Головна порталу Дт-Кт  
Головна ДКНовиниПублікації ДКПередплатаДовідникиБланки, формиКонсультаціїДокументи


Розширений пошук по форуму :: по порталу

Чим відрізняється договір куплі-продажу і договір поставки?

Відправлено користувачем ane4ka-nn 
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Необхідно для заповнення податкової накладної
Єдина база податкових знань

2755 Який вид договору, дату та номер необхідно зазначати у рядку "Вид цивільно-правового договору" податкової накладної у разі постачання товарів/послуг за усною домовленістю сторін?
Коротка відповідь : Діє з 01.01.2011 При заповненні рядка "Вид цивільно-правового договору" податкової накладної у разі постачання товарів/послуг за усною домовленістю сторін слід зазначати: у полі "вид договору" - "Договір купівлі – продажу", "Договір на виконання робіт" тощо; у полі "від" - дату виконання усної домовленості; у полі "№" - прочерк.
Повна відповідь : Діє з 01.01.2011 Відповідно до ст. 205 Цивільного кодексу України від 16 січня 2003 року №435-IV із змінами та доповненнями (далі – ЦКУ) правочин може вчинятися усно або в письмовій формі. Сторони мають право обирати форму правочину, якщо інше не встановлено законом. Форма податкової накладної затверджена наказом ДПА України від 21.12.10 №969 "Про затвердження форми Податкової накладної та Порядку її заповнення". При заповненні рядка "Вид цивільно-правового договору" податкової накладної у разі постачання товарів/послуг за усною домовленістю сторін слід зазначати: у полі "вид договору" - "Договір купівлі – продажу", "Договір на виконання робіт" тощо; у полі "від" - дату виконання усної домовленості. Згідно із ст. 206 ЦКУ усно можуть вчинятися правочини, які повністю виконуються сторонами у момент їх вчинення, за винятком правочинів, які підлягають нотаріальному посвідченню та (або) державній реєстрації, а також правочинів, для яких недодержання письмової форми має наслідком їх недійсність; у полі "№" - прочерк.


З бух. журналу зробила висновок, що договір купівлі- продажу -це одноразова купівля товару, а договір поставки- це декілька раз купується товар, тобто договір поставки включає періодичність купівлі товару.
Quote
25020
З бух. журналу зробила висновок, що договір купівлі- продажу -це одноразова купівля товару, а договір поставки- це декілька раз купується товар, тобто договір поставки включає періодичність купівлі товару.

Исходя из того, что написано об этих договорах в Гражданском кодексе, такой вывод не следует...
рознице пишу договор купли-продажи, для опта договор поставки.
Смотрите Гражданский кодекс.

Стаття 712. Договір поставки

1. За договором поставки продавець (постачальник), який здійснює підприємницьку діяльність, зобов'язується передати у встановлений строк (строки) товар у власність покупця для використання його у підприємницькій діяльності або в інших цілях, не пов'язаних з особистим, сімейним, домашнім або іншим подібним використанням, а покупець зобов'язується прийняти товар і сплатити за нього певну грошову суму.

Стаття 655. Договір купівлі-продажу

1. За договором купівлі-продажу одна сторона (продавець) передає або зобов'язується передати майно (товар) у власність другій стороні (покупцеві), а покупець приймає або зобов'язується прийняти майно (товар) і сплатити за нього певну грошову суму.

Т.е., как минимум - по договору поставки:
- поставщик должен быть СПД
- покупатель должен использовать купленный товар для целей, не связанных с личным потреблением
- товар передается покупателю не сразу, а в установленный договором срок. Отсюда и название, потому что при договоре покупки в большинстве случаев расчет и передача товара происходит почти одновременно (хотя, конечно, бывает и иначе).
Классика договора поставки: покупатель платит за товар, а получает его позже, как правило, поставщик привозит его сам на место, которое указывает покупатель, цена доставки входит в цену приобретения. Но вообще ГКУ не содержит требования доставки товара покупателю, звучит термин "передача", но он же, как видите, есть и в определении договора купли-продажи.
Quote
Natka
"від" - дату виконання усної домовленості;

Тобто треба вказувати дату накладної (не рахунку), коли відбулося відвантаження?
Quote
heruvim
Quote
Natka
"від" - дату виконання усної домовленості;

Тобто треба вказувати дату накладної (не рахунку), коли відбулося відвантаження?

всі роблять по різному, є ті що номер рахунку вписують, особисто я вписую дату першої події, та номер договору прочерк, якщо договір усний
Пишите всегда при отсутствии договора "договор купли-продажи", не ошибетесь, потому как он ко всему подходит.
Так і зрозумів, тільки хотів уточнити яку дату ставити, рахунку чи накладної.
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Вибачте, тільки зареєстровані користувачі можуть писати в цьому форумі.

Авторизуватись



Повідомлення, розміщені на форумах ДК-порталу, відображають лише особисту позицію авторів повідомлень.
Адміністрація форумів не несе відповідальності за їх зміст.

© 2023 "Дебет-Кредит", український бухгалтерський портал, web_dk [ @ ] gc.com.ua





0.000362