Головна порталу Дт-Кт  
Головна ДКНовиниПублікації ДКПередплатаДовідникиБланки, формиКонсультаціїДокументи


Розширений пошук по форуму :: по порталу

Курс в ГТД отличается от даты прихода груза

Відправлено користувачем Katrin0515 
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Получается гтд подал брокер 20.03, а завершил ее 22.03. (там что то уточнялась стоимость).
Курс стоит 20.03.в самой ГТД , а сама она получается от 22.03.
Как мне приходовать ее у себя, по курсу в гтд который стоит, то есть 20.03 и датой ставит завершения 22.03

Или и курс и дату ставить 22.03 ?
По ГТД не приходуется товар. Этот документ исключительно для расчёта налогов. Курс для себестоимости применяете на ту дату, когда перешло право собственности на товар по базису поставки (Инкотеомс) - если поставка является первым событием. Ну а если авансом товар оплачен, то курс поставки и тем более ГТД вообще никак не не влияет на себестоимость. Она зафиксирована на дату аванса.

****************************************************************************
Я девушка творческая. Хочу - творю. Хочу - вытворяю.
Quote
Kuzya
По ГТД не приходуется товар. Этот документ исключительно для расчёта налогов. Курс для себестоимости применяете на ту дату, когда перешло право собственности на товар по базису поставки (Инкотеомс) - если поставка является первым событием. Ну а если авансом товар оплачен, то курс поставки и тем более ГТД вообще никак не не влияет на себестоимость. Она зафиксирована на дату аванса.
не согласна с вами
инвойс без ГТД или ГТД без инвойса, именно для целей учет, невозможен
по-моему эти документы идут в паре, особенно, если не было предоплаты
а потому так категорично заявлять, что по ГТД товар не приходуется, я бы не стала, потому что именно после последних оттисков номерной печати на всех листах ГТД предприятие имеет полное право распоряжаться товаром, в том числе и приходовать его


smiling smiley на вашем месте я тоже не была бы так категорична. Тема давно раскрыта и описана всеми контролирующими ведомствами и многими профильными изданиями. ГТД, курс в ней и таможенная стоимоимость имеют отношение только к расчету налогов и пошлин при импорте. Но не определяют фактурную стоимость товара. Её определяют условия контракта и базис поставки согласно Инкотермс.

****************************************************************************
Я девушка творческая. Хочу - творю. Хочу - вытворяю.
Kuzya, мне так показалось, но вы говорите, не как бухгалтер
Вам показалось. Я практикующий бухгалтер. С многолетним стажем работы в ВЭД. Если ваш опыт не велик и операции примитивны, то конечно, вы могли с этим просто не сталкиваться и даже не задумываться об этом.

Простой пример - импорт на условиях предоплаты, как бывает очень часто. Курс, на какую дату вы будете применять для формирования себестоимости? Правильно, на дату аванса. Курс ГТД вас совсем не волнует для этих целей. Он играет роль только лишь для пересчета валютной стоимости в гривну для расчета налогов и сборов.
Причем, таможенная стоимость определенная в ГТД может отличаться от контрактной и этот факт также не влияет на себестоимость признаваемых активов.
Другой пример - экспорт без ввоза. Вы купили товар за границей и продали его тоже за границей без импорта через таможенную територию Украины. Или купили товар на условиях EXW и оставили на ответ. хранении на какое-то время. Вы вообще не будете приходовать товар что-ли? Потому что не ГТД, курса в ней указанного и не работает ваше: "инвойс без ГТД или ГТД без инвойса, именно для целей учет, невозможен". Очевидно что нетsmiling smiley.

Потому что во всех этих случаях будет работать ПсБУ 21 и ПсБУ "Запасы". И работать будет всегда одинаково для всех возможных случаев.

****************************************************************************
Я девушка творческая. Хочу - творю. Хочу - вытворяю.
Kuzya, наша організація займається і експортом і імпортом.
Імпорт на умовах FCA по договору , траспорт від продавця - наш, замитнення - за продавцем, розмитнення в Україні - наше . Перехід ризиків у договорі не зазначений. Як визначити дату оприбуткування?
Експорт - DAP (подоговору) , транспорт наш . Замитення - за нами, розмитнення - за покупцем. Перехід ризиків у договорі не зазначений. Як визначити дату визнання доходу?
У обох випадках - післяоплата за товар.
Quote
Moraine
Kuzya, наша організація займається і експортом і імпортом.
Імпорт на умовах FCA по договору , траспорт від продавця - наш, замитнення - за продавцем, розмитнення в Україні - наше . Перехід ризиків у договорі не зазначений. Як визначити дату оприбуткування?
Експорт - DAP (подоговору) , транспорт наш . Замитення - за нами, розмитнення - за покупцем. Перехід ризиків у договорі не зазначений. Як визначити дату визнання доходу?
Переход рисков чётко обозначен в базисах поставки. Для того Инкотермс и придуман чтобы условия сделки купли-продажи толковались одинаково всеми участниками сделки в любой стране. И не путайте понятие оприходование и признание актива. ПСБУ читайте.

****************************************************************************
Я девушка творческая. Хочу - творю. Хочу - вытворяю.
МІНІСТЕРСТВО ФІНАНСІВ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 18.11.2016 р. № 31-11410-07-27/32754

Відповідно до Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" (далі - Закон) підставою для бухгалтерського обліку господарських операцій є первинні документи, які фіксують факти здійснення господарських операцій. Первинні документи повинні бути складені під час здійснення господарської операції, якщо це неможливо - безпосередньо після її закінчення.

Згідно з Положенням про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку, затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 24.05.95 р. N 88 (далі - Положення), первинні документи складаються на бланках типових і спеціалізованих форм, затверджених відповідним органом державної влади. Документування господарських операцій може здійснюватись із використанням виготовлених самостійно бланків, які повинні містити обов’язкові реквізити чи реквізити типових або спеціалізованих форм.

Відповідно до Закону та Положення первинні документи повинні мати такі обов’язкові реквізити: назву документа (форми); дату і місце складання; назву підприємства, від імені якого складено документ; зміст та обсяг господарської операції, одиницю виміру господарської операції; посади осіб, відповідальних за здійснення господарської операції і правильність її оформлення; особистий підпис, аналог власноручного підпису або підпис, прирівняний до власноручного підпису відповідно до Закону України "Про електронний цифровий підпис", або інші дані, що дають змогу ідентифікувати особу, яка брала участь у здійсненні господарської операції.

Згідно з п. 2.4 Положення залежно від характеру операції та технології обробки даних до первинних документів можуть бути включені додаткові реквізити: ідентифікаційний код підприємства, установи з Державного реєстру, номер документа, підстава для здійснення операцій, дані про документ, що засвідчує особу одержувача тощо.

Відповідно до Закону активи - це ресурси, контрольовані підприємством у результаті минулих подій, використання яких, як очікується, приведе до отримання економічних вигод у майбутньому.

Методологічні засади формування у бухгалтерському обліку інформації про запаси, які включають, зокрема товари, і розкриття її у фінансовій звітності визначає Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 9 "Запаси", затверджене наказом Міністерства фінансів України від 20.10.99 р. N 246 (далі - ПБО-9), та розкриваються у Методичних рекомендаціях з бухгалтерського обліку запасів, затверджених наказом Міністерства фінансів України від 10.01.2007 р. N 2 (далі - Методичні рекомендації).

Згідно з ПБО-9 та п. 2.1 Методичних рекомендацій запаси визнаються активом, якщо: підприємству перейшли ризики й вигоди, пов’язані з правом власності або з правом повного господарського відання (оперативного управління) на придбані (отримані) запаси; підприємство здійснює управління та контроль за запасами; існує імовірність того, що підприємство отримає в майбутньому економічні вигоди, пов’язані з їх використанням; вартість запасів може бути достовірно визначена.

Придбані (отримані) або вироблені запаси зараховуються на баланс підприємства за первісною вартістю.

Первісною вартістю запасів, що придбані за плату, є собівартість запасів, яка складається з фактичних витрат, передбачених п. 9 ПБО-9.

Відповідно до п. 2.5 Методичних рекомендацій запаси, придбані за іноземну валюту, оцінюються у валюті звітності із застосуванням валютного курсу на дату здійснення операцій (дата визнання активів).

Таким чином, датою здійснення операції для зарахування підприємством активів (товарів) на баланс є дата, на яку підприємству переходять усі ризики й вигоди, пов’язані з правом власності на придбані активи (товари).

и мнение налоговой:

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ ДФС у м. КИЄВІ

ЛИСТ
№ 395/10/26-15-14-06-04 від 06.01.2017

Головне управління ДФС у м. Києві розглянуло лист Товариства, та в межах своїх повноважень повідомляє наступне.

Відповідно до пункту 44.1 статті 44 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI зі змінами та доповненнями, для цілей оподаткування платники податків зобов’язані вести облік доходів, витрат та інших показників, пов’язаних з визначенням об’єктів оподаткування та/або податкових зобов’язань, на підставі первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документів, пов’язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів, ведення яких передбачено законодавством.

Оприбуткування імпортного товару, та його первісна вартість визначається відповідно до п. 5 Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 21 «Вплив змін валютних курсів», затверджений наказом Мінфіну від 10.08.2000 № 193 «Про затвердження Положення (стандарту) бухгалтерського обліку 21 «Вплив валютних курсів» згідно з яким, операції в іноземній валюті під час первісного визнання відображаються у валюті звітності шляхом перерахунку суми в іноземній валюті із застосуванням валютного курсу на дату здійснення операції (дата визнання активів, зобов’язань, власного капіталу, доходів і витрат).

Враховуючи викладене, для вірного формування собівартості імпортованих товарів слід користуватись курсом НБУ, встановленому на дату розмитнення, та зазначеному в митній декларації при випуску таких товарів у вільний обіг.
В тему : [vobu.ua]

****************************************************************************
Я девушка творческая. Хочу - творю. Хочу - вытворяю.
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Вибачте, тільки зареєстровані користувачі можуть писати в цьому форумі.

Авторизуватись



Повідомлення, розміщені на форумах ДК-порталу, відображають лише особисту позицію авторів повідомлень.
Адміністрація форумів не несе відповідальності за їх зміст.

© 2023 "Дебет-Кредит", український бухгалтерський портал, web_dk [ @ ] gc.com.ua





0.00041400000000003