Головна порталу Дт-Кт  
Головна ДКНовиниПублікації ДКПередплатаДовідникиБланки, формиКонсультаціїДокументи


Розширений пошук по форуму :: по порталу

Представництва відгукніться!!!!

Відправлено користувачем accountent 
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Сторінка 12 з 18    Сторінки: ПершаПопередні7891011121314151617НаступнаОстання
До видів зовнішньоекономічної діяльності, які може здійснювати нерезидент - суб'єкт такої діяльності через постійне представництво належать:

- експорт та імпорт товарів, капіталів та робочої сили;

- надання послуг іноземним суб'єктам господарської діяльності, в тому числі: виробничих, транспортно-експедиційних, страхових, консультаційних, маркетингових, експортних, посередницьких, брокерських, агентських, консигнаційних, управлінських, облікових, аудиторських, юридичних, туристських та інших, що прямо і виключно не заборонені законами України; надання вищезазначених послуг іноземними суб'єктами господарської діяльності суб'єктам зовнішньоекономічної діяльності України;

- наукова, науково-технічна, науково-виробнича, виробнича, навчальна та інша кооперація з іноземними суб'єктами господарської діяльності; навчання та підготовка спеціалістів на комерційній основі;

- міжнародні фінансові операції та операції з цінними паперами у випадках, передбачених законами України;

- кредитні та розрахункові операції між суб'єктами зовнішньоекономічної діяльності та іноземними суб'єктами господарської діяльності; створення суб'єктами зовнішньоекономічної діяльності банківських, кредитних та страхових установ за межами України; створення іноземними суб'єктами господарської діяльності зазначених установ на території України у випадках, передбачених законами України;

- спільна підприємницька діяльність між суб'єктами зовнішньоекономічної діяльності та іноземними суб'єктами господарської діяльності, що включає створення спільних підприємств різних видів і форм, проведення спільних господарських операцій та спільне володіння майном як на території України, так і за її межами;

- підприємницька діяльність на території України, пов'язана з наданням ліцензій, патентів, ноу-хау, торговельних марок та інших нематеріальних об'єктів власності з боку іноземних суб'єктів господарської діяльності; аналогічна діяльність суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності за межами України;

- організація та здійснення діяльності в галузі проведення виставок, аукціонів, торгів, конференцій, симпозіумів, семінарів та інших подібних заходів, що здійснюються на комерційній основі, за участю суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності; організація та здійснення оптової, консигнаційної та роздрібної торгівлі на території України за іноземну валюту у передбачених законами України випадках;

- товарообмінні (бартерні) операції та інша діяльність, побудована на формах зустрічної торгівлі між суб'єктами зовнішньоекономічної діяльності та іноземними суб'єктами господарської діяльності;

- орендні, в тому числі лізингові, операції між суб'єктами зовнішньоекономічної діяльності та іноземними суб'єктами господарської діяльності;

- операції по придбанню, продажу та обміну валюти на валютних аукціонах, валютних біржах та на міжбанківському валютному ринку;

- роботи на контрактній основі фізичних осіб України з іноземними суб'єктами господарської діяльності як на території України, так і за її межами; роботи іноземних фізичних осіб на контрактній оплатній основі з суб'єктами зовнішньоекономічної діяльності як на території України, так і за її межами.

Quote
Kuzya
Quote
olger123456
Кузя, спасибо большое, что нашли время ответить на мои вопросы.
Да не за что... Только вы все же донесите до руководства, что представительство открывается (я о коммерческом сейчас пишу) для получения дохода от продажи товаров/работ/услуг с происхождением на територии Украины.. Ничего экспортировать/ импортировать, получать/перечислять валюту кроме как своему вы не сможете по коммерческим контрактам. Чтобы потом у вас не было проблем с этим, когда собственник принесет контракт на экспорт вдруг.
И да, наше коммерческое представительсто, как и обычное юр. лицо отчитывается по полной: декларация по прибыли, баланс, НДС и т.д и т.п. Никакие рассчеты нерезидента раз в год могут не прокатить.
Кузя, спасибо! Еще один вопросик. Может ли постоянное представительство нерезидента купить в Украине недвижимость? Или это должен купить сам нерезидент? Руководство настаивает на первом варианте. А я пытаюсь доказать, что покупка недвижимости- это инвестиция, а оплата инвестиций в Украине со счета П постоянного представительства запрещается. Т.О. пост. пр-во просто не сможет рассчитаться за эту недвижимость. Из этого следует, что купить недвижимость должен сам нерезидент, а потом наделить этим имуществом непосредственно представительство. Может я ошибаюсь? Если что-то знаете по этому поводу, очень прошу ответить!
accountent, спасибо! А где можно почитать о том, что может делать постоянное представительство нерезидента? Вы выше перечислили, но може это где-то в законе написано.


[sta-sumy.gov.ua]
Думаю, що представництво не може купувати земельні ділянки та споруди.
[blog.liga.net]

Quote
olger123456
accountent, спасибо! А где можно почитать о том, что может делать постоянное представительство нерезидента? Вы выше перечислили, но може это где-то в законе написано.
[www.mdoffice.com.ua]

почитайте тут, може згодиться інфо

Quote
olger123456
accountent, спасибо! А где можно почитать о том, что может делать постоянное представительство нерезидента? Вы выше перечислили, но може это где-то в законе написано.
[news.dtkt.ua]

Це по звітності ссилка. Постійне представництво може вибрати один з можливих звітів для звітування по прибутку. Якщо ваше представництво відноситься до великих платників податку - звітуєтесь поквартально, якщо ні - звітність раз в рік.
Quote
Kuzya
Quote
olger123456
Кузя, спасибо большое, что нашли время ответить на мои вопросы.
Да не за что... Только вы все же донесите до руководства, что представительство открывается (я о коммерческом сейчас пишу) для получения дохода от продажи товаров/работ/услуг с происхождением на територии Украины.. Ничего экспортировать/ импортировать, получать/перечислять валюту кроме как своему вы не сможете по коммерческим контрактам. Чтобы потом у вас не было проблем с этим, когда собственник принесет контракт на экспорт вдруг.
И да, наше коммерческое представительсто, как и обычное юр. лицо отчитывается по полной: декларация по прибыли, баланс, НДС и т.д и т.п. Никакие рассчеты нерезидента раз в год могут не прокатить.
[news.dtkt.ua]

ДПСУ надала роз'яснення щодо оподаткуванню представництв нерезидента



Quote
olger123456
accountent, спасибо! А где можно почитать о том, что может делать постоянное представительство нерезидента? Вы выше перечислили, но може это где-то в законе написано.
МІНІСТЕРСТВО ПРАЦІ УКРАЇНИ
МІНІСТЕРСТВО ЮСТИЦІЇ УКРАЇНИ
МІНІСТЕРСТВО СОЦІАЛЬНОГО ЗАХИСТУ НАСЕЛЕННЯ УКРАЇНИ

Н А К А З

N 58 від 29.07.93 р. Зареєстровано в Міністерстві
м.Київ юстиції України
17 серпня 1993 р.
за N 110


Про затвердження Інструкції про порядок
ведення трудових книжок працівників

( Із змінами, внесеними згідно з Наказом Мінпраці
N 29 ( z0202-96 ) від 26.03.96
Наказами Міністерства праці та
соціальної політики
N 259/34/5 ( z0555-01 ) від 08.06.2001
N 266/118/5 ( z0840-03 ) від 24.09.2003 2.20. Трудові книжки громадян, які працюють за трудовими
договорами в іноземних представництвах, у іноземних
кореспондентів, співпрацівників міжнародних організацій та інших прирівнених до них іноземців на території України, зберігаються: в
м.Києві - Генеральній дирекції Київської міської ради з
обслуговування іноземних представництв, Автономній Республіці Крим
- у філіалі Генеральної дирекції Київської міської ради з
обслуговування іноземних представництв м. Ялти, в областях - в управліннях зовнішніх зносин та зовнішньоекономічної діяльності
облдержадміністрацій або підприємствах, визначених обласними
державними адміністраціями, у м.Севастополі - в міській державній адміністрації. ( Абзац перший пункту 2.20 із змінами, внесеними згідно з Наказом Мінпраці та соцполітики N 266/118/5 ( z0840-03 ) від 24.09.2003 )
Ці організації роблять відмітки у трудових книжках про прийняття на роботу і про звільнення з роботи відповідно до трудових договорів і довідок наймачів. Під час влаштування на
роботу робиться запис: "Прийнято на посаду _______ (назва
представництва компанії) в Україні" і при звільненні робиться
запис: "Звільнено з роботи ____________________" із посланням на
(причина звільнення) відповідні статті КЗпП України ( 322-08 ). Запис, зроблений у
трудовій книжці іноземними представництвами; іноземними
кореспондентами, співпрацівниками міжнародних організацій та
іншими прирівненими до них іноземцями на території України є недійсний. ( Абзац другий пункту 2.20 із змінами, внесеними згідно з Наказом Мінпраці та соцполітики N 266/118/5 ( z0840-03 ) від
24.09.2003 )

Quote
Kuzya
Фигню говорите, товарищ. Сейчас страховой стаж не по трудовой зачисляется, а по оплаченным взносам и поданной отчетности. Говорю, ибо точно знаю. И пособия по безработице получают люди и в справку ОК-1 данные заходят.
accountent, спасибо еще раз, нашла это в Законе "О внешнеэкономической деятельности". Исходя из всего вышеперечисленного, получается, что представительство может заниматься ВЭД. Но возникает вопрос, как проводить оплаты по экспортным-импортным операциям. Ведь средства со счета П могут использоваться для покупки валюты с целью перечисления только материнской компании. Напрашивается вывод, что все-таки экспорт-импорт представительства не могут осуществлять. Я думаю, что они могут заключать ВЭД контракты от имени нерезидента, но расчеты проводить должен нерезидент. Только как это происходит в жизни, не представляю.
Я еще думаю, что экспорт-импорт представительством можно осуществлять через материнскую компанию путем экспорта-импорта не товара, а капитала. Т.Е. передавать материнке произведенные товары в украине, а она их будет продавать и наоборот. Расчеты будут проводиться только с материнской компанией и наоборот. Может я ошибаюсь, конечно.
По ссилках, які вам направляла, думаю, що материнська компанія може відправляти вам товар, а ви можете його в Україні продавати і потім перераховувати своєму нерезиденту.
А якими діями ви планували займатись конкретно?
Ще щоб провадити підприємницьку діяльність, вам необхідно отримати в податковій довідку 2-РПП Свідоцтво про реєстрацію постійного представництва як платника податку на прибуток, потім з ним звернутись в Держ.статистику і внести види діяльності, які плануєте проводити у Відомості з єдиного державного реєстру.
Купить в Украине здание. Ввезти оборудование от материнской компании для представительства, производить продукцию и реализовывать ее в Украине и заграницей. Может, действительно лучше ДП для этих целей открыть. Но тогда, если материнская компания купит в Украине здание, предоставит его в аренду своему ДП, эти операции попадут под ТЦО при соблюдении необходимых условий. Руководство не хочет, чтобы здание купило ДП. Считают, что лучше, чтобы купил нерезидент и внес его как взнос в уставный фонд ДП. Но мне кажется, что будет больше головной боли от этой операции.
Про регистрацию в ГНИ и статистике уже все выяснила, когда Положение писала. Спасибо большое!
Краще внести приміщення в статутний фонд ДП. Тим більше, що це засновник вносить.

Quote
olger123456
Купить в Украине здание. Ввезти оборудование от материнской компании для представительства, производить продукцию и реализовывать ее в Украине и заграницей. Может, действительно лучше ДП для этих целей открыть. Но тогда, если материнская компания купит в Украине здание, предоставит его в аренду своему ДП, эти операции попадут под ТЦО при соблюдении необходимых условий. Руководство не хочет, чтобы здание купило ДП. Считают, что лучше, чтобы купил нерезидент и внес его как взнос в уставный фонд ДП. Но мне кажется, что будет больше головной боли от этой операции.
И как все это оформляется? Если не сложно, ответьте, пожалуйста.
Також, іноземна компанія - власник нерухомості на території України може утворити (заснувати) підприємство з іноземними інвестиціями, та внести нерухомість як інвестицію та / або вклад до статутного капіталу українського підприємства. Водночас, законодавство України стосовно окремих видів господарської діяльності, містить вимогу щодо обов’язкової реєстрації на території України відповідної юридичної особи. Так, наприклад, відповідно до статті 16 Основ законодавства України про охорону здоров’я, статті 22 Закону України «Про курорти», пункту 20 частини третьої статті 9 Закону України «Про ліцензування певних видів господарської діяльності», пункту 5 Загального положення про санаторно-курортний заклад, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11.07.2001 № 805, санаторій утворюється як суб’єкт господарювання, діяльність якого підлягає ліцензуванню. Отже, самого лише придбання іноземною компанією майнового комплексу санаторію (землі та будівель), є недостатнім для функціонування санаторію та використання відповідної земельної ділянки згідно із її цільовим призначенням. Необхідною умовою у цьому випадку є реєстрація на території України відповідної юридичної особи.

В залежності від обраного варіанту, на обліку в податковій інспекції, як платник податків, перебуватиме відповідно представництво іноземної компанії, постійне представництво нерезидента, управитель майна або юридична особа з іноземними інвестиціями. Процедури взяття на облік таких платників податків визначені Порядком обліку платників податків і зборів, затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 09.12.2011 № 1588, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 29.12.2011 за № 1562/20300, із змінами (далі – Порядок обліку), відповідно до норм Податкового кодексу.

Quote
olger123456
И как все это оформляется? Если не сложно, ответьте, пожалуйста.
Як це все правильно оформити підкажуть юристи, вони займаються установчими документами.
Я все это прочитала, но так и не поняла, чем лучше внести имущество в уставный фонд ДП, а не деньги. И как вы думаете, облагается ли НДС взнос имущества нерезидентом в уставный фонд ДП, а потом его возврат при ликвидации ДП?
Можна внести кошти в уставний фонд і потім за ці кошти купити приміщення. Так вашому нерезиденту цей варіант не дуже підходить.

[consulting.dtkt.ua]
Я так розумію, що ви нематимете права на податковий кредит, так, як ваш засновник не платник ПДВ і на момент отримання нерухомості ви не будете платником ПДВ. Але виникнуть ПЗ при поверненні цього майна, коли нерезидент вирішитьь ліквідувати ДП.
Очень хорошие консультации. Спасибо огромное. Только все равно ничего не ясно. Сбивает с толку, что учредитель нерезидент. Если на момент получения недвижимости мы будем плательщиком НДС, я так понимаю, налогового кредита все равно не будет, т.к. нерезидент не является плательщиком НДС на территории Украины и не сможет дать мне налоговую накладную. И взнос имущества в уставный фонд предполагает переход права собственности от нерезидента к ДП. Тогда какой смысл покупать здание нерезиденту, чтобы потом продать ДП, если можно, как вы выше написали, внести в уставный фонд деньги, на которые потом купить здание непосредственно ДП. В голове одни вопросы и какая-то каша. И никак не пойму, почему не выгодно нерезиденту, если здание купит ДП. Голова кругом идет.
И еще вы выше дали выдержку, что " іноземна компанія - власник нерухомості на території України може утворити (заснувати) підприємство з іноземними інвестиціями, та внести нерухомість як інвестицію та / або вклад до статутного капіталу українського підприємства". Как я понимаю, внести недвижимость как инвестицию и как взнос в уставный фонд это разные понятия. Чем они отличаются друг от друга, может знаете?
Quote
accountent
МІНІСТЕРСТВО ПРАЦІ УКРАЇНИ
МІНІСТЕРСТВО ЮСТИЦІЇ УКРАЇНИ
МІНІСТЕРСТВО СОЦІАЛЬНОГО ЗАХИСТУ НАСЕЛЕННЯ УКРАЇНИ

Н А К А З

N 58 від 29.07.93 р. Зареєстровано в Міністерстві
м.Київ юстиції України
17 серпня 1993 р.
за N 110


Про затвердження Інструкції про порядок
ведення трудових книжок працівників
...
Мне это все известно. Я говорю то, что происходит на практике. Т.е реальные люди, реальные случаи из нашего пр-ва. Период 2014-2015 год. Если вы посмотрите на дату инструкции, то увидите, что она создана в те далекие времена, когда страховой стаж был равен трудовому и смотрели его в трудовых книжках. Теперь все иначе. И ни ЦЗ, ни ПФ на это не обращают внимание, так как ориентируются ИСКЛЮЧИТЕЛЬНО на начисления ЕСВ в их системе. Во всяком случае, в период, который после 2001 года.

****************************************************************************
Я девушка творческая. Хочу - творю. Хочу - вытворяю.
Впрочем, если автору не жалко потратить в грн. эквиваленте 300 баксов за сотрудника и 400 за военнообязанного сотрудника только за почетную запись в трудовой, то пожалуйста. Мы лично приняли решение не поощрять зажравшийся ГДИП. Конечно, мы согласовали с нашими людьми, что в случае проблем внесем запись. К слову, ее можно внести в любое время, в т.ч. по обращению сотрудника лично (уже после разрыва трудовых отношений) на основании трудового договора и приказов на прием/увольнение. Но повторюсь, как показала практика, проблем не возникает. Мы эту тему серьезно проходили. Поэтому утверждаю - запись ГДИПА в трудовую ни на что не влияет.

****************************************************************************
Я девушка творческая. Хочу - творю. Хочу - вытворяю.
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Сторінка 12 з 18    Сторінки: ПершаПопередні7891011121314151617НаступнаОстання
Вибачте, тільки зареєстровані користувачі можуть писати в цьому форумі.

Авторизуватись



Повідомлення, розміщені на форумах ДК-порталу, відображають лише особисту позицію авторів повідомлень.
Адміністрація форумів не несе відповідальності за їх зміст.

© 2023 "Дебет-Кредит", український бухгалтерський портал, web_dk [ @ ] gc.com.ua





0.00048199999999998