Головна порталу Дт-Кт  
Головна ДКНовиниПублікації ДКПередплатаДовідникиБланки, формиКонсультаціїДокументи


Розширений пошук по форуму

Распределение НДС

Відправлено користувачем Elochka79 
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Распределение НДС
Подскажите плиз, допустим в марте месяце у меня не было никаких операций - ни облагаемых, ни необлагаемых - коэффициент 0, правильно? И теперь все налоговые пришедшие в апреле, но выписанные мартом, у меня не попадут в кредит?
я застосовую коеф. того місяця коли ПН отримані.

**********************
а пряний вечiр так пахне...
Питання - наприклад у березні вихідних операцій ніяких не було коеф = 0, але у березні були вхідні ПН, тобто Пк з ПДВ-є на 200 грн. Я ці 200 грн включу повність 100% в ПК березня. Хто думає інакше? дуже важливо... smiling smiley

**********************
а пряний вечiр так пахне...


Да спасибо, я поняла. Но я столько всего прочла, что решила применять коэфф. выписки налоговой.
Тоесть, если я буду применять коэф. месяца выписки налоговой то таки 0, или все таки учитываются по коэф. следующего месяца, в котором есть обязательства?
Elochka79 , розумієте..однозначої відповіді немає..але я виходжу з логіки такої, що право на ПК п-во має тоді коли отримало податкову накладну. отримали в квітні отже і застосовує коеф. квітня. ІМХО

**********************
а пряний вечiр так пахне...
Я прочла в этой статье (выдержка)

Зоряна КУРИЛЯК, головний бухгалтер ТОВ «Партнер-холдинг», консультант компанії
«Мунк, Андерсен енд Файлберг

РОЗПОДІЛ ПОДАТКОВОГО КРЕДИТУ ЗА ПО ДАТКОВИМИ НАКЛАДНИМИ, ОТРИМАНИМИ З ЗАПІЗНЕННЯМ

"З одного боку, оскільки право на податковий кредит з ПДВ за «запізнілими» податковими накладними фактично виникає лише в періоді їх отримання платником податку, а не у періоді виписки, то, можливо, розподіл «вхідного» ПДВ, що підтверджується цією податковою накладною, слід проводити у звітному періоді отримання цієї накладної та із застосуванням коефіцієнта розподілу звітного періоду.
Але з іншого боку в підпункті 7.4.3 Закону про ПДВ регламентовано, що до податкового кредиту включається та частка сплаченого (нарахованого) податку при виготовленні або придбанні товарів (робіт, послуг), яка відповідає частці їх використання «в оподатковуваних операціях звітного періоду».
При буквальному тлумаченні норм підпункту 7.4.3 Закону про ПДВ приходимо до висновку, що суми ПДВ за товарами (роботами, послугами), підтверджені «запізнілими» податковими накладними, все ж використовувались в оподатковуваних операціях того періоду, у якому були виписані податкові накладні (і який одночасно відповідає «першій події»). "
А отже, більш правомірно проводити розподіл у звітному періоді отримання накладної, але із застосуванням коефіцієнта розподілу, що використовувався у періоді оформлення податкової накладної.
ТОлько что аудитору позвонила, он на Вашей стороне, за то,чтобы примен. коэф. отчетного периода.
Elochka79 , я читала цю статтю smiling smiley саме вагалася як робити, який коеф. брати, в консультації податкової сказали, брати коеф. того періоду коли податкову отримали .

**********************
а пряний вечiр так пахне...
Я ще одну роблю дію..коли немає у мене вихідних операцій, тобто ПЗ =0, але є вхідні ПН, то я повністю всі вхідні ПН 100% ставлю в свій Пк з ПДВ..незнаю...наскільки це вірно

**********************
а пряний вечiр так пахне...
Вы деку сдаёте с отрицательным значением?
Ні, у мене є послуги отримані від нерезидента на митній тереторії України і я сама собі нараховую ПЗ з ПДВ щомісяця. цей ПЗ не бере участі в розрахунку коефіцієнта. Тому я ці ПЗ мінус 100% включені Пк з ПДВ (100% за умови що надавала витключно оподатковувані операції або зовсім ніякі не надавала).

**********************
а пряний вечiр так пахне...
Elochka79, а Ви мгли б запитати у аудиторів, чи можна включати 100% Пк якщо ніяких вихідних операцій не було за місяць тобто ПЗ=0.

Я була б Вам дуже вдячна smiling smiley

**********************
а пряний вечiр так пахне...
Міра Автор строк:
-------------------------------------------------------
> Elochka79, а Ви мгли б запитати у аудиторів, чи
> можна включати 100% Пк якщо ніяких вихідних
> операцій не було за місяць тобто ПЗ=0.
>
> Я була б Вам дуже вдячна smiling smiley

Вообще, можно.
Зависит от того, что Вы используете как базу распределения НК.

Я консультирую здесь - [www.gerasimov.org.ua]
чето не слишал о таком коефициенте. подскажите где можно почитать. Спасибо заранее.

__________________________________________

У кождого в руках тяжкий залізний молот,
І голос сильний нам згори, як грім, гримить:
"Лупайте сю скалу! Нехай ні жар, ні холод
Не спинить вас! Зносіть і труд, і спрагу, й голод,
Бо вам призначено скалу сесю розбить."
Gerasimov, я рахую як відношення оподатковуваних операцій до загальної кількості операцій

**********************
а пряний вечiр так пахне...
smiling smiley тему продовжимо...? дуже цікавить ..Ваша думка

**********************
а пряний вечiр так пахне...
чекаю sad smiley

**********************
а пряний вечiр так пахне...
Сегодня углубился в нормативку и пришел к выводу, что для того, чтобы определиться, что делать с такими налоговыми накладными надо знать будущее предприятия.
Если, приобретенные товары (услуги) будут в дальнейшем использоваться для облагаемых и необлагаемых операций, то я бы отражал кредит в месяце таких операций.
Если же четко известно, что какие-то накладные будут использоваться только в облагаемых, то можно ставить их в НК уже сейчас.

Я консультирую здесь - [www.gerasimov.org.ua]
Простите, основная работа отнимает много времени smiling smiley

Я консультирую здесь - [www.gerasimov.org.ua]
Міра Автор рядків:
-------------------------------------------------------
> Elochka79 , я читала цю статтю ) саме вагалася як
> робити, який коеф. брати, в консультації
> податкової сказали, брати коеф. того періоду коли
> податкову отримали .

Це була стаття з тижневика "Головбух" №52, вересень 2008 р. ))
Але не я одна схильна до застосування коефіціента місяця оформлення податкової накладної...
--------------------------------------------------
Дебет-Кредит № 43 (27.10.2008)
Олена ВОДОП’ЯНОВА, «Дебет-Кредит»

Момент розподілу податкового кредиту
<...>
Визначення звітного періоду для розподілу ПК


Щодо самого алгоритму розподілу ПДВ можна скористатися консультаціями ДПАУ, а можна розробити свій власний механізм.

Розглянемо ситуацію на прикладі.
Приклад Підприємство «Поліграф» у госпдіяльності здійснює друкування та поставку як поліграфічної продукції, так і учнівських зошитів. Поставку учнівських зошитів звільнено від обкладення ПДВ за пп. 5.1.2 Закону про ПДВ.
26 серпня 2008 р. підприємство придбало папір на суму 1200000,00 грн (у т.ч. ПДВ), про що свідчить прибуткова накладна від постачальника.
У цьому самому періоді було використано весь папір та поставлено продукцію на суму 1820000,00 грн, з яких 1100000,00 грн — поставка зошитів, а 720000,00 грн (у т.ч. ПДВ (120000,00) — поставка брошур та буклетів.
Під час складання податкової декларації з ПДВ за серпень бухгалтер з’ясовує, що підстави для нарахування та здійснення відповідного розподілу ПК з ПДВ немає через відсутність ПН (працівник підприємства, якому було доручено отримати папір у постачальника, не надав до бухгалтерії всіх документів, у т.ч. податкову накладну на придбання паперу).
Як наслідок, до декларації з ПДВ за серпень до розділу І ПЗ включається 120000,00 податку з поставки брошур та буклетів.
25 вересня підприємство отримало від постачальника ПН на придбання паперу, датовану за першою подією — датою відвантаження. Дата складання документа — 26.08.2008 р.
Отже, придбаний папір частково використовувався в оподатковуваних операціях серпня. За нормами пп. 7.4.3 Закону про ПДВ потрібно здійснити розподіл ПК. Постає запитання, показники якого періоду використовуються для здійснення розподілу?
Проаналізуємо норму пп. 7.4.3 Закону про ПДВ: «У разі коли товари (роботи, послуги), виготовлені та/або придбані, частково використовуються в оподатковуваних операціях, а частково ні, до суми податкового кредиту включається та частка сплаченого (нарахованого) податку при їх виготовленні або придбанні, яка відповідає частці використання таких товарів (робіт, послуг) в оподатковуваних операціях звітного періоду».
Виходячи з норм цього пункту схиляємося до думки, що такий розподіл має здійснюватись з огляду на показники оподатковуваних операцій за серпень.
Редакція збирається направити запит до податкових органів щодо суперечливості і нез’ясованості питання. За аналогією з отриманою із запізненням ПН за платником ПДВ залишається право на відображення ПК з урахуванням 1095 днів, і такий платник відображає ПН у звітному періоді отримання. Але право зберігається лише на відображені ПН, а от щодо застосування показників для розподілу ПК якого періоду, законодавство відповіді не дає.
На нашу думку, при розподілі податкового кредиту не можуть застосовуватись показники вересня. Адже та сума ПДВ, що мала нараховуватися під час придбання партії паперу саме за минулий місяць, повинна брати участь у розрахунку розподілу з урахуванням суми здійснених у цьому самому місяці оподатковуваних операцій.
Наприклад, якщо припустити, що сума ПДВ, зазначена у ПН, яка є підтвердженням придбання товару, підлягає розподілу за пп. 7.4.3 Закону про ПДВ, але товар використано не повністю, то відповідно до розрахунку до складу ПК потрапляє лише та частина податку, яку платник може визначити відповідно до частки використання такого (саме така умова міститься у цьому підпункті) товару в оподатковуваних операціях звітного періоду.
Визначаємо коефіцієнт за допомогою відношення оподатковуваних операцій звітного періоду — серпня до загального обсягу операцій у такому періоді: 600 тис. грн : 1700 тис. грн = 0,35;
200 тис. грн ПДВ х 0,35 = 70 тис. грн включаються до складу ПК за серпень.
До ВВ на підставі пп. 5.3.3 Закону про прибуток відносяться 130 тис. грн (200000 - 70000).
Можливий і такий варіант: визначення коефіцієнта за допомогою відношення вартості товару, фактично використаного у звітному періоді (серпні) в оподатковуваних операціях, до загальної вартості товару, включеного до ВВ виробництва такого періоду:
600 тис. грн : 1000 млн. грн = 0,60;
200 тис. грн ПДВ х 0,60 = 120 тис. грн включаються до складу ПК за серпень.
До ВВ відноситься частина податку, яка становить 80 тис. грн (200000 - 120000).
Виходячи із результатів розрахунків можна дійти висновку, що суми ПДВ, які потрібно відобразити у складі ПК платника, можуть суттєво відрізнятись, що дає платнику можливість зменшувати той чи інший податок.
Gerasimov, дуже Вам дякую. Виходить так, що ПК - -це щомісячні податкові по послугах інтернету, оренді, тощо...тобто.. наприклад у березні ніякі послуги не надавали, але маємо ПК по інету і оренді. Я їх включаю повністю в ПК по ПДВ

Щось неспокійно мені sad smiley

**********************
а пряний вечiр так пахне...
ну вот я бы их не ставил пока в НК. Это ведь общие расходы, которые частично участвуют в налогооблагаемых операциях, а частично в необлагаемых. Я бы подождал с этими накладными до месяца в котором будут уже продажи.

Я консультирую здесь - [www.gerasimov.org.ua]
Elochka79 Автор рядків:
-------------------------------------------------------
> Я прочла в этой статье (выдержка)

>"Головбух" №52, вересень 2008 р.
> Зоряна КУРИЛЯК
>
> РОЗПОДІЛ ПОДАТКОВОГО КРЕДИТУ ЗА ПО ДАТКОВИМИ
> НАКЛАДНИМИ, ОТРИМАНИМИ З ЗАПІЗНЕННЯМ
>
> "З одного боку, оскільки право на податковий
> кредит з ПДВ за «запізнілими» податковими
> накладними фактично виникає лише в періоді їх
> отримання платником податку, а не у періоді
> виписки, то, можливо, розподіл «вхідного» ПДВ,
> що підтверджується цією податковою накладною,
> слід проводити у звітному періоді отримання цієї
> накладної та із застосуванням коефіцієнта
> розподілу звітного періоду.
> Але з іншого боку в підпункті 7.4.3 Закону про ПДВ
> регламентовано, що до податкового кредиту
> включається та частка сплаченого (нарахованого)
> податку при виготовленні або придбанні товарів
> (робіт, послуг), яка відповідає частці їх
> використання «в оподатковуваних операціях
> звітного періоду».
> При буквальному тлумаченні норм підпункту 7.4.3
> Закону про ПДВ приходимо до висновку, що суми ПДВ
> за товарами (роботами, послугами), підтверджені
> «запізнілими» податковими накладними, все ж
> використовувались в оподатковуваних операціях того
> періоду, у якому були виписані податкові накладні
> (і який одночасно відповідає «першій події»). "
> А отже, більш правомірно проводити розподіл у
> звітному періоді отримання накладної, але із
> застосуванням коефіцієнта розподілу, що
> використовувався у періоді оформлення податкової
> накладної.

Лист ДПАУ від 04.12.09 N 27084/7/16-1517
Щодо окремих питань справляння податку на додану вартість

// V. Особливості податкового обліку з податку на додану вартість окремих операцій

5. Який порядок формування податкового кредиту, якщо товари (послуги) придбавалися в період, коли платник здійснював як оподатковувані, так і звільнені від податку на додану вартість операції, а податкові накладні отримані із запізненням, коли платником здійснюються тільки оподатковувані операції?

Необхідність розподілу сум податку на додану вартість, нарахованого (сплаченого) постачальникам на частини, які можуть бути включені до складу податкового кредиту, і які до складу податкового кредиту не включаються, визначено підпункту 7.4.3 пункту 7.4 статті 7 Закону.
Так, підпункту 7.4.3 пункту 7 4 статті 7 Закону визначено, що у разі коли товари (роботи, послуги), виготовлені та/або придбані, частково використовуються в оподатковуваних операціях, а частково ні, до суми податкового кредиту включається та частка сплаченого (нарахованого) податку при їх виготовленні або придбанні, яка відповідає частці використання таких товарів (робіт, послуг) в оподатковуваних операціях звітного періоду.
Тому, якщо платник податку здійснює коригування попередніх періодів, то і частку використання придбаних товарів (послуг) з метою коригування податкового кредиту слід враховувати в оподатковуваних операціях того звітного періоду, показники якого коригуються (а не того, в якому таке коригування відбувається). При цьому, під час коригування слід переглянути і частку використання придбаних товарів (послуг) в оподатковуваних операціях.//
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Вибачте, тільки зареєстровані користувачі можуть писати в цьому форумі.

Авторизуватись



Повідомлення, розміщені на форумах ДК-порталу, відображають лише особисту позицію авторів повідомлень.
Адміністрація форумів не несе відповідальності за їх зміст.

© 2023 "Дебет-Кредит", український бухгалтерський портал, web_dk [ @ ] gc.com.ua





0.00041400000000003