Головна порталу Дт-Кт  
Головна ДКНовиниПублікації ДКПередплатаДовідникиБланки, формиКонсультаціїДокументи


Розширений пошук по форуму :: по порталу

Відпустка за власний рахунок на період ВС та 90 діб.

Відправлено користувачем krasa 
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Будь ласка підкажіть якому співробітнику можливо надати без обмежень відпустку без збер.зп на період військового стану, а якому надається відпустка б/зб зп тільки на 90 діб? Підприємство знаходиться у Києві. Співробітниця з початку війни виїхала і поки в Київ не планує повертатися до кінця ВС, чи можливо їй надати відпустку без обмеження?
Це різні види відпусток.

Відповідно до змін з 19.07, у період дії воєнного стану за заявою працівника, який виїхав за межі території України або набув статусу внутрішньо переміщеної особи, роботодавець в обов’язковому порядку надає йому відпустку без збереження заробітної плати тривалістю, визначеною в заяві, але не більше 90 календарних днів. Час перебування у такій відпустці не зараховується до стажу роботи, що дає право на щорічну основну відпустку, передбаченого п. 4 частини першої ст. 9 Закону України «Про відпустки».

Роботодавець не може відмовити працівнику в наданні цієї відпустки. Водночас працівник має підтвердити той факт, що він «виїхав за межі території України» або «набув статусу внутрішньо переміщеної особи». Спосіб підтвердження факту виїзду за кордон не визначений законом, тож рішення щодо надання відпустки в цьому випадку буде прийматися на розсуд роботодавця на підставі наданих працівником документів, які можуть підтвердити цей факт. У разі повернення на територію України працівник, який перебуває у зазначеній відпустці, втрачає право вимагати продовження такої відпустки.

Продовжує також існувати норма щодо надання відпустки за свій рахунок без обмеження строків на час дії ВС. При цьому час перебування у цій відпустці зараховується до стажу для щорічної відпустки. І роботодавець має право відмовити у її наданні.


А що робити, якщо 90 днів минуло, а працівник з-за кордону не повернувся? Війна ж ще триває. Надавати іншу необмежену?
Як домовитеся з працівником.

При бажанні обох сторін - так, надавати відпустку без обмеження строків на час ВС.
Доброго дня! Підкажіть, будь-ласка, в кого є мобілізовані, як заповнюєте об'єднаний звіт. У нас ТОВ (загальна), працівник з 01.09 по 02.09 був за свій рахунок, з 03.09 мобілізований. ЗП не нараховуємо. В д.1 я ставлю кількість днів перебування у відносинах 30, а кільк. без збер.зп 2 чи 30? І в графу звіту середньооблікова кількість штатних цього працівника враховуємо чи ні? В дод.4 (дФ) за вересень, я так розумію нічого не вносимо по цьому працівнику, вірно? І надалі і д.1 без нього?
надайте відпустку в зв'язку з карантином, там без обмежень.
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Вибачте, тільки зареєстровані користувачі можуть писати в цьому форумі.

Авторизуватись



Повідомлення, розміщені на форумах ДК-порталу, відображають лише особисту позицію авторів повідомлень.
Адміністрація форумів не несе відповідальності за їх зміст.

© 2023 "Дебет-Кредит", український бухгалтерський портал, web_dk [ @ ] gc.com.ua





0.00031399999999993