Головна порталу Дт-Кт  
Головна ДКНовиниПублікації ДКПередплатаДовідникиБланки, формиКонсультаціїДокументи


Розширений пошук по форуму :: по порталу

ЄСВ і доп.благо

Відправлено користувачем accountent 
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Сторінка 2 з 2    Сторінки: Попередні12
//то-есть и в ЕСВ имелось ввиду если есть подтверждающие документы, что это расходы на командир.//
откуда вы знаете что имелось в виду?
ЕСВ к п. 170.9 НКУ не имеет никакого отношения.
Re: ЄСВ і доп.благо
Quote
IRINA_KASYAN@bigmir.net
//то-есть и в ЕСВ имелось ввиду если есть подтверждающие документы, что это расходы на командир.//
откуда вы знаете что имелось в виду?
ЕСВ к п. 170.9 НКУ не имеет никакого отношения.
просто те же расходы описаны и в этом пункте НКУ точно также и в ЕСВ, но получается, что НДФЛ начисляем... а ЕСВ - нет ?
Re: ЄСВ і доп.благо
казнить нельзя помиловать smiling smiley

ІНСТРУКЦІЯ
зі статистики заробітної плати

3. Інші виплати, що не належать до фонду оплати праці
3.15. Витрати на відрядження: добові (у повному обсязі),
вартість проїзду, витрати на наймання житлового приміщення.
Компенсаційні виплати та добові, які виплачуються при
переїзді на роботу в іншу місцевість згідно з чинним
законодавством.


Re: ЄСВ і доп.благо
Баланс нічого про ЄСВ не пише

20.09.2016

Подробнее по ссылке: [uteka.ua]
Якщо Звіт не складено
При неподанні Звіту постраждають і працівник, який отримав кошти на відрядження або під звіт, і підприємство. Пояснимо докладніше чому.
Касова дисципліна. У цьому випадку будуть порушені вимоги до видачі готівкових коштів під звіт або на відрядження, установлені Положенням, затвердженим постановою Правління НБУ від 15.12.04 р. № 637 (далі – Положення № 637). Адже працівник не повернув отримані кошти в строки, передбачені п. 2.11 Положення № 637, і не подав звіт про їх витрачання. Перевищення встановлених строків використання виданої під звіт готівки, а також видача готівки під звіт без повного звіту за раніше видані кошти загрожують підприємству штрафом у розмірі 25 % виданих під звіт і неповернутих сум (абзац п'ятий ст. 1 Указу Президента від 12.06.95 р. № 436/95, далі – Указ № 436). Крім того, на посадових осіб підприємства буде накладений адміністративний штраф.
ПДФО і військовий збір. Якщо працівник не повернув отримані кошти протягом місяця, на який припадає граничний строк їх повернення, і не подав Звіт, тоді сума таких коштів стає для нього оподатковуваним доходом у вигляді надміру витрачених коштів, не повернутих у встановлений строк (пп. 164.2.11 ПК, п. 4 Порядку № 841). Базу обкладення ПДФО за ставкою 18 % у цьому випадку визначають із застосуванням підвищувального коефіцієнта, який установлений п. 164.5 ПК і дорівнює 1,21951 [100 : (100 – 18)]. Сума виданих коштів обкладається також військовим збором за ставкою 1,5 % (п. 161 підрозд. 10 розд. ХХ ПК), але без застосування підвищувального коефіцієнта. Сплатити податки до бюджету потрібно не пізніше 30-го числа наступного місяця (пп. 168.1.5 ПК). Податок, нарахований на суму надміру витрачених коштів, утримується роботодавцем за рахунок будь-якого оподатковуваного доходу (після його оподаткування) працівника за відповідний місяць, а при недостатності суми — за рахунок оподатковуваних доходів наступних звітних місяців до повної його сплати (абзац третій пп. «б» пп. 170.9.1 ПК). Податок на прибуток. Згідно з абзацом першим п. 44.1 ПК для цілей оподаткування платники податків зобов'язані вести облік доходів, витрат та інших показників, пов'язаних із визначенням об'єктів оподаткування та/або податкових зобов'язань, на підставі первинних документів, регістрів бухобліку та інших документів, ведення яких передбачене законодавством. Звідси контролюючі органи роблять висновок, що платникам податків забороняється формування показників податкової звітності на підставі даних, не підтверджених цими документами (див., наприклад, лист ДФС від 09.06.16 р. № 12672/6/99-99-15-02-02-15 на с. 16 цього номера).
ПДВ. Належним чином оформлені первинні документи, що підтверджують витрати, документи, що підтверджують зв'язок відрядження з господарською діяльністю підприємства (укладений договір, запрошення сторони, що приймає, та ін.) і наявність податкової накладної, зареєстрованої в ЄРПН, забезпечать податковий кредит (якщо в складі витрат присутній ПДВ) без обов'язку нарахувати податкові зобов'язання. Відповідно в разі відсутності Звіту витрати фізособи не визнають пов'язаними з госпдіяльністю підприємства, а значить, доведеться нараховувати податкові зобов'язання. А на підставі інших документів, передбачених п. 201.11 ПК (чеків, рахунків готелю та ін.), податковий кредит і зовсім не вдасться відобразити, адже він відображається на дату затвердження Звіту.
Re: ЄСВ і доп.благо
Дт Кт теж

Оподаткування суми, виданої платнику податку під звіт та не повернутої ним протягом установленого терміну
Відповідно до пп. 165.1.11 ПКУ, кошти, отримані підзвітною особою на відрядження або під звіт і розраховані згідно з п. 170.9 ПКУ, не включаються до розрахунку загального місячного (річного) оподатковуваного доходу такої особи. Але суми надміру витрачених коштів, отриманих на відрядження або під звіт, і не повернутих у встановлений строк підлягають оподаткуванню. Такі кошти включаються до оподатковуваного доходу платника, а особа, яка видала ці кошти, виступає податковим агентом.

А саме відповідно до пп. 170.9.1 ПКУ оподатковуються суми:

1) на відрядження — у сумі, що перевищує суму витрат платника податку на таке відрядження, розрахованій згідно з розділом ІІІ ПКУ (це стосується перевищення сум, визначених пп. 140.1.7 ПКУ, — у 2012 році суми більші за 214,60 грн, але не тих випадків, коли норма добових перевищує зазначену у положенні про відрядження. Наприклад, у положенні закріплено розмір добових 100,00 грн, а наказом про відрядження працівнику було видано аванс у сумі 150,00 грн)3;

2) під звіт для виконання окремих цивільно-правових дій від імені та за рахунок особи, яка їх видала, — у сумі, що перевищує суму фактичних витрат платника податку на виконання таких дій.

Отже, у разі якщо платник податку не повертає своєчасно суму залишкових коштів у граничний строк, то така сума підлягає обкладенню ПДФО за ставками 15 — 17% (залежно від суми загального отриманого протягом місяця доходу) за рахунок будь-якого оподатковуваного доходу (після його оподаткування) за відповідний місяць (на нашу, думку із застосуванням натуркоефіцієнта, відповідно до п. 164.5 ПКУ, хоча питання щодо застосування натуркоефіцієнта до кінця не врегульовано).4

3 Додатково див. електронний спецвипуск «ДК» №12-1/2012 «Актуально про відрядження».

4 Начальник відділу розгляду звернень платників Департаменту оподаткування фізичних осіб ДПС України Т. Добродій на прес-конференції зазначала, що відповідно до пп. 164.2.11 ПКУ не повернуті або повернуті після закінчення п’ятиденного терміну надміру витрачені підзвітні кошти обкладаються ПДФО за ставкою 15% (17%). База оподаткування у такому випадку визначається з урахуванням підвищувального коефіцієнта 1,17647 (1,20482) згідно з п. 164.5 ПКУ.

[online.dtkt.ua]
Re: ЄСВ і доп.благо
ПОДАТКИ ТА БУХГАЛТЕРСЬКИЙ ОБЛІК
Травень , 2015/№ 43

Можливі санкції за порушення строків звітування і повернення коштів
Вид порушення
Міра відповідальності
Підстава
Санкції до працівника
Суму надміру витрачених коштів не повернено працівником протягом установленого пп. 170.9.2 і 170.9.3 ПКУ строку*
Стягнення податку на доходи із суми, що перевищує суму витрат платника податків на таке відрядження, розраховану відповідно до п.п. 170.9.1 ПКУ**
П.п. «а» п.п. 170.9.1 ПКУ
Санкції до суб’єкта господарювання
Перевищення встановлених п. 2.11 Положення № 637 строків використання виданої під звіт готівки
Штраф у розмірі 25 % від виданих під звіт сум
Абзац п’ятий ст. 1 Указу № 436
Видача готівки під звіт без повного звітування за раніше видані кошти
* Звертаємо увагу: своєчасно поданий Звіт не звільняє працівника, який не здав вчасно надміру витрачені кошти, від відповідальності, установленої п.п. 170.9.1 ПКУ.
** Після набуття чинності Законом № 71 у п.п. 170.9.1 ПКУ детально розписано, які витрати на відрядження не є доходом відрядженої фізособи. Також ці суми надміру витрачених коштів будуть обкладатися військовим збором. А от від обкладення ЄСВ ці суми вільні, адже кошти, видані на відрядження, не є складовою фонду оплати праці.
Гадаємо, що з приводу основних принципів складання Звіту про відрядження сказано достатньо. Далі ви детальніше ознайомитеся із ситуацією, коли відряджений працівник витрачає у відрядж
Re: ЄСВ і доп.благо
Quote
ELNik
казнить нельзя помиловать smiling smiley

ІНСТРУКЦІЯ
зі статистики заробітної плати

3. Інші виплати, що не належать до фонду оплати праці
3.15. Витрати на відрядження: добові (у повному обсязі),
вартість проїзду, витрати на наймання житлового приміщення.
Компенсаційні виплати та добові, які виплачуються при
переїзді на роботу в іншу місцевість згідно з чинним
законодавством.

спс за инфо. Но вот пример : выдано сотруднику деньги ( не знаем на что... это не командировочные), а в пункте 3.15 чётко написано відрядження
короче я уже запуталась окончательно (((((((
Re: ЄСВ і доп.благо
напишу ка я вопрос в Дт Кт, потом поделюсь ответом.
Re: ЄСВ і доп.благо
Quote
TanyaOdessa
напишу ка я вопрос в Дт Кт, потом поделюсь ответом.

thumbs up
Re: ЄСВ і доп.благо
А як ви оподатковуєте роумінг? Я застосувала підвищувальний коефіцієнт, із даної суми сплатила ПДФО, а також ВЗ. ЄСВ - ні.
Re: ЄСВ і доп.благо
Будемо чекати відповіді!!!hot smiley
Quote
TanyaOdessa
напишу ка я вопрос в Дт Кт, потом поделюсь ответом.
Re: ЄСВ і доп.благо
я теж в одне секретне місце написала запит, подивимось на відповідь smiling smiley
звіримо, ох уж ці аудитори, дають ідеї податківцям весь час grinning smiley
Божественно))))
Re: ЄСВ і доп.благо
Quote
Котег :-)
Божественно))))
могЁм smiling smiley
Re: ЄСВ і доп.благо
3 роки тому в нас була планова перевірка за 3 роки діяльності, там було нараховане та виплачене доп.благо працівнику директору. Податківці причепились, чому не утриманий ЄСВ (3,6%), та благо в нього з/п була вище ніж максимум, тому не потрібно було цього робити.
Re: ЄСВ і доп.благо
Quote
accountent
3 роки тому в нас була планова перевірка за 3 роки діяльності, там було нараховане та виплачене доп.благо працівнику директору. Податківці причепились, чому не утриманий ЄСВ (3,6%), та благо в нього з/п була вище ніж максимум, тому не потрібно було цього робити.
а тут треба дивитись, яке саме доп.благо - благо благу рознь для ЄСВ
Re: ЄСВ і доп.благо
Так, ось маю консультацію аудиторів
Враховуючи зазначене, суми коштів, витрачені працівником на відрядження понад встановлені законодавством норми та не повернуті у встановлені строки, не є базою для нарахування ЄВ.
В той же час зазначається:
Відповідно до п. 3.15 розділу ІІІ Інструкції № 5 та пункту 6 розділу I Переліку витрати на відрядження: добові (у повному обсязі), вартість проїзду, витрати на наймання житлового приміщення, компенсаційні виплати та добові, які виплачуються при переїзді на роботу в іншу місцевість згідно з чинним законодавством, не належать до фонду оплати праці та не є базою для нарахування ЄВ.
Звертаємо увагу на особливість цієї консультації. Законодавство встановлює норми на відрядження виключно щодо добових, які не оподатковуються ПДФО. Інших норм законодавство не встановлює. Решта витрати відшкодовуються на підставі документів про оплату певних коштів.
У цій відповіді дійсно написано, що відшкодування добових у повній сумі не оподатковується ЄСВ, а також інших витрат. При цьому розуміється, що працівник надав належним чином оформлений документ про такі витрати. Це правильно. Однак, тут не піднімається питання про відшкодування витрат за відсутності підтверджуючих документів або особистих витрат працівника.
Відповідно, коли витрати не підтверджені належними документами, ми не можемо їх компенсувати, оскільки немає на це підстав. Однак, якщо ж ми приймаємо рішення про їх компенсацію, це вже не є компенсація витрат, тим більше це не є витрати на відрядження. Це вважається додатковим благом фізичної особи, оскільки ми виплачуємо їй кошти без належного підтвердження, що він такі витрати поніс. Або ж якщо документ надано, однак такі витрати не пов’язані з господарською діяльністю підприємства, їх також не можна віднести до компенсаційних витрат, оскільки законодавство не зобов’язує юридичну особу відшкодовувати особисті витрати працівника.
Re: ЄСВ і доп.благо
В мене, на щастя, витрати, підтверджені документально і пов"язані з госп.діяльністю, тому ЄСВ нараховувати не буду.
Re: ЄСВ і доп.благо
Будь ласка, допоможіть розібратись із моїм конкретним випадком. Директор не був у відрядженні, ні у відпустці. Отримали акти від київстару 31 січня в якому є відображено роумінг. Отримали акти у лютому. Відповідно 31 січня випила ПН на самого себе, щоб дану суму забрати із ПК. 9 лютого застосовуючи коефіцієнт перерахувала ПДФО, а також ВЗ (без врахування коефіцієнту). ЄСВ не перераховувала, оскільки вважала роумінг доходом у негрошовій формі. Ну і відповідно у 1-ДФ, планую відобразити.Дана сума роумінгу не впливає на наші витрати у оскільки підприємство є платником ЄП. А тепер запуталась , начиталась і розчарувалась ((((
Re: ЄСВ і доп.благо
Дана сума роумінгу не відшкодовувалась із зарплати працівника. А була списана на витрати підприємства.
Re: ЄСВ і доп.благо
Як оподатковуються ( ЕСВ, ПДФО, ВС ) виданої працівнику під звіт суми та не повернутої ним протягом установленого терміну на закупівлю товарів ( НЕ відрядження ) та які штрафні санкції очікувати працівнику та підприємству ?

Строки використання, звітування та повернення невикористаних коштів, виданих під звіт
Строки звітування працівником за кошти, що були йому надані для господарських потреб прописані у статті 170.9.2 ПКУ. Звіт про використання коштів наданих під звіт подається до закінчення п’ятого банківського дні, що наступає за днем, у якому платник податку завершує виконання окремої цивільно-правової дії за дорученням та за рахунок коштів підприємства. При цьому, за наявності надміру витрачених коштів, їх сума повертається платником податку в касу або зараховується на банківський рахунок підприємства, до або під час подання авансового звіту.
Податок на доходи фізичних осіб
У статті 170.9.1 ПКУ вказано, що податком на доходи фізичних осіб обкладається сума видана платнику під звіт, та не повернута ним у встановлені строки, у розмірі, що перевищує суму фактичних витрат підзвітної особи. Ставка ПДФО в цьому випадку становить 18%, але база оподаткування визначатиметься за допомогою коефіцієнту, передбаченого п. 164.5 ПКУ (у 2017 році він складає 1,21951).
Сума податку в даному випадку утримується за рахунок будь-якого оподатковуваного доходу платника податку за відповідний місяць, а у разі недостатності суми доходу – за рахунок оподатковуваних доходів наступних звітних місяців до повної сплати суми такого податку.
Військовий збір
Об’єктом оподаткування військовим збором є доходи, визначені у статті 163 ПКУ, тобто ті ж самі доходи, що і у випадку з оподаткуванням ПДФО. Отже, з цього робимо висновок, що із доходу працівника у вигляді несвоєчасно повернених підзвітних суми слід утримати військовий збір. Ставка збору становить 1,5 %, а ось база оподаткування в цьому випадку співпадатиме з об’єктом оподаткування (тобто, коефіцієнт, встановлений п. 164.5 ПКУ, для утримання військового збору застосовувати не потрібно).
Єдиний соціальний внесок
Закон України «про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» в статті 7 встановлює, що є базою нарахування ЄСВ. Сума, що була видана під звіт та не повернута у відповідні строки, в статті 7 не згадується, а отже, не є базою для нарахування єдиного соціального внеску.
Відповідальність підприємства
Указом президента України «Про застосування штрафних санкцій за порушення норм з регулювання обігу готівки» встановлено відповідальність за перевищення встановлених строків використання виданої під звіт готівки у розмірі 25% від виданих під звіт сум
Re: ЄСВ і доп.благо
Добрый день, коллеги! За февраль забыли насчитать налоги по доп.благу сотрудникам (за проживание в отеле не относиться к командировку и ж/д билеты тоже не командировка) могу ли я их как мартовские посчитать?

E-mail: hrihormv@gmail.com
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Сторінка 2 з 2    Сторінки: Попередні12
Вибачте, тільки зареєстровані користувачі можуть писати в цьому форумі.

Авторизуватись



Повідомлення, розміщені на форумах ДК-порталу, відображають лише особисту позицію авторів повідомлень.
Адміністрація форумів не несе відповідальності за їх зміст.

© 2023 "Дебет-Кредит", український бухгалтерський портал, web_dk [ @ ] gc.com.ua





0.00042500000000001