Головна порталу Дт-Кт  
Головна ДКНовиниПублікації ДКПередплатаДовідникиБланки, формиКонсультаціїДокументи


Розширений пошук по форуму

Экологический налог

Відправлено користувачем delphin 
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Сторінка 1 з 4    Сторінки: 1234Наступна
Здравствуйте!

Предприятие заключило договор с подрядчиком на вывоз твердых бытовых отходов (ТБО). В предмете договора сказано, что исполнитель обязуется выполнять комплекс услуг по вывозу ТБО, образующихся в процессе хоз. деятельности заказчика и размещенных последним в предоставленные исполнителем контейнеры.

Контейеры для ТБО опорожняются (вывозятся) каждый день.

(Получается что предприятие ТБО размещает у себя на территории, пусть даже временно)

Про дальнейшую утилизацию ТБО не сказано ни слова. В актах выполненных работ: работы по вывозу ТБО.


Лимиты на текущий год есть.

Вопрос: В связи с принятием НКУ, необходимо ли в базу налогообложения эконалогом включать весь объем образовавшихся отходов (ТБО) за квартал, даже если он вывозится спецпредприятием, т.к. отходы ТБО размещались временно (пусть даже несколько часов) на территории налогоплательщика в отчетном периоде.
Ст.242.1. Об'єктом та базою оподаткування є:
.
Ст.242.1.3. обсяги та види (класи) відходів, що розміщуються у спеціально відведених для цього місцях чи на об'єктах протягом звітного кварталу, крім обсягів та видів (класів) окремих відходів як вторинної сировини, що розміщуються на власних територіях (об'єктах) суб'єктів господарювання, які мають ліцензію на збирання і заготівлю окремих видів відходів як вторинної сировини і провадять статутну діяльність із збирання і заготівлі таких відходів;

Исходя из вышеприведенного можно предположить, что специально отведенное место - это мусорный контейнер, а объемы которые размещаются в на протяжении квартала - можно расчитать по количеству опорожнений этих контейнеров (количество опорожнений контейнеров обычно указывается в договоре на вывоз ТБО), т.е. суммарно весь объем образовавшихся отходов на протяжении всего квартала.

Предполагаю что платить придеться независимо от наличия договора на вывоз и утилизацию ТБО, срока хранения ТБО на протяжении отчетного квартала и остатков ТБО на конец отчетного квартала, а суммарно за весь объем образовавшихся отходов на протяжении всего квартала.

Насколько я понимаю, раньше было так - если предприятие передает свои отходы спецпредприятиям согласно договорам, то сбор за эти отходы не платится. Но при условии, что отходы на конец периоды не переданы, то сбор все же приходилось платить. Теперь все по другому.
Если предприятие - арендодатель. Например: собственные отходы ТБО составляют в квартал 3 куб.м. в квартал, но согласно актов спецпредприятие вывозит ТБО - 30 куб.м. (т.е. арендаторы выбрасывают в мусорные контейнеры свой мусор). В договоре аренды прописан пункт:

"Орендар зобов'язується дотримуватись на території Орендодавця вимог законодавства України про охорону навколишнього природного середовища і нести повну відповідальність за його порушення."

Как заполнять отчет, писать только свои 3 куб.м. (ТБО) или всего (в т.ч. мусор арендаторов - 30 куб.м.)


мы тоже интересовались этим вопросом - за ТБО приходится платить екологический налог, разъяснение "гарячей линии" ДПАУ.
письмо 9126/6/15-0816 от 17.05.11 - про обязательность уплаты эконалога при размещении отходов

по вопросу темы - вы рискуете если будете платить меньше, чем по акту. как вы докажите, что не должны платить за разницу в 27 кубов?
Думаю, будет не лишним доп. соглашение с арендаторами, в котором прописано, что отходы арендатора принимаются по акту прм-прд и размещаются в контейнере арендодателя для их дальнейшего вывоза (утилизации) спецпредприятием. Оплачивает услуги спецпредприятия - арендодатель, это входит в состав (себестоимость) арендной платы. Но ответственность (обязанность) за уплату эконалога по "арендаторскому" ТБО остается за арендатором исходя из объемов указаных в наших внутренних актах.
Доброго дня, у мене 2 питання.Допоможіть розібратись.Перше : ми юридична особа, імпортуємо товар, упаковку здаємо на утилізацію, укладено договір з п-вом по утилізації і за ці послуги платимо їм.Чи потрібно нам платити ще екологічний податок?І друге : ФОП має газовий котел , платить за газ: чи потрібно платити ек.податок і як його розрахувати?Допоможіть, будь ласка.
Котел - потрібен дозвіл на викиди, там все буде. Тара - думаю також потрібно платити, в залежності від складу тари підібрати вид забруднюючої речовини.
zema, підкажіть або порадьте де прочитати, за дозвіл на викиди це по котлу.А по тарі , я думала , що якщо ми платимо за утилізацію тари, то наші виконавці платять даний податок?Поясніть, будь ласка
2755 Який порядок обчислення екологічного податку за викиди в атмосферне повітря забруднюючих речовин стаціонарними джерелами забруднення?
Коротка відповідь : Суми екологічного податку, який справляється за викиди в атмосферне повітря забруднюючих речовин стаціонарними джерелами забруднення (незалежно від того чи отримано дозвіл на викиди в атмосферне повітря забруднюючих речовин стаціонарними джерелами забруднення), обчислюються платниками податку самостійно щокварталу виходячи з фактичних обсягів викидів, ставок податку за формулою наведеною у п.249.3 ст.249 Податкового кодексу України. (база знань ДПАУ)

2755 До якої організації потрібно звернутися для одержання дозволів для здійснення викидів в атмосферне повітря забруднюючих речовин стаціонарними джерелами забруднення, скидів, розміщення відходів?
Повна відповідь Дозволи на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами забруднення видаються територіальними органами спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади з питань екології та природних ресурсів і питання щодо їх видання та питання видання дозволів спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади у сфері поводження з відходами на спеціально відведених для цього місцях чи об’єктах (місцях розміщення відходів, сховищах, полігонах, комплексах, спорудах, ділянках надр тощо) не належить до компетенції органів ДПС.

Статтею 11 Закону України від 16 жовтня 1992 року №2707-XII „Про охорону атмосферного повітря" із змінами і доповненнями, передбачено, що викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами можуть здійснюватися після отримання дозволу, який видається територіальним органом спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади з питань екології та природних ресурсів за погодженням із територіальним органом спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади з питань охорони здоров'я. Стаціонарне джерело забруднення - підприємство, цех, агрегат, установка або інший нерухомий об'єкт, що зберігає свої просторові координати протягом певного часу і здійснює викиди забруднюючих речовин в атмосферу та/або скиди забруднюючих речовин у водні об'єкти (пп. 14.1.230 п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755 (далі - ПКУ).

2755 І. Чи повинен CГ нараховувати та сплачувати екологічний податок, в частині розміщення небезпечних відходів та розміщення побутових відходів?
Коротка відповідь : Діє з 01.01.2011 Платниками екологічного податку, що справляється за розміщення відходів, в т.ч. небезпечних відходів та побутових відходів є всі суб’єкти господарювання, крім тих, суб’єктів господарювання, які мають ліцензію на збирання і заготівлю відходів як вторинної сировини, провадять статутну діяльність із збирання і заготівлі таких відходів, що розміщуються на власних територіях (об’єктах), та надають послуги у цій сфері. Тобто, із оподаткування екологічним податком вивільнені тільки окремі види відходів як вторинної сировини та розміщуються у спеціально відведених для цього місцях чи на об’єктах. У разі наявності у платників податку відповідних об’єктів та бази оподаткування по екологічному податку, що справляється за розміщення відходів, визначених пп.242.1.3 п.242.1 ст.242 Податкового кодексу України, таким платникам податку слід нараховувати та сплачувати екологічний податок.
і окремо:

2755 І. Чи є платниками екологічного податку СГ, які використовують автономні системи опалення (котли) адміністративних, торговельних, складських та інших будівель та споруд та чи потрібно мати дозвіл на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами забруднення?
Коротка відповідь : Суб’єкти господарювання, у випадку використання автономних систем опалення власниками адміністративних, торговельних, складських та інших будівель та споруд мають об’єкт оподаткування екологічним податком - обсяг забруднюючих речовин, що утворюються й викидається в атмосферне повітря при згорянні палива (газу, мазуту тощо) та є платниками екологічного податку (незалежно від отримання дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами забруднення). Обсяги викидів стаціонарними джерелами забруднення платники екологічного податку визначають самостійно, а для перевірки правильності їх визначення органи ДПС залучають працівників органу виконавчої влади з питань охорони навколишнього природного середовища Автономної Республіки Крим та спеціальних підрозділів центрального органу виконавчої влади з питань охорони навколишнього природного середовища. Дозволи на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами забруднення видаються територіальними органами спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади з питань екології та природних ресурсів і питання щодо їх видання, не належать до компетенції органів ДПС.
2755 І. СГ має договір на видалення та утилізацію відходів з переробним підприємством (спеціалізованим підприємством), у такому разі йому потрібно нараховувати та сплачувати екологічний податок за тимчасове розміщення (зберігання) відходів протягом звітного кварталу (в т.ч. акумулятори, шини, люмінесцентні лампи)?
Коротка відповідь : Суб'єкт господарювання (незалежно від отримання дозволу на утворення та розміщення відходів та наявності договору на видалення та утилізацію відходів з переробним підприємством (спеціалізованим підприємством) повинен нараховувати та сплачувати екологічний податок за тимчасове розміщення (зберігання) відходів протягом звітного кварталу (в т.ч. акумулятори, шини, люмінесцентні лампи) на загальних підставах. За винятком суб'єктів господарювання, які мають ліцензію на збирання і заготівлю окремих відходів як вторинної сировини, провадять статутну діяльність із збирання і заготівлі таких відходів, що розміщуються на власних територіях (об’єктах), та надають послуги у цій сфері. Зауважимо, що базовий податковий (звітний) період по екологічному податку дорівнює календарному кварталу, тому для розуміння „тимчасового розміщення (зберігання) відходів протягом звітного кварталу” слід розуміти календарні дати податкового (звітного) періоду кварталу.
А в 2010 році , коли ще діяв збір за забруднення навколишнього середовища, потрібно також було платити його , якщо ми здавали тару на утилізацію?
в 2010 році якщо утворення і вивіз твердих побутових відходів (у вашому випадку - тари) були в межах звітного кварталу і був заключений договір з комунальним підприємством, яке має ліцензію на утилізацію або захоронення відходів, то збір за забруднення не платився. але потрібно було бути впевненим в тому, що є ліцензія. у нас по філіях був жах - у тих є ліцензія, ті не знають, окремі комунальні підприємства взагалі футболили (з приводу ліцензій) мовляв - шукайте когось іншого...
Quote
zema
в 2010 році якщо утворення і вивіз твердих побутових відходів (у вашому випадку - тари) були в межах звітного кварталу і був заключений договір з комунальним підприємством, яке має ліцензію на утилізацію або захоронення відходів, то збір за забруднення не платився. але потрібно було бути впевненим в тому, що є ліцензія. у нас по філіях був жах - у тих є ліцензія, ті не знають, окремі комунальні підприємства взагалі футболили (з приводу ліцензій) мовляв - шукайте когось іншого...
Підскажіть ще мені у нас договору на вивезення ТПВ немає відповідно немає встановлених лімітів, проте звичайно у господарській діяльность є побутове сміття яке ми викидаємо самовивозом на сміттєзвалища , що нам може бути предявлено у випадку перевірки ДПі та іншими органам?????? річ у тім що місце здійснення діяльності це селище жодного баку на сміття я небачила і навіть не знаю до кого звертатися по питанню заключення угоди на вивіз ТПВ. приміщення в якому знаходиться господарська одиниця орендоване.
zema, простіть що задаю так багато питань, просто ви дуже компетентні у цьому питанні.У нас тара-папір , картон.Можливо, це змінює суть справи чи ні ((((
Добрый день,всем форумчанам. помогите разобраться в ситуации - мы являемся осмд (не прибыльная организация) неделю назад мы получили письмо от налоговой в которой указано , что мы обязаны платить экологический налог. У меня возник вопрос ведь отходы вывозимые катп принадлежат жильцам и они самостоятельно оплачивают эту услугу , с организацией предоставляющей услуги по вывозу мусора нас не связывает никакие документы. Обязано ли платить ОСМД этот налог или нет ? буду очень благодарен за ответы.
з приводу договора - якщо такого немає, потрібно було платити збір за забруднення (зараз екологічний податок). я так зрозумів що на звалище ви вивозите сміття самостійно і самовільно - це не зовсім правильно, і виникає питання що за звалище, чи є в нього паспорт і т.д. З приводу питання що може бути пред"явлено податковими органами - вони повинні доказати, що у вас взагалі є сміття. тут у пригоді стануть акти минулих перевірок - якщо вони це питання не чіпали - є шанс що й не зачеплять, але гарантії немає. ще питання до договору оренди - чи передбачено там питання по сміттю. в населеному пункті може бути щось на зразок ЖЕКу... якщо такого немає то я думаю, що правильно було-б здавати сміття якійсь організації, що займається вивозом сміття (тобто самостійно вивозити до них сміття).
Quote
Yulka
У нас тара-папір , картон.Можливо, це змінює суть справи чи ні ((((
взагалі треба звернутися в екологію, щоб вони визначили клас небезпеки ваших відходів...
а які документи їм потрібно подавати ?
зараз не можу точно сказати - цим я не займаюсь, але для початку звернутися листом, вони обстежати цех (приміщення і т..) де утворюється забруднюючі речовини і видадуть довідку - здається дозвіл, і пропишуть клас забруднюючих речовин.
Доброго дня.Якщо МИ виступаємо ЗАМОВНИКОМ послуг з організації збирання, заготівлі та утилізації тари (папір).Фірма з утилізації відходів як вторинної сировини, яка є ВИКОНАВЦЕМ, організовує збирання , заготівлю і утилізацію даного паперу шляхом залучення до виконання на конкурсних засадах спеціалізованих під-в, які мають відповідні ліцензії та умови щодо надання даних послуг.Допоможіть розібратись хто є платником, у даному випадку, екологічного податку?
Якщо папір утворюється на вашому підприємстві - то платником є ви, незважаючи на те, хто і як збирає макулатуру.
А шины это какой класс опасности отходов? или нам тоже надо обращатся в экологию для определения класса? confused smiley
Вот еще:
2755 І. Які застосовуються ставки екологічного податку за викиди в атмосферне повітря забруднюючих речовин стаціонарними джерелами забруднення (в т. ч. якщо для забруднюючої речовини встановлено клас небезпечності та орієнтовно безпечний рівень впливу речовин або не встановлено клас небезпечності та орієнтовнобезпечний рівень впливу речовини)?
Коротка відповідь : Платники екологічного податку (незалежно від того чи отримано ними дозвіл на здійснення викидів) застосовують ставки екологічного податку за викиди в атмосферне повітря забруднюючих речовин стаціонарними джерелами забруднення передбачені статтею 243 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) в залежності від різновидності забруднюючих речовин (сполук) та встановленого (чи не встановленого) класу небезпечності, орієнтовнобезпечного рівню впливу. Для забруднюючих речовин (сполук), які не увійшли до п.243.1 ст.243 Податкового кодексу України (далі – ПКУ), та: на які встановлено як клас небезпечності так і орієнтовнобезпечний рівень впливу (крім двоокису вуглецю), ставки екологічного податку (далі – податок) застосовуються в залежності від класу небезпечності згідно із п. 243.2 ст.243 ПКУ; на які не встановлено клас небезпечності та орієнтовнобезпечний рівень впливу (крім двоокису вуглецю), ставки податку встановлюються як за викиди забруднюючих речовин I класу небезпечності згідно з п. 243.2 ст.243. Ставка податку за викиди двоокису вуглецю становить 0,2 гривні за 1 тонну. До сфери повноважень органів ДПС не належить визначення змісту речовин, які надходять в атмосферне повітря від стаціонарних джерел забруднення та встановлення класу небезпечності та орієнтовнобезпечного рівню впливу для таких забруднюючих речовин. При цьому, щорічно будуть вноситись зміни до ПКУ щодо ставок екологічного податку, визначених в абсолютних значеннях, з урахуванням індексів споживчих цін. Водночас, за податковими зобов’язаннями з екологічного податку, що виникли: з 1 січня 2011 року до 31 грудня 2012 року включно ставки податку становлять 50 відсотків від ставок, передбачених статтею 243 ПКУ; з 1 січня 2013 року до 31 грудня 2013 року включно ставки податку становлять 75 відсотків від ставок, передбачених статтею 243 ПКУ; з 1 січня 2014 року ставки податку становлять 100 відсотків від ставок, передбачених статтями 243 ПКУ.

Получается если мы еще делаем сварку авто сварочным аппаратом, покупаем для этого углекислоту - п.243.4. "Ставка податку за викиди двоокису вуглецю становить 0,2 гривні за 1 тонну." - то платить надо 0,1 грн. за тонну?
По шинам уточню, а по стаціонару однозначно потрібно в екології брати дозволи, там-же будуть розписані види і кількість викидів забруднюючих речовин, самостійно обраховувати викиди на основі кількості балонів - неправильно. В 2011 році дійсно застосовуються ставки в розмірі 50% від прописаних в ПКУ.
т.е. если мы покупаем углекислоту, то испарения с нее могут быть другие, да? - для этого и обращаются в гос.экологию? А эта экология будет приходить на территорию и смотреть - вдруг что-то еще ненужное увидит? sad smiley
приблизительно так. но екология смотрит не на испарения углекислоты, а на весь производственный процесс в целом. Станки, краскопульты, и много чего другого. повторюсь, что я напрямую с этим не работаю, но мои структурки говорили что освидетельствовать стационарные источники (котел газовый...) стоит приличных денег, конкретнее не знаю, звоните в екологию уточняйте.
Согласен с коллегами, что по консультации налоговиков наличие договора на вывоз мусора не освобождает от начисления екологического налога, однако Науково-практичний коментар р.8 гласит:

Норми пп. 240.1.3 відповідають законодавству, яке діяло до набрання
чинності ПКУ, тому наведемо практику їх застосовання.
У суб’єкта, внаслідок діяльності якого утворилися відходи, не виникає
податкового обов’язку стосовно екологічного податку за розміщення
відходів за умови укладання договору з організацією зі збору (прийому)
відходів і яка має ліцензією на здійснення цих операцій.
Але при порушенні умов договору щодо строків передачі відходів
спеціалізованим організаціям (незалежно від того з власної вини чи з вини
приймаючої організації) суб’єкт, внаслідок діяльності якого утворюються
відходи, набуває ознак платника екологічного податку і несе відповідальність
за правильність складання, своєчасність подання податкової декларації та
сплати податку за фактичні обсяги відходів, що розміщувалися на його
власних об’єктах протягом відповідного часу. У даній ситуації порушуються
норми п. «б» ст. 42 Закону України «Про відходи», а саме: самовільне
розміщення чи видалення відходів.
Також до вищевикладеного необхідно додати, що спеціалізовані
підприємства із видалення відходів сплачують податок за фактично
розміщені відходи, що утворювалися у процесі власної діяльності, а також за 162
відходи, передані їм для розміщення іншими підприємствами, організаціями[/center][/center]
(власниками)
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Сторінка 1 з 4    Сторінки: 1234Наступна
Вибачте, тільки зареєстровані користувачі можуть писати в цьому форумі.

Авторизуватись



Повідомлення, розміщені на форумах ДК-порталу, відображають лише особисту позицію авторів повідомлень.
Адміністрація форумів не несе відповідальності за їх зміст.

© 2023 "Дебет-Кредит", український бухгалтерський портал, web_dk [ @ ] gc.com.ua





0.00054399999999999