Головна порталу Дт-Кт  
Головна ДКНовиниПублікації ДКПередплатаДовідникиБланки, формиКонсультаціїДокументи


Розширений пошук по форуму :: по порталу

распределение входного НДСа

Відправлено користувачем УПСик 
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Подскажите:
если у меня есть услуги за пределами Украины , т.е. без НДСа. то я сааавсем не имею права на НК???
а если часть услуг за пределами, а часть на территории Украины 9т.е. с НДСом0, то как тут распределять??
Входящий НДС распределяете пропорционально вашим облагаемым и необлагаемым операциям.
Самое "приятное" в этой процедуре - последующее заполнение додатка №5, в котором нужно пропорционально "поделить" каждого контрагента :-)
Natashk@ Автор рядків:
-------------------------------------------------------
> Входящий НДС распределяете пропорционально вашим
> облагаемым и необлагаемым операциям.
> Самое "приятное" в этой процедуре - последующее
> заполнение додатка №5, в котором нужно
> пропорционально "поделить" каждого контрагента :-)

Я в додатку №5 за перший квартал показав контрагента з кодом 0000000001 і з від’ємним значенням кредиту.
в податковій взяли і не були проти, чи правильно не знаю, але кожного контрагента "ділити" не став.....


Відповідно до.п.7.4.1 Закону про ПДВ податковий кредит звітного періоду визначається виходячи із договірної (контрактної) вартості товарів (послуг), але не вище рівня звичайних цін, у разі якщо договірна ціна на такі товари (послуги) відрізняється більше ніж на 20 відсотків від звичайної ціни на такі товари (послуги), та складається із сум податків, нарахованих (сплачених) платником податку за ставкою, встановленою пунктом 6.1 статті 6 та статтею 81 цього Закону, протягом такого звітного періоду у зв'язку з придбанням або виготовленням товарів (у тому числі при їх імпорті) та послуг з метою їх подальшого використання в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку.
Отже законодавець вказав, що якщо метою використання товарів (робіт, послуг) – є їх використання у оподатковуваних операціях, то платник податку отримує право на податковий кредит з ПДВ. Мету ж використання товарів (робіт, послуг) платник податку визначає для себе самостійно.
При цьому, право на нарахування податкового кредиту виникає незалежно від того, чи такі товари (послуги) та основні фонди почали використовуватися в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку протягом звітного податкового періоду, а також від того, чи здійснював платник податку оподатковувані операції протягом такого звітного податкового періоду.
У нашому випадку, ми чітко знаємо з якою метою придбавалися нами конкретні товари (роботи, послуги) і в яких операціях вони були і будуть використані.
Згідно п.7.4.3 Закону про ПДВ у разі коли товари (роботи, послуги), виготовлені та/або придбані, частково використовуються в оподатковуваних операціях, а частково ні, до суми податкового кредиту включається та частка сплаченого (нарахованого) податку при їх виготовленні або придбанні, яка відповідає частці використання таких товарів (робіт, послуг) в оподатковуваних операціях звітного періоду.
Приписи п.7.4.3 Закону про ПДВ визначають обов'язок платника податку щодо розподілу суми податкового кредиту:
перше: у разі фактичного використання придбаних товарів (результатів робіт, послуг) ;
друге: використання окремого одного й того ж товару (результату робіт, послуг) одночасно в оподатковуваних і не оподатковуваних операціях.
Крім того, Закон про ПДВ не встановлює чіткого механізму визначення «частки використання». Так, наприклад, в листі від 1 грудня 1999 р. №18043/7/16-1220-1 ДПАУ запропонувала декілька варіантів застосування пп. 7.4.3 Закону про ПДВ в інших листах ДПАУ наводиться зазвичай якийсь з одних варіантів.
Підприємство за таких умов має повне право застосувати, або один з двох варіантів визначення «частки використання», запропонованих ДПАУ, або застосувати власний варіант, який має економічне, або правове підґрунтя.
Якщо застосовувати за аналогією п.81.7 Закону про ПДВ, то у разі одночасного і фактичного використання придбаних товарів (результатів робіт, послуг) в оподатковуваних і не оподатковуваних операціях, наше підприємство використовуючи дані бухгалтерського, аналітичного, управлінського обліку може визначити конкретну суму ПДВ, що підлягає розподілу, без застосування якихось коефіцієнтів.
Підприємство планує визначити із загальної суми витрат (ЗВ) звітного періоду, суму витрат, що можуть бути віднесені до розподіляємих (РВ), і вже потім визначити частку використання (ЧВ).
ЧВ = вартість товарів (робіт, послуг) використаних в оподатковуваних операціях/ загальний вартість використаний товарів (робіт, послуг) * РВ.

_____________________________________________________

"И сказали люди, это пришел тот, которого мы ждали" ©Л.И.Брежнев.
Трубы могут быть бумажными, но документы должны быть железными.
// Розподіл податкового кредиту за коефіціентами

Одразу наголосимо, що механізм проведення розподілу податкового кредиту на законодавчому рівні не визначений, а роз'яснення податкового органу з цього приводу також нечислені . Тому на практиці платники податку керуються двома методами, запропонованими у листі ДПАУ від 01.12.99 р. № 18043/7/16-1220-16.

1. Метод коефіціента витрат.
Відповідно до першого методу, запропонованого ДПАУ і умовно названого нами "методом коефіціента витрат", розподіл "вхідного" ПДВ здійснюють із застосуванням коефіціента, який визначається "як відношення вартості товарів (робіт, послуг), фактично використаних у звітному періоді в оподатковуваних операціях, до загальної вартості товарів (робіт, послуг), включених до валових витрат виробництва цього ж звітного періоду" :

Коефіціент витрат (Kв) =

Вартість товарів (робіт, послуг), фактично використаних у звітному періоді в оподатковуваних ПДВ операціях
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Загальна вартість товарів (рабіт, послуг), використаних у звітному періоді

Оскільки цей метод розподілу податкового кредиту базується на інформації про витрати, то його важко застосувати у ситуації, коли неможливо визначити зв'язок понесених витрат з тією чи іншою діяльністю.

2. Метод коефіціента доходів.
Відповідно до другого методу, умовно названого нами "методом коефіціента доходів", розподіл "вхідного" ПДВ може відбуватись з використанням коефіціента, який визначається "як відношення обсягу оподатковуваних операцій у загальному обсязі операцій, здійснених у звітному періоді" :

Коефіціент доходів (Kд) =

Обсяг оподатковуваних ПДВ операцій звітного періоду
-----------------------------------------------------------------------------------
Загальний обсяг операцій звітного періоду

Отже, розрахунок коефіцента доходів здійснюється, виходячи з обсягів пільгових та оподатковуваних ПДВ операцій звітного періоду (для розрахунку застосовується обсяг оподатковуваних операцій без ПДВ). Цей метод розподілу зазвичай застосовується підприємствами, у яких рівень матеріальних витрат, інших складових витрат собівартості та рентабельності є більш-менш ідентичним, незалежно від того, чи операції підлягають оподаткуванню ПДВ чи не оподатковуються або звільнені від оподаткування. //

---------------

(с) "Строительный учет", № 3/2008.


___________

P.S. Тест. 8)
Потрібна можливість вибору шрифту повідомлення.
І при копіюванні всі форматування руйнуються...
Еще раз о распределении входного НДС на конкретном примере:
Предприятие в октябре 2009 осуществляло продажу( 200,00 тыс грн )и покупку (150,00 тыс .грн) строительных услуг .
Все операции с НДС.
В этом же месяце были приобретены именные акции ( 30,00 тыс грн) и проданы акции ( 40,00 тыс грн) . Все операции освобождены от НДС по ст. 3.2.1. Надо ли делать расчет распределения НДС и как отразить в декларации ?
Tom Автор рядків:
-------------------------------------------------------
> как отразить в декларации ?

Див. наприкінці:

[ua.glavbukh.ua]
Зоряна К. (Зіронька) Автор рядків:
-------------------------------------------------------
> // Розподіл податкового кредиту за коефіціентами
>
> (с) "Строительный учет", № 3/2008.
>

Отут є повна версія згаданої статті:

[msu.com.ua]
Списибо, Зоряна, за статью , но хотелось бы знать,можно ли в моем примере не делать распределение НК , мотивируя тем,что
о д н о в р е м е н н о строительные услуги не могут быть у меня облагаемыми и необлагаемыми - только 20%, то же касается и акций- в нашей деятельности - только освобожденные операции по ст. 3.2.1. /Кстати покупка-продажа акций идет через продавца ЦБ./
Я распределяю не пропорционально облагаемым и необл. НДС операциям, а на основе того, используются ли эти ТМЦ (услуги) в необлагаемых операциях или нет.
Александра, вот в этом вопросе я никак и не разберусь - ремонтно-строительные работы всегда облагаюбтся 20%, а акции мы покупаем-продаем , пока кризис в строительстве - у владельца Ценными бумагами - они освобождены по ст.3.2.1 . И я их не продаю и не собираюсь продавать с НДС. Так как в моей конкретной ситуации быть , налоговая говорит одно , а независимые эксперты - другое.
Ваше мнение ?
Tom Автор рядків:
-------------------------------------------------------
> Списибо, Зоряна, за статью , но хотелось бы
> знать,можно ли в моем примере не делать
> распределение НК , мотивируя тем,что
> о д н о в р е м е н н о строительные услуги не
> могут быть у меня облагаемыми и необлагаемыми -
> только 20%, то же касается и акций- в нашей
> деятельности - только освобожденные операции по
> ст. 3.2.1. /Кстати покупка-продажа акций идет
> через продавца ЦБ./

На мою думку, якщо в одному звітному періоді платник ПДВ здійснює певний обсяг операцій, що оподатковуються ПДВ за ставкою 20 %, і певний обсяг операцій, які не є об'єктом оподаткування ПДВ, то розподілу вхідного ПДВ не уникнути.
Єдине, що розподіляти Ви можете лише вхідний ПДВ за адміністративними, загальновиробничими та іншими витратами, щодо яких невідомо, до якої діяльності (оподатковуваної ПДВ чи ні) вони належать.
Если вы не можете четко распределить, какой входной НДС относится к необл. и облг. операциям, тогда нужно применять коэффициент.


А что вам говорят независимые эксперты и налоговая?
Зоряна ,дякую. Трохи розвиднюється.Щось про конкретні приклади в діяльності мало інформації.
Александра, входной НДС состоит из аренды помещения , телефона и услуги субподрядчика - все с НДС , я так поняла, что нужно в расчете будут участвовать аренда и телефон ,которые расчитать пропорционально объемам строительных продаж и акций ? Налогвая говорит распрделять по п.7.4.3, а независимые - что меня это не касается.
"независимые - что меня это не касается."

То есть они имеют ввиду, что вообще не нужно распределять?


в данном случае аренду и телефон нужно распределять пропорционально объемам.
Спасибо всем,решение принято распределять
Ну самое главное то и не сказали - распределению подлежит только тот НДС, уплаченные (начисленный) за товары и услуги. кторые участвуют как в облагаемой деятельности, так и льготируемой или необлагаемой. Например - админзатраты.

Следите за
[www.ukrnalogi.ho.ua]
Ukrnalog Автор рядків:
-------------------------------------------------------
> Ну самое главное то и не сказали - распределению
> подлежит только тот НДС, уплаченные (начисленный)
> за товары и услуги. кторые участвуют как в
> облагаемой деятельности, так и льготируемой или
> необлагаемой. Например - админзатраты.

Ну чому не сказали? :-))
Якраз це я й сказала вище, тільки іншими словами.
//Єдине, що розподіляти Ви можете лише вхідний ПДВ за адміністративними, загальновиробничими та іншими витратами, щодо яких невідомо, до якої діяльності (оподатковуваної ПДВ чи ні) вони належать.//

І не тільки там, але й в тих текстах, куди ведуть лінки... ;-)))
2 Зоряна К. (Зіронька)

ну просто умничка.
так я в лишний раз наголОшую
smiling smiley
Подскажите, пожалуйста, по следующей ситуации:
Мы - перерабатывающее предприятие. Перерабатываем сельхозпродукцию, которую покупаем у сельхозпроизводителей. Являемся плательщиками НДС на спецрежиме - НДС платим не в бюджет, а сельхозпроизводителям в виде дотаций. Подаем две декларации: специальную (в которой отражаем операции по приобретению/поставке "спецпродукции" - мясо в живом весе/мясопродукты) и общую (все остальные операции).
Арендуем перерабатывающий цех у юр. лица плательщика НДС. Включаем налоговый кредит по аренде в специальную декларацию, т.к. кроме "спецпродукции" ничего не производим.
С 24 ноября спецрежим отменен. Логично, что отчетный период придется "делить" на два периода: до 24 числа и после.
До 24 все операции в спецдекларации, после 24 - в общей.
Вопрос в следующем. Налоговый кредит по аренде за ноябрь месяц включается в общую декларацию, т.к. налоговая накладная получена 30.11 (т.е. после 24 числа), или распределяется на специальную и общую декларацию пропорционально дням аренды?
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Вибачте, тільки зареєстровані користувачі можуть писати в цьому форумі.

Авторизуватись



Повідомлення, розміщені на форумах ДК-порталу, відображають лише особисту позицію авторів повідомлень.
Адміністрація форумів не несе відповідальності за їх зміст.

© 2023 "Дебет-Кредит", український бухгалтерський портал, web_dk [ @ ] gc.com.ua





0.00034000000000001