Головна порталу Дт-Кт  
Головна ДКНовиниПублікації ДКПередплатаДовідникиБланки, формиКонсультаціїДокументи


Розширений пошук по форуму

Перенос отрицательного НДС в 2015

Відправлено користувачем Кара 
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Сторінка 1 з 41    Сторінки: 1234567891011НаступнаОстання
Была на семинаре в ноябре. Лектор сказала, что новой формой декларации НДС не предусмотрен перенос отрицательного НДС (стр.24) в 2015 год. Посоветовали до конца года за счет обязательств погасить минус. Изменилось ли что нибудь?
насколько пока известно - ничего не изменилось.
Возможно изменится на следующей недели - будет заседания Рады, может до чего-то общего дойдут.
кто сдает отрицательный НДС за 2014 декабрь? я так поняла - все сдаем как и раньше, тоесть в декабре используем этот минус?


и у меня 24 строка тянется (81 тысяча), обязательствами не перекрыли, есть еще не отображенные 2НН по НК за ноябрь 2014 (оооочень большие суммы), сейчас в ступоре : увеличить "минус" в декабре, или пусть полежат эти НН до лучших времен?
у меня такая же ситуация
Quote
Oxi
и у меня 24 строка тянется (81 тысяча), обязательствами не перекрыли, есть еще не отображенные 2НН по НК за ноябрь 2014 (оооочень большие суммы), сейчас в ступоре : увеличить "минус" в декабре, или пусть полежат эти НН до лучших времен?


Я бы увеличила, потом не понятно как и что будет, а зная наших законотворцов.
У меня тоже минус-мы импортеры.

По поводу вот этого "Лектор сказала, что новой формой декларации НДС не предусмотрен перенос отрицательного НДС (стр.24) в 2015 год" Вообще-то в декларации предусмотрен отдельный додаток для учета отрицательного НДС, но вот непонятно, на что этот минус будет влиять и будут ли его возмещать.
п. 33 подраздела 2 раздела ХХ НКУ

33. По выбору налогоплательщика, он отражает в заявлении, которое подается в составе налоговой декларации, непогашенные остатки сумм налога на добавленную стоимость, которые были заявлены налогоплательщиками к бюджетному возмещению за отчетные (налоговые) периоды до 1 февраля 2015 года, задекларированные в бюджетного возмещения за отчетные (налоговые) периоды до 1 февраля 2015 году в счет уменьшения налоговых обязательств по налогу на добавленную стоимость последующих отчетных (налоговых) периодов, отрицательное значение суммы, рассчитанной согласно пункту 200.1 статьи 200 настоящего Кодекса, и остаток отрицательного значения предыдущих отчетных (налоговых) периодов после бюджетного возмещения, задекларированные налогоплательщиками за отчетные (налоговые) периоды до 1 февраля 2015:
а) или без проведения проверок, предусмотренных статьей 200 настоящего Кодекса, увеличивают размер суммы налога, на которую плательщик имеет право зарегистрировать налоговые накладные / расчеты корректировки к налоговым накладным в Едином реестре налоговых накладных, определенную пунктом 200 1 .3 статьи 200 1 настоящего Кодекса, с одновременным увеличением размера суммы налогового кредита в налоговой декларации за отчетный (налоговый) период, в котором было осуществлено такое увеличение.
Суммы такого отрицательного значения и / или бюджетного возмещения могут быть проверены контролирующим органом в общеустановленном порядке;
б) или подлежат возврату плательщику в порядке, определенном статьей 200 Кодекса в редакции, действовавшей по состоянию на 31 января 2014 года.

_________________________________________

Говорят, улыбка - лучшее оружие ....
Я киллер! smiling smiley smiling smiley smiling smiley
Ну давайте вже обговоримо цей пункт 33 хто і як його розуміє...
Так як розумію я:
- в складі декларації з ПДВ (напевно за січень 2015, але ще не зрозуміла до кінця) зазначаємо наступні суми:
не розумію, що означає слово "непогашені" - це не перевірені, чи не відшкодовані, чи перевірені але не відшкодовані???
1. р.23.1 (за які періоди до 01.02.2015р.?)
2. р.23.2 (за які періоди до 01.02.2015р.?)
3. р.19 (декларації попереднього періоду)
4. р. 24 (декларації попереднього періоду)

Це все треба просумувати: припустимо (для полегшення розрахунків), що в мене не було ніколи р.23, а є лише 19 і 24. Наприклад, в декларації за грудень 2014 року р.19 - 5000 грн. р.24 - 70000 грн. Сума 75000 грн.
Виходить, що я на суму в розмірі 75000 грн.,
- відповідно до абз."а" можу реєструвати ПН і одночасно можу всю цю суму 75 тис. включити до ПК того місяця в якому відбулося збільшення. Не зрозуміла: це в липні 2015 року, чи як??? Взагалі не розумію для чого цей пункт прописано, якщо електронне адміністрування вводиться (і розрахунки по формулі) вводяться з 01.07.2015 року???

- А відповідно до абз. "б" можуть мені 75000 відшкодувати після додаткової перевірки. Тут, більш-менш зрозуміло якщо є лише 19 і 24 рядки. А якщо перевірка виявить, що відємне значення є, оплачене але не має права на бюджетне відшкодування, що тоді? А якщо припустити що в мене були все-таки заповнені р.23.2, то що тоді? - відшкодують на р/р?
Ну а ст 198.6 только 3 абзац еще не перестает действовать? Значит до 01.07.2015г. можно еще воспользоваться НН, которые в столе лежат? Или я что-то путаю?
"....У разі якщо платник податку не включив у відповідному звітному періоді до податкового кредиту суму податку на додану вартість на підставі отриманих податкових накладних, таке право зберігається за ним протягом 365 календарних днів з дати складання податкової накладної....."

[zakon1.rada.gov.ua]
Ніхто не хоче більш висловити своє бачення п.33?
А це ж на сьогодні дуже актуальне питання (щоб знати що показувати в декларації за грудень)
ну я так поняла, что в январе 2015 точно можно будет показать все НН. У меня тоже есть только 21,22 и 24. На бюджетное возмещения не имеем право, т.к не работаем год. Непогашені-я думаю єто невідшкодовані. Я не поняла в каком случае проводиться проверка , а в каком не проводиться??
Только что звонила своему инспектору. Ответ один - минус не показывать, если не покажете минус- в январе его уже не покажете. Задала пару вопросов по п.33 - поняла что она его в глаза не видела. А 22000,00 НК дарить как-то не хочется.
Quote
Жека
ну я так поняла, что в январе 2015 точно можно будет показать все НН. У меня тоже есть только 21,22 и 24. На бюджетное возмещения не имеем право, т.к не работаем год.

Я теж думаю що в січні все-таки можна все повключати (і з 2014 року також), і напевно зможемо це робити аж до 01.07.2015 році. Поясню свою позицію: чутки про те, що ми не зможево включити ПН 2014 року в 2015 зявилися тоді коли ми вперше почули про електронне адміністрування і про формулу. А оскільки формула має вводитись з 01.07.2015 року, а норму про запізнені ПН не виключено - то не бачу перешкод.

От, у Вас "цікава" ситуація, те про що я писала "що якщо ПДВ оплачене, але немає права на відшкодування".... Ніхто не знає...

Але потрібно ще розібратися по якій формі декларації ми за січень 2015 року будемо звітуватися. Я десь пару місяців назад бачила проект декларації, яка мала бути з 01.01.2015 року. Потрібно пошукати чи він чинний...
у меня 2 завалявшиеся НН с очень большим кредитом (около млн), не оплаченные, не хочу нарваться на проверку , как думаете стоит ли рискнуть и отобразить позже? (когда появятся НО) возможно с 01.02.2015
Только что дозвонилась в консультационную линию. Сказали что мы имеем полное право показывать "-" в стр.20.2. , а в январе попадет в 21.1. Декларация 966 от 23,09,2014 будет действовать в январе 2015 т. к. новая форма еще не опубликована. Я придерживать НН не буду.
у меня тоже не оплаченые НН, и обязательство будет в феврале-марте-так не хочу показывать сейчас))))
Quote
Oxi
у меня 2 завалявшиеся НН с очень большим кредитом (около млн), не оплаченные, не хочу нарваться на проверку , как думаете стоит ли рискнуть и отобразить позже? (когда появятся НО) возможно с 01.02.2015
А чого Ви так боїтесь цих перевірок? Тож Ви не на БВ заявляєте, просто податковий кредит. Якщо на велику суму - то вони зареєстровані, податкова їх і так вже бачила.
Я взагалі "противник" відкладання ПН на потім. Що є, те є, коли показуєте мінус - все згідно чинного законодавства. А всі "бажання" податкової мене не цікавлять (крім взаємовигідних eye rolling smiley). Я б показувала за грудень 2014.

Ну от, якщо дійсно буде так як написала Lina_Lina (про стару форму декларації в січні 2015 року) - значить нікуди від'ємне значення не дінеться (все залишиться в декларації).
Quote
natalka_l
Ну давайте вже обговоримо цей пункт 33 хто і як його розуміє...
Так як розумію я:
- в складі декларації з ПДВ (напевно за січень 2015, але ще не зрозуміла до кінця) зазначаємо наступні суми:
не розумію, що означає слово "непогашені" - це не перевірені, чи не відшкодовані, чи перевірені але не відшкодовані???
1. р.23.1 (за які періоди до 01.02.2015р.?)
2. р.23.2 (за які періоди до 01.02.2015р.?)
3. р.19 (декларації попереднього періоду)
4. р. 24 (декларації попереднього періоду)

Це все треба просумувати: припустимо (для полегшення розрахунків), що в мене не було ніколи р.23, а є лише 19 і 24. Наприклад, в декларації за грудень 2014 року р.19 - 5000 грн. р.24 - 70000 грн. Сума 75000 грн.
Виходить, що я на суму в розмірі 75000 грн.,
- відповідно до абз."а" можу реєструвати ПН і одночасно можу всю цю суму 75 тис. включити до ПК того місяця в якому відбулося збільшення. Не зрозуміла: це в липні 2015 року, чи як??? Взагалі не розумію для чого цей пункт прописано, якщо електронне адміністрування вводиться (і розрахунки по формулі) вводяться з 01.07.2015 року???

- А відповідно до абз. "б" можуть мені 75000 відшкодувати після додаткової перевірки. Тут, більш-менш зрозуміло якщо є лише 19 і 24 рядки. А якщо перевірка виявить, що відємне значення є, оплачене але не має права на бюджетне відшкодування, що тоді? А якщо припустити що в мене були все-таки заповнені р.23.2, то що тоді? - відшкодують на р/р?

наталка, тоже в такой же ситуации. У меня есть заявленные и 23.1 и 23.2, уже проверены, но денег на р/с еще не получила. Там несколько периодов- приблизит сент, ноябрь 14. Думаю, не погашены- значить не отримани на р/р, и точка. Если это 23.1 в счет будущих- они по-любому непогашени. Далее- по периодам- написано понятно- это все периоды до 1 лют 15, думаю, главное не старее 1095 дней.
Робити вибор- думаю, со сданной декой за январь 15. Была в четверг на семинаре У Козловой (зря сходила..)- ее ИМХО что период дек 14. Не согласна категорически, потом и она засомневалась. Но вроде решили, что этот выбор произведем заявлением/письмом- т.е. эти суммы в форме декларации не увидим.
Далее- у меня наверняка в январе вылезет теперешний 22,2, его я тоже думаю в этот выбор/заяву.

вот станнее как работать с февраля- ну есть куча минусов, заявили. Електронное администриров начнется с 1/07, а как наши заявленные переплаты будут себя вести с 1/02 по 30/06? Это в том случае, если мы их не увидим на р/с? Думаю, пока не возместили- они на лиц счету, и по итогам уплаты за февр-июнь не платим... как-то так...
опечат не 22.2 а конечно 20.2
Я не хочу показывать,т.к у меня уже показан на 85 тыс минус с прошлого месяца не сьеденый, но он по импорту и проверок не было. А еще большой кусок по "проблемному" поставщику. Поэтому не хочу нарываться на проверку. (если можно ее избежать и вкл. как опаздавшие накл в марте ) Как то так)))
да я тоже очень боюсь что эти отрицательные суммы зависнут до 01.07. в лучшем случае)) а в худшем мы сможем ими воспользоватся после всех проверок, которые не понятно когда будут проведены, т.к предприятия массово начнут показывать минус.
Подскажите еще разок пож. можно ли будет весь минус который насобирался за 2014 все таки в январе показать(я тяну так как думаю может разьяснения все таки будут). Спасибо!
Жека, ну не бойтесь Вы проверок!! Я бы показала в декабре- импортный снять не посмеют), а проблемного- ну и так по итогам декабря проверят, или по итогам января уже. Но проверят же по-любому...
Импортный по любому показую. Но дело ведь не только в проверке - а в том надолго ли зависнут отрицательные суммы, и возможно выгоднее использовать свой кредит как опаздавшие НН.
(ну и проверку тоже не хочу)))
Quote
Жека
Но дело ведь не только в проверке - а в том надолго ли зависнут отрицательные суммы....
Я так зрозуміла, що поки буде форма декларації №966 від 23.09.2014 - то вони і будуть переноситись. Приймуть нову, чи зміни до 966 - тоді "заживемо по-новому".

А взагалі, Жека, Ви володієте тією ж інформацією що і ми, і як правильно поступити в Вашій ситуації - вирішувати Вам. А те що Ви "перекриєте" своїми ПЗ кредит від "проблемного" контрагента - не дає Вам гарантій, що в майбутньому не буде перевірки, і не буде донарахувань.
А какая проблема часть налоговых провести в январской декларации? Я так и делаю, 365 дней никто не отменял, кроме того НДС счета стартую с 01 февраля, кроме того в пятницу прочитала, что налоговая дала разъяснения, что январь регистрируем налоговые с10 тыс. ограничением, а все налоговые можно регистрировать по желанию. А с 01 февраля регистрируем все и плюс НДС счета.
Quote
Альонка
...У меня есть заявленные и 23.1 и 23.2, уже проверены, но денег на р/с еще не получила. Там несколько периодов- приблизит сент, ноябрь 14. Думаю, не погашены- значить не отримани на р/р, и точка.

Незнаю..., сижу читаю текст: .
Quote

..."непогашені залишки сум податку на додану вартість, що були заявлені платниками податку до бюджетного відшкодування за звітні (податкові) періоди до 1 лютого 2015 року, задекларовані до бюджетного відшкодування за звітні (податкові) періоди до 1 лютого 2015 року в рахунок зменшення податкових зобов’язань з податку на додану вартість наступних звітних (податкових) періодів.."
Явно все що стосується бюджетного швідшкодування (23.1 і 23.2) написано в множині, значить сум має бути декілька (тут на іншому форумі мені намагаються доказати що це 23.1 і 23.2 лише січневої декларації - з чим я категорично не погоджуюсь).
Але, якщо поглянути з іншої сторони: от у Вас заявлена сума ПДВ за вересень 2014 року, вона перевірена, підтверджена, виписана довідка і теоретично мали би вони вже подати інформацію в казначейство. То мені в голові не вкладається навіщо її знову десь відображати в декларації періоду 2015 року і чому податкова має цю суму ще раз перевіряти? А з 23.2 взагалі "завал", якщо брати по аналогії з вище описаним - то якщо в мене наприклад є 23.2, я його знову покажу в декларації, вийдуть - знову перевірять, і ...? - ніколи не повірю що сама податкова змінить напрямок відшкодування і відшкодує цю суму на р/р. А якщо не на р/р - то куди далі? - "завісне" знову в декларації?

Щоб приблизно "уявити" яка може бути "нова" форма декларації - залізла в проект наказу МФУ про внесення змін до Наказу №966. Цей проект появився тоді - коли в липні 2014 внесли зміни до ПКУ щодо системи електронного адміністрування ПДВ, яка вже мала діяти з 01.01.2015 року - тому з 01.01.2015 року і мали бути нова форма декларації.
Краще б я туди не лізла grinning smiley. Хто хоче може глянути на цей проект - [sfs.gov.ua]
Планувалося в декларації добавити новий розділ № IV "Погашення залишків сум від'ємного значення звітних (податкових) періодів до 01.01.2015 року. В тому розділі було всього 5 рядків. І це відємне значення до 01.01.2015 взагалі нікуди не переносилось до розділу № ІІІ. Тобто по ньому мав вестись повністю окремий облік... Так як я зрозуміла - то цей залишок мав або відшкодуватись на р/р, або збільшитись/зменшитись перевіркою чи уточненням і все - інших шляхів не передбачено.
А ще я помітила в гр.30 своє "улюблене" слово - "сума непогашеного від'ємного значення" grinning smiley
Також планувалось виділяти окремим рядком коригування податкових зобов'язань за період до 01.01.2015 року. не знаю чи це залишиться, але як думаєте для чого це?- чи не будуть ці коригування в сторону зменшення ПЗ під "особливим" контролем?
Quote
lesya2806
...кроме того в пятницу прочитала, что налоговая дала разъяснения, что январь регистрируем налоговые с10 тыс. ограничением, а все налоговые можно регистрировать по желанию. А с 01 февраля регистрируем все и плюс НДС счета.
Та це не зовсім роз'яснення - з'явилась відповідь на питання ЗІР (а вони там часто то з'являються, а то пропадають). Ну дійсно з 01.01.2015 - обов’язкова електронна форма ПН (але не зазначено щоб обов’язково ці електронні ПН були зареєстровані, так як в тексті написано – «з дотриманням правил реєстрації» - а на сьогодні це понад 10 тис.грн.). А з 01.02.2015 - обов’язкова реєстрація всіх ПН: і до 10 тис і не платникам.
Але, дехто звертає ще й увагу на п.198.6, де в новій редакції зазначено що "198.6. Не відносяться до податкового кредиту суми податку, сплаченого (нарахованого) у зв'язку з придбанням товарів/послуг, не підтверджені зареєстрованими в Єдиному реєстрі податкових накладних податковими накладними (або підтверджені податковими накладними, оформленими з порушенням вимог статті 201 цього Кодексу) чи не підтверджені митними деклараціями, іншими документами, передбаченими пунктом 201.11 статті 201 цього Кодексу." І вроді би п.198.6 діє з 01.01.2015.
grinning smiley тільки згадали про старий проект внесення змін до наказу №966, а вже зявився новий проект - [sfs.gov.ua] читаємо і пишемо зауваження )))
Так я переношу те которые зарегистрированы
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Сторінка 1 з 41    Сторінки: 1234567891011НаступнаОстання
Вибачте, тільки зареєстровані користувачі можуть писати в цьому форумі.

Авторизуватись



Повідомлення, розміщені на форумах ДК-порталу, відображають лише особисту позицію авторів повідомлень.
Адміністрація форумів не несе відповідальності за їх зміст.

© 2023 "Дебет-Кредит", український бухгалтерський портал, web_dk [ @ ] gc.com.ua





0.00041900000000006