Головна порталу Дт-Кт  
Головна ДКНовиниПублікації ДКПередплатаДовідникиБланки, формиКонсультаціїДокументи


Розширений пошук по форуму :: по порталу

Единый налог 10% и 42% в ПФ. ПОМОГИТЕ!!!

Відправлено користувачем Aleksashka 
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Добрый денек ;-(. У меня проверка в ПФ. Предприятие на ед. нал 10%. Платим в ПФ 33,2% за вычетом 42% от суммы единого. Начали проверять и дали по лбу.........Говорят, что надо платить все 100%. З-та выплачивается 5 числа текущего месяца за прошлый. 33,2% уже платим за вычетом 42% от единого. Могут мне выписать штраф за недоплату взносов?????
единый отнимается по факту уплаты.
//33,2% уже платим за вычетом 42% от единого.// - единый - в каком месяце оплата?

======================================================================
Все вышеуказанное строго мое ИМХО!


до 20-го следующего месяца. т.е 5-го з-та за февраль и платим 33,2% за февраль. А ед. налог 20-го марта за февраль.
да сроки я знаю, я спрашиваю на какую сумму Вы уменьшаете взносы.

======================================================================
Все вышеуказанное строго мое ИМХО!
на 42% от суммы единого налога.
Aleksashka Автор строк:
-------------------------------------------------------
> на 42% от суммы единого налога.

не, ну Вы издеваетесь?
Пытаюсь уточнить Ваш же вопрос, а Вы мне переписываете его 115 раз. Или Вы думаете, что я этого не знаю?
Сорри, вскипела. Но в правильно поставленном вопросе уже есть ответ.
Взносы за февраль 33,2% от ФОТ, а 42% от единого за какой месяц берете?

======================================================================
Все вышеуказанное строго мое ИМХО!
А есть где-нибудь закон , чтобы прочитать об этом. ВФ ссылается на ЗУ "Про загальнооб. держ. страх." ч.9 п.7. Но там ничего про ед. налог не сказано.
Я извиняюсь за непонимание.
Можливість такого заліку закріплено положеннями п. 11.17 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої постановою правління ПФУ від 19.12.2003 р. № 21-1. 

Одним із найперших роз'яснень з цього питання є лист ПФУ від 19.03.2004 р. № 2645/04, де зазначається, що

«...частина сум єдиного та фіксованого податків зараховується в рахунок сплати страхових внесків, нарахованих страхувальником у встановлених законодавством розмірах... на суми фактичних витрат на оплату праці (грошового забезпечення) працівників...

Зарахування здійснюється на підставі платіжного документа, який підтверджує сплату єдиного або фіксованого податку (завірені органом Пенсійного фонду копії платіжного доручення, квитанції (другий примірник прибуткового документа) або іншого документа, що є підтвердженням про внесення готівки у відповідній платіжній системі), поданого платником одночасно з поданням до органів Пенсійного фонду щомісячного розрахунку суми страхових внесків, та даних органів Державного казначейства України або інших фінансових органів про перерахування до бюджету Пенсійного фонду частини сум єдиного та фіксованого податків.

Фізична особа – суб'єкт підприємницької діяльності подає також копію документа, в якому зазначається розмір ставки єдиного та фіксованого податку...

Якщо частина єдиного чи фіксованого податку, що спрямована до бюджету Пенсійного фонду за звітний місяць, перевищує суму нарахованих до сплати страхових внесків за відповідний звітний місяць, зазначена сума зараховується в рахунок сплати страхових внесків наступних звітних місяців». 

Звертаємо увагу на те, що про долю переплати щодо розрахунків з фондом, яка виникла при заліку частини єдиного податку, ПФУ пише у листах від 23.11.2006 р. № 15540/03-30 та від 15.10.2007 р. № 16442/03-30, в яких йдеться про можливість зарахування «невикористаних» сум від зарахування єдиного податку у майбутніх періодах.

Однак при цьому Пенсійний фонд висловлює думку щодо неможливості зарахування сум частини єдиного податку, сплаченого у періоді, в якому у платника не було нарахувань внесків. Ця позиція викладена у листі ПФУ від 21.12.2005 р. № 16515/03-30 і повторена у листі Головного управління ПФ у м. Києві від 14.12.2007 р. № 32618/03, а також в консультації, опублікованій в журналі «Вісник податкової служби України» № 11'2008.


Вообще, в Вашем случае проблема в том, что на момент выплаты дохода сумма единого налога не перечислена, соответственно, ПФ недополучил свою часть. Вам нужно или платить ЕН вместе с зарплатой, или брать для расчета перечисленный ранее ЕН.

======================================================================
Все вышеуказанное строго мое ИМХО!
У меня тоже фирма 10% ед. налога. Была проверка в конце 2008 г. К счастью (относительно), ЗП вылачивалась 1 раз в конце месяца. Поэтому единый 42% засчитывался. А так мне тоже объясняли, что если,к примеру, ЗП вылачивается 5-го февраля а платите единый (напр. единый 1000 грн; 420 зачет в ПФ) до 20-го февраля, а уменьшаете начисления на 420 грн. при выплате 5-го февраля, то это неправильно. Ведь единый еще не уплачен. В ПФ 420 грн. попадет только после 20-го. Поэтому ПФ может говорить о недоплате 33,2%. Во всяком случае, мне такое говорили в ПФ.
Попробуйте им вот этим документом аргументировать

ПЕНСІЙНИЙ ФОНД УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 21.10.2008 р. N 18370/03-30


Пенсійний фонд України розглянув листа щодо сплати внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування юридичними особами, які є платниками єдиного податку, і повідомляє.

Згідно частини 6 статті 20 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" (далі - Закон) нараховані за відповідний базовий звітний період страхові внески сплачуються страхувальниками-роботодавцями не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду. Базовим звітним періодом для роботодавців є календарний місяць.

При цьому у разі здійснення протягом базового звітного періоду виплат, на які нараховуються страхові внески, платники одночасно з видачею зазначених сум зобов'язані сплачувати авансові платежі у вигляді сум страхових внесків, що нараховуються на ці виплати (частина 6 статті 20 Закону).

Указ Президента України "Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва" прийнятий відповідно до п. 4 Перехідних положень Конституції України і діє до набрання чинності законом, прийнятим Верховною Радою України з цих питань.

До внесення відповідних змін до законодавства з метою уникнення надмірної сплати страхових внесків за найманих працівників платниками єдиного податку сума коштів, що спрямовується органами Держказначейства до Пенсійного фонду у вигляді частини ставки єдиного податку, зараховується в рахунок сплати страхових внесків за відповідні періоди.

Враховуючи зазначене, прострочення зі сплати страхових внесків у юридичних осіб, які є платниками єдиного податку, виникає лише у разі несплати нарахованих страхових внесків за відповідний базовий звітний місяць (з урахуванням частини сплаченого єдиного податку за цей звітний місяць) до 20-го числа місяця, наступного за звітним.



Заступник Голови правління
В. Никитенко
пересчитайте взяф ЕН за прошлый мес.
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Вибачте, тільки зареєстровані користувачі можуть писати в цьому форумі.

Авторизуватись



Повідомлення, розміщені на форумах ДК-порталу, відображають лише особисту позицію авторів повідомлень.
Адміністрація форумів не несе відповідальності за їх зміст.

© 2023 "Дебет-Кредит", український бухгалтерський портал, web_dk [ @ ] gc.com.ua





0.000337