Головна порталу Дт-Кт  
Головна ДКНовиниПублікації ДКПередплатаДовідникиБланки, формиКонсультаціїДокументи


Розширений пошук по форуму

Подотчетные суммы

Відправлено користувачем irina71 
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Подотчетные суммы
Помогите разрулить ситуацию. Выдана сумма в подотчет не будет возвращена, а сегодня истекает 3 день. Могу ли я эту сумму засчитать в доход?
Re: Подотчетные суммы
если отчет не подается в тчении 3-х дней, то начисляется штраф 15%, а если не возвращается в течении отчетного месяца - то включается в налогооблагаемый доход, и облагается НДФЛ
Re: Подотчетные суммы
Спасибо yana. А еще какими налогами облагать, кроме НДФЛ?


Re: Подотчетные суммы
Вы насчитываете штраф 15% + НДФЛ на сумму выданых денег ( через натуральный коэффициент). Штраф платите в бюджет на тот же счет что и НДФЛ только с пометкой что это штраф и фамилию оштрафованного работника.
Re: Подотчетные суммы
ИЗ ЗАКОНА ОБ НДФЛ :

9.10.3. Якщо платник податку повертає суму надміру витрачених коштів пізніше граничного строку, встановленого підпунктом 9.10.2 цього пункту, але не пізніше звітного місяця, на який припадає останній день такого граничного строку, то такий платник податку сплачує штраф у розмірі 15 відсотків суми таких надміру витрачених коштів, який стягується за процедурою утримання податку, встановленою підпунктом 9.10.1 цього пункту.

Якщо платник податку не повертає суму надміру витрачених коштів протягом звітного місяця, на який припадає такий граничний строк, то така сума підлягає оподаткуванню за правилами, встановленими підпунктом 9.10.1 цього пункту, та платник податку сплачує штраф, встановлений абзацом першим цього підпункту.

Якщо у майбутніх податкових періодах платник податку повертає суму надміру витрачених коштів або вона стягується з такого платника податку за рішенням суду, перерахунок податкових зобов'язань такого платника податку не здійснюється, а сума штрафу не відшкодовується.
Re: Подотчетные суммы
Спасибо большое!!!!
Re: Подотчетные суммы
В подотчет на что?
Re: Подотчетные суммы
под закупку
Re: Подотчетные суммы
На подотчетные суммы от закупки трехдневный срок отчетности не распространяется, нужно отчитаться в ттотже день, закупка сельхозпродукции - 10 дней. В этой ситуации если работник взял аванс на закупку и не ипотратил деньги в этот день лучше их вернуть а утром выдать снова (покрайней мере оформить документально)
Re: Подотчетные суммы
На закупку с/х продукции и заготовку вторсырья (кроме метала) - 10 дней.
На все другие потребности - на следующий рабочий день! (то есть дается 2 дня - день выдачи и следующий день)
ст. 2.11 ПКМУ от 15.12.04 №637
Re: Подотчетные суммы
Может не совсем по теме, но все же у меня тоже вопрос по авансовым, можно ли заполнить один авансовый в конце месяца на все подотчетные суммы, если они еще не выдавались, а все шло за счет физ лица?погашены эти подотчетные суммы будут в конце квартала
Re: Подотчетные суммы
1247 Автор строк:
-------------------------------------------------------
> На подотчетные суммы от закупки трехдневный срок
> отчетности не распространяется, нужно отчитаться в
> ттотже день

не согласна, срок отчета по выданным суммам 3 дня, другое дело что потратить работник обязан эти день в течении двух дней включая день выдачи, а отчитаться може в течении трнх банковских дней после совершения покупки !!!
Леди, я делала 1 раз в месяц. Проверили подоходники, вопросов не возникло.

Жизнь - штука сложная. И непредсказуемая. Но все всегда к лучшему.
Re: Подотчетные суммы
yana Автор рядків:
-------------------------------------------------------
> 1247 Автор строк:
> --------------------------------------------------
> -----
> > На подотчетные суммы от закупки трехдневный
> срок
> > отчетности не распространяется, нужно отчитаться
> в
> > ттотже день
>
> не согласна, срок отчета по выданным суммам 3 дня,
> другое дело что потратить работник обязан эти день
> в течении двух дней включая день выдачи, а
> отчитаться може в течении трнх банковских дней
> после совершения покупки !!!

ст. 2.11 ПКМУ от 15.12.04 №637 Особи, які одержали готівку підзвіт зобов'язані подати до бухгалтерії звіт про використані кошти не піздніше наступного робочого дня.
Re: Подотчетные суммы
ну не знаю, не вижу я в п 2.11 точного указания когда подавать отчет, там речь идёт о том, что деньги использовать нужно в течении двух дней, а вот отчет подается "відповідно до законодавства України. " .....
.....натыкайте меня носом, если я не права ......

вот цитата из положения №637:

2.11. Видача готівкових коштів під звіт або на відрядження (далі - під звіт) здійснюється відповідно до законодавства України.

Видача готівкових коштів під звіт на закупівлю сільськогосподарської продукції та заготівлю вторинної сировини, крім металобрухту, дозволяється на строк не більше 10 робочих днів від дня видачі готівкових коштів під звіт, а на всі інші виробничі (господарські) потреби на строк не більше двох робочих днів, уключаючи день отримання готівкових коштів під звіт.

Якщо підзвітній особі одночасно видана готівка як на відрядження, так і для вирішення в цьому відрядженні виробничих (господарських) питань (у тому числі для закупівлі сільськогосподарської продукції у населення та заготівлі вторинної сировини), то строк, на який видана готівка під звіт на ці завдання, може бути продовжено до завершення терміну відрядження.

Видача відповідній особі готівкових коштів під звіт проводиться за умови звітування нею у встановленому порядку за раніше отримані під звіт суми.

Звітування за одержані під звіт готівкові кошти здійснюється відповідно до законодавства України.
Re: Подотчетные суммы
Нет отчета об использование - считаются выданными. Выдавать можно на 2 дня. Таким образом, за 2 дня и отчет должен быть.
Иначе еще все суммы идут к лимиту в кассе пока не отчитается.
ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ УКРАЇНИ ЛИСТ від 30.04.2004 р. N 7941/7/17-3117

ДПАУ розглянула лист і повідомляє.
Згідно з п. 2.15 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою НБУ від 19.02.2001 р. N 72, яка зареєстрована у Мін'юсті України 15.03.2001 р. N 237/5428, зі змінами та доповненнями, внесеними постановою Правління НБУ від 18.02.2004 р. N 62, видача готівкових коштів під звіт на відрядження здійснюється відповідно до чинних нормативно-правових актів України.
Видача готівкових коштів під звіт з каси підприємства на закупівлю сільськогосподарської продукції, продукції її переробки та заготівлю вторинної сировини, крім металобрухту, дозволяється на строк не більше 10 робочих днів від дня видачі готівкових коштів під звіт, а на всі інші виробничі (господарські) потреби на строк не більше двох робочих днів, включаючи день отримання готівкових коштів під звіт.
Якщо підзвітній особі одночасно видана готівка як на відрядження, так і для вирішення в цьому відрядженні виробничих (господарських) питань, то строк, на який видана готівка під звіт на ці цілі, може бути продовжено до завершення терміну відрядження. ...
Згідно із Законом (пп. 9.10.2 п. 9.10 ст. 9 Закону) звіт про використання коштів, отриманих на відрядження або під звіт, надається особі, яка надала такі кошти, до закінчення третього банківського дня, наступного за днем, у якому платник податку завершує відрядження або завершує виконання окремої цивільно-правової дії за дорученням та за рахунок особи, що надала кошти під звіт. ...

Получается, все-таки выдача на срок не более 2х дней, а отчет об использовании сдать не позднее 3-го дня после дня "ипользования".
Я о сроках отчета нашла только тут: ЗУ "О налоге с доходов физ.лиц"
9.10.2. Звіт про використання коштів, наданих на відрядження або під звіт, надається за формою, встановленою центральним податковим органом, до закінчення третього банківського дня, наступного за днем, у якому платник податку:
а) завершує таке відрядження;
б) завершує виконання окремої цивільно-правової дії за дорученням та за рахунок особи, що надала кошти під звіт.
За наявності надміру витрачених коштів їх сума повертається платником податку у касу або зараховується на банківський рахунок особи, що їх надала, до або під час подання зазначеного звіту.
И вот интересная консультация:
В якому разі стягується штраф?
Відповідно до пп. 9.10.3 Закону про податок з доходів, якщо платник податку (тобто працівник) повертає суму надміру витрачених коштів пізніше граничного терміну, установленого пп. 9.10.2 цього Закону, такий платник сплачує штраф у розмірі 15 % суми таких надміру витрачених коштів.
Граничним терміном повернення, за порушення якого стягується 15 % штраф, є закінчення третього банківського дня, наступного за днем, в якому платник податку (тобто працівник):
– завершує відрядження;
– завершує виконання окремої цивільно-правової дії за дорученням та за рахунок особи, яка надала кошти під звіт (пп. 9.10.2 Закону про податок з доходів).
Якщо ж працівник разом із коштами на відрядження отримав кошти на господарські потреби (наприклад, на закупівлю матеріалів під час відрядження), то загальний термін повернення невикористаних коштів – 3 банківські дні після повернення з відрядження. І лише після закінчення такого терміну з працівника стягується 15-відсотковий штраф.
Такі загальні правила стягування «підзвітного» штрафу. Як бачимо, вони досить прості. Але є супутні нюанси, про які також не можна забувати*.
По-перше, потрібно чітко розуміти, за що саме стягується 15-відсотковий штраф. Він стягується не за прострочення подання авансового звіту, а саме за прострочення повернення невикористаних коштів. Тому, навіть якщо працівник подасть авансовий звіт вчасно, а гроші поверне із запізненням, він не звільняється від штрафу.
По-друге, надміру витраченими коштами не вважаються добові понад установлені законодавством норми, що виплачуються за внутрішнім розпорядженням працедавця. Це підтверджується листом № 3928.**
По-третє, разом із триденним терміном повернення невикористаних підзвітних сум, установленим Законом про податок з доходів, існують терміни, установлені Положенням № 72.
Пункт 2.15 Положення № 72 досі містить вимогу, що видача грошових коштів під звіт із каси на:
– закупівлю сільськогосподарської продукції, продуктів її переробки та заготівлю вторинної сировини, крім металобрухту, дозволяється на термін не більше 10 робочих днів від дня видачі готівки під звіт;
– усі інші виробничі (господарські) витрати – на термін не більше 2 робочих днів, включаючи день отримання готівкових грошових коштів.
Отже, як і раніше, при видачі грошових коштів працівнику на господарські потреби (наприклад, на придбання канцтоварів), він має повернути до каси залишок грошових коштів не пізніше наступного дня після отримання готівки. Порушення зазначеного терміну призводить до накладення штрафу на підприємство у розмірі 25 % виданих під звіт сум згідно зі ст. 1 Указу № 436. Це порушення є виключно порушенням касової дисципліни, за яке розплачуватиметься підприємство.
Щодо 15-відсоткового «підзвітного» штрафу, то він застосовується, тільки якщо залишок підзвітних сум не буде повернено протягом трьох банківських днів після дня, в якому працівником було виконано доручення (придбано канцтовари).
В якому випадку разом зі штрафом справляється податок?
Трапляються випадки, коли повернення залишку невикористаних підзвітних сум відбувається із серйозним запізненням. Наприклад, якщо у працівника немає грошей, він очікує дня видачі зарплати, щоб розрахуватися з підприємством. Або, наприклад, якщо закінчення граничного
3-денного терміну припадає на останні дні місяця і затримка з поверненням буквально на декілька днів призводить до того, що працівник погашає заборгованість уже в наступному місяці.
Ми ведемо до того, що для оподаткування принципово важливо, чи було залишок повернено у межах звітного місяця, на який припадає закінчення 3-денного терміну, чи вже в наступному місяці.
Якщо залишок повернено в межах звітного місяця, але з порушенням 3-денного терміну, то з працівника стягується лише 15-відсотковий штраф.
Якщо залишок не було повернено у звітному місяці, то разом із 15-відсотковим штрафом з працівника утримується ще й податок з доходів. Об'єктом оподаткування є сума неповерненого залишку, помножена на «натуральний» коефіцієнт (1,149425).

Жизнь - штука сложная. И непредсказуемая. Но все всегда к лучшему.
Re: Подотчетные суммы
shkoda Автор строк:
-------------------------------------------------------
> Нет отчета об использование - считаются выданными.
> Выдавать можно на 2 дня. Таким образом, за 2 дня и
> отчет должен быть.
> Иначе еще все суммы идут к лимиту в кассе пока не
> отчитается.


лихо закрутили. но в положении 637 четко сказано что ПОТРАТИТЬ деньги надо в течении 2-х дней, а закон об НДФЛ говорит, что ОТЧЕТ предоставляется в течении 3-х дней после совершения покупки !!! а дату покупки можно увидеть на чеке, квитанции. таким образом, выдали деньги 1-го , работник должен потратить их 1-го или 2-го числа, а отчет предоставить максимум 4-го или 5-го числа в зависимости от того когда потратил !!!!!
Re: Подотчетные суммы
"Видача готівки під звіт на срок не більше 2 днів." (закон)
"ПОТРАТИТЬ деньги в течение 2 дней." (ваши слова)
Когда потрачены не полностью - оставшаяся сумма идет к лимиту кассы на второй день. Т.е. вносить неиспользованные средства в кассу нужно на второй день после выдачи. Вот почему считается, что отчитаться нужно за 2 дня.
Re: Подотчетные суммы
похоже мы не договоримся....

... скажу последнее, что ограничение 2 дня действует для траты денег, т.е.работник должен их потратить в течении 2 дней, если не потратил, то сдать в кассу на второй день всю сумму или остаток (если чатично всё же потратил), а вот отчет он может подать в течении 3-х банковских дней после совершения покупки !!!
9.10.2. Звіт про використання коштів, наданих на відрядження або під звіт, надається за формою, встановленою центральним податковим органом, до закінчення ТРЕТЬОГО банківського дня, наступного за днем, у якому платник податку:
а) завершує таке відрядження;
б) завершує виконання окремої цивільно-правової дії за дорученням та за рахунок особи, що надала кошти під звіт.
За наявності надміру витрачених коштів їх сума повертається платником податку у касу або зараховується на банківський рахунок особи, що їх надала, до або під час подання зазначеного звіту.
Re: Подотчетные суммы
Он у вас будет остаток средств возвращать без отчета? лихо)
Re: Подотчетные суммы
"За наявності надміру витрачених коштів їх сума повертається платником податку у касу або зараховується на банківський рахунок особи, що їх надала, ДО або під час подання зазначеного звіту."

...вроде как в законе четко написано, что деньги могут быть возвращены ДО подачи отчета.......
Re: Подотчетные суммы
А якщо підприємство має дільниці і філії, розміщені в інших населених пунктах, а каса одна - централізована. І підзвітна особа отримує відрядні на платіжну особисту карточку, як у випадку неповного звітування повертати зайві кошти? Чи є щодо таких підтприємств якісь вийнятки у законодавстві?
Re: Подотчетные суммы
Як тоді на практиці вирішуються подібні ситуації. Дільниці знаходяться в селах. До міста далеко їхати. Нехай повертають через Ощадбанк чи існують ще якісь ноу-хау?
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Вибачте, тільки зареєстровані користувачі можуть писати в цьому форумі.

Авторизуватись



Повідомлення, розміщені на форумах ДК-порталу, відображають лише особисту позицію авторів повідомлень.
Адміністрація форумів не несе відповідальності за їх зміст.

© 2023 "Дебет-Кредит", український бухгалтерський портал, web_dk [ @ ] gc.com.ua





0.00062200000000001