Головна порталу Дт-Кт  
Головна ДКНовиниПублікації ДКПередплатаДовідникиБланки, формиКонсультаціїДокументи


Розширений пошук по форуму

Проект Закона об Упрощенной системе налогообложения

Відправлено користувачем Marina D. 
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Сторінка 20 з 39    Сторінки: ПершаПопередні1516171819202122232425НаступнаОстання
Кто понимает, если ли какие то варианты, если есть превышение 300тысяч в этом году, не регистрироваться НДСников в следующем.....????

А тут закон будет иметь силу...? все в этом уверены? что по прошлому году надо считать ...
Quote
QWER111
главное вы подайте вовремя заявление на регистрацию с большой надеждой что откажут по каким-либо причинам.
Потом будете тянуть время до следующего года.Если заявление вовремя не податите ,то 20% плати.

Еще в мае превысили, 2 раза подавали заявление - отказали и по секрету в налоговой сказали, что врятли и получите просто так. Со следующего года тож хотим на единый без регистрации НДС, он нам просто не нужен, мед услуги.
в НК прописано:

184.1. Реєстрація діє до дати анулювання реєстрації платника податку, яка проводиться шляхом виключення з реєстру платників податку і відбувається у разі якщо:
в) будь-яка особа, зареєстрована як платник податку, реєструється як платник єдиного податку, умова сплати якого не передбачає сплати податку на додану вартість;


Сообщили, что в Днепровской налоговой Киева висит объявление "Заявления на единый налог будут приниматься с 1 января 2012".
Quote
Marina D.
Quote
Elena_U
Пытаюсь понять, это выражение
"за винятком юридичних осіб ...які здійснюють постачання послуг..." (я подчеркнула в тексте)
І. Внести зміни до таких законодавчих актів України:
1. У Податковому кодексі України (Відомості Верховної Ради України, 2011 р., №№ 1317, ст. 112):
1) у пункті 14.1 статті 14:
у підпункті 14.1.139:
абзац другий доповнити словами та цифрами "(крім юридичних осіб, якими застосовується ставка єдиного податку у розмірі 5 відсотків, за винятком юридичних осіб  платників єдиного податку, які здійснюють постачання послуг (робіт) платникам податку на додану вартість і обсяг такого постачання за останніх 12 календарних місяців сукупно перевищує обсяг, визначений пунктом 181.1 статті 181 цього Кодексу)";
Значит: плательщиками НДС могут быть все, кроме юр.лиц -плательшиков ЕН 5%. Из группы 5% исключение тех, кто превысил 300 тыс. с НДС никами. Это значит что обязательно становиться плательщиком НДС, если превысил объем поставки услуг с НДСниками?

ну да, это прописано для главы 5 понятие "особа".
имеете право зарегистрироваться плательщиком НДС, если Вы плательщик ЕН 5% "які здійснюють постачання послуг (робіт) платникам податку на додану вартість і обсяг такого постачання за останніх 12 календарних місяців сукупно перевищує обсяг, визначений пунктом 181.1 статті 181 цього Кодексу[/u][/i])"
По-моему мнению, здесь и вырисовывается разногласие. Читаем ст. 293.8 п.п. 4 "може бути обрана" ставка 3% + НДС для плательщиков, указанных в абз . г (те, у кого превышение 300 тыс. по услугам, оказанным НДСникам). А если мы читаем изменения в п.п. 14.1.139 - то такие единщики (как ФЛ, так и ЮЛ) подпадают под НДС без вариантов. То бишь "може бути обрана" для категории единщиков из абз. г) ст. 293.8 явно мало смахивает на реальность.
Quote
ideya_fix
Quote
Marina D.
Quote
Elena_U
Пытаюсь понять, это выражение
"за винятком юридичних осіб ...які здійснюють постачання послуг..." (я подчеркнула в тексте)
І. Внести зміни до таких законодавчих актів України:
1. У Податковому кодексі України (Відомості Верховної Ради України, 2011 р., №№ 1317, ст. 112):
1) у пункті 14.1 статті 14:
у підпункті 14.1.139:
абзац другий доповнити словами та цифрами "(крім юридичних осіб, якими застосовується ставка єдиного податку у розмірі 5 відсотків, за винятком юридичних осіб  платників єдиного податку, які здійснюють постачання послуг (робіт) платникам податку на додану вартість і обсяг такого постачання за останніх 12 календарних місяців сукупно перевищує обсяг, визначений пунктом 181.1 статті 181 цього Кодексу)";
Значит: плательщиками НДС могут быть все, кроме юр.лиц -плательшиков ЕН 5%. Из группы 5% исключение тех, кто превысил 300 тыс. с НДС никами. Это значит что обязательно становиться плательщиком НДС, если превысил объем поставки услуг с НДСниками?

ну да, это прописано для главы 5 понятие "особа".
имеете право зарегистрироваться плательщиком НДС, если Вы плательщик ЕН 5% "які здійснюють постачання послуг (робіт) платникам податку на додану вартість і обсяг такого постачання за останніх 12 календарних місяців сукупно перевищує обсяг, визначений пунктом 181.1 статті 181 цього Кодексу[/u][/i])"
По-моему мнению, здесь и вырисовывается разногласие. Читаем ст. 293.8 п.п. 4 "може бути обрана" ставка 3% + НДС для плательщиков, указанных в абз . г (те, у кого превышение 300 тыс. по услугам, оказанным НДСникам). А если мы читаем изменения в п.п. 14.1.139 - то такие единщики (как ФЛ, так и ЮЛ) подпадают под НДС без вариантов. То бишь "може бути обрана" для категории единщиков из абз. г) ст. 293.8 явно мало смахивает на реальность.

п. 14.1.139 визначає особу для розділу про ПДВ.

а може бути означає, що при бажанні ті хто надає послуги (роботи) платникам ПДВ можуть перейти з 5% на 3 %. А можуть і до 3 чи 5 млн залишитися і на 5%.

было:
Стаття 14. Визначення понять.
14.1.139. особа для цілей розділу V цього Кодексу - будь-яка із зазначених нижче осіб:
суб'єкт господарювання - юридична особа, в тому числі підприємство з іноземними інвестиціями, незалежно від форми та часу внесення таких інвестицій;


будет:
14.1.139. особа для цілей розділу V цього Кодексу - будь-яка із зазначених нижче осіб:
суб'єкт господарювання - юридична особа, в тому числі підприємство з іноземними інвестиціями, незалежно від форми та часу внесення таких інвестицій, крім юридичних осіб, якими застосовується ставка єдиного податку у розмірі
5 відсотків
, за винятком юридичних осіб - платників єдиного
податку, які здійснюють постачання послуг (робіт) платникам
податку на додану вартість і обсяг такого постачання за останні
12 календарних місяців сукупно перевищує обсяг, визначений
пунктом 181.1 статті 181 цього Кодексу (якщо платник ЭП 5% обирає ставку 3%)

293.8
4) ставка єдиного податку, визначена для третьої і четвертої
груп у розмірі 3 відсотки, може бути обрана (что можно прочитать как обязательно?):
г) платником єдиного податку, що застосовує ставку єдиного
податку в розмірі 5 відсотків, у разі постачання ним послуг
(робіт) платникам податку на додану вартість і якщо обсяг такого
постачання за останні 12 календарних місяців сукупно перевищує
обсяг, визначений пунктом 181.1 статті 181 розділу V цього
Кодексу, та реєстрації такого платника єдиного податку платником
податку на додану вартість у порядку, встановленому розділом V
цього Кодексу, шляхом подання заяви щодо зміни ставки єдиного
податку не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку
наступного календарного кварталу, в якому здійснено реєстрацію
платником податку на додану вартість

и ещё...
один казус:

7) пункт 183.4 статті 183 викласти в такій редакції:

"183.4. У разі переходу осіб із спрощеної системи
оподаткування, що не передбачає сплати податку, на сплату інших
податків і зборів, встановлених цим Кодексом, у випадках,
визначених главою 1 розділу XIV цього Кодексу, за умови, що такі
особи відповідають вимогам, визначеним пунктом 181.1 статті 181
цього Кодексу, реєстраційна заява подається не пізніше 10 числа
першого календарного місяця, в якому здійснено перехід на сплату
інших податків і зборів, встановлених цим Кодексом. Якщо такі
особи відповідають вимогам, визначеним пунктом 182.1 статті 182
цього Кодексу, реєстраційна заява подається у строк, визначений
пунктом 183.3 цієї статті.

У разі зміни ставки єдиного податку відповідно до підпункту
"г" підпункту 4 пункту 293.8 статті 293 цього Кодексу,
реєстраційна заява подається у строк, визначений пунктом 183.2
цієї статті"
;

183.2. У разі обов'язкової реєстрації особи як платника податку реєстраційна заява подається до органу державної податкової служби не пізніше 10 числа календарного місяця, що настає за місяцем, в якому вперше досягнуто обсягу оподатковуваних операцій, визначеного у статті 181 цього Кодексу.

sad smiley уже смутилась
Так Закон еще не вступил в силу? Когда они ужеразъяснения дадут. А то каждый день сидишь и думаешь: "Как же работать в следующем году?" angry smiley
Marina D., п. 183.4 розумію так - коли ви відмовилися від ЄП, але обороти більше 300 тис., то реєструєтеся платником ПДВ або обов"язково або добровільно в залежності від умов.

Якщо ж ви тільки переходите на 3%, то реєструєтеся як ті що підпадають під обов"язкову реєстрацію. тобто маєте спочатку зареєструватися платником пДВ, а потім подати заяву на зміну ставки ЄП.

А если мы сейчас на ЕН = 6% (с НДС), с нового года планируем перейти на 5% (300 000,00 нету и поставки, в основном, не плательщикам НДС), что для этого нужно?
Спасибо.
//А если мы сейчас на ЕН = 6% (с НДС), с нового года планируем перейти на 5% (300 000,00 нету и поставки, в основном, не плательщикам НДС), что для этого нужно?
Спасибо.

В данной ситуации необходимо ждать разъяснения ГНАУ, т.к. в з-не я четкого ответа на этот вопрос тоже не вижу. Как обычно оставили "пространство" для маневра налоговикам.

__________________________________________________________________________________

Кулинария на Поварёнок.Ру
Я - Gal4oNek на кулинарном портале Поварёнок.Ру
Тут тоже мои рецепты: [fotorecept.com]
Очень боюсь, что налоговикам не сильно захочется разрешить "соскочить" предприятию с НДС.

__________________________________________________________________________________

Кулинария на Поварёнок.Ру
Я - Gal4oNek на кулинарном портале Поварёнок.Ру
Тут тоже мои рецепты: [fotorecept.com]
Quote
Svetulya
А если мы сейчас на ЕН = 6% (с НДС), с нового года планируем перейти на 5% (300 000,00 нету и поставки, в основном, не плательщикам НДС), что для этого нужно?
Спасибо.

на мою думку, до кінця поточного року здати свідоцтво ПДВ (якщо за останніх 12 міс. у вас немає 300 тис.) Тоді з НР ви можете подати заяву на 5%

А если, наше предприятие сейчас плательщик единого налога 10%, планируем с 2012 года перейти на 5%. Но у нас за 300 тыс. уже перевалило давно, с плательщиками НДС мы не работаем и как нам не стать плательщиком НДС в 2012 году? Пожалуйста, разъясните.
да дилема:одним очень хочеться стать плательщиком НДС,а другим наоборот..
//А если, наше предприятие сейчас плательщик единого налога 10%, планируем с 2012 года перейти на 5%. Но у нас за 300 тыс. уже перевалило давно, с плательщиками НДС мы не работаем и как нам не стать плательщиком НДС в 2012 году? Пожалуйста, разъясните.

Я думаю тут проблем не должно быть. Ведь Вы не являетесь плательщиком НДС как единщик. Делее Вы собираетесь продлевать ЕН, но по новому закону и по идее можете спокойно расчитывать на 5%.

__________________________________________________________________________________

Кулинария на Поварёнок.Ру
Я - Gal4oNek на кулинарном портале Поварёнок.Ру
Тут тоже мои рецепты: [fotorecept.com]
А наш вид деятельности 70.32.0 предоставляем места торговые на торговой площадке. Подходит как плательщик единого налога???
Quote
Люсия
А наш вид деятельности 70.32.0 предоставляем места торговые на торговой площадке. Подходит как плательщик единого налога???

заборони ніби не видно :-)

Quote
Galla
Marina D., п. 183.4 розумію так - коли ви відмовилися від ЄП, але обороти більше 300 тис., то реєструєтеся платником ПДВ або обов"язково або добровільно в залежності від умов.

Якщо ж ви тільки переходите на 3%, то реєструєтеся як ті що підпадають під обов"язкову реєстрацію. тобто маєте спочатку зареєструватися платником пДВ, а потім подати заяву на зміну ставки ЄП.

Galla, я не про то

У разі зміни ставки єдиного податку відповідно до підпункту
"г" підпункту 4 пункту 293.8 статті 293 цього Кодексу,
реєстраційна заява подається у строк, визначений пунктом 183.2
цієї статті"
;


т.е. притянули к п.183.2 где сказано о сроки подаче заявления при обязательной регистрации плател.НДС
а кто подскажет?
если я до этого платил единый налог 86 грн. на месяц вперед, то по-старому, до 20-го декабря я должен буду его заплатить за январь
но в след году я попадаю в третью категорию и платить буду 5% от оборота раз в квартал
получается, что в декабре ничего не надо платить, так как за январь-февраль и март, я заплачу одноразово 5% за все три месяца оборота
Quote
nodion
а кто подскажет?
если я до этого платил единый налог 86 грн. на месяц вперед, то по-старому, до 20-го декабря я должен буду его заплатить за январь
но в след году я попадаю в третью категорию и платить буду 5% от оборота раз в квартал
получается, что в декабре ничего не надо платить, так как за январь-февраль и март, я заплачу одноразово 5% за все три месяца оборота

Тоже такой вопрос возник. Наверное надо узнавать у своих инспекторов.
Quote
Marina D.
Quote
Galla
Marina D., п. 183.4 розумію так - коли ви відмовилися від ЄП, але обороти більше 300 тис., то реєструєтеся платником ПДВ або обов"язково або добровільно в залежності від умов.

Якщо ж ви тільки переходите на 3%, то реєструєтеся як ті що підпадають під обов"язкову реєстрацію. тобто маєте спочатку зареєструватися платником пДВ, а потім подати заяву на зміну ставки ЄП.

Galla, я не про то

У разі зміни ставки єдиного податку відповідно до підпункту
"г" підпункту 4 пункту 293.8 статті 293 цього Кодексу,
реєстраційна заява подається у строк, визначений пунктом 183.2
цієї статті"
;


т.е. притянули к п.183.2 где сказано о сроки подаче заявления при обязательной регистрации плател.НДС

заява подається у строк - на мой взгляд четко определяются именно СРОКИ и для итого используются нормы СРОКОВ статьи 183.2 не вижу особых проблем (хотя и назначение самой статьи неприятно smiling smiley)) Нормальная логика подсказывает, что при желании определить регистрацию обязательной намного проще было бы написать - "реєстраційна заява подається в порядку, визначеному пунктом 183.2 цієї статті"
а самое простое убрать в статье 181.1 последнюю фразу "..., крім особі яка є платником єдиного податку" - тогда ОБЯЗАТЕЛЬНОСТЬ регистрации плательщиком НДС очевидна
Не полные же они идиоты (хотя я в этом не уверенsmiling smiley
Чем то же они руководствовались, когда после первого чтения ко второму и в окончательном варианте подписанного Закона кардинально изменилось это место в пункте г.
БЫЛО
ст. 293.8 4) г)
г) у разі постачання платниками єдиного податку, які застосовують ставку єдиного податку в розмірі 5 відсотків, послуг (робіт) платникам податку на додану вартість, і обсяг такого постачання за останніх 12 календарних місяців сукупно перевищує обсяг, визначений пунктом 181.1 статі 181 розділу V цього Кодексу, такі платники зобов’язані зареєструватися платниками податку на додану вартість у порядку, встановленому розділом V цього Кодексу, і перейти на сплату єдиного податку за ставкою в розмірі 3 відсотки шляхом подання заяви щодо зміни ставки єдиного податку не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку наступного календарного кварталу, в якому здійснено реєстрацію платником податку на додану вартість;
здесь было все понятно - обязаны регистриться
СТАЛО
та же ст. 293.8 4) г)
4) ставка єдиного податку, визначена для третьої та четвертої груп у розмірі 3 відсотки, може бути обрана
.....
г) платником єдиного податку, що застосовує ставку єдиного податку в розмірі 5 відсотків, у разі постачання ним послуг (робіт) платникам податку на додану вартість і якщо обсяг такого постачання за останніх 12 календарних місяців сукупно перевищує обсяг, визначений пунктом 181.1 статті 181 розділу V цього Кодексу, та реєстрації такого платника єдиного податку платником податку на додану вартість у порядку, встановленому розділом V цього Кодексу, шляхом подання заяви щодо зміни ставки єдиного податку не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку наступного календарного кварталу, в якому здійснено реєстрацію платником податку на додану вартість;
Значит все-таки не обязательна регистрация НДС?
Quote
Льоля
Значит все-таки не обязательна регистрация НДС?

на мою думку - немає обов"язкової реєстрації. По бажанню

Подскажите, пожалуйста, как все-таки понять, в какую группу относимся: торгуем со всеми - и с физлицами, и с ФОПами, и с предприятиями, в т.ч. НДС-никами. Во вторую? Я так понимаю, что если бы это были услуги, то в третью, а если торговля, то можно и во вторую... Спасибо
Спасибо большое. Еще один вопрос: сдача в аренду грузовых автомобилей другому ФОПу, это вторая или третья группа?
я правильно понял, если единщик оказывает услуги юрикам и/или плательщикам ндс, то он может быть только в третьей группе?
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Сторінка 20 з 39    Сторінки: ПершаПопередні1516171819202122232425НаступнаОстання
Вибачте, тільки зареєстровані користувачі можуть писати в цьому форумі.

Авторизуватись



Повідомлення, розміщені на форумах ДК-порталу, відображають лише особисту позицію авторів повідомлень.
Адміністрація форумів не несе відповідальності за їх зміст.

© 2023 "Дебет-Кредит", український бухгалтерський портал, web_dk [ @ ] gc.com.ua





0.00049399999999999