Головна порталу Дт-Кт  
Головна ДКНовиниПублікації ДКПередплатаДовідникиБланки, формиКонсультаціїДокументи


Розширений пошук по форуму :: по порталу

Штраф за неподачу уведомления ГНИ о приеме на работу?

Відправлено користувачем yupiter 
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Уважаемые коллеги помогите.
Спорю с бухгалтером, она говорит что штраф 36 тыс. грн. (округлил)
Я говорю что не может быть такой штраф.Этот штраф предусмотрен за фактический допуск на работу без договора.
Мы оформили сотрудника на работу и неуведомили налоговую. Какой будет штраф?
Спасибо


так уведомьте несвоевременно, дилофта
Налоговая считает, что одно из условий заключения труд.договора - это уведомление налоговой. Т.е не было уведомления = не заключен договор. Возможно, через суд вы и докажете свою точку зрения, но не проще было послушать бухгалтера и сразу подать уведомление о приеме?
Нигде в нормативке нет записи об ответственности в случае подачи уведомления с опозданием!!!!
Фантазии налоговиков нужно воспринимать как фантазии, ничем не подкрепленные . Есть КЗот , есть ответственность за неофициальное трудоустройство сотрудников !! Но у Вас-то заява , приказ на сотрудника имеется, ЗП начисляется, налоги платятся !
Все - не о чем беспокоится!
Quote
tiger1
Нигде в нормативке нет записи об ответственности в случае подачи уведомления с опозданием!!!!
Фантазии налоговиков нужно воспринимать как фантазии, ничем не подкрепленные . Есть КЗот , есть ответственность за неофициальное трудоустройство сотрудников !! Но у Вас-то заява , приказ на сотрудника имеется, ЗП начисляется, налоги платятся !
Все - не о чем беспокоится!

Обратимся к КЗоТ Украины.

Кодекс законів про працю України

Стаття 24. Укладення трудового договору
.............
Працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу, та повідомлення центрального органу виконавчої влади з питань забезпечення формування та реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування про прийняття працівника на роботу в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Стаття 265. Відповідальність за порушення законодавства про працю

Посадові особи органів державної влади та органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, винні у порушенні законодавства про працю, несуть відповідальність згідно з чинним законодавством.

Юридичні та фізичні особи - підприємці, які використовують найману працю, несуть відповідальність у вигляді штрафу в разі:

фактичного допуску працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту), оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час, установлений на підприємстві, та виплати заробітної плати (винагороди) без нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та податків - у тридцятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення;

порушення встановлених строків виплати заробітної плати працівникам, інших виплат, передбачених законодавством про працю, більш як за один місяць, виплата їх не в повному обсязі - у трикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення;

недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці - у десятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення;

недотримання встановлених законом гарантій та пільг працівникам, які залучаються до виконання обов’язків, передбачених законами України "Про військовий обов’язок і військову службу", "Про альтернативну (невійськову) службу", "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію", - у десятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення;

порушення інших вимог трудового законодавства, крім передбачених абзацами другим - п’ятим частини другої цієї статті - у розмірі мінімальної заробітної плати.

Штрафи, накладення яких передбачено частиною другою цієї статті, є фінансовими санкціями і не належать до адміністративно-господарських санкцій, визначених главою 27 Господарського кодексу України.

Штрафи, зазначені у частині другій цієї статті, накладаються центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Штрафи, зазначені в абзаці другому частини другої цієї статті, можуть бути накладені центральним органом виконавчої влади, зазначеним у частині четвертій цієї статті, без здійснення заходу державного нагляду (контролю) на підставі рішення суду про оформлення трудових відносин із працівником, який виконував роботу без укладення трудового договору, та встановлення періоду такої роботи чи роботи на умовах неповного робочого часу в разі фактичного виконання роботи повний робочий час, установлений на підприємстві, в установі, організації.

Виконання постанови центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю, покладається на Державну виконавчу службу.

Сплата штрафу не звільняє від усунення порушень законодавства про працю.

................

Теперь обратимся к Постанове КабинетуМіністрів "Про порядок повідомлення Державній фіскальній службі та її територіальним органам про прийняття працівника на роботу" від 17 червня 2015 р. № 413

Відповідно до частини третьої статті 24 Кодексу законів про працю України Кабінет Міністрів України постановляє:

Установити, що повідомлення про прийняття працівника на роботу подається власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом (особою) чи фізичною особою до територіальних органів Державної фіскальної служби за місцем обліку їх як платника єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за формою згідно з додатком до початку роботи працівника за укладеним трудовим договором одним із таких способів:

засобами електронного зв’язку з використанням електронного цифрового підпису відповідальних осіб відповідно до вимог законодавства у сфері електронного документообігу та електронного підпису;

на паперових носіях разом з копією в електронній формі;

на паперових носіях, якщо трудові договори укладено не більше ніж із п’ятьма особами.

Інформація, що міститься у повідомленні про прийняття працівника на роботу, вноситься до реєстру страхувальників та реєстру застрахованих осіб відповідно до Закону України “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування”.

.................

К этому Постановлению (выполнению,ответственности) до сих пор есть вопросы, однако ....закон естьзакон и выполнятьего надо.
И ещё одна деталь.....

Сведения о приеме работника на работу, предоставленные в территориальные органы Государственной фискальной службы не по месту учета работодателя или не по установленной форме считаются такими, что не подавались.

Более детально вы можете почитать здесь:


ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА НЕПОВІДОМЛЕННЯ ПРО ПРИЙНЯТТЯ ПРАЦІВНИКА НА РОБОТУ


Удачи вам и исключения штрафов....smiling smiley

______________________________________________________________________________

Scire leges non hoc est verba earum tenere, sed vim ac potestatem.
Знание законов - не в том, чтобы помнить их слова, а в том, чтобы понимать их смысл
INFOLEX

Все что Вы здесь написали не относится к ответственности за неподачу повидомлення , есть только штрафы относительно незаключения труд.договора.Нигде нет админ.статьи где бы четко было написано,что за неподачу повидомлення - штраф такой-то... Штраф предусмотрен только за неофициальное оформление сотрудника (читай без оформления труд договора).

Ответственность за фактический допуск работника к работе без оформления трудового договора (контракта) предусмотрена:
• для юридических и физических лиц - предпринимателей, использующих наемный труд, - штраф в размере 30 минимальных заработных плат за каждого работника, относительно которого совершено нарушение (ст. 265 КЗоТ);
• для должностных лиц и физических лиц - предпринимателей, использующих наемный труд, - штраф от 8500,00 до 17000,00 грн., за повторное нарушение - от 17000,00 до 34000,00 грн. (ч. 3 и 4 ст. 41 КоАП).

Максимум что могут стянуть налоговики с работодателя в случае отсутствия повидомлення это штраф в размере 1 мин ЗП, как здесь уже люди ответили ранее, формулировка будет такой "порушення інших вимог трудового законодавства" . И это все . Но даже с этим штрафом я не согласна ( но это уже мое личное).
Может, и так. Интересно, они по каждому работнику будут запрашивать наличие распечатанных Повидомлень? У нас только что закончилась проверка по охране труда, но их совершенно не интересовали документы наших сотрудников.Интересовали условия в которых работают люди, соблюдение тех безопасности и прочее.
Так отож, пока нету практики этих проверок и этих штрафов. Уже полтора года. Но будет. От этого никуда не деться. Позыримsmiling smiley
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Вибачте, тільки зареєстровані користувачі можуть писати в цьому форумі.

Авторизуватись



Повідомлення, розміщені на форумах ДК-порталу, відображають лише особисту позицію авторів повідомлень.
Адміністрація форумів не несе відповідальності за їх зміст.

© 2023 "Дебет-Кредит", український бухгалтерський портал, web_dk [ @ ] gc.com.ua





0.000278