товарів/послуг продавця", який віднесено до складу обов'язкових (підпункт "є" пункту 201.1 статті 201 Кодексу), має відповідати формулюванню у первинних документах, якими супроводжується постачання таких товарів/послуг, та не повинен містити інших даних.

- код товару згідно з УКТ ЗЕД (Тарифи N 584-VII), для послуг - код послуги згідно з Державним класифікатором продукції та послуг; платники податків, крім випадків постачання підакцизних товарів та товарів, ввезених на митну територію України, мають право зазначати код товару згідно з УКТ ЗЕД або код послуги згідно з Державним класифікатором продукції та послуг неповністю, але не менше ніж чотири перших цифри відповідного коду.

Поряд з цим повідомляємо, що Міністерством фінансів України видано наказ від 23.02.2017 N 276 "Про затвердження Змін до деяких нормативно-правових актів Міністерства фінансів України" (Наказ N 276), який зареєстровано в Міністерстві юстиції України 28.02.2017 за N 269/30137 (далі - Наказ N 276).

Наказ N 276 (Наказ N 276) набрав чинності з першого числа місяця, що настає за місяцем його офіційного опублікування.

Вказаним наказом, зокрема, внесено зміни до форми податкової накладної (Наказ N 1307) (викладено в новій редакції) та порядку її заповнення (Порядок N 1307).

Згідно із підпунктом 2 пункту 16 Порядку заповнення податкової накладної / розрахунку коригування, який затверджений наказом Міністерства фінансів України від 31.12.2015 N 1307 (Порядок N 1307), зареєстрований у Міністерстві юстиції України 26.01.2016 р. за N 137/28267, графа 3.1 податкової накладної (Наказ N 1307) заповнюється у разі постачання товару, в якій зазначається код товару згідно з УКТ ЗЕД (Тарифи N 584-VII); графа 3.3 податкової накладної заповнюється у разі постачання послуги, в якій зазначається код послуги згідно з Державним класифікатором продукції та послуг.

Платники податку, крім випадків постачання підакцизних товарів та товарів, ввезених на митну територію України, мають право зазначати код товару згідно з УКТ ЗЕД (Тарифи N 584-VII) або код послуги згідно з ДКПП не повністю, але не менше ніж чотири перші цифри відповідного коду. При цьому код згідно з УКТ ЗЕД зазначається на рівні позиції, підпозиції, категорії, підкатегорії відповідно до Закону України "Про Митний тариф України" (Закон N 584-VII).

Державна фіскальна служба визначає умовні коди товарів, що відсутні в УКТ ЗЕД (Тарифи N 584-VII), та забезпечує їх оприлюднення на власному офіційному веб-порталі для використання платниками податку при складанні податкових накладних (Наказ N 1307) відповідно до статті 201 Кодексу.

Отже, при виконанні визначених договором транспортно-експедиційних послуг на дату виникнення податкових зобов'язань в податковій накладній (Наказ N 1307) окремими рядками відображається вартість експедиторських послуг та вартість послуг з перевезення з зазначенням відповідного коду послуги згідно з ДКПП
Ну вот и ответ нашла, кому нужно - рекомендую прочитать:
[online.dtkt.ua]# Логика побеждает.
Svetulya спасибо за развёрнутую ссылку! То же что и я нашла одновременно с Вами ))) Буду пытаться регистрировать как и изначально собиралась - чужое с чужими кодами, посмотрим что выйдет.
может быть, если договор не посреднический. тогда указывается 1 код...? у нас - посреднический
Да все Договора ТЭО так или иначе посреднические, и у нас тоже прописано, что "от имени и за счёт поручителя " выполняем комплекс ТЭО , привлекая при этом сторонние организации. И в Актах чёрным по-белому все услуги разделены. Смутило то, что слишком часто встречались на тот момент мнения, что первичен код КВЕД, от него якобы и надо исходить, но уж очень было сомнительно. Но вот сегодня нашла , что в "ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 25.05.2017 р. N 368/6/99-99-15-03-02-15/ІПК" наконец это мнение подорвано.
а как Вым это? (немного не в тему), а Вы как перевыставляете?

Операції з постачання послуг зі страхування, здійснені під час перевезення (транспортування), що надаються особами, які мають ліцензію на провадження страхової діяльності, або пов’язаними з такою діяльністю страховими (перестраховими) брокерами та страховими агентами, не є об’єктом обкладення ПДВ і, відповідно, на страховий платіж, що є компенсацією вартості таких послуг, який сплачує їх отримувач постачальнику (страховій компанії, страховим (перестраховим) брокерам і страховим агентам), ПДВ не нараховується.

Водночас кошти, отримані товариством від замовників послуг із перевезення (транспортування) товарів як компенсацію за понесені зазначеним товариством витрати на страхування таких товарів під час їх перевезення (транспортування), включаються до бази обкладення ПДВ, як це передбачено п. 188.1 ПКУ.

ГУ ДФС у м. Києві від 10.08.2017 р.
№ 1578/ІПК/26-15-12-01-18
Ну это конечно "подстава". Правда мы страховые услуги в чистом виде не перевыставляем , поэтому тонут в общей массе под формулировкой ТЭО и , увы, облагаются НДС. До сих пор не задавалась этим вопросом , если честно, но вот теперь есть желание поковыряться ... чисто из чувства протеста )))
всегда придерживалась позиции "за что купил, за то и отдал" и в периодике так писали " что нра входе, то и на выходе" - а эта консультация, прям, расстроила...

Экспедитор при перевыставлении необлагаемых льготируемых услуг, также не начисляет НДС и выписывает две налоговые накладные
ОСНОВНОЙ ВЫВОД ИЗ ДАННОГО ПИСЬМА: если экспедитор получает от исполнителя услуги, которые не облагаются НДС, в связи с наличием льготы, то при представлении этих услуг заказчику, экспедитор также не начисляет НДС, применяя режим льготирования (в частности, речь идет о льготе, предусмотренной п.197.1.18 НКУ для государственных платных услуг).
Напомним, что Обобщающей консультацией №610 такой случай неначисления НДС экспедитором прямо не был предусмотрен. Была описана только ситуация, когда экспедитор мог не начислять НДС, перевыставляя услугу, полученную от неплательщика.
Будем надеяться, что при проверках налоговики также будут придерживаться этой позиции, изложенной в данном письме.
Следует обратить внимание, что есть еще ряд услуг, которые экспедитор получает от исполнителя без НДС, на основании того, что услуга не является объектом обложения (ст.197 НКУ). Об этих услугах налоговики еще не высказали своей официальной позиции, как поступать экспедитору при перевыставлении таких услуг (например, услуги по страхованию, которые не облагаются на основании п.196.1.3 НКУ). По нашему мнению, не должно быть никакой разницы — льготная операция или не является объектом обложения. В одном и другом случае, перевыставляя эти услуги заказчику, экспедитор не должен начислять НДС.
Обобщим рассмотренные операции, которые получает экспедитор и затем перевыставляет заказчику, как услуги третьих лиц-исполнителей, в следующей таблице.
№ УСЛУГИ ТРЕТЬИХ ЛИЦ ДЕЙСТВИЯ ЭКСПЕДИТОРА ГДЕ ИЗЛОЖЕНА ПОЗИЦИЯ НАЛОГОВОЙ
1 Услуги, предоставленные резидентом неплательщиком НДС экспедитор перевыставляет без НДС обобщающая консультация №610
2 Получены услуги, льготируемые на основании ст.197 НКУ экспедитор перевыставляет без НДС письмо от 21.10.2015 г. N 22218/6/99-99-19-03-02-15
3 Получены услуги, не являющиеся объектом обложения на основании ст.196 и ст.186 НКУ экспедитор перевыставляет без НДС нет (мнение специалистов)
Обращаем внимание, что всё вышеизложенное относится только к транспортно-экспедиторской деятельности, а не к другим посредническим операциям (например, морскому агентированию).

Аудитор Сергей Гонтаровский

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ЛИСТ
від 21.10.2015 р. N 22218/6/99-99-19-03-02-15
Державна фіскальна служба України розглянула лист платника податку щодо оподаткування податком на додану вартість транспортно-експедиторської діяльності та повідомляє.
Наказом ДПС України від 06.07.2012 N 610 затверджена Узагальнююча податкова консультація про порядок оподаткування податком на додану вартість транспортно-експедиторської діяльності (далі — Консультація N 610).
Консультацію N 610 платник податку може використовувати у своїй діяльності.
Додатково інформуємо, що у плату експедитору не включаються витрати експедитора на оплату послуг (робіт) інших осіб, залучених до виконання договору транспортного експедирування, на оплату зборів (обов’язкових платежів), що сплачуються при виконанні договору транспортного експедирування.
Отже, якщо під час організації перевезень вантажів за дорученням клієнта є необхідним отримання державних платних послуг від органів виконавчої влади, які в свою чергу звільняються від оподаткування ПДВ, то експедитор на дату визначення податкових зобов’язань з ПДВ відповідно до пункту 187.1 статті 187 Кодексу складає дві податкові накладні — одну на вартість експедиторських послуг із нарахуванням ПДВ за ставкою 20 відс., а другу на вартість державних платних послуг із застосуванням режиму звільнення від оподаткування.
Обидві податкові накладні підлягають обов’язковій реєстрації в ЄРПН.

Голова Р. М. Насіров
Здравствуйте. Помогите пожалуйста разобраться с оформлением ТЕО: Все участники на общей системе и плательщики НДС, перевозка ЖД по Украине.
Своими средствами оплатили перевозчику Укрзализнице за ЖД услуги ( НН получены) на сумму предоплаты 300тыс.грн
04 и 06.02 пошли первые вагоны на общую сумму 4,5 тыс.грн
04.02 мы выставили счет на сумму 5 тыс.грн в т.ч. наше ТЕО, а 06.02 выписали Акт на ту же сумму.
08.02. нам зашли деньги от нашего Доверителя (мы по договору Поверенные и действуем от его имени и за его счет) в сумме 300тыс.грн
По регистрации НН в итоге, как я понимаю у меня в феврале подлежат регистрации 3 НН: 04.02; 06.02; 08.02
по первым двум вроде разобралась: двумя строчками
ЖД услуги код 49.20 (исходя из НН нашего перевозчика), в кол-ве 1 сумма в грн
ТЕО код 52.29 (из нашего зарегистрированного КВЕД) пишу кол-во тонн и цену поставки
А как дальше зарегить НН 3?? Остается фактически сумма предоплаты 295 тыс
Как мне ее зарегистрировать, ведь я пока не знаю кол-во вагонов в будущем, как в этом случае быть??
Высчитывать пропорционально сумме предоплаты?
Помогите пожалуйста, кто в этом разбирается?
И еще хочу уточнить в СФ и Акте не нужно было делать разбивку сумм? просто Вартість ТЕО и общая сумма без указания тонн и вартості за тонну?

******************************************************************
СПАСИБО ВСЕМ ЗА ПОМОЩЬ!
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Вибачте, тільки зареєстровані користувачі можуть писати в цьому форумі.

Авторизуватись



Повідомлення, розміщені на форумах ДК-порталу, відображають лише особисту позицію авторів повідомлень.
Адміністрація форумів не несе відповідальності за їх зміст.

© 2023 "Дебет-Кредит", український бухгалтерський портал, web_dk [ @ ] gc.com.ua





0.000357