Головна порталу Дт-Кт  
Головна ДКНовиниПублікації ДКПередплатаДовідникиБланки, формиКонсультаціїДокументи


Розширений пошук по форуму

расчет средней для расчета з/пл за период командировки

Відправлено користувачем innakal 
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Сторінка 1 з 2    Сторінки: 12Наступна
Включается ли в расчет средней для расчета зарплаты за период командировки
1. Отпускные
2. Больничные
3. Предыдущаая з/пл. за период командировки
4. Отпускные за свой счет
и за какой период она должна считаться?
1 Нет
2 Нет
3 Да
4 Нет
Период - два последнии календарные месяца

Пример
командировка с 3 по 6 февраля - 4 рабочих дня
в декабре - отпускные - 800 грн., и зарплата за 12 рабочих дней - 2500 грн
в январе - больничные 1540 грн. и зарплата за 15 рабочих дней - 2800 грн.
среднедневная зарплата (2500 + 2800) / (12 р.д. + 15 р.д.) = 196,30 грн.
зарплата за командировку 196,30 х 4 р.д. = 785,20


КАБIНЕТ МIНIСТРIВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
вiд 8 лютого 1995 р. N 100
Київ
Про затвердження Порядку обчислення
середньої заробiтної плати
( Iз змiнами, внесеними згiдно з Постановами КМ
N 348 вiд 16.05.95
N 185 вiд 24.02.97
N 1398 вiд 30.07.99
N 1266 вiд 26.09.2001
N 1132 вiд 30.11.2005 )

Затверджено
постановою Кабiнету Мiнiстрiв України
вiд 8 лютого 1995 р. N 100
Порядок
обчислення середньої заробiтної плати
( За текстом Порядку слова "по вагiтностi i родах" замiнено
словами "по вагiтностi та пологах" згiдно з Постановою КМ
N 185 вiд 24.02.97 )
III. Виплати, що включаються у розрахунок
середньої заробiтної плати
3. При обчисленнi середньої заробiтної плати у всiх випадках її збереження включаються: основна заробiтна плата; доплати i надбавки (за надурочну роботу та роботу в нiчний час; сумiщення професiй i посад; розширення зон обслуговування або виконання пiдвищених обсягiв робiт робiтниками-почасовиками; високi досягнення в працi (високу професiйну майстернiсть); умови працi; iнтенсивнiсть працi; керiвництво бригадою, вислугу рокiв та iншi); виробничi премiї та премiї за економiю конкретних видiв палива, електроенергiї i теплової енергiї; винагорода за пiдсумками рiчної роботи та вислугу рокiв тощо. Премiї включаються в заробiток того мiсяця, на який вони припадають згiдно з розрахунковою вiдомiстю на заробiтну плату. Премiї, якi виплачуються за квартал i бiльш тривалий промiжок часу, при обчисленнi середньої заробiтної плати за останнi два календарнi мiсяцi, включаються в заробiток в частинi, що вiдповiдає кiлькостi мiсяцiв у розрахунковому перiодi. У разi коли число робочих днiв у розрахунковому перiодi вiдпрацьовано не повнiстю, премiї, винагороди та iншi заохочувальнi виплати пiд час обчислення середньої заробiтної плати за останнi два календарнi мiсяцi враховуються пропорцiйно часу, вiдпрацьованому в розрахунковому перiодi. ( Абзац перший пункту 3 iз змiнами, внесеними згiдно з Постановами КМ N 348 вiд 16.05.95, N 1398 вiд 30.07.99, N 1266 вiд 26.09.2001 )
Одноразова винагорода за пiдсумками роботи за рiк i за вислугу рокiв включається до середнього заробiтку шляхом додавання до заробiтку кожного мiсяця розрахункового перiоду 1/12 винагороди, нарахованої в поточному роцi за попереднiй календарний рiк. ( Абзац другий пункту 3 в редакцiї Постанови КМ N 1398 вiд 30.07.99 )
Усi виплати включаються в розрахунок середньої заробiтної плати у тому розмiрi, в якому вони нарахованi, без виключення сум вiдрахування на податки, стягнення алiментiв тощо, за винятком вiдрахувань iз заробiтної плати осiб, засуджених за вироком суду до виправних робiт без позбавлення волi. ( Абзац третiй пункту 3 iз змiнами, внесеними згiдно з Постановою КМ N 1398 вiд 30.07.99 )

!!!!
При обчисленнi середньої заробiтної плати для оплати за час щорiчної вiдпустки, додаткових вiдпусток у зв'язку з навчанням, творчої вiдпустки, додаткової вiдпустки працiвникам, якi мають дiтей, або компенсацiї за невикористанi вiдпустки, крiм зазначених вище виплат, до фактичного заробiтку включаються виплати за час, протягом якого працiвнику зберiгається середнiй заробiток (за час попередньої щорiчної вiдпустки, виконання державних i громадських обов'язкiв, службового вiдрядження тощо), та допомога у зв'язку з тимчасовою непрацездатнiстю. ( Абзац четвертий пункту 3 iз змiнами, внесеними згiдно з Постановою КМ N 185 вiд 24.02.97 )
а если командировка выпадает и на выходные дни, за них тоже надо начислять серднюю зарплату?
Если Ваш командировочный работает в эти дни (выходные), т.е. например - на предприятии, куда он направлен, суббота и воскресенье - рабочие дни.
т.е. если командированный выезжает поездом вечером в воскресенье в Киев, то за этот день только суточные, без средней зарплаты, верно?
Ув. Olena !
Re: на
1 Нет
2 Нет
3 Да
4 Нет

Ошибка. По пункту "3" ("Предыдущая з/пл. за период командировки") - тоже нет (см. предпоследний абзац п. 4 Постановы № 100):
"При обчисленні середньої заробітної плати за останні два місяці, крім перелічених вище виплат, також не враховуються виплати за час, протягом якого зберігається середній заробіток працівника (за час виконання державних і громадських обов'язків, щорічної і додаткової відпусток, відрядження тощо) та допомога у зв'язку з тимчасовою непрацездатністю. "
Т.е.: раз не враховуються виплати за час выдряджень, то из расчета надо снимать и дни, и суммы предыд. з/п за комнадировки.
В данном случае строго соблюдается традиционный советский принцип расчета среднего заробтка, который в Украине во всех других случаях нарушается: средний на средний - не считается!
а что будет, если не считать командировку по среднему, а как за рабочий день?
Нарушение порядка расчета отпускных. Не знаю как для кого, а для бюджетников последствие - перерасчет и админштраф
в расчет сред. за период команд .включается зар. пл только за раб. дни. Ни отпуска ,ни больничные, ни команд не входят в расчет...
lydmila .T Автор рядків:
-------------------------------------------------------
> в расчет сред. за период команд .включается зар.
> пл только за раб. дни. Ни отпуска ,ни больничные,
> ни команд не входят в расчет...


+1
толко за отработаные
Якщо працівники прийнято в вересні місяці,він відпрацював 10 днів і в кінці цього ж місяця відправляють в відрядження як тоді буде розраховуватись середній заробіток(виходячи з фактично відпрацьованого часу чи з окладу)?
dmitriy-Е Автор рядків:
-------------------------------------------------------
> Ув. Olena !
> Re: на
> 1 Нет
> 2 Нет
> 3 Да
> 4 Нет
>
> Ошибка. По пункту "3" ("Предыдущая з/пл. за период
> командировки") - тоже нет (см. предпоследний
> абзац п. 4 Постановы № 100):

+1
busya Автор рядків:
-------------------------------------------------------
> Якщо працівники прийнято в вересні місяці,він
> відпрацював 10 днів і в кінці цього ж місяця
> відправляють в відрядження як тоді буде
> розраховуватись середній заробіток(виходячи з
> фактично відпрацьованого часу чи з окладу)?


Думаю что по окладу, месяц-то полностью не отработан.
Век живи, век учись! Что действительно на время командировки необходимо ЗП из средней расчитывать? У нас часты командировки,
я всегда считаю по окладу.
ninon Автор рядків:
-------------------------------------------------------
> Век живи, век учись! Что действительно на время
> командировки необходимо ЗП из средней расчитывать?
> У нас часты командировки,
> я всегда считаю по окладу.

на рахунок приказки - золоті слова smiling smiley
ну а якщо у мене окрім зарплати ніяких виплат не було, то оплата за дні відряджень буде такою ж як за звичайний робочий день???

єдине, що ще треба зробити - відповідні позначки у табелі відпрацьованого часу...eye rolling smiley
нет, там не восьмерки а именно средняя
ну але якщо зарплату за два місці (а була тільки з/п, при чому однакові суми) поділити на кількість відпрацьованих днів, то виходить те саме, що оплата за день по тому самому окладу, що й завжди??? чи я далі туплю?sad smiley
агов, то хтось може відповісти на моє запитання? confused smiley
Включается ли в расчет средней для расчета зарплаты за период командировки:
1. Индексация
2. Премии по итогам месяца
P.S. Я думаю, что ДА... А Вы???

******************************************************************
СПАСИБО ВСЕМ ЗА ПОМОЩЬ!
индексация включается. не включаются разовые премии или оздоровительные...
я заплуталась ось в чому, працівник був у відрядженні 8 і 9 грудня,

в працівника з/п за два попередні місяці перед відрядженням наступна:

вересень 1000 грн в т.ч. індексація
жовтень відбулося підвищення до 2000 грн відповідно до розпорядження керівника.

я повинна рахувати так 1000+2000 = 3000 / (22+21) = 69,77

69,77* 2 дня відрядження = 139,54


питання таке, я не можу зрозуміти пункт 10 постанови №100


10. У випадках підвищення тарифних ставок і посадових окладів на підприємстві, в установі, організації відповідно до актів законодавства, а також за рішеннями, передбаченими в колективних договорах (угодах), як у розрахунковому періоді, так і в періоді, протягом якого за працівником зберігається середній заробіток, заробітна плата, включаючи премії та інші виплати, що враховуються при обчисленні середньої заробітної плати, за проміжок часу до підвищення коригуються на коефіцієнт їх підвищення. Виходячи з відкоригованої таким чином заробітної плати у розрахунковому періоді, за встановленим у пунктах 6, 7 і 8 розділу IV порядком визначається середньоденний (годинний) заробіток. У випадках, коли підвищення тарифних ставок і окладів відбулось у періоді, протягом якого за працівником зберігався середній заробіток, за цим заробітком здійснюються нарахування тільки в частині, що стосується днів збереження середньої заробітної плати з дня підвищення тарифних ставок (окладів).
У разі зміни тарифної ставки (посадового окладу) працівникові у зв'язку з присвоєнням вищого розряду, переведенням на іншу вищеоплачувану роботу (посаду) тощо таке коригування середньої заробітної плати не провадиться.


заплуталась, треба у моєму випадку рахувати коефіцієнт чи не треба.

можна логічно міркувати, працівнику було підвищено з/п не відповідно до актів законодавства, а також за рішеннями, передбаченими в колективних договорах (угодах) а звідбулася зміна посадового окладу, може мені примазатись до останнього абзацу "У разі зміни тарифної ставки (посадового окладу) працівникові у зв'язку з присвоєнням вищого розряду, переведенням на іншу вищеоплачувану роботу (посаду) тощо таке коригування середньої заробітної плати не провадиться."


confused smiley хелп

**********************
а пряний вечiр так пахне...
перепрошую

невірно вказала місяці, слід читати:

жовтень 1000 грн в т.ч. індексація
листопад відбулося підвищення до 2000 грн відповідно до розпорядження керівника.

smiling bouncing smiley

**********************
а пряний вечiр так пахне...
здається я розубралась, мені таки треба розраховувати коефіцієнт підвищення для жовтня і вже виходячи з цього рахувати середню.

коеф у мене буде 2

200/100 =2

2-1000 = 2000
(2000+2000)/ (21+22) = сер. з/п * кількість днів відрядження


ось посилання на приклад розрахунку коефіцієнту [www.dtkt.com.ua]

**********************
а пряний вечiр так пахне...
розубралась = розібралася

**********************
а пряний вечiр так пахне...
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Сторінка 1 з 2    Сторінки: 12Наступна
Вибачте, тільки зареєстровані користувачі можуть писати в цьому форумі.

Авторизуватись



Повідомлення, розміщені на форумах ДК-порталу, відображають лише особисту позицію авторів повідомлень.
Адміністрація форумів не несе відповідальності за їх зміст.

© 2023 "Дебет-Кредит", український бухгалтерський портал, web_dk [ @ ] gc.com.ua





0.00042799999999998