Головна порталу Дт-Кт  
Головна ДКНовиниПублікації ДКПередплатаДовідникиБланки, формиКонсультаціїДокументи


Розширений пошук по форуму :: по порталу

Освободили от ввозного мита и НДС лекарства и оборудование

Відправлено користувачем Фокси 
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Сторінка 2 з 7    Сторінки: Попередні1234567Наступна
Quote
Bernarda
Один мой поставщик сказал так - "вы должны принять решение, готовы ли вы в будущем доказывать, что продажи были для борьбы с вирусом". Мое руководство решило не пользоваться этой льготой. Даже если будут закупки без НДС. Да и поставщики некоторые тоже говорят "можно мы вам документы сделаем датой до отмены НДС"

Я тоже больше склоняюсь к тому, чтобы не пользоваться этой льготой, но есть ст. 30.4 нку и нам как бы не оставляют выбора. И что делать с нк, который потом могут снять как налоговики так и сами поставщики ссылаясь на то, что этот товар был льготный? Сегодня была статья от дебета-кредита, где подробно расписали, что нужно будет корректировать как но так и нк и в мартовской деке снять как льготный кредит так и льготные обязательства. Но на практике я вообще не представляю как это сделать задними числами, когда товар уже реализован и использован конечным потребителем, мои бюджетники точно откажутся что-то менять в тендерных доках, да и аптеки тоже(( а про нк по льготным товарам думаю придётся забыть (если новый перечень тоже будет с 17.03)
у нас поступление было до 17 марта с НДС получается мы не можем воспользоваться НК? нокак-то туманно пишут что вроде бы не важно когда ты получил мед.оборудование и ст 199 не применяется ?
Quote
laneta
у нас поступление было до 17 марта с НДС получается мы не можем воспользоваться НК? нокак-то туманно пишут что вроде бы не важно когда ты получил мед.оборудование и ст 199 не применяется ?

если поступление до 17 марта с ндс, то с кредитом все ок, я думаю, что проблемы могут возникнуть с поставками льготных товаров с ндс как раз после 17.03 (все зависит от того как перепишут постанову 224). если она тоже будет задним числом, то получается кредита как бы не должно быть после 17.03 на товары из перечня. Короче вопросов больше,чем ответов...


[news.dtkt.ua]
Все прочитали статью? В общем, ничего доказывать никому не надо, просто снимаем НДС при продаже, а старые НН с 17 марта корректируем и усе
Звільнення від ПДВ постачання ліків та медвиробів: наслідки для продавця і покупця
08.04.2020 488 4
Для боротьби з коронавірусом певні види медвиробів та ліків звільнили від ПДВ. А що робити тим, хто придбав такі товари раніше з ПДВ? Чи слід зменшувати податковий кредит або визнавати податкові зобов’язання?

З 2 квітня 2020 року завдяки Закону №540 пункт 71 підрозділу ІІ розд. ХХ ПКУ викладено в новій редакції.

До 2 квітня він звільняв від оподаткування ПДВ лише імпорт ліків та медвиробів для боротьби з коронавірусом.

Свіжа редакція цього пункту говорить: тимчасово, на період, що закінчується останнім числом місяця, в якому завершується дія карантину, звільняються від оподаткування ПДВ операції з ввезення на митну територію України та/або операції з постачання на митній території України товарів (в тому числі лікарських засобів, медичних виробів та/або медичного обладнання), необхідних для виконання заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій коронавірусної хвороби (COVID-19), перелік яких визначено КМУ. У разі здійснення операцій, звільнених відповідно до цього пункту, положення пп. 198.5 ПКУ та ст. 199 ПКУ не застосовуються щодо таких операцій.

Тобто з 2 квітня таке звільнення поширюється не лише на імпорт, а й на постачання таких товарів в Україні.



Норма є, а що ж звільнили від оподаткування?

Перелік лікарських засобів, медичних виробів та/або медичного обладнання, необхідних для здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій коронавірусної хвороби (COVID-19), які звільняються від сплати ввізного мита та операції з ввезення яких на митну територію України звільняються від оподаткування ПДВ, встановлено постановою КМУ від 20.03.2020 р. №224. Про це ми писали тут.

Оскільки норму оновили, КМУ має затвердити і перелік товарів, які будуть звільнені від ПДВ при постачанні на митній території України.

Зауважимо, що сьогодні КМУ вже прийняв постанову щодо удосконалення процесу звільнення товарів від ПДВ та мита. Зокрема, визначено однозначні підстави для віднесення медичних виробів та медичного обладнання до таких, які звільняються від сплати ввізного мита та ПДВ. Про це вказав Мінфін. Але тексту постанови поки ще не опубліковано. Про це розповімо додатково.



З якої дати діє оновлена норма?

Норми цього пункту застосовуються «заднім числом» до операцій, здійснених, починаючи з 17 березня 2020 року.

Про це податківці зазначали, а ми писали тут.



Що робити тим, хто встиг купити ці товари до 17 березня?

Податківці роз’яснювали, що у разі здійснення звільнених від оподаткування ПДВ операцій відповідно до п. 71 підрозділу 2 розділу ХХ «Перехідні положення» ПКУ, положення пп. 198.5 ПКУ та ст. 199 ПКУ не застосовуються, та податкові зобов’язання відповідно до вказаних пунктів не нараховуються.

Це означає, що платник податку, який здійснює постачання товарів, що підпадають під дію звільнення, не втрачає «вхідний» ПДВ лише через запровадження тимчасової норми.

Отже, такий платник зберігає право на визнання податкового кредиту на суми ПДВ, сплачені при імпорті товарів з Переліку, затвердженого постановою КМУ від 20.03.2020 р. №224, при їх придбанні або у складі товарів (робіт, послуг), які використані у виробництві зазначених товарів (для виробника).

А ось з 17 березня маємо цікаву ситуацію.

Операції з постачання на митній території України після 17.03.2020 р. раніше ввезених товарів (в т. ч. лікарських засобів, медичних виробів та/або медичного обладнання), необхідних для виконання заходів, спрямованих на запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), перелік яких визначено КМУ, звільняються від оподаткування незалежно від того, коли відбулося їх ввезення на митну територію України (або придбання) – до 17.03.2020 р. чи після такої дати.

Але переліку цих товарів ще немає.

Зрозуміло, що за таких умов і в березні, і в квітні (аж доки Кабмін не затвердить перелік) продавці продаватимуть, а покупці купуватимуть ці товари з ПДВ.

А що робити далі, коли перелік буде затверджено?

В історії вітчизняного оподаткування вже були ситуації, коли норма в ПКУ була, але оскільки був відсутній підзаконний нормативний акт, практична реалізація цієї норми відкладалась. Коли цей акт (постанова КМУ із переліком) з’явиться, постане питання, з якої дати його застосовувати – з дати набрання чинності чи «заднім числом»?

Це залежатиме від тексту постанови, протее, скоріш за все, цей перелік теж діятиме з 17 березня.

Тож далі наводимо свій погляд на те, що мають зробити продавець та покупець за таких умов. Якщо податківці нададуть власні свіжі роз’яснення – ми про них обов’язково повідомимо!



Які подальші дії постачальників та покупців через введення звільнення з ПДВ на постачання?

По-перше, постачальники мають повідомити своїх покупців щодо застосування такого звільнення. Роздрібна торгівля повідомить про це цінниками. Оптовики – внесенням змін до договорів (адже в ціні вже не буде ПДВ) або змінами в ціні на інтернет-сайтах, в рекламних оголошеннях тощо.

По-друге, постачальники мають здійснити коригування ПН на раніше продані товари (передоплати, які за них отримані). Тобто, оскільки пільга діє з 17 березня, то раніше складені ПН, у яких такі товари зазначені з ПДВ, складені неправильно. Штрафувати за це, звісно, нікого не повинні – вини постачальника в тому, що законодавство змінюють «заднім числом» немає. Але РК до таких ПН скласти треба. А щодо пільгованих товарів – скласти нові ПН.

По-третє, відкоригувати суму нарахованих ПЗ з ПДВ за березень у декларації, якщо її було подано, або врахувати те, що сума ПЗ зменшилась при звітуванні за березень. Оскільки ПЗ при продажу таких товарів не потрібно було визнавати, то таке ПЗ постачальник не відображає в декларації, навіть якщо він не встиг відкоригувати складені на ці ПЗ податкові накладні.

Але щоб не було спорів із податківцями щодо розбіжності між сумами ПЗ в декларації та ЄРПН (та щоб відновити реєстраційний ліміт) краще провести коригування цих податкових накладних до подання (виправлення в) декларації з ПДВ за березень 2020 р.

По-четверте, покупці-платники ПДВ мають зменшити суми податкового кредиту на суму ПДВ за такими товарами. І тут будьте уважні! Адже якщо в податковій накладній будуть зазначені як оподатковані не лише пільговані товари, а й ті, на які ПДВ нараховувався цілком законно, неправильно складеною вважатиметься уся податкова накладна!

Тому не варто чекати, поки постачальник згадає про вас та надішле РК до такої ПН. Податковим кредитом за такими неправильно складеними податковими накладними користуватись не треба. Навіть, якщо ця неправильна інформація в ПН виникла не через помилку, а через зміну законодавства «заднім числом». Якщо ви вже подали декларацію за березень з таким податковим кредитом, радимо подати нову звітну і весь сумнівний ПК з неї прибрати.

При цьому варто звернутися до постачальника з вимогою скласти РК до таких ПН. Тільки після видалення з податкової накладної усіх зайвих рядків, нею можна буде користуватись для підтвердження права на ПК. Щодо звільнених від оподаткування ПДВ товарів постачальник має скласти нові окремі ПН.

По-п’яте, обом сторонам договору потрібно буде внести зміни до бухгалтерського обліку.

Постачальникам – збільшити суму доходу (зробити сторно проведення Д-т 702 К-т 641), а покупцям – суму собівартості придбаних товарів на суму нарахованого раніше ПДВ (сторно Д-т 641 К-т 631 та збільшення Д-т 281 К-т 631).



Як відкоригувати податкову накладну

Головне питання, яке виникне у постачальника: чи слід анулювати такі ПН повністю, чи достатньо просто прибрати з них неправильні рядки (в табличній частині)?

Свіжих роз’яснень від податківців ще не було, але їхні поради щодо аналогічної ситуації ми наводили тут: з метою виправлення помилки складається РК, в якому у табличній частині зі знаком «-» вказується обсяг операцій з постачання товарів/послуг, за якими зазначений код ставки за операціями, які звільнені від оподаткування, та складається нова податкова накладна з кодом ставки на операції, які оподатковуються за ставкою 20 (7, 0) відсотків. У такому розрахунку коригування зазначається код причини коригування 102.

Отже, якщо в ПН було зазначено лише товари, які стали пільгованими, ми їх прибираємо з такої ПН шляхом складання РК (таким чином, повністю її анулюємо) і складаємо на такі товари нову ПН з правильною інформацією (тобто без ПДВ і з датою старої ПН).

Якщо ж в ПН були ще якісь товари, яких від оподаткування ПДВ «заднім числом» не звільнили, то така ПН буде актуальною. Постачальник з неї прибирає усі зайві рядки з пільгованими товарами шляхом складання РК (і складає на ці товари нову ПН, як зазначено вище). Після такого виправлення покупець-платник ПДВ зможе користуватися правом на податковий кредит в сумі ПДВ, яка залишиться в цій старій ПН.



Як скласти ПН на звільнені ліки, медвироби та товари?

Правила складання ПН встановлені Порядком №1307.

Згідно з ними до розділу А табличної частини податкової накладної (рядки I – X) вносяться узагальнюючі дані за операціями, на які складається така податкова накладна. В нашому випадку будуть заповнені такі рядки:

у рядку I зазначається загальна сума коштів, що підлягають сплаті з урахуванням ПДВ;
у рядку IX – загальний обсяг постачання товарів.
Зрозуміло, що в нашому випадку в цих рядках буде зазначено однакову суму – вартість товарів без ПДВ. Рядки II – VIII розділу А не заповнюються.

У розділі Б табличної частини такої податкової накладної будуть заповнені наступні графи:

у графі 1 зазначається номер рядка за підрахунком;
у графі 2 зазначається опис (номенклатура) товару;
у графах 3.1, 3.3 – код товару згідно з УКТ ЗЕД;
у графах 4 та 5 – одиниця виміру товару, її назва та код згідно із КСПОВО (за наявності);
у графі 6 – кількість (об’єм, обсяг) постачання товарів;
у графі 7 – ціна постачання одиниці товару без урахування ПДВ;
у графі 8 – має бути зазначено код ставки 903;
у графі 9 – код відповідної пільги з Довідниками податкових пільг. В цьому випадку діятиме свіжий код пільги 14060544;
у графі 10 – обсяг постачання (база оподаткування) без урахування ПДВ;
графа 11 – не заповнюється (нулі, прочерки та інші знаки чи символи у цій графі не проставляються).


Зазначення у декларації з ПДВ звільненого імпорту

З 17 березня 2020 р., як ми зазначали вище, від оподаткування звільнили не лише постачання на митній території, а й імпорт ліків, медвиробів та товарів, які використовуватимуться в боротьбі із коронавірусом.

Податківці у підкатегорії 101.24 «ЗІР» зазначили, що обсяги придбання товарів/послуг, необоротних активів без ПДВ на митній території України відображаються в рядку 10.3 декларації з ПДВ.

Оскільки формою декларації не передбачено відображення обсягів придбання товарів, послуг, необоротних активів, що ввезені на митну територію України із застосуванням звільнення від оподаткування, то такі операції в декларації не відображаються.
в статьях все так по полочкам розложено, и про корректировки классно написано, но для меня это физически невозможно!! Я с ужасом думаю о том, что это все может случиться задним числом(((( Сейчас ждем нового перечня Кабмина, продаем с НДС, на сегодня его так и нет.
У меня с 17 марта тысячи три расходок, я оптовик. И даже если подключать программистов 1Сников, мало того что не успеем, но представьте себе, что нужно сделать- переделать все расходки на без НДС, причем как правило там где была одна штука, станет две- со ставкой и без (продаем же не только из перечня), часть из них оплачена, вернуть плательщикам переплаты, неплательщикам закинуть в цену, все-равно при ставке 7% куски поостаются, не округляется, это тоже недоплаты/переплаты. Плюс эти новые пять тысяч как-то распечатать, и как-то поотправлять покупателям... И это еще оптимистично, если еще НН не будут зарегистрированы. Если и их корректировать, вообще ж... И срока до 20 апреля максимум
Quote
Альонка
Сейчас ждем нового перечня Кабмина, продаем с НДС, на сегодня его так и нет.


Вы тоже приняли решение регистрировать с НДС , пока нет нового перечня?
Тяну до последнего , у меня еще не зарегистрированы НН после 17/03/20 ((((
Quote
Elena_buh15


Вы тоже приняли решение регистрировать с НДС , пока нет нового перечня?
((((

не только я , но и все крупные компании Украины, более того, они даже не принимают без НДС.
я свои НН тоже не регистрировала пока, но завтра для меня последний день- знаю, что штрафов нет, и можно дотянуть до 20го, но у меня очень балованные покупатели..
Я честно не понимаю, какого перечня вы ждете, если он давно есть
Вы про 224? а не страшно, что он принят 20 марта, еще до изменений, которые льготируют продажи на территории (с 2 апреля, пусть и задним числом) и называется дословно
Про затвердження переліку лікарських засобів, медичних виробів та/або медичного обладнання, необхідних для здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій коронавірусної хвороби (COVID-19), які звільняються від сплати ввізного мита та операції з ввезення яких на митну територію України звільняються від оподаткування податком на додану вартість
Quote
Фокси
Я честно не понимаю, какого перечня вы ждете, если он давно есть


20.03.2020 р. Кабінетом Міністрів України була прийнята постанова № 224, якою затверджено «Перелік лікарських засобів, медичних виробів та/або медичного обладнання, необхідних для здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій коронавірусної хвороби (COVID-19), які звільняються від сплати ввізного мита та операції з ввезення яких на митну територію України звільняються від оподаткування податком на додану вартість».
он только для ввоза, но никак для продажи на территории
еще с бухом пообщалась... У всех те же проблемы- как переделать продажи задним числом, особенно по закрытым бюджетным договорам.
Поняла, что нас таких много, может все сдадаим декларации, а потом начнем корректировать... Или идеальная картинка мира , ну а вдруг?))- начнем продавать без НДС с даты опубликования перечня, и никаких корректировок
Самое правильное решение, продажа с момента публикации перечня, без бредовых корректировок. Но есть же люди, смотрю, которые не вникают в то, что это за перечень и для чего/кого он....
Quote
alexsa
Самое правильное решение, продажа с момента публикации перечня, без бредовых корректировок. Но есть же люди, смотрю, которые не вникают в то, что это за перечень и для чего/кого он....



Т.е. ждем Перелік КМУ?
может кто подскажет... у меня продажа бюджетнику БЕЗ НДС под 225 перечень КМУ и под ЗУ 530-ІХ. Какой код льготы? 14060540 или 14060544 (под последний как бы нет еще перечня)??? Запутали совсем с этим "без ндс"
Конечно, они должны привести Постанову 224 в чувство.
завтра будет капец когда начнем регить свои НН а потом РК к ним
Я регистрирую и поставщики тоже смотрю....
А нам говорят , что льгота есть и нашим клиентам снимут налоговый кредит angry smiley
НК конечно снимут пусть придержат до апреля а там видно будет лили падишах помрет или ишак сдохнет
Quote
alexsa
Я регистрирую и поставщики тоже смотрю....

регистрируете с ндс?
Медльгота по НДС
08.04.2020 Боремся с коронавирусом: вторая попытка законодателя. Налоги и бухгалтерский учет, № 28, Апрель, 2020 | iFactor
[i.factor.ua] 2/14
Благодаря Закону Украины от 17.03.2020 г. № 530-IX
1 в период с 17.03.2020 г. до
17.06.2020 г. освобождался от НДС ввоз лекарственных средств, медизделий и/или
медоборудования, связанных с коронавирусом (п. 71 подразд. 2 разд. ХХ НКУ).
1 См. «Налоги и бухгалтерский учет», 2020, № 24, с. 24.
Перечень таких льготируемых товаров был утвержден постановлением КМУ от
20.03.2020 г. № 224 (далее — Перечень № 224).
Законодатели полностью переписали эту льготу. Как и раньше, освобождены от НДС все
те же товары (лекарственные средства, медизделия и/или медоборудование) из Перечня
№ 224, необходимые для борьбы с коронавирусом.
Однако теперь НДС-освобождение распространяется на операции по их:
— ввозу на таможенную территорию Украины
и/или
— поставке на таможенной территории Украины.
Особо заметьте! Прямо запрещено применять п. 198.5 и ст. 199 НКУ при осуществлении
освобожденных по требованиям п. 71 подразд. 2 разд. ХХ НКУ операций. То есть
налоговый кредит сохраняется. Так что, если вы в свое время приобрели/импортировали
упомянутые в Перечне № 224 товары с НДС, а поставляете их по льготе, то начислять
компенсирующие налоговые обязательств по НДС не нужно.
Также учтите! Медльгота по НДС работает с 17 мар- та (т. е. задним числом) не только
для импорта, но и для поставки товаров на таможенной территории Украины. Поэтому,
если вы с этой даты осуществили поставку и уже успели зарегистрировать налоговую
накладную (НН) на облагаемую операцию, то, по идее, вам нужно выписать к ней
уменьшающий расчет корректировки. А вместо той обнуленной НН составить льготную
НН. Повторим: компенсирующую НН по п. 198.5 НКУ не выписываем!
Понятно, что перепрограммировать РРО задним числом не получится. Тем не менее,
считаем, НДС-обязательства можно убрать, даже несмотря то что кассовые чеки будут с
НДС.
Медльгота, о которой тут идет речь, — временная. Ее действие закончится последним
числом месяца, в котором завершится карантин.
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Сторінка 2 з 7    Сторінки: Попередні1234567Наступна
Вибачте, тільки зареєстровані користувачі можуть писати в цьому форумі.

Авторизуватись



Повідомлення, розміщені на форумах ДК-порталу, відображають лише особисту позицію авторів повідомлень.
Адміністрація форумів не несе відповідальності за їх зміст.

© 2023 "Дебет-Кредит", український бухгалтерський портал, web_dk [ @ ] gc.com.ua





0.00050499999999998