Головна порталу Дт-Кт  
Головна ДКНовиниПублікації ДКПередплатаДовідникиБланки, формиКонсультаціїДокументи


Розширений пошук по форуму :: по порталу

Акредитив???!!!

Відправлено користувачем інночка 
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Акредитив???!!!
Фирма А заключает с нашей фирмой Б договор на поставку оборудования, которое фирма Б покупает у иностранной фирмы С за валюту.
В банк перечисляются деньги на акредитив. После растаможки - оплачиваются деньги фирме С с акредитива.
Возможно ли такое? Вычитала, что акредитив - это бланк строгой отчетности, покупать его в банке? Какие особенности налогообложения? И как все это проводится в бухучете?
Никогда с таким не сталкивались. И еще - импортом-экспортом не занимались. В кведах ничего такого нет.
Девочки-мальчики, помогите пожалуйста!!!
Re: Акредитив???!!!
Если вы вообще никогда не сталкивались с ВЭД лучше проконсультируйтесь с таможенным брокером.
Очень много нюансов.
Спасибо, только где его найти этого таможенного брокера?


Re: Акредитив???!!!
У разі розрахунків за акредитивом банк (банк-емітент) за дорученням клієнта (платника) – заявника акредитива і відповідно до його вказівок або від свого імені зобов'язується провести платіж на умовах, визначених акредитивом, або доручає іншому (виконуючому) банку здійснити цей платіж на користь одержувача грошових коштів або визначеної ним особи – бенефіціара.
Відповідно до п. 8.2 Інструкції про безготівкові розрахунки в Україні в національній валюті, затвердженої постановою НБУ від 21.01.2004 р. № 22 (далі – Постанова № 22), акредитив – це окремий договір від договору купівлі-продажу або іншого контракту навіть, якщо в акредитиві є посилання на них.
Re: Акредитив???!!!
Акредитив-это не бланк строг.отчетности, а "Акредитив - це форма розрахунків"
Умови та порядок проведення акредитивної форми розрахунків передбачаються у договорі між юридичною особою, на користь якої виставлено акредитив (бенефіціаром), і платником, який звернувся в банк, що його обслуговує, для відкриття акредитива (заявником акредитива).
Банк-емітент може відкривати такі види акредитивів:
■ покриті або непокриті (гарантовані);
■ відкличні і безвідкличні.
Покритими називаються акредитиви, при відкритті яких банк (банк-емітент, який відкриває акредитив) перераховує власні кошти платника або наданий йому кредит у розпорядження виконуючого банку. Ці кошти зараховуються на окремий особовий рахунок балансового рахунку № 2602 «Кошти в розрахунках суб'єктів господарської діяльності» на весь строк дії акредитива.
Непокритим називається акредитив, оплата за яким гарантована банком без попереднього депонування коштів платника. Такий акредитив ще називається гарантованим. Непокриті акредитиви застосовуються найчастіше між банками, які мають кореспондентські відносини. Банк одержувача зараховує суму підтвердженого непокритого безвідкличного акредитива за дебетом позабалансового рахунку № 9001 «Підтверджені акредитиви». Банк бенефіціара зараховує зобов'язання безвідкличного акредитива на рахунок № 9122 «Непокриті акредитиви».
Відкличним вважається акредитив, що може бути змінений або анульований банком-емітентом без попередньої згоди постачальника товарів та послуг. Безвідкличний акредитив не може бути змінений чи анульований без згоди постачальника (бенефіціара).
Для зменшення ризику порушень постачальником умов договору акредитив може бути виставлений з оплатою документів після акцепту заявника акредитива.
У договорі про акредитив між одержувачем і платником вказуються:
■ назва банку-емітента;
■ вид акредитива і спосіб його виконання;
■ повний перелік і точна характеристика документів, які повинен подати постачальник для одержання коштів за акредитивом;
■ строк пред'явлення документів після відвантаження товарів і вимоги до їх оформлення.
Документи, які підтверджують виплату за акредитивом, повинні подаватися в банк бенефіціара (або виконуючий) до закінчення строку дії акредитива і підтверджувати виконання всіх умов. При порушенні хоча б однієї з цих умов виплата за акредитивом не здійснюється.
1 - у банк подається заява на відкриття акредитива;
2 - сума акредитива списується з рахунку заявника;
3 - сума акредитива перераховується у виконуючий банк;
4 - акредитив депонується на окремому рахунку;
5 - бенефіціару повідомляється про відкриття на його користь акредитива;
6 - відвантажується продукція (чи надаються послуги);
7 - бенефіцар подає у банк документи про відвантаження продукції і виконання умов акредитива;
8 - кошти зараховуються на рахунок бенефіціара;
9 - банку-емітенту посилається повідомлення про оплату акредитива; 10- банк-емітент проводить відмітку про виконання акредитива
і повідомляє про це заявника.
Для відкриття акредитива заявник подає в банк-емітент заяву, де має вказати:
■ назву заявника і бенефіціара та їх ідентифікаційні коди за Єдиним державним реєстром підприємств та організацій України;
■ назву банку-емітента та банку, який виконує акредитив;
■ вид акредитива;
■ строк дії акредитива (число і місяць закриття акредитива у виконуючому банку);
■ суму акредитива;
■ дату і номер договору (угоди), яким передбачається відкриття акредитива;
■ умови акредитива (види товарів, які оплачуються, розрахункові документи, порядок оплати цих документів - з акцептом уповноваженої особи платника або без акцепту та інше).
У разі відкриття акредитива, депонованого у виконуючому банку, банк-емітент перераховує кошти платника у цей банк та повідомляє бенефіціара про умови акредитива. Прийнята до виконання заява про відкриття акредитива враховується банком-емітентом на позабалансовому рахунку № 9802 «Акредитиви до оплати», за дебетом якого проводяться суми акредитивів до оплати, а за кредитом - суми оплачених або невикористаних акредитивів.
Большое спасибо! Я бы хотела больше узнать о налоговом учете. Мы никогда не занимались ВЭД. В КВЕДах у нас совсем другое направление, мы предоставляем услуги по проектированию, торговлей никогда не занимались, тем более за валюту. В Уставе есть такие пункты: "посередницькі послуги при купівлі-продажу і здавання в найм (в оренду) нерухомого майна виробничо-технічного призначення" и "послуги по зовнішньоторговим операціям для підприємств та організацій". То есть, основываясь на этих пунктах, можно ли считать, что покупка и ввоз оборудования для другой фирмы - это деятельность, обусловленная Уставом?
И еще помогите разобраться на условном примере:
1.Мы получаем в июле предоплату от укр.фирмы, допустим 600 грн. - возникает НО по НДС (первое событие) - 100 грн. Оплачиваем в бюджет (других операций нет).
2. Покупаем валюту и перечисляем ее на аккредитив (счет 2602).
3. Поступает оборудование в августе. Банк перечисляет деньги поставщику.
4. Нужно оплатить растаможку - например стоимость оборудования по ГТД 975 грн., на эту сумму начисляем 20% НДС - 195 грн. Оплачиваем в бюджет. И теперь, в августе ставим 195 грн. в НК по НДС. Получаем минусовую декларацию?
5. В сентябре заказчик перечисляет остаток суммы - 600 грн., НО - 100 грн. В деке за сентябрь получается, что уменьшаем минус на эти 100 грн., но 95 грн. (с августа) так и остаются?
То есть если все расчеты будут растянуты на три месяца, то выйдет, что от заказчика мы получили 1200 грн., в бюджет перечислили 100+195 = 295 грн., поставщику оплатили 975 грн. (по курсу). В итоге у нас на счете минус 70 грн., но в то же время бюджет нам должен 95 грн.
Подправьте меня, если что не так, пожалуйста!
Re: Акредитив???!!!
В моем понимании "покупка и ввоз оборудования для другой фирмы" вполне укладывается в вид деятельности "посередницькі послуги при купівлі-продажу і здавання в найм (в оренду) нерухомого майна виробничо-технічного призначення".
1. Да
2. 2602 - это что? ИМХО, аккредитив надо учитывать на счете 334 или 3512. Может, кто-то, более знающий, подскажет.

4. Декларация в августе не будет минусовой - отриц.сумма зависнет в строке 20.2 до сентябрьской декларации. А в сентябре перейдет в строку 21.1 и тогда уже будет реальный минус, если не перекроется сентябрьскими обязательствами.
Re: Акредитив???!!!
Quote
Anchytka
Если вы вообще никогда не сталкивались с ВЭД лучше проконсультируйтесь с таможенным брокером.
Очень много нюансов.

С брокером по-любому надо будет подробно общаться. Если предоплата по непоступившему товару приходит в июле, именно с брокером надо выяснять, какой код УКТ ЗЕД поставить в НН, хотя очень часто после оформления ГТД приходится его корректировать все равно.
2602.. - это № счета в банке (обычный 2600).
ОГРОМНОЕ СПАСИБО!!!!smiling smiley
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Вибачте, тільки зареєстровані користувачі можуть писати в цьому форумі.

Авторизуватись



Повідомлення, розміщені на форумах ДК-порталу, відображають лише особисту позицію авторів повідомлень.
Адміністрація форумів не несе відповідальності за їх зміст.

© 2023 "Дебет-Кредит", український бухгалтерський портал, web_dk [ @ ] gc.com.ua





0.00032299999999996