Головна порталу Дт-Кт  
Головна ДКНовиниПублікації ДКПередплатаДовідникиБланки, формиКонсультаціїДокументи


Розширений пошук по форуму :: по порталу

оплата за ОС через кассу

Відправлено користувачем мэйведа 
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Добрый день! Подскажите, пожалуйста, может ли предприятие-юр лицо рассчитаться за автомобиль через кассу предприятия-продавца, тоже юрлица? У покупателя какие-то сложности с расчетным счетом, они хотят заплатить нам в кассу.
ограничение в расчетах 10 тыс.
Marina D. , ага, спасибо. там меньше 10, просто хотела уточнить нет ли других ограничений для них или для нас


А у Вас РРО есть?

Насколько помню обсуждалось что через ПКО оформить прием средств за ОС нельзя, только через РРО.
Quote
Marina D.
ограничение в расчетах 10 тыс.



мда смех один с нашим законодательством, вот так вот проблемы с т/с, и будешь каждый день расплачиваться по 10 тысяч пол года))))
Нельзя без кассового аппарата принять деньги в кассу за ОС.!! это однозначно. Если у Вас нет РКА, то покупатель может пойти в банк и от имени работника своего предприятия внести наличные на Ваш счет. Отчитается у себя авансовым отчетом.
Quote
Obaldevayu
Нельзя без кассового аппарата принять деньги в кассу за ОС.!! это однозначно. Если у Вас нет РКА, то покупатель может пойти в банк и от имени работника своего предприятия внести наличные на Ваш счет. Отчитается у себя авансовым отчетом.

а от куда поставщик будет знать что для покупателя продаваемая продукция является ОС?
Нашла письмо ГНАУ...

Если автомобиль у продавца до даты продажи числился на балансе как ОС, тогда возможен прием наличности за ОС через ПКО
и всё равно не забыть про 10-тыс.ограничение в день при расчетах между предприятиями:

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 10.04.2009 р. N 7612/7/23-7017/264

Щодо продажу основних фондів

(Витяг)

Державна податкова адміністрація України доводить до відома та використання в роботі позицію судів різних інстанцій з питання проведення розрахунків при продажу суб'єктами господарювання основних фондів.

Виходячи з позиції судів, якщо основні засоби до дати продажу використовувались у господарській діяльності суб'єкта господарювання і згідно з даними бухгалтерського обліку відносились до основних засобів, розрахунки за готівку при продажу таких основних засобів можуть проводитись у касі суб'єкта або у безготівковій формі через установи банків. Разом з тим відповідно до статті 1 Закону України від 06.07.95 р. N 265/95-ВР "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" (далі - Закон N 265) реєстратори розрахункових операцій застосовуються фізичними особами - суб'єктами підприємницької діяльності або юридичними особами (їх філіями, відділеннями, іншими відокремленими підрозділами) (далі - суб'єкти підприємницької діяльності), які здійснюють операції з розрахунків в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також уповноваженими банками та суб'єктами підприємницької діяльності, які виконують операції купівлі-продажу іноземної валюти.

...

Разом з тим в преамбулі Закону N 265/95-ВР зазначено, що цей Закон визначає правові засади застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг.

Відповідно до підпункту 8.2.1 пункту 8.2 статті 8 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств" під терміном "основні фонди" слід розуміти матеріальні цінності, що призначаються платником податку [для використання] у господарській діяльності платника податку протягом періоду, який перевищує 365 календарних днів з дати введення в експлуатацію таких матеріальних цінностей, та вартість яких перевищує 1000 гривень і поступово зменшується у зв'язку з фізичним або моральним зносом.

Також Положенням (стандартом) бухгалтерського обліку 7 "Основні засоби", затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 27.04.2000 р. N 92 та зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 18.05.2000 р. за N 288/4509, визначено, що основні засоби - це матеріальні активи, які підприємство утримує з метою використання їх у процесі виробництва або постачання товарів, надання послуг, здавання в оренду іншим особам або для здійснення адміністративних і соціально-культурних функцій, очікуваний строк корисного використання (експлуатації) яких більше одного року (або операційного циклу, якщо він довший за рік).

Разом з тим отримані при ліквідації основних засобів матеріали, паливо, запасні частини, металобрухт оцінюють за цінами можливого використання і оприбутковують на рахунках 20 "Виробничі запаси", 28 "Товари" та інших.

Згідно із нормами чинного законодавства України матеріальні та нематеріальні активи, а також цінні папери та деривативи, що використовуються у будь-яких операціях, крім операцій з їх випуску (емісії) та погашення, є товаром.

Відповідно до Положення (стандарту) бухгалтерського обліку 9 "Запаси" для цілей бухгалтерського обліку запаси включають товари у вигляді матеріальних цінностей, що придбані (отримані) та утримуються підприємством з метою подальшого продажу.

Отже, у разі продажу за готівкові кошти матеріальних цінностей, що були вилучені з активів (списані з балансу) та обліковуються в обліку як сировина і матеріали, паливо, запасні частини тощо і які не є продукцією власного виробництва, суб'єкти господарської діяльності зобов'язані відповідно до Закону N 265 здійснювати розрахункові операції через зареєстровані, опломбовані в установленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій, або здійснювати такі розрахункові операції у безготівковій формі через установи банків.

Разом з тим облік основних засобів ведеться на рахунку 10 "Основні засоби". На цьому рахунку здійснюється облік та узагальнення інформації про наявність, рух власних або отриманим на умовах фінансового лізингу об'єктів та орендованих майнових комплексів, які віднесені до складу основних засобів. По дебету рахунку 10 "Основні засоби" відображаються записи по надходженню основних засобів на баланс підприємства. По кредиту цього рахунку відображається вибуття основних засобів внаслідок продажу, безкоштовної передачі, ліквідації, а також суми уцінки основних засобів. Облік основних засобів ведеться в таких розрізах: надходження, вибуття, амортизація, ремонт, переоцінка, а також облік орендованих основних засобів.

Об'єкт основних засобів вилучається з активів (списується з балансу) у разі його вибуття внаслідок продажу, безоплатної передачі або невідповідності критеріям визнання активом. Фінансовий результат від вибуття об'єктів основних засобів визначається вирахуванням з доходу від вибуття основних засобів їх залишкової вартості, непрямих податків і витрат, пов'язаних з вибуттям основних засобів. Регістри аналітичного обліку основних засобів, що вибули, додаються до документів, якими оформлені факти вибуття основних засобів.

Враховуючи вищезазначене, ДПА України вважає, що у разі продажу основних засобів (основних фондів) за готівкові кошти, які вилучені з активів (списані з балансу) внаслідок їх продажу і які згідно бухгалтерського обліку обліковувались на рахунку 10 "Основні засоби", суб'єкти господарювання можуть проводити такі розрахунки у касах цих суб'єктів з оформленням прибуткових і видаткових касових ордерів та видачею відповідних квитанцій, підписаних і завірених печаткою у встановленому порядку, або у безготівковій формі через банківські установи.

Крім того, у разі здійснення розрахунків в касі у готівковій формі суб'єкти господарювання зобов'язані дотримуватись вимог Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 15.12.2004 р. N 637, та постанови Правління Національного банку України від 09.02.2005 р. N 32 "Про встановлення граничної суми готівкового розрахунку", зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 18.04.2005 р. за N 410/10690.

Лист Державної податкової адміністрації України від 26.07.2006 р. N 14109/7/23-8017, N 42/06 з цього питання відкликається.

 

Заступник Голови 
Н. Рубан 
Quote
Obaldevayu
Нельзя без кассового аппарата принять деньги в кассу за ОС.!! это однозначно. Если у Вас нет РКА, то покупатель может пойти в банк и от имени работника своего предприятия внести наличные на Ваш счет. Отчитается у себя авансовым отчетом.

Причем сделать это несколько раз - по 10тыс грн
Obaldevayu , а чего вдруг так однозначно? есть запрет? подскажете где написано? у нас в принципе нет кассового аппарата, и не нужен он нам по условиям Закона о РРО, чего ж я должна ради одной продажи устанавливать?
Без РКА юрлицам можно продавать только продукцию собственного производства и свои услуги. Вся остальная выручка должна проходить только через банк или через РКА, а иначе - 100% суммы продажи в бюджет . Поверьте многолетнему опыту прохождения проверок.
Лист Державного комітетуУкраїни з питань регуляторної політики та підприємництва від 13.11.2009 № 14014


Законодавством визначено, що РРО та розрахункові книжки не застосовуються, зокрема, при здійсненні торгівлі продукцією власного виробництва та наданні послуг підприємствами всіх форм власності, крім підприємств торгівлі та громадського харчування, за умови, що готівкові розрахунки в касах цих підприємств оформляються прибутковими і видатковими касовими ордерами.
Держпідприємництва проаналізував термін «власне виробництво» і вважає, якщо підприємство здійснює діяльність в галузі виробництва, то його продукція, яка пройшла повний технологічний цикл виробництва, реалізується без застосування РРО.
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Вибачте, тільки зареєстровані користувачі можуть писати в цьому форумі.

Авторизуватись



Повідомлення, розміщені на форумах ДК-порталу, відображають лише особисту позицію авторів повідомлень.
Адміністрація форумів не несе відповідальності за їх зміст.

© 2023 "Дебет-Кредит", український бухгалтерський портал, web_dk [ @ ] gc.com.ua





0.00032