Головна порталу Дт-Кт  
Головна ДКНовиниПублікації ДКПередплатаДовідникиБланки, формиКонсультаціїДокументи


Розширений пошук по форуму :: по порталу

звіт про контрольовані операції

Відправлено користувачем natikus 
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Сторінка 1 з 2    Сторінки: 12Наступна
Люди, кто сдал отчёт по контролируемым операциям? Или знающий кто подскажет.
1. Код ознаки пов'язанности особи. Жена-учредитель и директор (компании резидент), а муж - коммерческий директор в компании жены,а так же учредитель и директор компании-нерезидент. Это 509?
2.Покупатель - нерезидент уже проходит по некоторым контролируемым операциям. Так же через него (т.е. он - конечный бенефициарий) заключён договор комиссии (комиссионер-его предприятие-резидент). Сумма договора -4,7 млн.грн, сумма комиссии 40 тыс.грн. Подпадает ли такая операция как контролируемая?
Буду благодарна любой подсказке.
Quote
natikus
...
2.Покупатель - нерезидент уже проходит по некоторым контролируемым операциям. Так же через него (т.е. он - конечный бенефициарий) заключён договор комиссии (комиссионер-его предприятие-резидент). Сумма договора -4,7 млн.грн, сумма комиссии 40 тыс.грн. Подпадает ли такая операция как контролируемая?

У Вас по резиденту по-перше, має бути оборот більше 50 млн.грн. У Вас є?
По-друге, загальна сума операцій з нерезидентом в т.ч. через комісіонера має бути більше 5 млн.грн. Є таке?
І по-третє, нерезидента має бути і списка КМУ. Є таке?
Якщо відповідь на всі питання - "так", то операція контрольована.
Тепер, хто допоможе мені?
При заповненні звіту, а саме додатку до звіту, виникли такі питання, відповідь на які не знайшла в Порядку №8 від 18.01.2016.
Контрольована операція - кредит/позика в нерезидента.
Я тут поразмишляю, і хотілось би почути і Ваші аргументи за і проти.

1. Графа 6 "Код послуги відповідно до Класифікації зовнішньоекономічних послуг". Відповідно до Порядку №8, потрібно брати коди з Класифікації затвердженої Наказом Державної служби статистики України від 27 лютого 2013 №69, у разі здійснення зовнішньої торгівлі послугами. В іншому разі у графі проставляється "0".
Я сходу поставила "0", оскільки моє підприємство не займається зовнішньою торгівлею послугами. Але зустріла ще одну точку зору на іншому форумі:
Quote

...Я тоже в гр 6 поставила 07.04а "Процентні доходи, отримані за наданими кредитами" т.к. описываем контрагента, в гр 9 ведь вы же ставите код стороны операции 109 - это кредитодавець, а значит для него это именно получение процентов

Я з цим не дуже згідна, тому що Таблиця яку ми заповнюємо називається відомості про контрольовані операції (а не відомості про особу). В "шапці" над графою 6 написано: предмет контрольованої операції. Потрібно брати дані з договору - А хіба предметом договору є отримання процентних доходів? В мене пише: Кредитний договір; Кредитодавець згоден надати Позичальнику кредит.

Хто що думає з цього приводу, про кого думав Мінфін, коли писав про торгівлю послугами (про резидента чи про нерезидента)?


2. Графа 10 "код країни походження предмета операції".
У випадку взяття кредиту в банка-нерезидента однієї країни і в подальшому заключення трьохстороннього договору переуступки права вимоги на підприємство-нерезидента іншої країни, який код країни потрібно ставити: країни первинного банка-нерезидента чи країни підприємства-нерезидента?
Чи тупо ставити код країни в якій зараз зареєстроване підприємство-нерезидент? Чи все-таки "0", бо звідки я знаю де взагалі у них всіх взялися ті гроші?
Схиляюсь до "0".
3. Графа 16 "ціна за одиницю". Відповідно до Порядку №8, у випадку якщо предметом контрольованої операції є фінансові послуги із надання/отримання кредиту, депозиту, позики, зазначається відсоткова ставка такої фінансової послуги в річному обчисленні.

У випадках зміни відсоткової ставки посередині 2015 року, яким чином показати таку зміну в Додатку: вивести середній відсоток чи 2 рядками заповнити додаток (один з однією ставкою, а інший з другою)?
4. Графа 18 "одиниця виміру". Відповідно до Порядку №8, тут зазначається Код одиниці виміру предмета операції відповідно до Класифікатора системи позначень (Наказ Державного комітету стандартизації, метрології та сертифікації від 09 січня 1997 року №8).

І от таке риторичне питання: то що є одиницею виміру кредитного договору?
- сума кредиту в валюті?
- відсотки?
- сума кредиту в гривні?

Для мене графи 16-17-18 якби невід'ємні одна від одної: це ціна, кі-ть, одиниця виміру. У випадках товарних контрольованих операцій - тут все легко. А у випадку кредиту - щось я не можу в'їхати...
Якщо в графі 17 має зазначатись сума позики у валюті контракту, то що в такому випадку має заповнюватись в графі 18 "одиниця виміру": відсотки, гривні, євро? (в мене кредит в євро). А що потім зазначати в наступній графі -код валюти? - знову євро? Тобто якщо я в гр.18 ставлю євро, то в гр.19 також євро? - якось нелогічно. І взагалі то, немає в класифікаторі системи позначень - євро....
Гривні ставити теж не логічно: як це кількість це сума кредиту в валюті, а одиниця виміру - гривні?
Відсотки теж якось не вписуються.

То хто що вважає за потрібне ставити?
5. Графа 21 "код методу встановлення відповідності принципу "витягнутої руки"
Який метод притаманний для взятого кредиту/позики? Я так розумію, для мене, як позичальника 301 "Метод порівняльної неконтрольованої ціни"?


6. Графа 22-23 "Показник рентабельності" та "Цифрове значення показника рентабельності"
Що ставити у випадку отримання кредиту/позики у нерезидента? прочерки?
Що ніхто не заповнює звіт?
я с понедельника начну )))) что выясню - напишу


В критической ситуации вы не подниметесь до уровня своих ожиданий, а упадете до уровня своей подготовки (с)
Печалька, як вияснилось звіт треба здавати до "...центрального органу виконавчої влади, що реалізує..."(п.39.4.2 ПКУ), а не по основному місцю реєстрації (ДПІ).
В когось це вийшло?
Продзвонила і МеДок і Лінію консультацій і ДПІ- всі підтверджують подачу в ДФС У, а як це практично зробити не знають((((
Договір про подачу ел.звітності заключати з ДФС У???
открыла отчет в Медке, там вообще нет выбора куда его подавать, я думаю, что он сам уйдет автоматом куда надо
по аналогии с Балансом


В критической ситуации вы не подниметесь до уровня своих ожиданий, а упадете до уровня своей подготовки (с)
так, в ДПІ він попадає (отримала 2 квитанцію), але....вони там нічого не бачать і говорять, що не вони його контролюють, а ДФС України(((
ну так значит он туда и попал ))
наверное
я завтра свой сдам и позвоню в свою


В критической ситуации вы не подниметесь до уровня своих ожиданий, а упадете до уровня своей подготовки (с)
спасибо
а вот в балансе в квитанции №2 написано, что доставлено в Статистику, а у Вас что написано? )))


В критической ситуации вы не подниметесь до уровня своих ожиданий, а упадете до уровня своей подготовки (с)
Кв.№1- ДФС ; кв.№2-статистика ) все правильно.
та не в балансе, а в Вашем сданном отчете по контролированным )))) кто там его получил, Ваша налоговая или центральный орган? )))


В критической ситуации вы не подниметесь до уровня своих ожиданий, а упадете до уровня своей подготовки (с)
Естественно -ДПИ ( где стою на учете) )))
Только что опять общалась на линии консультации - сказали , что на сегодня разъяснений нет и потому пользуемся разъяснением в ЗИРе (категория 537 "До якого контролюючого органу та у якому вигляді..."), которые уже недействительны ((
Quote
Аllanna
.... а як це практично зробити не знають((((
Договір про подачу ел.звітності заключати з ДФС У???

ну все правильно, навіщо комусь щось розказувати winking smiley , треба бюджет поповнювати

Подасиш в свою ДПІ - штраф за неподачу, бо треба було в ДФСУ
Подасиш в ДФСУ - штраф за неподачу, бо треба було в ДПІ
або подасиш в ДФСУ, а не приймуть бо договір не підписаний (і скільки в них там є днів на підписання???) - штраф за невчасну подачу прирівнюється до неподачі.

От і по 365400 грн з кожного підприємства - і бюджет перевиконано
я думаю, что сдам по Медку, и параллельно сделаю письмо и бумажный и отвезу на Львовскую


В критической ситуации вы не подниметесь до уровня своих ожиданий, а упадете до уровня своей подготовки (с)
Quote
Аllanna
Естественно -ДПИ ( где стою на учете) )))
Только что опять общалась на линии консультации - сказали , что на сегодня разъяснений нет и потому пользуемся разъяснением в ЗИРе
З Вами ЗІР ще говорить? Бо я туди вже 2 тижні звоню і пишу - не відповідають (, зараз ще раз наберу
Лінія консультацій 0800 501007 (2) -відповідають , в принципі чемно і достойно )
Quote
Р.В.
я думаю, что сдам по Медку, и параллельно сделаю письмо и бумажный и отвезу на Львовскую
Интересное предложение ))) но для меня Львовская не близко (Черкассы) , а в бумажном боюсь не примут((
Quote
Аllanna
Лінія консультацій 0800 501007 (2) -відповідають , в принципі чемно і достойно )

Нічого вони не знають.
Пропонують лише Вісник почитати №15Д за квітень 2016 року - може там знайдете відповіді на свої запитання, бо в базі знань відсутні.
Quote
natalka_l
Quote
Аllanna
Лінія консультацій 0800 501007 (2) -відповідають , в принципі чемно і достойно )

Нічого вони не знають.
Пропонують лише Вісник почитати №15Д за квітень 2016 року - може там знайдете відповіді на свої запитання, бо в базі знань відсутні.
Написала письмовий запит на емейл ДФСУ- авось щось пришлють )))
Ось що прислали мені:

"Шановний платнику!
У зв’язку із технічними проблемами на центральному сервері ДФС України, вибачте із затримкою відповіді.

Виходячи із суті отриманого листа, Вам необхідно керуватися наступним: Наказом МФУ №8 від 18.01.2016

10. У графі 6 зазначається код послуги відповідно до Класифікації зовнішньоекономічних послуг (КЗЕП), затвердженої наказом Державної служби статистики України від 27 лютого 2013 року N 69, у разі здійснення зовнішньої торгівлі послугами. В іншому разі у графі проставляється "0". - це виділено жирним шрифтом

Крім того повідомляємо, що на Ваші запитання: .... на момент звернення відповідь в Базі знань відсутня".
Quote
Аllanna
Quote
natalka_l
Quote
Аllanna
Лінія консультацій 0800 501007 (2) -відповідають , в принципі чемно і достойно )

Нічого вони не знають.
Пропонують лише Вісник почитати №15Д за квітень 2016 року - може там знайдете відповіді на свої запитання, бо в базі знань відсутні.
Написала письмовий запит на емейл ДФСУ- авось щось пришлють )))
Відповідь :«Дякуємо за Ваш запит.
Для отримання відповіді на Ваше запитання Вам необхідно звернутися до Контакт-центру Державної фіскальної служби України за номером телефону 0-800-501-007 або 044-454-16-13 (в інтерактивному голосовому меню потрібно натиснути цифру «0».
Офігєть )))) зато оперативно sad smiley(
По моїх запитаннях ніхто нічого кращого не придумав?
Я розумію, що за помилки в додатку штрафів немає, але ж якось хочеться щоб все правильно було.

Сижу читаю Вісник про графу 18. Всі думали що відсотки ставляться при кредитах, код 2423, а тут пишуть: "для кредитних операцій - код 2009" штуки....
Quote
natalka_l
5. Графа 21 "код методу встановлення відповідності принципу "витягнутої руки"
Який метод притаманний для взятого кредиту/позики? Я так розумію, для мене, як позичальника 301 "Метод порівняльної неконтрольованої ціни"?


6. Графа 22-23 "Показник рентабельності" та "Цифрове значення показника рентабельності"
Що ставити у випадку отримання кредиту/позики у нерезидента? прочерки?

Я показала (теж позичальник) , гр.18 -2423 ; гр.22-23- прочерки )
по процентам 2423


В критической ситуации вы не подниметесь до уровня своих ожиданий, а упадете до уровня своей подготовки (с)
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Сторінка 1 з 2    Сторінки: 12Наступна
Вибачте, тільки зареєстровані користувачі можуть писати в цьому форумі.

Авторизуватись



Повідомлення, розміщені на форумах ДК-порталу, відображають лише особисту позицію авторів повідомлень.
Адміністрація форумів не несе відповідальності за їх зміст.

© 2023 "Дебет-Кредит", український бухгалтерський портал, web_dk [ @ ] gc.com.ua





0.000469